Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj

 

Wysyłają szybko.

 

Ktoś sprawdzał jak to hula?

Gdyż znajomy zakupił, podłączył wszystkie kabelki i wszystko śmiga, jednak po zapodaniu dysku Twardego 2,5" 500GB USB strasznie długo myśli i transfer rzędu 250KB/s. Inne urządzenia OK, np. Pendrive.

 

Na innych wejściach wszystko gra, tylko przez HUB lipnie wolno. Czy to jakaś usterka? Jak jest u was na hubach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprawdzał jak to hula?

Gdyż znajomy zakupił, podłączył wszystkie kabelki i wszystko śmiga, jednak po zapodaniu dysku Twardego 2,5" 500GB USB strasznie długo myśli i transfer rzędu 250KB/s. Inne urządzenia OK, np. Pendrive.

 

Na innych wejściach wszystko gra, tylko przez HUB lipnie wolno. Czy to jakaś usterka? Jak jest u was na hubach?

 

 

Mam to u siebie i przyznam szczerze, że jakeś dziwne troszku to jest bo raz system widzi huba a raz nie - z czymś się gryzie. Chyba wywale to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to u siebie i przyznam szczerze, że jakeś dziwne troszku to jest bo raz system widzi huba a raz nie - z czymś się gryzie. Chyba wywale to dziadostwo.

 

Ja też wywalę to dziadostwo .......... R3E :biggrin::biggrin::biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marne bclk może i byłbym w stanei zaakceptować ale moja płyta ma problem ze startem po odcięciu zasilania - zawsze OVERCLOCKING FAILED ................

 

Potrzeba kilku restartów żeby płyta zatrybiła.

 

To mnie najbardziej wkurza.

 

Ogólnie komp działa ale czuję niedosyt :) Class 3 - zapewne zostanie zakupione jak będzie szerzej dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem nowy egzemplarz bo poprzedni padł i ten nowy jest na podstawce LOTESa a nie Foxcona. W sumie niewiele mi to mówi ale jakoś lekko wszystko chodzi i nawet BIOS 1005, który na poprzedniej nie śmigał na tej chodzi bez zarzutu. Myślałem nad Classem3 ale pozostał mi blok na Asusa więc wziąłem kolejną R3E. Chwilowo jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ściany BLCK w R3E, to na nowym biosie 1102 max 221, żadne fikołki nie pomagały. Dopiero zmiana taktowania szyny PCIE ze 100 na 102 umożliwiło uzyskanie BLCK 225, a PCIE-104 BLCK-230, więcej nie próbowałem... ale będe walczył dalej.

 

Pozdro Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max PCIE jakie dawalem to 125 ale wtedy sieciwka zaczynala fixowac. Max jaki udalo mi sie wycisnac to 235. Jedynie czym sie jeszcze nie bawilem to vNB.

 

Plyta jak dla mnie bardzo dobra jedynie brakuje mi vQPI PLL

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow

 

Na poczatek zamieszczam screen:

 

Dołączona grafika

 

i juz tlumacze o co chodzi, niedawno kupilem okazyjnie tego W3680 ale nie chcial dzialac na mojej DFI X58 wiec nabralem podejzen, dzisiaj przyszla mi plytka jak w temacie. Zamontowalem wszystko BIOS wykrywa pieknie. Ale pod winda w niektorych programach np CPU-Z nie podaje napiecia, w OCCT tez brakuje paru info, Everest nie podaje temp poszczegolnych rdzeni. Pytanie czy to normalne?

 

Drugie pytanie dotyczy mnoznika, w BIOSie (jesli dobrze patrze) mnoznik mozna ustawic na x63, to wogule mozliwe zeby mnoznik do wyboru byl az tak wysoki?

 

screen BIOSu (mnoznik x63)

Dołączona grafika

Edytowane przez mac1as

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wynika to z faktu, że dostał paścia, a nie procesor. Może stąd ta "okazyjna cena"?

 

Widziałem chyba miliony sreenów z wszelkimi xeonami na dfi/asusach NIE-WS i innych i wszystko działało, pokazywało itd.

Edytowane przez catch22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie spisuje bios 1102

 

Moze ktos mi pomuc co zmienic w ustawieniach bo system mi nie wstaje

System chlodzony woda procesor i7 980X Pamiec RAM Corsair Dominator GT 6GB Kit DDR3 PC3-16000 CL8 (CMT6GX3M3A2000C8)

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Tomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to przestawić zworkę dla QPI LLC na ENABLED.

Spróbuj 2000 cl8 i zobacz jak będzie się zachowywało wyżej.

W razie czego cl9.

Ten proc ma uncore x1.5 więc tak wysokie VTT nie jest potrzebne.

PCI-E=100. 101 jest zbędne przy tak niskim bclk.

 

LLC ustaw na enabled

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko... QPI na poziomie te 1.40+ jest bezpieczne ? do 24/7 czy skróci to żywotność kontrolera ? Jakieś w ogóle odnotowane przypadki zabicia procka zbyt wysokim QPI ?? I tak samo jak z RAMem na początkach s1366 była mowa że 1.65v, później pogłoski że może być nawet i więcej tylko żeby trzymać różnicę między napięciami VDRAM a QPI <=0.5v ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy RE3. Ostatnio stałem się posiadaczem tej płytki i mam kilka pytań - podkręciłem procka do 4GHz. Komp wygląda narazie tak jak na załączonym zdjęciu i to co mnie bardzo martwi to temperatura radiatora na sekcji zasilania jak i na mostku południowym. Po kilku godzinach pracy komputera nie koniecznie pod 100% stresem gdy dotykam tych radiatorów to wręcz parzą. Nie wiem jaką mają temp. ale daję minimum 60 stopni. Buda jest maks otwarta to co będzie jak ją zamknę ? Dodam że po godzinie OCCT temp procka dobiła do 78 stopni. Procek to i7 930 D0.

post-104524-0-10092000-1302948651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest heat pipe. Załóż ten radiator na NB i powinno się deko poprawić. ja maiłem bloczek na NB i chłodziło całość bardzo dobrze.

 

No właśnie nie jestem pewien czy to jest sprzęt jakiego poszukuje i kusi zmiana na Sandy Bridge. Aczkolwiek nie zamierzam poddać się bez walki. WC gdzieś tam leży, muszę tylko to poskładać. Ile mogę wyciągnąć z tego procka na AC ? Jak patrzę na temp płyty to odnoszę wrażenie że prosi się ona o osobny ukłąd do płyty+grafa i dodatkowy na procka. Albo jakąś inną kombinację. Mierzyłeś kiedyś temp wspomnianych przeze mnie radiatoró ? Ostatni rok miałem sprzęt z konfigu i teraz się zastanawaim nad tym czy przy nim nie zostać bo wciąż siedzi pod biurkiem. Za RE3 przemawia SATA3 "Vertex 3 już w drodze", możliwość wrzucenia 6 rdzeni, wygląd ;-) i kilka ciach!łek. Nie powiedziałbym, że jest to płyta wyjątkowa, wybitna, rewolucyjna, ale ma to coś w sobie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie merzyłem temp. Wystarczy, że dotknąłem i się poaprzyłem. Natychmiast zamontowałem bloczek.

 

na minus przemawia: brak offsetu do vcore, cold bug, u mnie było marne bclk.

 

na sandy dużo chłodniej a sata3 też jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...