Skocz do zawartości
YoSHi

Do wyjadaczy - 8KHA+ - kilka pytan technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego Epoxa juz ok 1,5 roku i mialem na nim 1600+ i wszystko bylo ok - 10,5 x 153 i gitara - teraz kupilem 1700+ i juz sa schody - mnozik mozna max ustawic na 12,5 (w biosie 13) jak dam wiecej to sie robi 11. wszystko chodzi stable do FSB ok 170 - default Vcore. I teraz problem - bo nie chce nic robic z procem - 36 miechow gwarancji (a i tak za miesiac dwa kupie cos na Nforce) - czy jest jakis sposob (BIOS, mod, cokolwiek) na ustawienie PCI/FSB = 1/5? Ciagle slysze inne odpowiedzi - ze jest, ze nie ma - ja sprawdzalem - u mnie nie ma. Ale moze sie da. Mam bios 12/06/2002 - wgram dzisiaj ten najnowszy - ale to raczej nic nie da w tym kierunku. Teraz drugie pytanie - jaki BIOS najlepszy do podkrecania (i skad go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>)? Trzecie - jakie jest maxymalne bezpieczne taktowanie PCI - no bo jak slyszalem wiara podnosila FSB do 210 i wiecej - a mysle ze nic nie wytrzyma 52MHz PCI wiec nie wiem - mieli 1/5??? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha - pamieci mam 266 - ale moge w biosie zmienic je z 133/100 i wtedy taktowanie wynosi 1,5 razy FSB - czyli przy 180 mam dopiero 270 - wiec to nie problem - a one same z siebie chodza stable na CL2 do ok 330MHz@2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam bios najnowszy i rozpoznaje 0.13 do 2600+

odwiedz watek mechlina na podkrecaniu,tam jest o mnoznikach przez zwiazywanie nozek drucikiem

ja przepalalem mostki

ktos kiedys sprawdzal czestatliwosc pci miernikiem i plyta nie ma 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - a do ilu moge podniesc FSB tak zeby mi cos sie nie posypalo (dysk lub grafa) - Na razie mam 160 a sprawdzalem do 176 - ale przy tym pracowac sie boje - mozliwa utrata danych - bo wtedy PCI ma juz 44MHz.

Kiedys byl jakis bios co wiara robila jakies mega duze FSB - to oni tez mieli dzielnik 1/4???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios o który pytasz to sławny 8KHAL00- ściągniesz go TUTAJ lub TUTAJ. Umożliwia on ustawienie FSB na 230MHz :twisted:

 

Mam tą samą płytę i najnowszy bios. Osiągnąłem FSB 200MHz- max dla tej wersji biosu którą używam i już miałem wrócić do 8KHAL00 kiedy znalazłem "cudowny" sposób na osiągnięcie na tej płycie (i nie tylko na tej) mnożników wyższych niż 12.5.

 

200FSB miałem na tyle stabilne aby przejść 3Dmarka01- dłużej nie chciałem katować HDD i PCI- łatwo policzyć, że przy dzielniku 1/4 PCI=50MHz :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jezeli ustawie sobie 12,5x176 (2200) PCI wyniesie 44MHz - to moge tak pracowac? Bo jezeli mowisz ze 200MHz wytrzymalo to 176 powinno - czy na dlugi czas tak nie robic??? Na tym 176 chcialbym zakonczyc - idealnie - 2800+ i poczekac z dalszym kreceniem do nowej plyty - chyba ze porobie sobie to laczenie pinow w procku wedlug twojego pomyslu - ale jeszcze za duzo o tym nie wiem - musze przewertowac forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha - wlasnie zmienilem sobie pamieci na jakies samtrony od kumpla - 256MB PC333 - on i tak ma celerona i plyte na PC266 wiec moje Kingstony dobrze mu posluza - a te samtrony chodza na najagresywniekszych timingach i CL2 - jade na 2100 - 12,5x168@1,5V.

Jak ustawiasz timingi w biosie to robisz turbo + zmiana z czegos 6 na 5 + jakis depth z 4 na 8 i ta ostatnia opcja na enable??? Czy cos robie zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bank interleave nastaw na 4-way jesli pamiec to obsluzy (jak nie obsluzy to sie wieszac komp bedzie lub win2000 zacznie wywalac bledy pamieci)ale to sie razem z turbo wlacza

DRAM BL nie zmienialem z 4 na 8 (wydaje sie ze 4 jest lepsze ,bo cyfra mniejsza,ale bez wniku)

DRAM QD 4 level (domyslnie ,do wyboru jeszcze 3 i 2 ,ale nie wiem od czego to i lepiej zostawic,podobnie jak poprzednie spida strasznego pewnie nie da)

 

trzeba zmienic z 6T na 5T ,a reszta ustawia sie odpowiednio razem z turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO- PCI 44MHz (FSB 176MHz) na dłuższą metę zbyt bezpieczne nie jest- inaczej po co producenci wprowadzali by dzielnik 1/5 obniżający jego wartość do 33.3MHz.

 

Zrób tricka z drutowaniem- jest łatwy do wykonania (stosunkowo), nie tracisz gwarancji na proca i o sprawność HDD się nie martwisz :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...