Skocz do zawartości
Elos

Wd Caviar Se16 Wd6400aaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W najbliższym czasie planuję zakup dysku, który będzie mi służył jako dysk zewnętrzny USB. Mój wybór padł na na WD Caviar SE16 WD6400AAKS. Ma dobre wyniki w testach, w chipie stoi na 3 miejscu pod względem Power i jest tani. Zastanawiam się tylko, czy on nie będzie za mocno grzał, zwłaszcza, kiedy włożę go do obudowy do dysku zewnętrznego.

 

Ponadto muszę kupić jakąś sensowną obudowę do tego dysku. Nigdzie nie mogę znaleźć testów, które pokazywałby, która najlepsza.

 

Rozważam: CoolerMaster X Craft 350 Lite USB, Cooler Master X Craft RX-3SB-SEB1-GP, ICY DOCK MB-559US-1SBM.

 

Co sądzicie o moim wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk ma robić za archiwum czy ma tam być np. system operacyjny / aplikacje?

 

jeśli archiwum to kup coś mniej wydajnego ale zimniejszego np. coś z serii GP

 

co do wydajności - obudowa sama w sobie niewiele może popsuć - na USB i tak nie przeskoczysz pewnej prędkości

jak chcesz wydajnie to kieszeń na e-sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk będzie robił za archiwum.

 

Przeglądam teraz sobie temperatury, które zostały podane w Chipie dla tego dysku:

Na górze na metalu [°C] 45

Na górze na naklejce z informacjami [°C] 43

Na boku przy śrubkach [°C] 45

 

A przykładowo dla:

Samsung SpinPoint F1DT HD753LJ 750 GB

Na górze na metalu [°C] 44

Na górze na naklejce z informacjami [°C] 48

Na boku przy śrubkach [°C] 49

 

Hitachi Deskstar P7K500 HDP725050GLA360 500 GB

Na górze na metalu [°C] 50

Na górze na naklejce z informacjami [°C] 46

Na boku przy śrubkach [°C] 44

 

Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500 GB

Na górze na metalu [°C] 40

Na górze na naklejce z informacjami [°C] 45

Na boku przy śrubkach [°C] 46

 

W teście na nvision.pl dysk: WD7500AAK czyli chyba z tej samej serii (??) w + niska temperatura pracy.

Edytowane przez Elos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższym czasie planuję zakup dysku, który będzie mi służył jako dysk zewnętrzny USB. Mój wybór padł na na WD Caviar SE16 WD6400AAKS. Ma dobre wyniki w testach, w chipie stoi na 3 miejscu pod względem Power i jest tani. Zastanawiam się tylko, czy on nie będzie za mocno grzał, zwłaszcza, kiedy włożę go do obudowy do dysku zewnętrznego.

 

Ponadto muszę kupić jakąś sensowną obudowę do tego dysku. Nigdzie nie mogę znaleźć testów, które pokazywałby, która najlepsza.

 

Rozważam: CoolerMaster X Craft 350 Lite USB, Cooler Master X Craft RX-3SB-SEB1-GP, ICY DOCK MB-559US-1SBM.

 

Co sądzicie o moim wyborze?

Wszystkie te testy nie mają żadnego znaczenia dla połączeń na USB. Interface skutecznie ograniacza zalety dysków. Poza czasem dostepu jedynie. Ale tak na prawde może być dowolny dysk, szczególnie na archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze dowiedzieć jak wpływa na pracę dysku jego wstrzymywanie i wyłączanie. Zastanawiam się nad kupnem obudowy Welland ME-740PS z funkcją power saving. Oszczędzanie energii jest realizowane poprzez usypianie oraz wyłączanie dysku twardego po określonym czasie bezczynności.

 

Czy takie usypianie dysku nie będzie miało znaczącego wpływu na jego żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...