Skocz do zawartości
unkes15

Jaka płyta na KT333?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką płytę na tym chipsecie najlepiej kupić do 500 zł? Aktualnie jestem prawie zdecydowany na MSI KT3 Ultra. Przy argumentacji innych płyt podajcie, jakie mają bajery. Lepiej, żeby płyta była po 400-450 zet, niż po 500-550, bo to za drogo. Jeśli za te pieniądze są jakieś porządne płyty na KT266A, też mogę kupić. Nie jestem zapalonym overclockerem. Płyta ma być dla Athlona TB 1,33 albo Athlona XP 1600+ ze standardowym chłodzeniem. Co polecacie? (pewnie Epoxa 8KHA+ - ale jak mówiłem - dzielniki 1/5 i 1/6 mnie nie rajcują, bo nie podkręcam tak mocno). THX za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shuttle AK35GTR rev 1.2 na KT266A i jest w porządku. Dałem za nią 450zł z miesiąc temu, więc nie dużo. Ma kontroler HPT372, 6-cio kanałowy dźwięk, 6xPCI, 4xDIMM. W testach wypada dobrze, w o/c również (denerwiuje mnie tylko brak dzielników 1/5, 1/6). Ogólnie moge polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytę na tym chipsecie najlepiej kupić do 500 zł? Aktualnie jestem prawie zdecydowany na MSI KT3 Ultra. Przy argumentacji innych płyt podajcie, jakie mają bajery. Lepiej, żeby płyta była po 400-450 zet, niż po 500-550, bo to za drogo. Jeśli za te pieniądze są jakieś porządne płyty na KT266A, też mogę kupić. Nie jestem zapalonym overclockerem. Płyta ma być dla Athlona TB 1,33 albo Athlona XP 1600+ ze standardowym chłodzeniem. Co polecacie? (pewnie Epoxa 8KHA+ - ale jak mówiłem - dzielniki 1/5 i 1/6 mnie nie rajcują, bo nie podkręcam tak mocno). THX za pomoc.

 

Polecam gigabyte GA-7 VRXP (jest wersja z RAID i kilkadziesiąt PLN taniej bez RAID) ma USB2.0, 6 kanałowy dźwięk, dostała wiele nagród i generalnie jest znana z super stabilności. Wydajność w czołówce, ale nie na pierwszym miejscu (zwykle). Płyta ma Voltaż do 1,9 ale to cię z tego co pisałeś tak nie rajcuje. Generalnie jednak warto wykorzystać możliwości chipsetu i puścić płytę i procka na FSB 166 - tym bardziej, ze ceny PC2700 nie są już takie kosmiczne.

Bardzo fajne w praktyce są DualBIOS (uratowałem dzięki temu płytę), @BIOS (aktualizacja Biosu pod windows) oraz EasyTune3 - programik do podkręcania pod windowsa. Jak ktoś ma winXP/2000 to można sobie porobić profile (konta userów) np do gier, do internetu i w zalezności od tego jaki się wybierze będzie się miało np. sprzęt podkręcony lub nawet poniżej formalnej prędkośc (dla innego konta).

 

Acha - cena Cię mile zaskoczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI KT3 Ultra i jestem bardzo zadowolony, magistrala 166 MHz

trybi bez prblemow, ramki chodza calkiem wydajnie, dysk spisuje sie dosc

dobrze wiec kontrolery tez ma nienajgorsze. Plyta minimalne napiecie na

proca zapodaje wedlug biosu 1.725 V co w rzeczywistosci jest 1.75V

maksymalnie w biosie ustawic mozna 1.85V co w rzeczywistosci daje 1.9V

Plyta dziala calkiem stabilnie, nie zdarzaja mie sie jakies zwiechy ani nic.

