Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do specjalistów znających się na tej płycie głównej. A mianowicie: czy 3 x EVGA GeForce GTX 285 i Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI Express) zmieszczą się razem na tej płycie głównej? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze a gdzie mozna sprawdzic stepping?

CPU-Z zakładka mainboard, jeżeli obok x58 rev. 12 to B2, a jężeli 13 to B3. Ale watpię żeby R2E szybko pojawiła się z x58 B3 lub najpewniej asus wprowadzi nowy model, zresztą R2E nowa rewizja chipsetu raczej nie pomoże. U asusa nowa P6T7 WS SuperComputer jest na B3.

 

 

... czy 3 x EVGA GeForce GTX 285 i Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI Express) zmieszczą się razem na tej płycie głównej? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Tylko z po kombinacjach z radiatorem na "NB" (odginanie żeberek) lub jego wymianie, a i tak pozostanie problem z obudową, musisz mieć taką pod 8 slotów rozszerzeń (albo bez obudowy), bo inaczej będzie problem z 3 grafą. Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów znających się na tej płycie głównej. A mianowicie: czy 3 x EVGA GeForce GTX 285 i Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI Express) zmieszczą się razem na tej płycie głównej? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dołączona grafika

Będzie problem ze zmieszczeniem dzwiekówki a po za tym trzecia karta na dole bedzie troszke przeszkadzała w podłaczeniu płyty do obudowy ...pwp.reset itp. jednak to mozna obejśc ....nie podłaczając tego po prostu <_<

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

zmienilem bios na 1406 i mam spadek bclk o 1-2 :D,wczesniej moglem puscic spi32m 220x21 teraz walka o 219x21 i roznie bywa

takie pierwsze odczucia,ale jakby napiecia sie ustabilizowaly troszke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

wszyscy maja b2 z tego co sie orientuje a jest juz b3,ze pytasz?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką macie rev mobo?

 

wszyscy maja b2 z tego co sie orientuje a jest juz b3,ze pytasz?

pewno do staystyk:)

Kiedys jeden pracownik asusa,w wypowiedzi przyznal sie,ze oni sami nie wiedza co dany rev zmienil,co ulepszyl,a co spie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm,ale b3 nie ma chyba jeszcze w sprzedazy o ile sie nie myle :)

chyba jakies evga dopiero co wyszlo i jeszcze za duzo info nie ma

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,ale b3 nie ma chyba jeszcze w sprzedazy o ile sie nie myle :)

chyba jakies evga dopiero co wyszlo i jeszcze za duzo info nie ma

EVGA X58 SLI LE - jest juz z b3, co do oceny trudno powiedziec - nie ma testow.

 

Sebie chodzi o ten numerek pod naspiem... ja mam 2.01G czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy macie już bios z AHCI ROM w wersji 1.20E?

Chciałbym sie dowiedzieć co to daje. Podobno dużo szybszy start płyty.

A może inna płyta ma już ten ROM?

GB EX58-EXTREME startuje koszmarnie wolno. mam niestety stary ROM. Póki co nie ma oficjalnego biosu z nowym.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pytanie do tych z miernikiem

jakie macie odczyty qpi,mem bo u mnie plyta bardzo srednio trzyma te dwa napiecia(reszta napiec ok)

np:

bios

qpi 1.365v a real 1.3v

mem 1.63 real 1.61v

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to jest dziadostwo, gryzie się z różnym softem i czasem pokazuje dziwne odczyty mostkach itd. Ale CPU-Z na asusach z loadline calibration pokazuje tylko vcore ze spoczynku i wyrażnie niższe niż w rzeczywistości pod obciążeniem. PC probe i everest 5 pokazują jakie jest naprawę pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

To fakt.

U mnie z loadline on przy ustawieniu 1.38v jest do 1.4-.1.41v realnie pod obciazeniem

miernik jak i lcd poster pokazuja to samo

z koleji qpi jest duzo niz niz ustawie 0.04-0.06v,podobnie z pamieciami choc tutaj jest tylko odchyl 0.01v-0.02v

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie qpi ,ustaw z biosu 1.325v i sprawdź (przy 4ghz) timingi pamięci ustaw narazie na 8-8-8-24 , vcore zostaw jakie jest na proca. cpu pll najniższe 1.81v

Ustawiłem tak jak napisałeś i dałem 190x20 turbo off, wstaje na 3.8 i OCCT jak i prime bez problemu. Przy 1.325 qpi system szybciej się ładuje, a wcześniej miałem auto. Temp w prime95 max 82 st na chłodzeniu Noctua NH-U12P z jednym wentylatorem i za nim mam 120 thermaltake w budzie. Pamięci to OCZ 6GB 1600MHz CL7 DDR3 OCZ3P1600LV6GK.

Widocznie mój proc nie trawi bclk 200. Spróbuje jeszcze z turbo to może i na 4.0 będzie stabilnie.

 

edit

turbo on 191x21, podczas occt temp 84, jeszcze spróbuje obniżyć timingi

 

dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez schism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ustawiłem tak jak napisałeś i dałem 190x20 turbo off, wstaje na 3.8 i OCCT jak i prime bez problemu. Przy 1.325 qpi system szybciej się ładuje, a wcześniej miałem auto. Temp w prime95 max 82 st na chłodzeniu Noctua NH-U12P z jednym wentylatorem i za nim mam 120 thermaltake w budzie. Pamięci to OCZ 6GB 1600MHz CL7 DDR3 OCZ3P1600LV6GK.

Widocznie mój proc nie trawi bclk 200. Spróbuje jeszcze z turbo to może i na 4.0 będzie stabilnie.

 

edit

turbo on 191x21, podczas occt temp 84, jeszcze spróbuje obniżyć timingi

 

dzięki i pozdrawiam

ht on/off?

 

tez mialem C0 na poczatku i 3.8Ghz occt stable na boxie :D a 21x200 przechodzil benchmarki,wiec jest to mozliwe,za to nie chcial powyzej bclk 200 za nic,nawet na wodzie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ht on/off?

 

tez mialem C0 na poczatku i 3.8Ghz occt stable na boxie :D a 21x200 przechodzil benchmarki,wiec jest to mozliwe,za to nie chcial powyzej bclk 200 za nic,nawet na wodzie

ooo,to ja trafilem na perelke,na powietrzu robi 4000 na 1.45 stable,awstaje na 220 od reki heheheh,teraz czekam na drugiego d0,pierwszy byl padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...