Skocz do zawartości
b4rtheq

Laptop Do 500zl

Rekomendowane odpowiedzi

jestem calkowicie zielony

potrzebuje kupic prezent pod choinke. ma to byc laptop (raczej uzywany) do 500zl.

bedzie on wykorzystywany w:

- przegladaniu internetu

- pisaniu dokumentow

- przegladaniu zdjec, ogladaniu filmow i sluchaniu muzyki (nie musi to byc najwyzszej jakosci)

- no i granie w gry, tj. jakis stary nfs (mysle ze most wanted powinien pojsc), the sims 2, gta (vice city, san andreas)

 

mysle, ze do tego wystarczy 256mb RAM, procek ok. 1 GHz, pamiec ze 20gb, co do karty graficznej to nie wiem

 

prosze o pomoc bo czasu do swiat coraz mniej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czasu coraz mniej do świąt. Wykorzystaj ten czas albo na dozbieraniu pieniędzy albo zmianie wymagań. Szczególnie tyczy się to

(mysle ze most wanted powinien pojsc), the sims 2

i

256mb RAM, procek ok. 1 GHz

oraz

do 500zł"

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, bo nie ma co sie rozpisywać: za 500 zeta nie ma takiej opcji, żebyś kupił laptopa, który pociągnie NFS:MW. Tyle w temacie. Co do reszty wymagan to szukaj czegos z prockiem AMD, bedzie tansze, ale i tak nie nastawiaj sie na rewelacje.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, bo nie ma co sie rozpisywać: za 500 zeta nie ma takiej opcji, żebyś kupił laptopa, który pociągnie NFS:MW. Tyle w temacie. Co do reszty wymagan to szukaj czegos z prockiem AMD, bedzie tansze, ale i tak nie nastawiaj sie na rewelacje.

wiec niech bedzie nfs underground. czy taki sprzet bede w stanie dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum!

 

Co do pytania o lapka to taki, który pociągnie the sims i underground będzie kosztował min. 600zł np. COMPAQ N620C z ati radeon 7500 32mb, pentium m 1,4 MHz, 512 Ram np. n620c allegro

I absolutnie nic poniżej tego bym nie schodził. Jednak ja bym zdecydowanie radził dołożyć jeszcze 200-300 zł do tych 800zł na nc4000/nc8000 z ati radeon 64/32 mb (lepiej 64), 512 ram, pentium m 1,4 MHz. Będzie znacznie nowocześniejszy i spokojnie da sobie radę ze wspomnianymi grami. np. nc6000 allegro, czy nc8000. Ważne jest też to, że te lapki nie rozpadną się zaraz po zakupie, bo są bardzo porządnie wykonane. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo że posłużą jeszcze parę lat. Są też mobilne, a nie zupełnie stacjonarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum!

 

Co do pytania o lapka to taki, który pociągnie the sims i underground będzie kosztował min. 600zł np. COMPAQ N620C z ati radeon 7500 32mb, pentium m 1,4 MHz, 512 Ram np. n620c allegro

I absolutnie nic poniżej tego bym nie schodził. Jednak ja bym zdecydowanie radził dołożyć jeszcze 200-300 zł do tych 800zł na nc4000/nc8000 z ati radeon 64/32 mb (lepiej 64), 512 ram, pentium m 1,4 MHz. Będzie znacznie nowocześniejszy i spokojnie da sobie radę ze wspomnianymi grami. np. nc6000 allegro, czy nc8000. Ważne jest też to, że te lapki nie rozpadną się zaraz po zakupie, bo są bardzo porządnie wykonane. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo że posłużą jeszcze parę lat. Są też mobilne, a nie zupełnie stacjonarne.