Komp czasami bez resa buja sie kilka dni gdzie gram w gta3 surfuje po

necie itp. Jednym z duzych plusow tej plyty jest brak wiatraczka na

chipsecie. Wiekszosc plytek ma na chipsetach male, szybkoobrotowe

wiatraki, ktore strasznie wyja. Ta radzi sobie bez. Generalnie jestem

z plyty naprawde bardzo zadowolony za czystym sumieniem moge ja

polecic :P

 

ps.

jeszcze nie odkrylem minusow tej plyty, moze jestem malo wymagajacy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ga-7vrxp:

-Dźwięk creative 5.1

-Raid

-Sieciówka

-DualBios

-super stabilna i z wydajnością też niegorzej

potwierdzam chodzi bezproblemowo jest to najlepiej wyposażona płyta na KT333, przewaga nad KT3 Ultra ARU jest wbudowana sieciówa 10/100 i lepiej konfigurowalny RAID (może pracować w trybie ATA, jako zwykłe kanały IDE) no i Dual Bios zawsze może się przydać. Mam ją od 2 dni i polecam :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech ci jeszcze grafike zintegruja i lodowke ! czym tu sie podniecac ? zintegrowana sieciowka wielkie hallo ! napewno bardzo dora ta sieciowka ! intel albo 3 com to przy niej kicha ! Msi ma troche innych fajnych rzeczy bardziej przydatnych ! naprzyklad ledy sygnalizujace awarie, i co padlo ! a dual bios to chyba dla ludzi co biosu wgrac niepotrafia ! :P

Hehe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech ci jeszcze grafike zintegruja i lodowke ! czym tu sie podniecac ? zintegrowana sieciowka wielkie hallo ! napewno bardzo dora ta sieciowka ! intel albo 3 com to przy niej  kicha ! Msi ma troche innych fajnych rzeczy bardziej przydatnych ! naprzyklad ledy sygnalizujace awarie, i co padlo ! a dual bios to chyba dla ludzi co biosu wgrac niepotrafia ! :P 

Hehe !

wykaż mi jakąkolwiek różnicę w codziennym użytkowaniu międzu sieciówą 3Com a Realtek 8139 na Gigabyte, chyba że przez twój komp non stop przelatuje strumień 100Mbit/s jak na serwerze, wtedy faktycznie 3Com bedzie 3% szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko

MSI to MSI

bardzo stabilna i ma dużo dodatków

Tyle ze Msi na kt333 jest wolniejsza od tej na kt266a :)

 

Ale firma ok . Polecam .

 

Arek

raczej nie jest wolniejsza ! Nie jest to demon szybkosci ale ruznice sa niewielkie ! w niektorych testach nawet szybsza od innych ! ja wole miec ladna wypasiona plytke i byc spokojny ze wszystko bedzie ok !

Nie mam zaufania do Gigabyte poniewaz firma popelnikla kiedys kilka nieudanych modeli i teraz sie objawia jako super cos ! Ja wole firmy ktore buduja zaufanie do swoich klijetow latami i kazdy produkt jest na dosc wysokim poziomie !

:)

 

Ps. Dobra prowokacja niejest zla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz ze nie jestes zagorzalym overclockerem to za taka cene wysmienicie pasuje ga-7vrxp tak jak napisali przedmowcy (raid, usb2.0 creative, ata133) to chyba mowi samo za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam oczywiście MSI kt333:)

Raid - pozwala spinac dyski w macierze dyskowe, przez co troche poprawia sie wydajnośc systemu. Jedyny problem (przynajmniej w przypadku MSI to to że dyski nie moga byc równocześnie IBM i Seagete bo się gryzą - przynajmniej tak było u mnie).

