Skocz do zawartości
grzegorz_p_p

Który monitor LCD 17' nadaje sie do gier i filmow???

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic monitor Lcd 17' tak do 2700 zl zastanawialem sie nad Belinea 10 17 41 LCD lub nad 17" iiyama AS4314UT black. Niewime moze ktos ma te monitory i moze mi powiedziec czy sie nadaja do gier i filmow. Crt odpada interesuje mnie tylko LCD siedzie duzo przed komperm 16 h dziennie i potrzebny mi jest dobry monitor LCD. Czy ktoś moze mi pomóc????? Czy ktos moze mi polecic jakis dobry monitor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz popatszec na czas reakcji piksela ( czas jego zapalenia i wygaszenia no i na kontrast. Najlepiej zeby czasy byly rzedu 25 ms max 30 ms a najlepiej mniejsze ale za ta cene chyba trudno bedzie. ). Idz do salonu i niech ci gosc wlonczy jas gre jakis film gdzie jest jakas szybka akcja. Poszukaj na www.benchmark.pl tam ostatnio byl jakis przeglad Lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe patrz na czas loczny bo to nawet nie jest czas loczny bo oni raczej podaja czas zapalenia piksela np 20 ms a czas wygaszenia jest pomijany a to on odgrywa najwazniejsza role ( jak jest za duzy to beda smugi na ekranie ) powinien byc nie wiekszy niz 30 ms. Ale niech sie wypowiedza ci co maja Lcd jakies. Jak bedziesz kopowal to mosisz na wlasne oczy zobaczyc jak Lcd dziala bo dla jednych moze byc ok a ciebie cos moze denerwowac.

( Powtorze sie ) Sprzedawca chcac ci sprzedac cos powinien ci wlonczyc jakos gierke fpp jakis film i ocenic. Bo jak nie zobaczysz na wlasne oczy jak dziala to potem mozesz zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Belinei czas budzenia 12ms a czas gaszenia 13ms (lacznie 25 ms) tak podaje producent. Ja chcialbym wiedziec czy to prawda. Ma moze ktos z was ten monitor?? Chcialbym wiedziec czy to nie blef. Moze ktos z was jest z Katowic i zna jakis sklep gdzie moglbym zobaczyc jak dzialaja te monitory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 101741 nie mam, ale ją testowałem z zamiarem kupna i nie kupiłem... Monitorek b.ładny - cały czarny. Duże kądy widzenia itp. Kolory ok. Ale ten lcd ma małą wadę ... - po prostu smuży. Więc jak kupujesz go do gier i filmów to nie polecam. To nie są tylko moje odczucia.

Osobiście kupiłem 101730 i jestem happy :D

Polecił mi go MarkPL - thx za to :P

 

Pozdro

 

P.S. Jak chcesz poczytać więcej o 101741 to zajrzyj na forum TH - tam w jednym wątku o Belinei 101730 jest wszystko co Ci potrzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nec 1701 z czasem łacznym 16ms albo jakis eizo

wlasnie, poza tym nec to ladny monitorek :) no i 1701 mozna powiesic na scianie ale nie ma dvi, a 1760 ma dvi, ale nie mozna powiesic na scianie. Szkoda, ze nie mogli tego polaczyc :/ A tak to oba maja takie same parametry. Chyba zaczne zbierac na 1701 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisze tak: każdy ma inny wzrok i inaczej reaguje na smużenie. Dla mnie 101741 był nie do przyjęcia (po włączeniu q3 miałem niemiłe przeżycia...) Co do mojego 101730 to wierz mi - gram non stop w Quake'a 3, CS'a i inne FPP i żadnych smóg nie widze !!

 

A z tym Nec'em 1701 to radze przemyśleć sprawe - te 16ms to imho tylko bujda - kilka artykułów się o tym pojawiło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ostatnio moda na LCD ale jak widze gdy ludzie laduja 2,5-3k w monitor 17` to mnie szlag trafia. Robta co chceta ale ja nie zrozumiem. Bylem w auchan i byly podlaczone naraz chyba z 15 monitorow. Pobawilem sie 5 LCD i 5 CTR - reszte olalem bo badziewia.

Obraz nawet na wygaszaczu juz mnie denerwowal w LCD.

Za taka kase kupilbym taki monitor CTR, ze sie zabom nie snilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres: niezgodze sie z Toba.