Sprawdzales ten tytul na takim konfigu? Karty z laptopow to nie to samo co karty z desktopow o tym samym numerku!! Inna sprawa, ze jesli W OGOLE ta gra pojdzie to i tak bedzie to pewnie na granicy grywalnosci na absolutnie najnizszych detalach. Moze lepiej zastanow sie nad jakas konsola? PS2 spokojnie kupisz i podepniesz do kazdego TV i bedzie to wygladac o niebo lepiej niz na lapku. A jesli ma byc koniecznie laptop to ponizej Radeona9000 lub GF FX5xxx bym nie schodzil, ale to raczej bedzie ciezko za 500 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobrym sprzętem jest IBM T40, tyle że gry mogą nie chcieć chodzić (radek 7500). Aczkolwiek jak upolujesz Toshibę S1 z Radkiem 9000, będziesz miał całkiem fajnego lapka... Cena: W wakacje widziałem że schodziły poniżej 500zł teraz trochę droższe (allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nc6000 z 1,4 GHz, 512 RAM, radeon 9600 32mb. Udało mi się z powodzeniem uruchomić Age of Emipires 3 i Civilization IV. Do komfortowego grania trzeba było co prawda obniżyć detale itd. prawie do minimum, ale póki się nie ma porównania z grafą na dobrym sprzęcie to gra się bardzo przyjemnie :) Oczywiście im więcej na ekranie, tym bardziej trzeba obniżać detale. A gry te wymagają 1,2-1,4 GHz, 256 RAM i 64 mb grafy. Więc jak widać radeon 9600 jest bdb sprzętem. Zresztą widać to na, chyba klasycznym już rankingu gpu ranking notebookcheck.

Co do ps2, to pomysł idealny do grania, szczególnie w wyścigi i inne "szybkie" gierki. Ale konsola to tylko konsola i jest dobrym uzupełnieniem pc, a nie środkiem zastępczym. A jej mobilność ogranicza się do miejsc z tv. A rozumiem, że b4rtheq chce coś bardziej mobilnego i jak sam napisał wszechstronnego. A tańszego lapka i tak nie ma sensu kupować.

Edytowane przez gglon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ibm t40/41/42/43 nigdy w życiu nikomu nie polecę ...

Sam się swego czasu wrobiłem w to dziadostwo. Bga pod chipsetem graf padają jak muchy. Jest to jeden z pierwszych laptopów z lutowaniem bezołowiowym i takie są tego skutki (zła technologia). To samo się tyczy wszystkich podobnych lapków z tamtego okresu czyli HP i delle (np d600).

Ja kupiłem pięknego t42 z radeonem 9600. Chodził fajnie, solidny bla bla bla, aż dopadł mnie problem wszystkich posiadaczy t4x czyli arty na grafie aż w końcu brak obrazu i zwiechy. Naprawa to bagatela 250 zł ... Najpierw oddałem do przedmuchania hot-air, nie kosztowało to dużo, dostałem lapka sprawnego, ale co z tego jak działał niecałe dwa miesiące i problem powrócił. Potem trudno - serwis i postawienie kulek na nowo - koszt 250, lapek działał pół roku i [gluteus maximus] (gwarancja na naprawę 3 miesiące). W końcu nerwy mi puściły i skończył na allegro jako uszkodzony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto polować na takie sprzęty, na które jest roczna gwarancja. Mnie po niecałym roku nie wytrzymała płyta główna w nc6000. Pewnie dlatego że nieraz mi spadł z ok. 0,5-0,7m, i chwytałem go jedną ręką otwartego. Ale wymienili i już dochodzi 2. rok. No ale gwarancja to kolejne koszty i dochodzimy do wniosku, że minimum to ok. 1000zł. Czyli budżet przekroczony o 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dzieki za wszystkie opinie! prosze o kolejne, tym razem dodam jeszcze, ze laptop bedzie stal w domu podpiety do gniazdka, raz na rok wyjedzie w rejon. a przyszla uzytkowniczka nie jest zbyt wymagajaca, wiadomo muzyka, filmy, oczywiscie simsy (jak to baby...) i czasem jakas gra samochodowa (najlepiej nfs) nawet na najmniejszych detalach, nie sprawi jej to problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania do the sims 2, nfs underground. A więc potrzebujesz min. mobility radeon 7500 32mb, 256 ram i 1GHz. W takim razie musisz iść na jeden z kompromisów:

1. zaryzykować i kupić n610c allegro 500zł, gwarancja 14 dni. Bez dvd, więc the sims trzeba wgrać przez usb. Ustawić trzeba grafikę na min.

2. kupić stacjonarny + ew. gba

3. dołożyć do ok. 1000 i kupić coś z dłuższą gwarancją, dvd i 512 ram, np t42 allegro 900zł, nc6000 + 1 rok gw.ok. 1000zł - allegro - (tu, w ag.pl, kupowałem swojego, serwis bdb), d600 allegro 770zł

Edytowane przez gglon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...