Skocz do zawartości
Dandek

Znowu święta? Czyli Ciekawe Pomysły Na ... Prezenty :d

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku problemem jest to, że dosłownie wszystkie fajne i sprawdzone prezenty (jak chociażby scyzoryk) zostały kupione, że tak powiem, ze własnym zakresie. A teraz przyszły święta i du.pa zbita nie wiadomo co wymyślić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. znalazłem fajne zdjęcia Nowego Yorku z lat 1900-1940 w Full HD, mam zamiar wydrukować na foto papierze 100x70cm i oprawić. Trzy takie sztuki mój brat znajdzie pod choinkę. ;)

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. znalazłem fajne zdjęcia Nowego Yorku z lat 1900-1940 w Full HD, mam zamiar wydrukować na foto papierze 100x70cm i oprawić. Trzy takie sztuki mój brat znajdzie pod choinkę. ;)

 

FullHD w rozmiarze 100x70 bedzie wygladac bardzo slabo, szczegolnie na papierze. Do takiego gabarytu juz potrzeba kilkanascie megapikseli (na plotno wystarczy 6 - 8), szczegolnie ze to zdjecie architektury i musi byc ostre.

Drukowalem ostatnio fotke 2 MPix w 13x18 i juz widac braki w ostrosci.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD to trochę mało na taki rozmiar - true. Ale na tej stronce jest trochę więcej. Jak sprawdzałem (zastrzegam sobie możliwość pomyłki :P ), to w miarę znośnie wyglądał taki obrazek w 150dpi. To nie jest taki typ grafiki, żeby patrzeć na niego jak na kartkę papieru - ma przede wszystkim dekorować, a w tym przypadku mało kogo będzie obchodziło, czy przechodzień w tle będzie miał kapelusz, czy czapkę z daszkiem.

 

Odnośnie samych prezentów - toys4boys ma fajną ofertę, jak ktoś lubi obdarowywać nietuzinkowymi prezentami. Drobna uwaga - trzeba mieć fantazję i pewność, że obdarowywana osoba też takową fantazję posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wkład w propozycje:

 

HELIKOPTER ZDALNIE STEROWANY IPHONE_ MEGA OKAZJA! (1939346228) - Aukcje internetowe Allegro (jest jeszcze wersja Griffina, ale podobno w ogóle nie lepsza, a znacznie droższa. W dodatku tylko dla produktów Apple, a ten działa również pod Androidem. Filmiki na YT nastawiają optymistycznie)

 

GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE 360 STOPNI WIBRACYJNE ET-5008 (1954975481) - Aukcje internetowe Allegro To tego typu gadżetów jestem dość sceptycznie nastawiony, ale w tym wypadku muszę uderzyć się w pierś i przyznać, że działa to to zadziwiająco dobrze. Za taki pieniądz warto kupić i myślę, że zadowoli całkiem szerokie spektrum odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5k na 4k to 20 megapiskeli, a FullHD to ok. 2MPix - czujesz różnicę?

 

Czuję, ale mowa jest o 2000x1400pix do formatu 100x70cm (photo papier glossy, lepsza ostrość i głębia czerni), oraz 6000x5000 na fototapecie na ścianie 300x300cm. Jak się przyjrzysz w obu przypadkach piksele mogą być widoczne z 20cm. Z takiej odległości nikt nie będzie oglądał zdjęcia. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wkład w propozycje:

 

HELIKOPTER ZDALNIE STEROWANY IPHONE_ MEGA OKAZJA! (1939346228) - Aukcje internetowe Allegro (jest jeszcze wersja Griffina, ale podobno w ogóle nie lepsza, a znacznie droższa. W dodatku tylko dla produktów Apple, a ten działa również pod Androidem. Filmiki na YT nastawiają optymistycznie)

 

Zastanawia mnie ten nadajnik wpinany w minijacka... jeśli sterowanie jest na bazie ultradźwięków, to odradzam posiadaczom psów - zwierzak dostanie wariactwa. Kolega miał takie jazdy z AR Drone, który ma ultradźwiękowy wysokościomierz - pies latał jak oszalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA SPORTS * PERSONAL TRAINER * ACTIVE 2 [PS3] NOWA (1950032035) - Aukcje internetowe Allegro

 

Raczej dla dziewczyny/żony. Z tego co widziałem na YT to naprawdę daje rade i co istotne: nie wymaga EyeToya.

 

Dobrym pomysłem wydają mi się gry planszowe/karciane/bitewne (w zależności dla kogo kupowane):

 

- dla każdego: Kolejka (klimat komuny miażdży!!)

- dla faceta: Drako (prosta, szybka, fajnie zrobiona) / starter Warhammer Fantasy Battle Skaveni vs High Elves (tutaj jednak warto potwierdzić czy w ogóle są jakieś ciągoty w tym kierunku) / Warhammer: Inwazja (wystarczy podstawka, bardzo fajna karcianka)

- dla kobiety: Pret-a-Porter (symulacja domu mody? z elementami ekonomicznymi)

 

Prezent uniwersalny dla praktycznie każdego: multitool Leathermana. Różne wielkości i przeznaczenie, czasami w różnych kolorach. Świetnie wykonany. Może nie jakoś wybitnie lepszy od produktów Victorinoxa, ale na bank mniej popularny i oryginalniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, planszowka jest dobra, szczegolnie, ze wybor jest ogromny. Ze swojej strony jako tytuly dla kazdego/familijne polecam Epoke Kamienna (Stone Age), Osadnikow z Catanu i polskie K2.

 

Starter Battla? Osobiscie jestem na nie, w starterze malo co jest (a WFB rozwija skrzydla w wiekszych bitwach), a GW drenuje kieszenie graczy w sposob skrajnie bezczelny, wiec rozbudowa armii da mocno po kieszeni. A kupic z zalozeniem "nic do tego nie dokupie" to juz lepiej porzadna planszowke.

