Skocz do zawartości
GTwice

Laptop Za 1500zł, W Miarę Mocny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna lapka. Szukam czegoś w granicach 1500zł, bez szaleństw, do grania mam blaszaka, ale cała reszta spadnie na nowy sprzęt.

Wymagania:

- procesor dwurdzeniowy

- min 1GB ram-u

- grafika koniecznie ATI lub nVidia, (Intele pododobno bardzo różnie radzą sobie z 3D, a próbuję się bawić trochę w programowanie pod DirectX, no i czasem jednak w coś starszego by zagrał poza domem) - no i nie integra, ale raczej coś dedykowanego

- matryca 15,4" - sprzęt będzie pewnie dźwigany dosyć często, ale różnica w masie +/- 0,5 kg mi nie przeszkadza :P

- możliwość bezproblemowej instalacji winxp - 1gb na viste mało, a i tak mam xp z programu msdnaa

- jakości pewnie w tej cenie trudno wymagać, ale wiadomo - nie zaszkodzi

 

Praktycznie najtańsza oferta to: Acer Aspire 5720G-1A1G16 - w dodatku wyczytuję dosyć pochlebne opinie o tym sprzęcie, jak to Acer dba o swój wizerunek. No i jak to jest dokładnie z ich gwarancją - kupuję gdzie chcę, ale w razie czego nie muszę się męczyć z jakimś sklepikiem tylko bezpośrednio z Acerem? Bo ci najmniejsi mają najlepsze ceny, ale jak miałbym z takimi załatwiać cokolwiek to by mi się odechciało

Wyżej widzę dopiero HP 6735s - pewnie dużo lepsze od Acera, no ale i prawie 300zł drożej (odżałuję jeśli będzie warto)

Przeczytałem o jednym dużo dobrych opinii, o drugim jeszcze więcej, ale może ktoś porównać?

Więcej to już trochę za wysokie dla mnie kwoty. Jest w tej cenie jeszcze coś fajnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta! hahaha...chyba że w Bydgoszczy sa jakies gorsze. Acery sie czesto psuja po 4-6 miesiacach.

kolejny madry, masz acera ? uzywasz ? skad wiesz ze acery tak czesto sie psuja ? pracujesz w serwisie ? HUH ? :lol2:

 

ja osobiscie mam 5720zg 8miesiecy, mam 2 acerka słabszego sporo ale tez smiga juz poł roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera i nie narzekam. Wręcz sobie chwalę. Ratował mnie już nie raz w sytuacjach kiedy tzw. "markowe" sprzęty zwyczajnie się wysypywały. Np. taki Asus po identycznym upadku co Acer poszedł na serwis. Acer nic. Asus po 3 miesiącach wożenia na pace wysypał dysk. Acer nic. Więc kiedy słyszę bajkopisarzy wróżących z fusów... no.

 

Wracając do tematu. Tu jednak bym wybrał NTT z jakże banalnego powodu - lepsza karta graficzna. Jeśli jednak 1500 to max, to Acerek powinien być dobrym rozwiązaniem. Względnie HP 6720S. Jednak tu to albo integra, albo jakiś cienki dedyk.

 

Dla ciekawskich. W rolach przykładów wystąpiły: Asus F3E, oraz Acer 5620Z

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ostateczny wybór prawdopodobnie z:

HP 6735s - minus to 1GB ram, gwarancja 1 rok przy zakupie na firmę

Asus X50Z - chociaż tu jest napisane, że ma QL-62, a nie 60 - wydaje mi się że najlepszy kandydat, mylę się?

NTT Corrino L696SR - na plus przemawia grafa i odbiór na miejscu, ale z kolei wyczytałem (bo to podobno Asmobile S96S) że się mocno grzeje pod klawiaturą i tylko godzina na baterii

 

Acer jak się okazuje nigdzie niedostępny, jeśli ktoś gdzieś widział to niech się pochwali, poniżej 1500 pewnie wezmę :)

Jak wygląda sprawa serwisowania HP, Asusa? Tzn o jakości już sobie poczytałem, tylko czy w obu przypadkach mam do czynienia bezpośrednio z firmami macierzystymi, czy muszę załatwiać przez sklep w którym kupiłem? Wiem że Asus ma D2D, ale czy obowiązuje on na każdy sprzedany egzemplarz x50z (jeśli w ogóle).

 

Proszę o szybką poradę, bo kompa muszę kupić w listopadzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...