Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie o ile pamietam 1005 niesluzyl. Ja jade caly czas na 9124.

 

Od czego zalezy sszybkosc zapisu pamieci? Bo reszte mam powyzej 20000 tylko zapis ponozej 18000 :(

pamieci 2100...

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie wiedzialem, gdzie to wcisnac, a nowego tematu chyba nie ma sensu zakladac.

 

Przyjechal do mnie dzisiaj Asus Rampage III Formula ; pierwsze wrazenia, po zmianie z X58A-UD7, to wrazenia zaraz po otwarciu pudla. Plyta wyglada swietnie, kolorki, wykonanie na najwyzszym poziomie. Montaz, odpalam i dziala bez problemow z GR Pro 2000 CL7, gdzie z plytami Gigabyte zawsze jakies problemy mialem na pierwszym rozruchu ( bios/spd, ani jedni, ani drudzy sie nie przyznaja do bledy i twierdza, ze to dziala ;) ) Ustawilem to samo co mialem na codzien na UD7, z ciut mniejszym v na qpi i sobie smiga.

 

Minus na powitanie : IOH + ICH sie grzeja znacznie wiecej, niz na GB, czy MSI. Ponizej valid.

 

CPU-Z Validator 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz, odpalam i dziala bez problemow z GR Pro 2000 CL7, gdzie z plytami Gigabyte zawsze jakies problemy mialem na pierwszym rozruchu ( bios/spd, ani jedni, ani drudzy sie nie przyznaja do bledy i twierdza, ze to dziala ;) )

 

UD7 + GR PRO 2000 cl7 testowałem i działa bez problemu.

R3F wygląda nieźle. Ciekawe jak z bclk .

 

bios 1102 r3e

 

http://www.2shared.com/file/qJi09ADV/RampageIII-Extreme-ASUS-1102.html

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UD7 + GR PRO 2000 cl7 testowałem i działa bez problemu.

R3F wygląda nieźle. Ciekawe jak z bclk .

 

bios 1102 r3e

 

2shared - download RampageIII-Extreme-ASUS-1102.zip

 

Owszem taka kombinacja dziala, ale u mnie zawsze mialem problem po bsod, czy cos w tym stylu ; musialem rozruch robic na micronach. Moze to wina plyty w wersji ES, mniejsza o to.

Rampage Formula : tak na szybko sprawdzony zakres 205-210 bclk bez zylowania mobo, czyli wszystko @ lajt. Dziala, ale ten bios jakis kulawy jest, czasem po wlaczeniu pojawia sie info o odzyskiwaniu biosu, ale wystarczy wylaczyc i wlaczyc wsio raz jeszcze i dziala. Wina widac biosu, ktory jest lekko kulawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios 1102 nie i zauważyłem nic szczególnego. 

Moja płyta na biosach 1xxx bardzo marudzi przy bclk powyżej 200. Trudno cokolwiek ustabilizować.

Po dłuższych testach:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1102 to jakaś porażka. 4.2GHz i ramy 2000 nie idzie ustabilizować.. Chyba wróce do 1005 albo 0011.

 

Czasami mam problemy z odpaleniem płyty. Kilka razy musze przycisnąć przycisk start i dopiero za 3-4 razem zaskoczy. Nie wiem czym to jest spowodowane.

 

A może czas na zmianę? :) takie coś?

 

EVGA X58 Classified 3 dla wybrednych | PurePC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale R3E nie spełnia moich oczekiwań. Płyta nieprzewidywalna i czasami niewiadomo czemu traci stabilność.

Może stałem się zbyt wybredny po użytkowaniu UD7.

poczekajmy na testy class3.