 

W temacie gier bitewnych, to niedawno wyszedl wreszcie podrecznik do Ogniem i Mieczem, czyli bitewniaka w realiach XVII wieku. Polecam, ksiazka (wlasciwie ksiega, 400 stron A4) jest przepiekna.

 

HTC Vision - Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy trzeba się pchać w wielkie armie? Starter to kilkaset punktów po każdej stronie, a wystarczy zobaczyć ile jest tematów na forach z rozpiskami armii na 1000pkt, bo ludzie z różnych powodów nie chcą mieć nie wiadomo jak dużo figurek. Poza tym olbrzymią zaletą startera jest pakiet dodatków typu podręczniki, szablony, kostki, które kupowane osobno pewnie kosztowałyby z połowę wartości podstawki. Biorąc to pod uwagę dostajemy 2 całkiem spore oddziały, bardzo dobre jako baza pod rozbudowę, a jak zajdzie potrzeba to jedną frakcję można sprzedać i mieć fundusze na rozwój drugiej. Wychodzimy wtedy na zero. Nie ma co dyskutować, pod względem wartości startery to mega promo.

 

Natomiast faktem jest, że GW rżnie aż miło bez zbędnego zażenowania. Ceny kosmiczne, a alternatywy brak - typowo monopolistyczne praktyki. Szczerze mówiąc aż się dziwię, że mijają lata i nic nowego na horyzoncie się nie pojawia co mogłoby realnie zagrozić WFB czy jego odmianie 40k.

 

Alternatywnie mogę zaproponować jeszcze Battletecha. Pisałem już w innym temacie, że to może stanowić zamiennik dla tradycyjnego systemu bitewnego. Rozgrywka ciekawa i wciągająca, ale wykonanie (chociażby figurek) bez porównania gorsze niż produkty GW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy trzeba się pchać w wielkie armie? Starter to kilkaset punktów po każdej stronie, a wystarczy zobaczyć ile jest tematów na forach z rozpiskami armii na 1000pkt, bo ludzie z różnych powodów nie chcą mieć nie wiadomo jak dużo figurek. Poza tym olbrzymią zaletą startera jest pakiet dodatków typu podręczniki, szablony, kostki, które kupowane osobno pewnie kosztowałyby z połowę wartości podstawki. Biorąc to pod uwagę dostajemy 2 całkiem spore oddziały, bardzo dobre jako baza pod rozbudowę, a jak zajdzie potrzeba to jedną frakcję można sprzedać i mieć fundusze na rozwój drugiej. Wychodzimy wtedy na zero. Nie ma co dyskutować, pod względem wartości startery to mega promo.

 

Natomiast faktem jest, że GW rżnie aż miło bez zbędnego zażenowania. Ceny kosmiczne, a alternatywy brak - typowo monopolistyczne praktyki. Szczerze mówiąc aż się dziwię, że mijają lata i nic nowego na horyzoncie się nie pojawia co mogłoby realnie zagrozić WFB czy jego odmianie 40k.

 

Alternatywnie mogę zaproponować jeszcze Battletecha. Pisałem już w innym temacie, że to może stanowić zamiennik dla tradycyjnego systemu bitewnego. Rozgrywka ciekawa i wciągająca, ale wykonanie (chociażby figurek) bez porównania gorsze niż produkty GW.

 

Odnosnie rozpisek za 1k punktow - jasne, na budzetowych grafikach tez ludzie graja. ;) A figurki ze startera sa warte smieszne grosze, bo to uproszczone, bylejakie wzory.

 

Battletech to jest dopiero brak alternatywy... System juz dawno martwy, czegokolwiek trzeba szukac po aukcjach i po necie.

 

Brak alternatywy dla GW? Wolne zarty... Infinity, Flames Of War, Dystopian Wars, Firestorm Armada, Ogniem i Mieczem - do wyboru, do koloru. Wszystkie oferuja nizsze ceny i wyzsza jakosc niz GW, na brak graczy tez nie mozna narzekac.

 

HTC Vision - Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battletech martwy? Chyba w takim razie mówimy o różnych Battletechach, bo tegoroczny nowy zestaw z okazji 25. rocznicy powstania uniwersum sprzedał się w Polsce praktycznie w jeden dzień (o ile w ogóle były wolne sztuki, bo większość była już porezerwowana w preorderach). Wszystko mimo wcale nie najniższej ceny (biorąc pod uwagę wspomnianą dość niską jakość wykonania).

 

Co do figurek ze starter seta to polemizowałbym. Wzory są fajne, tym bardziej, że to ekslusivy. A jak słusznie zauważyłeś nie wszyscy muszą/chcą grać wielkimi armiami. Poza tym nadal zwracam uwagę na dodatki: dostajesz pełen pakiet niezbędny do gry. Zresztą co tu dużo gadać: sporo osób kupuje podstawki tylko po to żeby taniej kupić różne rzeczy (figurki jednej czy drugiej strony, podręcznik), a resztę zawartości opycha na Allegro. To powinien być jakiś wyznacznik opłacalności.

 

Co do alternatyw to mimo wszystko przewaga GW nad całą resztą jest duża i niezaprzeczalna. Widać to chociażby po tym co można kupić w sklepach czy jakie działy są najpopularniejsze na forach tematycznych. Ja osobiście uważam, że najbliżej ze znanych mi systemów, który faktycznie był i mógł nadal być opcją wartą rozważenia to (faktycznie martwy) WarZone. Inna sprawa, że część to systemy skirmishowe więc porównanie do WFB nie bardzo pasuje, już prędzej do Mordheim.

 

Dobra, ja kończę, bo dyskusja za bardzo odbiega od tematu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...