Skocz do zawartości
Adriann

Prosze O Pomoc Przy Doborze "reszty" Do Radka 4870 X2

Rekomendowane odpowiedzi

dwaIP - Q9550 musiałbym podkręcić o 0,8 GHZ, a E8600 tylko 0.3 GHZ. Nie lepiej w takim razie kupić E8600? <_<

Jeśli tak wynika z preferowanych tytułów gier to nie ma po co kupować Q9550.

Nawet E8400-E8500 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 920 2.63 GHz BOX (LGA1366, 64bit) 1121.00

MSI X58 Platinum (Intel X58) [DDR3, 3xPCI-E, FW] 976.00

DDR3 3x2048MB PC-1333 OCZ Platinum CL7 (OCZ3P13336GK) 903.00

Radeon HD4870X2 PCI-E PowerColor A70F-TJ3-G GDDR5 2 GB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) 1632.00

Samsung SpinPoint F1 750 GB (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ) [HD753LJ] 287.00

Pioneer DVD+/-RW DVR-216 SATA bulk (czarny) 95.00

Asus Xonar DX/XD PCI-E 287.00

CoolerMaster Dominator RC-690-KKN1-GP (czarny) 274.00

Bequiet Straight Power E6-600W (600W), aktywne PFC (1x120mm) [bN087] 372.00

 

Razem: 5950zł , znak.pl

 

:twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- Mobo, wiem, na razie to kwestia gustu bo prawie wszystkie oferują to samo, ale obiektywnie patrząc ASUS P6T-Deluxe wydaje się mimo wszystko najlepszą opcją - posiada najbardziej rozbudowany BIOS i może konkurować raczej z MSI X58 Eclipse... Od siebie polecam P6T, zrobiłem spore rozeznanie i sam poszukuję takiego do swojego zestawu, najlepiej bez PalmOC (czy OCPalm)

- RAM, jeśli chodzi o ilość i prędkość jest jak najbardziej OK, ale IMHO CL7 nie da ci ŻADNEGO zysku ponad CL9/8, ponieważ konstrukcja QPI preferuje prędkość ponad opóźnienia, bo 1 czy 2ms różnicy ci nie zrobi przy pamięciach o rozmiarze 6GB w dodatku w Triple Channel

- Karta graficzna też bardzo dobra, ale Palit 700 Revolution jest jeszcze lepszy. Jeśli nie lubisz kiedy twój sprzęt się mocno grzeje, to Palit, ze swoim 3-slotowym chłodzeniem jest najlepszym możliwym wyborem (chyba że masz zamiar zainwestować w WC w późniejszym czasie, i zniesiesz hałas/gorąc jeszcze przez jakiś czas)

- HDD, Samsung 750GB najlepszą opcją na pewno nie jest. Jak już to 640GB/1TB a i tak nie masz pewności czy jest to model na talerzach 332GB. Polecam WD Caviar AAKS 640GB/1TB, świetne dyski, każdy może potwierdzić.

- Na końcu zasilacz. BeQuiet jest dobry, ale nie najlepszy, zwłaszcza jeśli masz zamiar kupić kartę z podwójnym GPU. Wcześniej mówiliśmy Dark Power Pro, więc nie wiem czemu zmienisz na SP... Poza tym Corsair TXEU750W też świetnie spełni zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R

 

Tę ^^ konfigurację podsunął mi oswojony informatyk ^_^

 

Co do radka to podoba mi się ten asus: http://rankingi.chip.pl/ranking.php?sp=50608&t=27 bo zajmuje 2 sloty, jest wydajniejszy i cichszy od Pailta, no i to Asus :wink2: Co Ty byś brał na moim miejscu?

 

A teraz zasadnicze pytanie: Czy warto wstrzymać się z zakupem do stycznia? Podobno wtedy można trochę oszczędzić, a przecia pieniądz oszczędzony to pieniądz zarobiony... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A teraz zasadnicze pytanie: Czy warto wstrzymać się z zakupem do stycznia? Podobno wtedy można trochę oszczędzić, a przecia pieniądz oszczędzony to pieniądz zarobiony... B-)

Z i7 to chyba warto się wstrzymać co najmniej do następnej rev.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...7&Itemid=66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R

 

Tak na szybkości...

 

Według Ciebie ten zestwal z i7 powinien wyglądać tak? :wink2:

 

Intel Core i7 920 2.63 GHz BOX (LGA1366, 64bit)

ASUS P6T-Deluxe CO to jest PalmOC? <_<

RAM jaki??? :wisielec:

http://tnij.org/cgmt

WD Caviar AAKS 640GB/1TB

Corsair TXEU750W / Be quit! / Enermax

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PalmOC to takie coś co podłączasz do mobo i zmieniasz ustawienia w czasie rzeczywistym w ładnym interfejsie. Dodatkowo może posłużyć za sygnalizator temperatury/obciążenia. Mi to nie potrzebne, tobie pewnie też nie.

