Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie banalne pytanie do posiadaczy Rampage III Extreme. Na płycie są dwa gniazda zasilania 8-pin EATX12V (EATX12V_1 i EATX12V_2). Czy to oznacza, że płyta wymaga 2 kabli z tymi złączami, czy zadowoli się jednym?

 

Dodatkowo, czy konieczne jest wpinanie molexów do gniazd EZ_PLUG_1 i EZ_PLUG_2 w sytuacji gdy instaluje się tylko jedną kartę graficzną (w innych gniazdach PCIEX będą jeszcze OCZ RevoDrive i X-Fi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trzeba wpinać nic ekstra. Jeden 8(a nawet 4) pin wystarczy. Pozostałe tylko podnoszą stabilność napięć.

 

 

Ja mam pytanie odnośnie RE2 - tam jest taki przełącznik + -. Logika podpowiada, że jest on do zmieniania bclck, ale jak go tykam to nic si enie dzieje. Jakoś trzeba go aktywwać czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny tescik, ale CL9 ;)

 

 

Zartuje ... ram widac potrafi pocisnac, jak z wyzszym uncore i nizszy multi + lekko bclk ?

 

Co do UD7, to nad nia spedzilem czasu, ze ohohohoho i stwierdzilem, ze r3f jednak lepsza. Wymienie jeden z plusow ; potrzebuje mniejszych napiec do takich samych taktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może orientuje się, czy zintegrowany w Asus Rapmage III Formula kodek dźwiękowy SupremeFX X-Fi 2 jest porównywalny z dołączaną do płyt MSI osobną kartą Xtreme Audio Card? Pytam, bo szykuje się zmiana płytki i zastanawia mnie, czy wybrać wbudowaną dźwiękówkę ASUS czy może postawić na osobną MSI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Jacku sprawa sie wyjasnila ;) Rex do wymiany ... Ostatnio tez widzialem pare postow na xs, opisujacych sciane z bclk.

 

R3F moze ? ;]

 

A moze poprostu wymienic R3E na inny model zamiast zmieniac plyte? =]

 

@Jacek ty kupujesz te plyty za kazdym razem jak zmieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jej daję szansę :) testuję z każdej strony :) pamięci idą na niej nieźle.

 

A-DATA GAMNG 200 cl9, ~1.65V

 

Dołączona grafika

 

1.57V, 12GB   :blink:

 

Dołączona grafika

 

 

Płyty? no przecież nie kradnę :) Aż tak znowu często nie zmieniam. Na x58 dopiero trzecia :) Wcześniej 2 gigulce :)

 

 

 

 

BTW.

 

bios 1102 oficjalnie na FTP ASUSA:

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/LGA1366/Rampage_III_Extreme/

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To nie jest nowy bios. Już dawno temu pojawił się na XS. mam go wgranego co widać na screen-ach wyżej.

Nie widzę różnicy w stosunku do 1005. Ogólnie w porządku.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 980x więc nie jest ci potrzebne wyskie bclk. Obniż je, podwyższ mnożnik dla proca i ustaw odpowiedni mnożnik dla pamięci. uncore x1.5.

 

 

Mam takie pytanie posiadam twardy dysk Western Digital VelociRaptor SATA 6 Gbit/s gdzie musze zmienic w biosie ustawienia zeby chodzil interfejsem SATA 6 Gbit/s??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś padło - czy to może płyta ??

Komp czasem odpala i udało mi się wejść do BIOSu. Najczęściej jednak w ogóle nie reaguje na przycisk POWER a czasem potrafi sam się włączyć i wyłączyć nie wchodząc jednak do systemu Windows. Włączając zasilacz zapalają się diody kontrolne na płycie - raczej zasilacz odpada.

Co sądzicie ??

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...