Skocz do zawartości
blachu

Przymiarka Do Pierwszego Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam taki kaprys aby złożyc sobie swoje pierwsze WC. Zaczne od początku. Budżet jest sprawa niższej wagi i jestem sklonny wydac 500zl i nawet 1000 zl na WC pod warunkiem że wydajność bedzie znacznie większa niż w przypadku dobrego AC. Sprawa wydajności jedst dla mnie najważniejsza, wygląd i hałaśliwość bez znaczenia. Więc na początek planuje Wc obejmujące wyłącznie sam procesor, w późniejszym czasie rozbudowa o gpu i mostek południowy. Mój procek to C2d e6320@2.80GHz w póżniejszym czasie chce wycisnac z niego maks, czyli 3.4.

 

Blok: D-Tek FuZion v2.0/Innovatek G-Flow/Swiftech Apogee GTZ- niewiem ktory z nich bedzie najwydajniejszy

Pompa:Laing DDC 12V 1RT

Rez: Swiftech MCRES-MICRO

Chłodnica: Black Water Ultimate 124 rev. 3.0

 

Węże i złączki dopasuje sobie juz sam, płyn jaki wleje to bedzie pewnie borygo, chłodnica wybrana taka juz z mysła o poźniejszej rozbudowie. Dobre częsci wybrałem? Nic nie pokiełbasiłem? Czy to będzie znacznie wydajniejsze od powiedzmy Pentagram Karakorum ? bo zalezy mi nizszej temp o 10* niz w przypadku Karakorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek Apogee GTZ -239zł

Pompa dobra, ale konieczny do niej top - niezły będzie EK DDC X-TOP - 75zł

Chłodnica jak ma być najwydajniejsza to Thermochill PA120.3 - 309zł

Wentyle proponuję 3xScythe S-FLEX 1200 rpm - 52zł

Płyn polecam Feser One (44zł) - szczególne jeśli masz taki budżet

Węże i złączki 10/13

Czy będzie wydajniejsze?? :D

10 stopni na pewno, ale poniżej temperatury powietrza ci nie spadnie ;)

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do pompki bedzie zakladal top to nie trzeba przeplacac za 1RT, wystarczy wersja 1R. chlodnice tak jak SaVkA podal TC PA 120.3, ewentualnei rownorzedna Feser Xchanger Triple Radiator 360. plyn oczywiscie faser one :)

zlaczki i weze wedle uznania

blok GTZ, obecnie chyba najlepszy na rynku. spadek temp nawet znacznie wiecej niz 10*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

Blok: Swiftech Apogee GT

Pompa:Laing DDC 12V 1R

Top: EK DDC X-TOP (o ile jest konieczny)

Rez: Swiftech MCRES-MICRO

Chłodnica: Thermochill PA120.3

Płyn:Feser One

 

A może by chłodnice dać jeszcze większą np: Black Water COLOSSUS tylko czy jest sens? A i jeszcze znalazlem pompke z wydajnościa 500l/h D-Tek dB-1 to też będzie dobra pompka?

Edytowane przez blachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feser i TC zjedza na sniadanie tego BWU 124, nie dosc ze mniejsze to wydajniejsze sporo.

Co do Colosusa ciezko porownywac, ale w tej cenie 2xThermochill PA120.3 bym wybral :)

Laing DDC 1T jest wydajniejszy od D-Tek dB1... wydajnosc to nie tylko czesto wyssane z palca l/h, wysokosc podnoszenia tez bierz pod uwage...

Top na DDC jest konieczny, bo jak by sie przyjrzec dobrze temu fabrycznemu to po pijaku ktos projektowal odprowadzenie i doprowadzenie cieczy do wirnika odsrodkowego, ktrotko mowiac fabryczny top delikatnie wstrzymuje pelna moc pompki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok GTZ a nie GT, to znaczac roznica

Wiem, wiem tylko źle mi sie napisalo. Czyli ostateczny zestaw na wygladac tak:

 

Blok: Swiftech Apogee GTZ

Pompa:Laing DDC 12V 1R

Top: EK DDC X-TOP

Rez: Swiftech MCRES-MICRO

Chłodnica: Thermochill PA120.3

Płyn:Feser One

 

A czy przy poźniejszej rozbudowie dodanie drugiej chlodnicy zaowocowałoby spadkiem temp na poziomie kolejnych 5*-7*? Bo mam na myśli połączenie mniej więcej tego typu: pompka>top>mostek południowy>gpu>chłodnica>cpu>chipset>chłodnica>rez>pompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...