Niektorzy musza spedzac kilka godzin dziennie przed monitorem i napawde w tym przypadku LCD jest dobrym rozwiazaniem - nie promieniuje CI ani nie migocze dlatego gdybym mial te 2,5K kupil bym panel 17 cali (jako ze nie mam to i tak rozwazanie czysto hipotetyczne ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ostatnio moda na LCD ale jak widze gdy ludzie laduja 2,5-3k w monitor 17` to mnie szlag trafia. Robta co chceta ale ja nie zrozumiem. Bylem w auchan i byly podlaczone naraz chyba z 15 monitorow. Pobawilem sie 5 LCD i 5 CTR - reszte olalem bo badziewia.

Obraz nawet na wygaszaczu juz mnie denerwowal w LCD.

Za taka kase kupilbym taki monitor CTR, ze sie zabom nie snilo.

Heh, ja moge na razie pomarzyc o takim monitorze i wlasnie o takim marze...

 

Jezelo 19` ma widziane 18` a 17 ma cale 17 a czasami 17.4 to wybor jest oczywisty... Teraz mecze sie na shitowym 775 FT z 1152x864 w 75Hz ...a spedzam przy kompie sporo czasu... Jak tylko LCD stanie stanieje napewno kupie, jesli ceny beda znosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec co radzicie ??? Ktory Lcd jest najlepszy do gierek?? Crt odpada gdyz za duzo siedze przed kompem. Mam teraz 17' Crt i oczy bola jak cholera teraz Lcd to przyszlosc. Mam zamiar wydac tak do 2700 zl na jakis porzadny Lcd. Ktory Nec, Belinea, Iiyama??? Panel Lcd chce podlaczyc przez DVI do Geforce4 Ti 4200 128Mb 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że najlepiej zrobisz jak po prostu sam pojeździsz po sklepach i pooglądasz kilka modeli. Są takie (trudno znaleźć ale są), w których pozwalają włączyć jakieś gry na tych lcd czy po prostu każdą aplikacje którą sobie przyniesiesz na CD.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to bym sie wstrzymal z zakupami Lcd . Za jakies 3 miech ma wejsc nowa technologia pozwalajaca na otrzymanie lepszych czasów reakcji z w szczególnosci czasów wygaszania piksela wiec moim zdaniem warto poczekac a ceny napewno spadna. A takie bajki jak podaja sporzedawcy i goscie w recenzjach o czasach locznych to sobie mozna darowac. Jak sie samemu nie pojdzie i nie zobaczy to nie jest to. He bo najczesciej ten czas loczny to jakas dziwna liczba ktora nie wiadomo z kad sie wziela. Moze to jest odjety czas zapalenia od czasu wygaszenia juz sam nie wiem co to ma byc. Ale nie jest to napewno wyznacznik jakisci matrycy. Powinnismy sie postarac o sprawdzenie tych dwoch cech i wtedy osadzic czy warto. 2 - 3 tyś drogą nie chodzi wiec miejcie to na uwadze a napewno kupice cos co bedzie wam dobrze sluzyc i nie bedziecie sie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>..ć za kazdym razem jak popatrzycie na wasz wspanialy nowiusienki Lcd za 2 - 3 tysiaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada jest jedna : PAPIER JEST CIERPLIWY

to , że pisze na nim : czas zapalania 12 wygaszania 13 ms , to dane producenta

najważniejsze jest to , jak TY jako użytkownik będziesz odbierał dany monitor

 

z własnej praktyki:

- w domu Samsung SM171S Pivot (obrotowy) oraz NEC 1550V przy drugim kompie

- w firmie NEC 1700V

 

parametry :

1. Nec 1700V - 400:1 , czas 20/20

2. Samsung SM171S - 350:1 , czas 12/18

3. NEC 1550V - 300:1 , czas 20/20

 

spostrzeżenia :

1. w papierach pisze , że NEC 17'' ma 20 budzenie i 20 gaszenie , Samsung 18 budzenie i 12 gaszenie , a NEC 15'' tak jak 17'' czyli 20/20

2. moje oczy tak oceniaja te 3 monitory :

- najlepiej NEC 17'' - najlepszy obraz (kontrast 400:1) , najbardziej płynne i czyste "szybkie screeny"

- miejsce 2 : Samsung 171 - gorszy obraz z racji mniejszego kontrastu (350:1) , szybkie screeny bardzo podobnie jak NEC , a przecież różnice w budzeniu/gaszeniu są kolosalne według instrukcji (bo za co uznać ponad 40% różnicy w czasie gaszenia)

