Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta już jest do kupienia w sklepach. Ciekawe jak wypada w porównaniu z tańszą P6t oraz innymi płytami na X58.

Czy rzeczywiście tak dobra w podkręcaniu i powtórzy sukces poprzednika na x48?  :razz:

Zapraszam do dyskusji.

Niektórzy na forum już posiadają więc pisać jak się sprawuje.

Specyfikacja(źródło: purepc):

post-147211-1226862787_thumb.png

Tak się prezentuje(źródło: www.overclock3d.net):

post-147211-1226865188_thumb.jpg

 

post-147211-1226863192_thumb.jpg

W końcu pomyśleli o tych co kontrolują napięcia miernikiem. Punkty pomiaru napięć wyprowadzone i dostępne w jednym miejscu. To mi się podoba. Wygodnie i co najważniejsze bezpiecznie. 

Rampage III Extreme  - testy

 

http://www.vortez.co.uk/contentteller/articles_pages/asus_rampage_iii_extreme_motherboard_review,1.html

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D na rzeczonej płycie. W końcu ma być ikstrim nie :D

 

Core i7-965, Rampage 2 Extreme & 4870 X2 CrossFireX

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=207617

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Vantage w/ Core i7 and Rampage II Extreme

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=206614

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Rampage II Extreme/ Core i7 965 EE/ 3-Way SLI -

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karta Radeon działa 2x16 PCI-E 2.0 a nVIDIA tylko 2x8 PCI-E 2.0?

bo radeony zajmuja dwa pcie, czyli dziala to w trybie 16x/16x. w przypadku obsadzenia 3 slotow (nv) przechodza w tryb 16x/8x/8x. 4 - 8x/8x/8x/8x. nie wiem co intel tak pozalowal linii pcie :angry: osobiscie czekam na plyte/chipset z 16x/16x/16x/16x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o płycie juz jest:

 

http://forum.purepc.pl/Nowosci-f10/Asus-Ro...page+II+extreme

 

Nie wiem czy tak ma byc? ale na SB mam temp dochodzaca do 90 bez zadnego krecenia i na najnizszym napieciu. Juz ze 2 razy komp mi sie wylaczyl z powodu wysokiej temp SB. Na proba zalozylem na SB wentylator i mam teraz ok 85 stopni a radiator po zalozeniu chlodzenia nie jest goracy. Płyta jest ok 2,5 cm dłuzsza patrząc w wymiarze poziomym od przodu obudowy i sa klopoty z jej umieszzceniem w obudowie.

 

Ponadto gdy wlaczylem Prime na 8 rdzeni temp procka w stresie podniosla sie bardzo szybko do ponad 90 stopni przy czym cooler byl chłodny? Czekam na zapinki do Thermalrighta 120 i wetdy zobacze.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety jest z Asusami. Zanim się odpali płytę to trzeba przesmarować.

Później może być problem ze zdjęciem chłodzenia - jak już się na dobre przykleji pod wpływem temperatury.

trzeba później cudować: lodówka, suszarka i inne chwyty :)

 

Oj ... nie wiedziałem, że temat już istnieje. Decyzja co zrobić należy do Admina.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze mam nie do konca sprawny czujnik ma SB. Ale narazie plyty nie wymieniam. W kazdej chwili moge to zrobic. Trzeba wpierw potestowac. Jak bede mial pamieci i nowe chlodzenie to zobaczymy co pokaze ta maszyna.

Przesmartowalem SB pasta a takze coolerka boxowego (Arctic Silver 5) temp odrazu spadly o 10 stopni w stresie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakis pamiatek 3x1gb pod ta plyte narazie w polsce nie ma wielkiego wyboru...zastanawiam sie czy wystarcza mi jakies 1333 czy jednak lepiej brac 1600...z tego co zagladalem moj wybor padnie na ocz platinium ale zastanawiam sie czy oplaca mi sie doplacac do tych wyzej taktowanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ... jednakże wybrałem OCZ 1333 które mam nadzieje troszkę wykręcić... a później myślę że poczekam aż stanieją i zakupie jakieś lepsze ;) i więcej . Na razie mam 3x1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

4x 5,73 ta chyba tylko do odpalenia

 

wiadomo,ze odpalenia,hmm nawet nie odpalenia bo podejrzewam,ze konczy sie na pierwszym poscie :D

plyta spoko,ale droga no i do tego wkur..mnie to,ze bede musial sie pozbyc moich celkow 2x1gb :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pozbywaj się :)

Niedługo wysyp pamięci PC3-16000 na cl7. 

OCZ BLADE czy Corsair dominator GT :)

no wiem w sumie ceny pamieci sa ok,ale bed mial jeszcze pare cepow na 775 do benchow,wiec przerzuce sie za ok 2 miechy na ta mobo,wczoraj rozmawialem ze znajomym ktory ja kupil i stwierdzil,ze mobo samo sie kreci :D

Dla mnie bardzo waznym aspektem jest obsluga SLI,uwazam to za swietne posuniecie,niedlugo sporo podskocze w hwbocie :D

 

wracajac jeszcze do pamieci to co masz na mysli piszac "niedlugo" wysyp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nO troche tu nie zagladalem,tak od przeslo miecha sa ogolnie dostepne a w polsce hmm nie wiem,bo to dziwny kraj jest ;)

 

kto sie pochwali jak mobo smiga??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...