Skocz do zawartości
majki84

Jakie Ciche(!) I Wydajne Chłodzenie Do E8400?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem właśnie części do kompa w ESC:

 

Antec NeoPower 550Wat

Asus P5Q pro

E8400 Box

A-data extreme edition 2x2GB 800MHz CL4

Powercolor radeon 4850 PCS+ 1GB

WD AAKS 640GB

Asus Xonar DX

LG GH22LS30

 

Do tego chcę zamówić obudowę Lancool K7 (w Zenfist, bo najtaniej i cicha buda) i problem rozchodzi się o chłodzenie proca. Ma być coś cichego i na tyle wydajne żeby dało się zrobić OC na 3,5-4GHz. Myślę nad Noctua c12p. Co o tym sądzicie? Jakie różnice do wersji U12P? Co lepiej wziąć i gdzie? Tu widzę chyba mega okazję, warto? (mam nadzieję że to nie jest jakiś przekręt/stara wersja/wybrakowany model czy coś):

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...ua_NH-C12P.html

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiegoś ciekawszego zasilacza nie było? Ten nie jest zły, ale moznaby wybrać lepiej ;)

2. Dysk - czemu nie Samsung? ;)

3. Nagrywarka - czemu nie Pioneer/Samsung?

 

Ale do rzeczy - link nie działa. W każdym razie, w tej cenie można wybrać sporo lepszych coolerów, np. Xigmatek Red Scorpion, czy Thermalright Ultra 120a z jakimś cichym wentylem.

 

Zresztą, takich tematów są setki i wystarczy że się odrobinę wysilisz, poświęcając na to 5 minut :huh:

Edytowane przez qrvich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiegoś ciekawszego zasilacza nie było? Ten nie jest zły, ale moznaby wybrać lepiej ;)

2. Dysk - czemu nie Samsung? ;)

3. Nagrywarka - czemu nie Pioneer/Samsung?

 

Ale do rzeczy - link nie działa. W każdym razie, w tej cenie można wybrać sporo lepszych coolerów, np. Xigmatek Red Scorpion, czy Thermalright Ultra 120a z jakimś cichym wentylem.

 

Zresztą, takich tematów są setki i wystarczy że się odrobinę wysilisz, poświęcając na to 5 minut :huh:

1. A co zły Antec ?

2.Dysk jak dysk kwestia upodobań

3.Pioneer

 

Thermalright Ultra 120a :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to czytałem, że WD będzie nieco cichszy i ponoć mniej awaryjny (zawsze miałem WD i nie narzekam od paru lat). DVDRW to strzał, ale przekonała mnie opcja szyfrowania danych, szybkie prędkości nagrywania no i firma, na którą też nie narzekałem nigdy :)

 

Link nie działa, bo ta noctua jest w dostawie, a cena widnieje 148zł, pewnie dlatego, że to jakaś stara cena i po dostawie ją zmienią ;/ W tej cenie brałbym bez namysłu. Ten Thermalright Ultra 120a będzie jeszcze lepszy od tej noctuy? Tylko jak to w kosztach wyjdzie, bo dobry wentyl to z 70zł pewnie kosztuje...Jakieś propozycje wentyla do tego thermalrighta?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to czytałem, że WD będzie nieco cichszy i ponoć mniej awaryjny (zawsze miałem WD i nie narzekam od paru lat). DVDRW to strzał, ale przekonała mnie opcja szyfrowania danych, szybkie prędkości nagrywania no i firma, na którą też nie narzekałem nigdy :)

 

Link nie działa, bo ta noctua jest w dostawie, a cena widnieje 148zł, pewnie dlatego, że to jakaś stara cena i po dostawie ją zmienią ;/ W tej cenie brałbym bez namysłu. Ten Thermalright Ultra 120a będzie jeszcze lepszy od tej noctuy? Tylko jak to w kosztach wyjdzie, bo dobry wentyl to z 70zł pewnie kosztuje...Jakieś propozycje wentyla do tego thermalrighta?

