Skocz do zawartości
MalcolmX

Film 1080p Na Intel Gma 945

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

odpaliłem dziś pewien plik wideo w rozdzielczości HD na lapku, który ma zaledwie celerona 1,6 i grafike intela GMA945. Miałem nadzieję że będzie chodzić w porządku, gdyż film w 720p działał dobrze. Jednak się rozczarowałem, klatkuje niemiłosiernie :/

 

Zatem, czy jest jakiś myk, w jakimiś playerze, bądź kodeku, który odtwarzał by ten plik w niższej jakości (odpowiadającej do 720p) lub inny sposób by cieszyć się tym wideo na laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do x264/h264 polecam CoreAvc.

Szybkosc renderowania obrazu za pomoca danego decodera i trybu, sprawdzisz za pomoca TEGO.

(Tylko analizie poddawaj jakis wycinek z filmu, bys nie musial czekac za dlugo).

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega ma podobny problem - obraz idzie z drobnym opóźnieniem. Nie pamiętam już jaką ma kartę, ale obsługuje CUDA.

Zainstalowałem mu CCCP i CoreAVC, ale nie ma żadnej zmiany. Ciągle użycie procka 99%, a wentylator na karcie nie przyspiesza (tak jak w grach).

Wydaje mi się, że CCCP wymusza użycie FFDShow zamiast CoreAVC i stąd ten problem - jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczyc obsluge x/h.264 w ffdshow. By sie upewnic zobacz w gspot jak wyglada strumien video (przez jakie filtry przechodzi).

Wlaczyc obsluge CUDA w CoreAVC.

Sterowniki od grafiki, 182.08 albo nowsze.

No i najwazniejsza sprawa, filmy ktore chcemy ogladac - nie wszystkie moga byb poprawnie zakodowane. (tzn, ze bedzie je mozna dekodowac sprzetowo, ale to jest maly odsetek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...