- 3 miejsce - NEC1550 ze względu na mały ekran , bo pozostałe odczucia jak w dwu poprzednich wypadkach za wyjątkiem nieco kiepskiej ostrości przy jasnych screenach

 

jak widać teoria mocno rozmija się z praktyką - papier jest papier , a oko najlepiej ocenia wszystkie za i przeciw - specyfikacja jest jedynie przybliżonym obrazem jakości monitora

 

a co do DVI - jeżeli nie postawisz dwóch identycznych LCD obok siebie , i podłączając jednego przez D-SUB a drugiego przez DVI , to nie zauważysz różnicy w jakości obrazu - ja miałem do dyspozycji "na próbę" 2 sztuki LG 1710B , podłączałem najpierw przez DVI , potem przez analog , a różnicę zauważyłem dopiero jak stały jeden obok drugiego na różnych sygnałach : w tym na DVI był nieco ostrzejszy obraz i praktycznie wcale nie było "smużenia" przy szybkim przewijaniu w Wordzie , natomiast na analogu Word bardzo nieznacznie ale smużył

 

sentencja końcowa : kup NEC'a albo coś podobnej jakości (Sony, Eizo)

broń boże półśrodków typu Samsung albo LG , bo będziesz sobie pluł w brodę tak jak ja : gdybym miał więcej kasy , to kupiłbym NEC'a , gdybym miał tyle samo , to najpewniej N-FREN albo LOGIX - Samsung jak na to co oferuje , z pewnościa zbyt drogi , a LG niewiele lepiej , a kto wie czy nie tak samo

N-FREN jako jedyna firma oferuje gwarancję uruchamianą przez 1 pixel , a za taką gotówkę (konkretnie 2300 zeta masz 18'' LCD właśnie z tej stajni - BTC) - niby maluch nie auto , BTC nie firma , ale 3 lata gwary z 1 pixelkiem kusi

obraz miodzio , ładny design itp - ja bym się skusił

 

ale jednak NEC to NEC - zobacz live i będziesz wiedział co kupić - szanujący się sklep ZAWSZE pozwoli ci zobaczyć jak coś działa , łaski nie robią bo konkurencja jest spora , a ponad 2500 nie leży na drodze i niecz esto jest klient kupujący sprzęt za taką kwotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakies 3 miech ma wejsc nowa technologia pozwalajaca na otrzymanie lepszych czasów reakcji

Jak ma wyjść za trzy miesiące to może może przed świętami za 5 lat w Polsce będą...

Takie jest moje zdanie. Nie wiem czy pamiętacie ale panele lcd miały być wogóle tylko "na krótką chwilę". Tyle przecież mają technologii - np "płaskie CRT" (pozbawione kineskopu) czy nawet wymyślili tak cieńkie i "gientkie" monitory, że w przyszłości będą na naszych gazetach do czytania. Lata mijają a tu nic. W tym czasie LCD ewoluowały i stały sie moim skromnym zdaniem b.dobre - w wielu aspektach przebijając CRT. Co prawda mają wady ale czy CRT nie mają ??

Czasy wygaszania piksela są faktycznie troszke namieszane. Teoretycznie łączny czas 25ms powinien eliminować wszelkie smugi lecz tak nie jest. Z doświadczenia ja za to troche napisze o 2 innych monitorach - firmy Belinea - 101741 i 101730. 101741 - matryca MVA, 17,4", ładne kolory - świetna czerń, b.duże kąty widzenia - duża zaleta, przy przewijaniu tekstu smużenia nie ma, ale przy oglądaniu filmów czy podczas grania - niestety ono występuje. Czytałem, że ono prawie całkowicie zanika po ok 15 minutach od włączenia monitora - czy to prawda nie wiem. Do szybkich gier się więc raczej nie nadaje, ale do przeglądania www, wszelkiego rodzaju pracy z tekstem itp - tak i sprawuje sie znakomicie. 101730 - matryca TN, 17" kolorki świetne lecz czerń średnia - niestety małe kąty widzenia, o dziwo występują małe smugi przy przewijaniu tekstu do których jednak po kilku chwilach sie można przyzwyczaić - ale najważniejsze - można włączyć spokojnie najnowszy FPP i grać i naprawde nie widać smużenia. Oba lcd charakteryzuje b.dobra ostrość.

