Skocz do zawartości
adivip

Dzielenie Neta Bez Wiedzy Użytkownika.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Kupiłem z kolegą neta 2mb na dwie osoby. Niestety nie pomyślałem i zakupiłem router bez qos'a. Kolega (nie będąc tego do końca świadomym) gdy tylko siedzi przy kompie to uniemożliwia mi normalną pracę. Zjada całe łącze do tego stopnia, że strony otwierają mi się po 3min nie mówiąc już o grach MMO. Kazałem mu zainstalować NetLimiter'a (sam też to zrobiłem) i go ustawiłem. Ostatnio jednak patrze, a tu oczywiście program wywalony z kompa - bo i po co być fair...

 

Moje pytanie jest następujące: czy da się jakoś ograniczyć szybkość łącza na kompie tego pasożyta bez jego wiedzy? Zastanawiam się nad ukryciem programu NetLimiter tak aby działał w tle i nie było go widać na pasku. Koleś jest idiotą jeśli chodzi o komputery (nawet kabel sieciowy oczywiście mu trzeba było wpiąć bo nie wiedział gdzie...) jednak obawiam się, że może mu wpaść jakiś genialny pomysł i odkryje limit. Macie jakieś propozycje?

 

Może to nie do końca ok z mojej strony ale nieustanny Emule na jego kompie mnie dobija. Za rok kupię sobie łącze tylko dla siebie.. :mad:

 

 

btw: Mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest RIP1 i RIP2 w ustawieniach routera w sekcji Dynamic Routing? Szukam na necie ale nic praktycznego z tego nie rozumiem.

Edytowane przez adivip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to popraw ortografię w tytule tematu, bo za to należą się %. Po drugie, to możesz poblokować porty emule i koledze aż tak różowo już nie będzie.

Poprawione. Są słowa, z którymi mam zawsze problemy. Ups.

 

Co za router zakupiłeś?

Asus RX3041 - zawsze uważałem, że Asus to dobra firma lecz z tego sprzętu jak na razie zbytnio zadowolony to nie jestem. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że wystarczy, że kolega siedzi w internecie i już mam lagi. O co tu chodzi? W domu mam też podzielony net routerem i nie ma takich problemów. Nie rozumiem tego. Dodam, że moim dostawcą internetu jest firma Multimedia Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mu aby usunął trojany i ściągał mniej schabów z emula i przyblokował maxymalną ilość połączeń w emulu i na zadanie bo router zarzyna albo ustaw mu utorrenta i wytłumacz mu, że tak jest szybciej i ustaw mu 150 połaczeń globalnych i 50 na zadań i przyblokuj mocno upload. I powinno ganiać

 

PartyBoy nie może a na pewno ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Wszedłem dzisiaj na kompa tego kolesia, a tu utorrent załadowany pięcioma filmami po 1gb każdy plus jeszcze jakaś gra 3gb. GG..

:mad:

Stać go na najdroższy net jaki oferowała firma i nie najtańszą stancję, a nie może iść do kina albo kupić oryginała mając Empik 50m od mieszkania. Ehh..

Nie rozumiem tego tym bardziej, że wie o tym, że ja nie mogę korzystać normalnie z neta. N/c.

 

toman --> Firmware mam najnowszy dostępny.

 

Spróbuję zablokować porty p2p. Łatwo sobie z tym poradzić ale może go zniechęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienic ruter na cos bardziej konfigurowalnego ... powiedzmy najpierw kupisz ruter z mozliwoscia instalacji tomato , a tego pchniesz , bedziesz stratny co prawda o ta 100 ale zawsze to mniej nerwow zerzartych i wogole ...

blokowanie portow nie ma sensu bo jak koles lama to zacznie czytac i ci na ruterze namiesza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienic ruter na cos bardziej konfigurowalnego ... powiedzmy najpierw kupisz ruter z mozliwoscia instalacji tomato , a tego pchniesz , bedziesz stratny co prawda o ta 100 ale zawsze to mniej nerwow zerzartych i wogole ...

blokowanie portow nie ma sensu bo jak koles lama to zacznie czytac i ci na ruterze namiesza :P

Konfig routera zabezpieczony hasłem więc nie namiesza ale może masz rację, że lepiej kupić coś innego.

Jaki router wg. Was będzie odpowiedni w moim przypadku za w miarę normalne pieniądze? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejże sobie.

 

a co w twoim przypadku znaczą normalne pieniądze?

Powiedzmy tak ok. 150zł (nie ważne czy nówka czy używany).

Z resztą najtańszy spełniający możliwość ustawienia podziału łącza na 2 części tak żebym ani ja ani koleś na tym nie ucierpiał (lagi itp.)

 

EDIT: Zastanawiam sie czy by nie kupić routera D-Link DIR-300 i wgrać do niego to alternatywne oprogramowanie.

Z tego co czytałem pozwoli mi to na podzielenie łącza tak żeby on mógł sobie ściągać przez p2p, a ja normalnie grać bez lagów. Dobrze mówie? ;)

Edytowane przez adivip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...