 

 

kompromis V / MHz / temperatury.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek ,nie martw się płyta ma chipset który nie robi więcej 215bclk na fast mode qpi /na slow pójdzie więcej ,teraz mam taką dfi i zamierzam ją zmienić ,nie wszystkie płytki są takie same :) ,co do classifieda 3 płytka ciekawa ,jak będzie w pl można się zastanowić ,z layoutu wygląda lepiej niż E760 ;D

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek na UD7 jak Ci to smigalo ? Cos kulawo to wyglada na REX III, a mobo raczej lubi Bloomfield, wiec te ustawienia siakies takie z .... Nie za wysoko cisniesz uncore ?, znaczenie to ma, ale na codzien trzymac w okolicach 4GHz nie widze sensu.

 

@ kuziu ; kazda lepsza mobo dojdzie do 220 bclk z normalnym qpi, pozniej pojawiaja sie schody i mozna kombinowac z slow mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda lepsza to chyba zrobi wiecej niz 230 ;p

 

Na SM dobilem do 235 ale nie sprawdzalem na ile stabilne bylo bo braklo czasu. Jedynie SuPI przelecialo.

 

Tylko jakos nie bardzo wiedze potrzebe takich wysokich BLCK.

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devilek. tak samo było w temacie evga class i sli x58 ,2 płyty z tego forum nie robiły więcej niż 215mhz ,na pełnym qpi ,zresztą nie zalezy to od płyty ,chipset jest słaby w nie których modelach ,miałem chyba ze 6 płyt dfi ut x58 i we wszystkich leciał procek powyżej 220mhz na bclk ,teraz od nie dawna mam nową i 215 mhz juz nawet nie chce robic ,wina płyty ,a ustawienia musiałem dawać takie jak kolesie cisną po 250bclk żeby zabotowało 224mhz z biosu i jeszcze na slow mode ,dzis testowałem z setfsb dojechałem do 231bclk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda lepsza to chyba zrobi wiecej niz 230 ;p

 

Na SM dobilem do 235 ale nie sprawdzalem na ile stabilne bylo bo braklo czasu. Jedynie SuPI przelecialo.

 

Tylko jakos nie bardzo wiedze potrzebe takich wysokich BLCK.

 

Dokladnie ;)

 

Zakres sadze 200-210 starczy spokojnie na codzien.

 

Smiganie SPI ; sprawdzam Rampage III Formula i smiga na 220-225 bez slow mode, co sadze jest wynikiem ok, napiec nie zylowalem, ot tak na spokojnie. Na slow mode spokojnie zrobi wiecej co juz zostalo pokazane w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest faktycznie jakaś dziwna. U mnie żeby ramy ciekały na 2000 przy bclk 200 - i było to stabilne to najlepiej jak QPI=1,5V !! Wcześniej miałem Classa i trochę żałuję tej wymiany. Jeśli "3" będzie u nas dostępna to chyba z powrotem wymienię <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek na UD7 jak Ci to smigalo ? Cos kulawo to wyglada na REX III, a mobo raczej lubi Bloomfield, wiec te ustawienia siakies takie z .... Nie za wysoko cisniesz uncore ?, znaczenie to ma, ale na codzien trzymac w okolicach 4GHz nie widze sensu.

 

na ud7 nie było problemów. tutaj mam wrażenie, że to wina biosów, które nie są najlepsze.

Fakt. Uncore wysokie ale skoro VTT nie jest zbyt wysokie to czemu tak nie zostawić. 

 

Tridentom jednak 1.51V wystarczy :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Asusem R II E... mam taki problem.

 

Dysk zewnętrzny (Western Digital My Book Studio Edition II), który jest podpięty pod USB do płyty (Asus Rampage II Extreme) po wyłączeniu systemu i komputera, dalej pracuje - może nie zupełnie pracuje ale zasilanie utrzymuje się... nie przechodzi w stan uśpienia.

 

 

Co jest tego przyczyną oraz jak mogę to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam maly problem.Dzisiaj odpalam kompa i co sie okazuje bios jak i inne programy i system wykrywa mi tylko 4gb pamieci.Posiadam 3x2gb.Plyta Asus Rampage II,juz zmienialem biosy i dalej to samo.Reset biosu dalej lipa.

 

za ostre timingi, za małe qpi albo za małe V na pamieci...albo kosc uszkodzona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...