 

Ram - tutaj jest jazda, bo widzisz ja mieszkam w Londynie i tutaj wziąłbym G.Skill albo Team Group 3x2GB 1333/1600mhz CL9. Jak nie ma w sklepie dobrych CL9, albo nie są tańsze to możesz wziąć CL7...

 

Ten Gainward co podałeś fajny, a jak możesz dopłacić i wciąż nie chcesz Palita, to polecam wersję Gainward Rampage 700 (też robione przez Palita, więc podobny pomysł na nazwe) GLH/goeslikehell (tutaj - sorry że arest ale nie widziałem go w polsce nigdzie indziej). W sumie to każdy 4870x2 będzie dobry, ale ta karta mocno się grzeje, więc przydałoby się niereferencyjne chłodzenie.

 

Zasiłka, Corsair, BeQuiet - IMHO nie zauważysz różnicy bo pod obciążeniem lewo co poleci 500W.

HDD jak najbardziej takie, najlepiej wybierać rozmiary będące wielokrotnością 320 (bo największe talerze obecnie pomieszczą 332GB) to będziesz miał pewność że dla danego rozmiaru masz możliwie najmniejszą liczbę talerzy a co za tym idzie lepszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem net na tę okoliczność: ani i7-940, ani i7-920 nie są podatne na OC. Podkręcać się daje tylko topowy (jak narazie) model Intel Core i7-965 Extreme Edition za jedyne 3699 PLN (esc.pl) :ph34r:

 

I tu znowu zaczynam mieć wątpliwości, czy poprostu nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> E8600 z dobrym chłodzeniem i trzasnąć OC na 4GHZ. Nawet i7-940 mógłby się schować! :twisted2: Chyba. :huh:

 

Co do grafiki: Pailt przejął Gainwarda jakiś czas temu i teraz ich Radki to identyczne flaki, różniące się tylko kolorem B-)

Gienek? Niech będize Gieniek http://tnij.org/cgnq goes like hell :twisted2:

 

Do tematu zasiłki wrócę jeszcze w styczniu jak będę się brał za kupowanie.

 

THX & powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem net na tę okoliczność: ani i7-940, ani i7-920 nie są podatne na OC. Podkręcać się daje tylko topowy (jak narazie) model Intel Core i7-965 Extreme Edition za jedyne 3699 PLN (esc.pl) :ph34r:

 

I

Gdzie to wyczytałes? Sama mam i920 i bez problemu idzie na 4 Ghz na AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci7 920 podkręca się - przestańcie siać panikę. Tutaj polski Chip wykazał się ponadnormalną nieprofesjonalnością. "Da się podkręcić" a "umiem/wiem jak podkręcić" to spora różnica, zwłaszcza w przypadku Ci7. Na tych procesorach podkręca się inaczej i, wzorem AMD, za podkręcanie odpowiada jedna szyna, ale dwa mnożniki. Do tego dochodzą pamięci - słowem ciężko. Wczoraj przywieźli do nas bloki EK Supreme i7 (Acetal/ClearTop), więc można było się zabrać za zabawę. Niestety ja sam się wiele nie pobawiłem, bo oc i klasyfikacja proców to nie moja część, ale to co zdążyłem zauważyć - przy każdym progress'ie w BIOS'ie (kolejny skok zegarów) zabawa zajmuje nawet 10 minut bo jedno jest tam zależne od drugiego (zmieniasz jedno to reszta się zmienia automatycznie...). Dobrze że Ci7 szybko bootuje (MSI Eclipse)... Robione na Ci7 920, 4.4Ghz stable, ale nie zgłębiałem się bo robiłem co innego. W weekend mam wolne to może zobaczę coś więcej.

 

BTW. Ci7 WSZYSTKIE mają bug TLB (dokładnie taki sam jak w Phenom'ach 9x00), więc sam chyba się wstrzymam z zakupem (niby małe nic, ale zawsze czuć że lekko niedorobiony sprzęt jest, więc wolę mieć tą pewność).

 

Dla ciebie mam lepsze wyjście - bierz E8400 i jakąś tanią (ale dobrą OFC) płytę z DDR3 (albo 2/3). Jak już Ci7 stanieje i w ogóle będzie nowa rewizja, to zapakujesz DDR3 i tylko płyta/procek ci odpadną, więc stracisz możliwie najmniej forsy. W sumie MSI Eclipse nie jest taki zły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.valhalla.pl/news7667-DirectX-11...szlym-roku.html :ph34r:

 

:wisielec:

 

I niech jeszcze ktoś mi powie, że pc są lepsze od ps3... :banana:

 

D3NV3R - Zrobię tak ja radzisz, ale w styczniu jak ekspansja i7 wymusi spadek cen serii E B-)

 

P.S. To wszystko za szybko się zmienia i nie opcji, żeby czegoś nie żałować tuż po zakupie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba się zdeklarować - albo kupujesz albo nie, np. ja nie potrzebuje super kompa, bo nie gram i zmienię go kiedy będzie najlepsza koniunktura, a to tylko dlatego, że po prostu żal mieć tak starego kompa :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale w styczniu jak ekspansja i7 wymusi spadek cen serii E B-)

 

P.S. To wszystko za szybko się zmienia i nie opcji, żeby czegoś nie żałować tuż po zakupie <_<

W styczniu powinien nastąpić znaczny spadek cen Q9 ze względu na nowe X4 45 nm.