Ale bierz płytke MSI kt333 - jest bardzo stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm - wg cennika z dzisiaj (komputronik):

Microstar K7T266 Pro2 (MS-6380E V1.0) - 368 zł

Microstar KT3 Ultra (MS-6380E) Lite (ATX, Socket A, 3x DDR 184-pin, FSB 200/266 MHz, chipset Via KT333, wersja bez Raid i USB v2.0, 5x PCI, 1x CNR, AGPx4, dźwięk 6-kanałowy, ATA/133, brak dodatkowych śledzi do USB, wersja w folii) - 477 zł

Microstar KT3 Ultra (MS-6380E) BOX - 483 zł

Microstar KT3 Ultra-ARU (MS-6380E) - 571 zł

Gigabyte GA-7VRXP Via KT333 ATA/133 (ATX, Socket A, 3x DDR 184-pin (także DDR-333), FSB 200/266 MHz, 5x PCI, AGP x4, k. dźwiękowa Creative CT5880, ATA/133, USB 2.0, Lan 10/100, RAID Promise ATA/133) - 545 zł

Tak więc róznica pomiedzy MSi KT3 Ultra Aru a Gigabyte GA-7VRXP wynosi zaledwie 26 zł - tak więc wybór zależy tylko od tego kto jaką firme bardziej ceni.

Ja jednak polecam MSI - a jeśli ma to kosztowac ok. 400 zł to może Microstar K7T266 Pro2 - też bardzo dobra płytka a róznica pomiędzy kt333 a kt266a jest prawie niezauważalne (albo i niezauważana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm - wg cennika z dzisiaj (komputronik):

Microstar K7T266 Pro2  (MS-6380E V1.0) - 368 zł

Microstar KT3 Ultra (MS-6380E) Lite (ATX, Socket A, 3x DDR 184-pin, FSB 200/266 MHz, chipset Via KT333, wersja bez Raid i USB v2.0, 5x PCI, 1x CNR, AGPx4, dźwięk 6-kanałowy, ATA/133, brak dodatkowych śledzi do USB, wersja w folii) - 477 zł

Microstar KT3 Ultra (MS-6380E) BOX - 483 zł

Microstar KT3 Ultra-ARU (MS-6380E) - 571 zł

Gigabyte GA-7VRXP Via KT333 ATA/133 (ATX, Socket A, 3x DDR 184-pin (także DDR-333), FSB 200/266 MHz, 5x PCI, AGP x4, k. dźwiękowa Creative CT5880, ATA/133, USB 2.0, Lan 10/100, RAID Promise ATA/133) - 545 zł

Tak więc róznica pomiedzy MSi KT3 Ultra Aru a Gigabyte GA-7VRXP wynosi zaledwie 26 zł - tak więc wybór zależy tylko od tego kto jaką firme bardziej ceni.

Ja jednak polecam MSI - a jeśli ma to kosztowac ok. 400 zł to może Microstar K7T266 Pro2  - też bardzo dobra płytka a róznica pomiędzy kt333 a kt266a jest prawie niezauważalne (albo i niezauważana)

a propo tej Microstar K7T266 Pro2 (MS-6380E V1.0) - 368 zł to mam obawy bo mam takową z tym że MS-6380E V2.0 i nie wiem co z tego wynika :? ale ogólnie płyta spox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma pełno dodatków i bardzo słabą wydajność jedna z najsłabszych płyt na KT333. Ten Gigabyte to już o wiele lepszy pomysł

No tak trudno zebys powiedzial ze twoje mobo jest do kitu !!!
A też wcale wspaniała nie jest wolę Abity i Epoxy i Ecsy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam jeden HDD to Raid mi <span style="color:red;">[ciach!]</span>o da  :) a propos - nie chce ktos sprzedac płaskiej siedemnastki?

mam w klasie plaska siedemnastke (w tym wieku to ewenement)

moge ci ja sprzedac dogadamy sie napewno ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gigabyte vrx? jak się sprawuje? wolałbym jednak kupic plyte za jakies 400-450 zet?

ga-7vrx to to samo co 7vrxp tylko bez 5.1 i raidu ale reszta wszystko to samo. Sam ja mam i jestem b.zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral Epoxa 8kha+ jak narzie najwydajniejsza i najlepsza plyta z socket A!!!. PS. rev powyzej 1.0 w 8k3a nie konczy problemow z przepustowoscia pamieci!!! nawet niektore rev 1.0 maja wlsciwa wydajnosc!. Jak masz 550zl to Abit KX7333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...