Właśnie cichszy i mniej awaryjny będzie Samsung :)

LG nie robi zbyt rewelacyjnych nagrywarek, w przeciwieństwe do choćby Pioneera.

Link nie działa, bo go źle wkleiłeś ;) TR będzie wydajniejszy, a wentyl do niego to zależnie od funduszy od 15 do kiludziesięciu zł. Nawet możesz wziąć tani wentyl Zephyr 120mm (wersję bez PWM). Jest w miarę wydajny i całkiem cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cichszy i mniej awaryjny będzie Samsung :)

Tu bym sie klocil, poczytaj opinie uzytkownikow. ;)

 

Co do coolera, polecam Xigmateka z podpisu - popatrz na testy w necie, a cena tez ciekawa. :)

 

ps. Mam w sumie Samunga i WD przeciez ;) Samsung to chyba model T166 i jest glosniejszy od WD (jednotalerzowy), a do tego wydaje z siebie jakies dziwne odglosy przy wylaczaniu i starcie.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków - nigdy nie kupię samsunga - miałem tego sporo i w serwisie i sam w domu i co chwiila bady...zdychały jak muchy.

 

Co do napędu - LG przoduje w testach itp - jest tego masę na necie. Pioneer ? W życiu - połowa ceny firma a reszta to nie najlepsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym sie klocil, poczytaj opinie uzytkownikow. ;)

Sam jestem uzytkownikiem ;) I jest praktycznie niesłyszalny :)

 

 

Co do dysków - nigdy nie kupię samsunga - miałem tego sporo i w serwisie i sam w domu i co chwiila bady...zdychały jak muchy.

To samo można powiedzieć o obecnych WD ^^

 

Co do napędu - LG przoduje w testach itp - jest tego masę na necie. Pioneer ? W życiu - połowa ceny firma a reszta to nie najlepsze parametry.

Z jakiej choinki ty się urwałeś? Jaka połowa? Pioneer to solidna firma robiąca m.in. bardzo dobre nagrywarki. LG się nie umywają (i są awaryjne)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem już sobie jednak tą noctue c12p. Zobaczymy co to wyjdzie z mojego cichego kompa. Grafike do tego będę miał bezgłośną więc powinno być super, pewnie najgłośniejszą częścią kompa będą stockowe wentylatory od budy lancool K7 (Gigabyte Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

[GV-R485MC-1GH])

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14614

za 599zł bo nie było już mojego powercolora pcs+ 1GB smilies/smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, związane z tym, że komputronik dał ciała i moja noctua przyjedzie dopiero za tydzień(!). Czy w międzyczasie mogę sobie poużywać boxowej wersji chłodzenia, żeby potem nie było problemów? Chodzi o to czy naniesiona już standardowa pasta potem łatwo zejdzie z proca i będzie można nałożyć tą dołączoną do noctuy, bo podejrzewam że będzie lepsza? Czy lepiej nie kombinować i poczekać spokojnie na noctue i założyć wszystko raz a dobrze? Wogóle to jakieś tipsy przy zakładaniu chłodzenia? Pierwszy raz sam będę składał kompa i się trochę obawiam czy podołam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w międzyczasie mogę sobie poużywać boxowej wersji chłodzenia, żeby potem nie było problemów?

Tak.

Chodzi o to czy naniesiona już standardowa pasta potem łatwo zejdzie z proca i będzie można nałożyć tą dołączoną do noctuy, bo podejrzewam że będzie lepsza?

Łatwo - wystarczy rozpuszczalnik, zmywacz do paznokci albo benzyna ekstrakcyjna. Nie wiem czy będzie ZNACZNIE lepsza, dlatego IMO zainwestuj w Arctic Cooling MX- 2 albo Arctic Silver 5.

