Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

VTT to QPI/DRAM Core Volt.

 

Wykonałem pobieżne testy biosu 602. Moich problemów póki co nie rozwiązuje. bardziej szczegółowe testy w weekend. 

 

PCI-E podnosiłem. Niewiele to daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

wkurza mnie troche to napiecie na procku =/ w biosie ustawione na to co w TurboV a cpu-z pokazuje za kazdym razem ok 0.03v wiecej...

 

@Jacek jak masz LLC ustawione?

 

zastanwiam sie jak daleko moge isc bez zwodowanego NB mam nad nim jedynie 120tke. jest jakis prog ktory zrobi uzytek z Tsensorow?

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poustawiałem większość parametrów dla pamięci ręcznie i zaskoczyło.

 

dosyc niskie VTT/qpi jak na takie takty. musze wziąć miernik i zoabczyć jakie jest rzeczywiste.

 

procowi na razie luzuję. ramy muszę ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie szukam uzytkownikow ktorzy posiadaja procesor Intel Core i7 980X + plyte ASUS Rampage III Extreme posiadam taki system ale jestem zielony w podkrecaniu wiec moze ktos mi pomoze wstawiajac zdjecia z Biosu . W piatek dostalem tez nowy blok na plyte od EK Water Blocks EK-FB RE3 Nickel ale jeszcze nie podlaczylem Aquatuning - Der Wasserkühlung Vollsortimenter - Water Blocks EK-FB RE3 Nickel EK Water Blocks EK-FB RE3 Nickel 14412

post-173463-127462188505_thumb.jpg

Edytowane przez Tomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia w CPU-Z to porazka. RC Connect pokazuje takie jakie idzie odczytac za pomoca miernika z punktow pomiarowych na plycie.

 

@Tomeczek kiedy wodujesz uklad? jakbys juz go zwodowal mozesz wrzucic kilka fotek tego bloku na plyte. Ciekaw jestem jak sie prezentuje bo z fotek to nie bardzo. Zastanawiam sie nad full coverem.

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czekac na nowy bios. Mnie tam nie bardzo zalezy na wysokim blck w sumie te 230 to niezly wynik.

 

Ja kurcze nie moge ustabilozowac procka na nic powyzej 4.4ghz 1.36v =/ zaczynam sie zastanawiac czy zasilka nie jest za slaba. Chyba z dalszymi testami zaczekam az zwoduje NB. W srode powiniem dostac Blok taki jak twoj Jacek ino plexi top i blok na grafe to sprobuje wiecej.

 

Ogolnie o plycie nie moge powiedziec nic zlego jak narazie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem z IOH i zauwazylem ze jak dam ok 1.3v to jakby zaczynalo ruszac troche.

 

Zastanawiam sie czy to moze nie pamieci a dokladniej ich ustawienia powoduja zwisy. Kiedy ustawie procka na 4.46Ghz pamieci 2150 1T i QPI/DDR na auto plyta ustawia az 1.57v =]

 

Jak moge odczytac lub gdzie sprawdzic profile XMP dla pamieci? zastanawiam sie czy te Gskille nie musza byc ustawione w 2T....

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1213963

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 przebiegów na max pamięci Linx,

 

tak,

 

to dobry test jeśli mówimy o stabilnych wynikach

 

Narazie mam 4.2Ghz 1.3V - 10 przebiegoe Linxa (za malo?)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy to moze nie pamieci a dokladniej ich ustawienia powoduja zwisy. Kiedy ustawie procka na 4.46Ghz pamieci 2150 1T i QPI/DDR na auto plyta ustawia az 1.57v =]

 

uncore powyżej 4000 to juz mogą być problemy. Spróbuj na niższym mnożniku dla ramów wybadać proca.

Ramy 2T możesz ustawić.

 

Przy XMP zapewne ustawia koł 1.56V QPI. przy moich tridentach jest podobnie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...