Stanąłem przed problemem kupna jednego z tych dwóch lcd. Od początku byłem bardziej za 101741 ale gdy włączyłem na nim Quake'a 3 to wybrałem 101730. Z początku różnie do niego podchodziłem ale teraz sie naprawde ciesze. W moim wypadku w wyborze lcd chodziło głównie o to, że naprawde drażni mnie nawet minimalne smużenie.(każdy do tego moze podchodzić inaczej) Ogólnie imo jeżeli ktoś nie chce wydawać > 2800zł i tylko gra na komputerze to 101730 będzie wręcz idealny - jeżeli jednak tylko sporadycznie gra i jeszcze tylko w strategie itp to polecam 101741.

 

Jak widać troche wad te monitory mają, więc należy się dobrze zastanowić i przede wszystkim zobaczyć na własne oczy w wypadku kupna. Dużym plusem Belinei jest to, że daje gwarancje na 3 lata, która obejmuje wszystkie części panelu.

Ceny tych paneli nie są ogromne choć jakby na to nie patrzyć również nie małe: (ceny z www.proline.com.pl)

Belinea 101730 - 2125zł

Belinea 101741 - 2335zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ostatnio moda na LCD ale jak widze gdy ludzie laduja 2,5-3k w monitor 17` to mnie szlag trafia. Robta co chceta ale ja nie zrozumiem. Bylem w auchan i byly podlaczone naraz chyba z 15 monitorow. Pobawilem sie 5 LCD i 5 CTR - reszte olalem bo badziewia.

Obraz nawet na wygaszaczu juz mnie denerwowal w LCD.

Za taka kase kupilbym taki monitor CTR, ze sie zabom nie snilo.

i niech CI się Kaeres nawet nóż w kieszeni otwierz i obiad kołkiem w gasrdle staje (czy jezyk, mało ważne) - powiedz mi co kogoś kupującego LCD nawet za 12-13 tys PLN a nie 2-3 tys. obchodzi Twoje nastawienie do tematu i to co Ty sobie o tym myslisz ... czy to nie jest tak, że każdy moze kupować co chce i nawet jeśłi chce wyrzucać pieniądze w błoto to sąto jego pieniądze? Poza tym stwierzdzenie, ze sa takie CRT-ki, o których sieżabom nie sniło to tylko Twoje subiektywne podejście do tematu ... nie wyobrazam sobie stawiania w domu na biórku kolejnego telewizora który zajmuje więcej miejsca niz lodówka ... mam w pokoju stół kreślarski, biórko, monitor 19 CRT i 17 LCD (służbowy), i inne peryferia - duzo tego ... wiec wiem co to znaczy deficyt miejsca mimo, ze pokój ma 30 m2 wiec nie gadaj proszę o wyższosci jednego nad drugim, bo nie To lepsze co sięTobie dobre wydaje tylko to co siekomu podoba i na co ma ochotę i każdy ma prawo wybrać czy wydaje grosze na CRT wazacy i 30 kg czy wydaje wiekszą sumę na całkiem przyzwoity LCD ... jeszcze jedno, nie mieszajcie moi drodzy pojęc, bo CRT służą do innych rzeczy i LCD-ki do innych i nie ma co tu porównywać!!!!!!!! sam mam oba to wiem!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec co radzicie ??? Ktory Lcd jest najlepszy do gierek?? Crt odpada gdyz za duzo siedze przed kompem. Mam teraz 17' Crt i oczy bola jak cholera teraz Lcd to przyszlosc. Mam zamiar wydac tak do 2700 zl na jakis porzadny Lcd. Ktory Nec, Belinea, Iiyama??? Panel Lcd chce podlaczyc przez DVI do Geforce4 Ti 4200 128Mb 8x.

 

ja Ci radzę wkręcic siedo jakiejs hurtowni a naprawdęwiele zaoszczędzisz .. nawet jakbyś miał dać komuś zarobic na lewo to zawsze i wiekszy wybór modeli monitorów i niższe ceny, zresztą sam zobaczi i porównaj ze sklepowymi(ceny z jednej hurtowni warszawskiej z 8 marca 2003 r.):

 

Samsung

 

LCD SM171S 1 550,00

LCD SM171S 1 760,00

LCD SM 171S 1 795,00

LCD SM171S 1 795,00

LCD SM171N 1 900,00

LCD SM172B 2 160,00

LCD SM172T 2 260,00

LCD SM172W 2 300,00

LCD SM 171S 2 350,00

LCD SM181T 3 120,00

 

LG

 

LG 17" LCD (1710S) 1 535,00

LG 17" LCD (1710B) 1 715,00

LG 18" LCD (L1810B) 2 299,00

LG 18" LCD (L1800P) 2 429,00

LG 18" SW882LE LCD 2 499,00

 

