Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zainwestuj w bloczek niż ten wnetylatorek z pudełka. Niedość, że głośny to w sumie prawie nie ma różnicy w tempach. Kiedyś go miałem założonego zanim dostałem blok. Strasznie mnie irytował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Czy możliwe jest ustawienie OPT_FAN na prędkość mniejszą niż 60% ? Chciałem wyciszyć kompa i u mnie w bios widzę najmniej 60%. Mam drugiego kompa na 1156 i na płytce Maximus Formula III mogę ustawić 40%.

 

Po wymianie wentylatora 140mm w zasilaczu (nie odrazu) zauważyłem coś dziwnego. Wentyl wymianiałem wieczorem i wszystko łądnie hulało. Jako że na płytce drukowanej zasilacza była wtyczka 2pin to wentyl wpiąłem do płyty w OPT_FAN. Sprawdziłem temp i wszystko było OK. Rano gdy zainstalowałem jakiś program i restartnąłem kompa, komp już nie wstał. Uruchamiam go zawsze przyciskiem z płyty i po wciśnieciu przycisku nic się nie działo. Po odpięciu zasilania i po ponownym podpięciu po naciśnięciu POWER wentyle zakręciły się na sekundę, światełka mignęły i tyle. Pomogło odpięcie wtyczki zasilającej 3 dyski twarde, napęd BR i kartę dŹwiękową ASUS Xense. Obecnie komp działa z odpiętym zasilaniem dla napędu BR. Co może być przyczyną tego wszystkiego ? Czy możliwe że to dlatego że wentylator nie jest wpięty w 2pinowe gniazdo w zasilaczu ? Dodam że zasilacz to Gigabyte Odin 1200W.

 

Dodam że pojawił się nowy 1301 BIOS

Edytowane przez czakiflaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie do szanownego grona. :) Czy ktoś z was spotkał się z podczas używania płyty z problemem z krótkimi freezami systemu (słychać jak dyski pracują)? Po pewnym czasie wszystko wraca do normy i dalej można pracować. Wszystkie podzespoły sprawdzone na każdą stronę. Wydaje mi się że tu może być problem z Radiem 0 postawionym na kontrolerze Marvell ale zanim go rozepnę chciałbym zasięgnąć waszej opinii. :)

 

System win 7 pro x64

Edytowane przez Andiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Podczas normalnego użytkowania płyta raz się włacza a raz nie. Nie wiem od czego to zależy. Po restarcie wiatraki tylko lekko się poruszą i nic się nie dzieje - dodam że wszystkie lampki i diody święcą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos prubowal nowy Bios?????? i jakie zmiany sa 1301 ??????????????

 

Pierwsze co to słownik w ff lub w operze nie gryzie ;) Co do biosu to działa ok i problemów jak do tej pory nie zauważyłem. Niestety nie mam porównania jak się zachowuje przy oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak podlaczam nowy dysk SSD pod gniazdo o prędkości interfejsu 6 Gb/s.czy musze cos w biosie zmieniac???????????????? jakies ustawienia

Edytowane przez Tomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem problemy z odpaleniem kompa. Normalnie startował, ale zero dźwięków z postu, ekran oczywiście nawet się nie wybudził. Troszkę pogrzebałem w zworkach. Po resetowałem bios itd. Efekt taki że monitor zdołał się wybudzić, ale start systemu zatrzymuje się na błędzie Chassis Intruded. Po googlałem troszkę. Chodzi oczywiście o błąd otwartej obudowy. Tyle że nigdy tego nie podłączałem. Zworka jest w pozycji jak do zmasowania. Czyli powinno wszystko grać, a nie gra. Jedyny link jaki znalazłem, który mógłby mi pomóc znajduję się na stronie, której chyba mój ISP nie lubi bo nie chcę się załadować ; )

 

ASUS Rampage II Extreme. Chassis Intruded, old time issues.

www.hardwareanalysis.com/content/topic/75229/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...