Pierwszy raz sam będę składał kompa i się trochę obawiam czy podołam:)

Ciężko by było nie podołać, skoro wszystko masz łopatologicznie wyjaśnione za pomocą obrazków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor komputronikowi, właśnie zadzwonili, że jednak chłodzenie jest do odbioru. Z tą pastą to chyba zostanę dołączoną do noctuy. Z tego co pamiętam, to różnica na najlepszej paście a najgorszzej to bodajże 4stopnie, więc czy aż tak warto inwestować i nadwyrężać budżet? :)Co do montażu to czy jest możliwość, że coś źle podłączę, np. zasilanie płyty i coś spalę? Czy raczej wtyczki są tak zrobione, że pasują tylko tam gdzie powinny? Mam nadzieję, że wszystko będzie ładnie opisane w instrukcji płyty. Jeszcze jakieś porady? Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę? PS. pytanie odnośnie zasilacza, jak już będzie w budzie wszystko podłączone, zasilacz wyłączony pstyczkiem, to najpierw podpiąć do niego kabel zasilający i potem dopiero do prądu, czy najpierw do prądu a potem do zasilacza? Bo pamiętam, że na starym zasilaczu, samo wpięcie wtyczki do zasilacza powodowało iskrzenie i ten charakterystyczny dźwięk przeskoku iskry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor komputronikowi, właśnie zadzwonili, że jednak chłodzenie jest do odbioru. Z tą pastą to chyba zostanę dołączoną do noctuy. Z tego co pamiętam, to różnica na najlepszej paście a najgorszzej to bodajże 4stopnie, więc czy aż tak warto inwestować i nadwyrężać budżet? :)Co do montażu to czy jest możliwość, że coś źle podłączę, np. zasilanie płyty i coś spalę? Czy raczej wtyczki są tak zrobione, że pasują tylko tam gdzie powinny? Mam nadzieję, że wszystko będzie ładnie opisane w instrukcji płyty. Jeszcze jakieś porady? Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę? PS. pytanie odnośnie zasilacza, jak już będzie w budzie wszystko podłączone, zasilacz wyłączony pstyczkiem, to najpierw podpiąć do niego kabel zasilający i potem dopiero do prądu, czy najpierw do prądu a potem do zasilacza? Bo pamiętam, że na starym zasilaczu, samo wpięcie wtyczki do zasilacza powodowało iskrzenie i ten charakterystyczny dźwięk przeskoku iskry

Pasta dołączona do Noctuy jest bardzo dobre jakości, podobnej co AC Silver 5. Wszystkie wtyczki są ze sobą że tak powiem ,,zgodne,, i ciężko coś zepsuć, pozatym masz instrukcje do płyty głównej. I pamietaj z niczym się nie siłuj, w nielicznych przypadkach trzeba użyć dużej siły ale jak coś Ci nie wchodzi to zobacz czy aby na pewno nic nie przeszkadza, Włóż kabel do zasilacza jak będzie pstryczek na ,,O,, a potem dajesz go na ,,1,, i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Scythe Mugen/Infinity oraz (w polsce niemal niedostepny) Tuniq Tower 120. Sa bardzo ciche (sam mam Ninja) a wiatrak mozna zawszwe zmienic (np. na Fander'a). Za troche mniej kasy mozna dostac Arctic Cooling Xtreme 120 (czy jakos tak) - tez jest relatywnie cichy i dosc wydajny nawet dla kreconego C2D.

...2. Dysk - czemu nie Samsung? ;)

Od niecalego miesiaca Samsungi SUX. Przede wszystkim nie wszystkie sa robione na telerzach 332GB i wiekszsc z nich ma zablokowane (ale zawsze) bady. Tymczasem WD SE AAKS ciagle staje sie lepszy - pewnie usprawniaja elektronike (no i sie nie grzeje tak bardzo jak F1).

 

(sory za brak polskich znakow diakrytycznych ale na N95 mam tylko English)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...