Skocz do zawartości
majki84

Gubienie Sygnału Na Hp Lp2475w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupiłem wyżej wymieniony monitor. Wszystko ładnie pięknie chodzi, ale od pewnego czasu są problemy z włączeniem kompa. Monitor rzadko kiedy załapuje sygnał z karty graficznej, nieraz dopiero za 5tym razem i to o tyle dziwnie, że na starcie widzę bios, potem okienko windowsa jak się ładuje, później mam kilkanaście sekund "brak sygnału" i później nieraz zaskakuje obraz na już załadowanym pulpicie, albo już zostaje bez sygnału! Wkurzające. I dzieje się tak na dvi1 oraz dvi2. Podobnie jest z przeskakiwaniem z jednego źródła na drugie . Miałem podłączony pod monitor pc przez dvi1 oraz laptopa przez dsub-dvi2 i jak sobie w menu monitora zmieniałem źródła obrazu z lapka na pc i odwrotnie, to na początku było ok, później po przejściu nie dało się wrócić, zawsze "brak sygnału" i to dając skanowanie automatyczne jak i przez ręczne wybranie źródła. "Brak sygnału" pojawia się także jak zakończę pracę i wyłączam kompa to monitor i nie przechodzi w stan uśpienia tylko ciągle wyświetla ten komunikat. Jak ustawie sobie wygaszacz i np. wyłączenie monitora po np 15min bezczynności, to monitor już się nie podnosi. Nie wiem czy to wina ustawień, karty graficznej (radeon 9600pro i płyta msi k7n2delta-L) czy czego. Może to kwestia ustawień monitora w menu, niby przeczytałem instrukcje po angielsku, ale może coś mi umknęło. Narazie nie chce oddawać monitora na gwarancję, bo mam idealną prawie matryce. Zero złych pixeli, tylko lekkie przecieki światła w dolnych rogach na czarnym tle, ale to w większości tak jest. Co robić? We wtorek powinien dojechać do mnie nowy komp, mam nadzieję że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Na Twoim miejscu poczekałbym do tego wtorku i sprawdził na innym konfigu. Szkoda byłoby zmieniać monitor ( jeśli to jego wina to niestety nie będzie innego wyjścia ) skoro masz idealną matrycę. Od siebie mogę dodać, że u mnie ani razu nie zdarzyło mi się to co opisujesz, a korzystam z DVI1 DVI2 ( też z przejściówki D-Sub->DVI ) oraz kilka razy z HDMI i ciągle sobie ręcznie przełączam sygnały.

 

Trochę martwiąca jest kwestia, że na początku wszystko działało a dopiero potem coś się stało, co daje pewne podejrzenia, niestety, w kierunku monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez problemu się przełączasz między źródłami? A jak masz dokładnie wszystko poustawiane w "management" i "video input control"? I jaki masz F/W version (zakładka "informacje"), ja mam GIG 032. Podświetlenie 390 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemów przełączam. Moje ustawienia:

Zakładka Management:

- power saver - on

- power on recall - on

- ddc/ci- on

 

Zakładka Video Input Control:

- default - DVI1

- auto detect - off

- auto switch - off

- quick select - off

 

F/W Version - GIG 031

 

Ustawienia w Video Input Control jak widać mam wszystkie wyłączone bo mi to więcej przeszkadza niż pomaga.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...