Philips

 

PHILIPS 17" 170S2B LCD 1 679,00

PHILIPS 17" 170B2T LCD 1 859,00

PHILIPS 17" 170B2Y LCD 1 859,00

PHILIPS 17" 170B2M LCD 1 965,00

PHILIPS 18" 180B2S LCD 1 939,00

PHILIPS 18" 180P2B LCD 2 359,00

PHILIPS 18" 180P2G LCD 2 485,00

PHILIPS 18" 180P2M LCD 2 485,00

 

Belinea

 

BELINEA 17" TFT 1 699,00

BELINEA 17" TFT(101730) 1 759,00

BELINEA 17,4" TFT 1 899,00

BELINEA 17,4"TFT(101741) 1 919,00

BELINEA 18" TFT(101830) 2 189,00

BELINEA 18,1" TFT(101820) 2 129,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ostatnio moda na LCD ale jak widze gdy ludzie laduja 2,5-3k w monitor 17` to mnie szlag trafia. Robta co chceta ale ja nie zrozumiem. Bylem w auchan i byly podlaczone naraz chyba z 15 monitorow. Pobawilem sie 5 LCD i 5 CTR - reszte olalem bo badziewia.

Obraz nawet na wygaszaczu juz mnie denerwowal w LCD.

Za taka kase kupilbym taki monitor CTR, ze sie zabom nie snilo.

i niech CI się Kaeres nawet nóż w kieszeni otwierz i obiad kołkiem w gasrdle staje (czy jezyk, mało ważne) - powiedz mi co kogoś kupującego LCD nawet za 12-13 tys PLN a nie 2-3 tys. obchodzi Twoje nastawienie do tematu i to co Ty sobie o tym myslisz ... czy to nie jest tak, że każdy moze kupować co chce i nawet jeśłi chce wyrzucać pieniądze w błoto to sąto jego pieniądze? Poza tym stwierzdzenie, ze sa takie CRT-ki, o których sieżabom nie sniło to tylko Twoje subiektywne podejście do tematu ... nie wyobrazam sobie stawiania w domu na biórku kolejnego telewizora który zajmuje więcej miejsca niz lodówka ... mam w pokoju stół kreślarski, biórko, monitor 19 CRT i 17 LCD (służbowy), i inne peryferia - duzo tego ... wiec wiem co to znaczy deficyt miejsca mimo, ze pokój ma 30 m2 wiec nie gadaj proszę o wyższosci jednego nad drugim, bo nie To lepsze co sięTobie dobre wydaje tylko to co siekomu podoba i na co ma ochotę i każdy ma prawo wybrać czy wydaje grosze na CRT wazacy i 30 kg czy wydaje wiekszą sumę na całkiem przyzwoity LCD ... jeszcze jedno, nie mieszajcie moi drodzy pojęc, bo CRT służą do innych rzeczy i LCD-ki do innych i nie ma co tu porównywać!!!!!!!! sam mam oba to wiem!!!!!!!

Sczegolne przeznaczenie tego monitora bedzie do gier i filmow. A do tego dzisiejsze LCD sie nie nadaja.

Pieknie wygladaja okienka internetowe, word, tapeta na pulpicie.

Jedyny plus LCD to jego waga i rozmiary i jezeli nie ma sie biurka o wymiarach 50x50 cm to jeden ch... co mi na biurku stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo co jest ważniejesze jak dalmnie to wole mieć zdrowsze oczy a gorszy obraz w grach w które i tak żadko gram a według mnie to aż taka kicha na lcd'dekach nie jest. W filmach obraz jest gorszy także ale morzna film obejrzeć. Siedze przed kompem co dziennie po 10 godzin jak nie więcej i pamiętam co się działo kiedyś po 5 godzinach siedzenia z oczami a teraz to siedze i siedze i nic... Dlatego to jest wielki + Lcdeków

Pozdrawiam

Wybór należy do ciebie...

Oczy albo jakość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci radzę wkręcic siedo jakiejs hurtowni a naprawdęwiele zaoszczędzisz .. nawet jakbyś miał dać komuś zarobic na lewo to zawsze i wiekszy wybór modeli monitorów i niższe ceny, zresztą sam zobaczi i porównaj ze sklepowymi(ceny z jednej hurtowni warszawskiej z 8 marca 2003 r.):

A ja sugeruje zapoznanie sie z roznica netto i brutto ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...