Co do DX11 i.t.p to nie ma się czym emocjonować.

XP zbyt długo był dominującym systemem operacyjnym aby dał się wyprzeć :)

Producenci gier nie mają innego wyjścia jak dostosowywać swoje produkty do DX9

bo XP długo będzie w większości komputerów. Vista ze swoim DX10 nie zagrzeje długo miejsca

na rynku bo zastąpi ją windows7 a XP z DX9 nadal zostanie długo dominujący w komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ceny grafik i procków powinny niedługo spaść (Nvidia i ATI planuje kontynuację walki o pozycję lidera na rynku, mają wejść rdzenie GT200b w technologi 55nm co zapowiada nowe karty graficzne np GF 260GX2, dzięki temu spadną ceny zwykłych GTX260 oraz Radków 4870 i 4870X2. Samo Ati planuje chyba wydać jakąś grafike jednoprocesorową wydajnościowo stojącą pomiędzy 4870 a 4870X2"

 

Czekam do stycznia, no najpóźniej do Walentynek, ale na pewno nie do marca :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odnośnie HDD dorzucę swoje 3 grosze... Jeżeli masz kasę to pokombinuj z RAID 0, bądź jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie to RAID 1+0 lub 0+1 (nawet padnięty RAID 0 to podobno nie jest masakra, chociaż jeszcze nie nabyłem doświadczenia). Wzrost kosztów w kontekście całości kompa przy RAID 0 niewielki, a zapis i odczyt z dysków niemal 2x szybsze. (Mam i polecam)

 

Co do ramów, to jakieś 3 miesiące temu zauważyłem następujące zjawisko: producenci na początku sprzedaży jakiejś serii ramów puszczają na rynek dobre sztuki zdobywając tym samym rynek i sympatię klientów + kilka testów w gazetach, z czasem jednak, ramy mają coraz gorsze możliwości podkręcania, a renoma tak szybko nie spada. Ja zawiodłem się na OCZ, natomiast nadzieja na kręcące się ramy wróciła po Exceleramach. Jeżeli zależy Ci na dobrych kościach (ja mam takiego fetysza), to śledź opinie użytkowników, którzy ostatnio kupili memki, testy z gazet (szczególnie starsze) warto traktować z przymrużeniem oka.

Edytowane przez kamusial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odnośnie HDD dorzucę swoje 3 grosze... Jeżeli masz kasę to pokombinuj z RAID 0, bądź jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie to RAID 1+0 lub 0+1.

To ja od siebie polecam RAID 5. Wymaga trzech dysków, ale wydajność RAID0 i bezpieczeństwo RAID1 (dwa dyski działają jak w RAID0 a na trzecim zapisana jest parzystość, jeśli padnie jeden z dwóch pierwszych, to na podstawie danych na drugim i info o parzystości można łatwo odtworzyć zawartość, jeśli padnie ten z parzystością to system działa normalnie jak RAID0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odnośnie HDD dorzucę swoje 3 grosze... Jeżeli masz kasę to pokombinuj z RAID 0, bądź jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie to RAID 1+0 lub 0+1 (nawet padnięty RAID 0 to podobno nie jest masakra, chociaż jeszcze nie nabyłem doświadczenia). Wzrost kosztów w kontekście całości kompa przy RAID 0 niewielki, a zapis i odczyt z dysków niemal 2x szybsze. (Mam i polecam)

...

Dwa HDD dają wzrost wydajności w wielu czasochłonnych operacjach na komputerze ale niekoniecznie

zawsze jest wydajniej jeśli są spięte w raid.

Tu wynik testu kopiowania dużego pliku (w teście są 4 HDD różnie używane) :

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=raid0_testy&strona=4

Operacje na pliku 4.5 GB

Kopiowanie z raid0 do innego raid0 38 sekund (tu pracują 4 HDD spięte parami w RAID0)

Kopiowanie z raid0 do tego samego raid0 111 sekund (tu pracują 2 HDD w RAID0)

Kopiowanie z HDD do innego HDD 59 sekund (tu pracują 2 HDD bez żadnego raid i jest dużo szybciej)

Kopiowanie z HDD do tego samego HDD 132 sekundy (tu mieliśmy tylko jeden HDD)

Jeśli robimy kopie zapasowe dużych plików to będziemy mieli dużo gorzej z raid0 nie tylko pod względem

wydajności ale jeszcze gorzej pod względem bezpieczeństwa danych w przypadku awarii jednego z dysków.

Na przykładzie Hitachi z testu:

Mamy tylko jeden dysk to kopia zapasowa dużego pliku = mulenie przez 2 minuty i 21 skund

Kupimy drugi identyczny i zepniemy w raid0 to zamulanie niecałe dwie minuty (dokładniej 1 min i 51 sekund)

Jeśli dyski będziemy mieć oddzielnie bez żadnych raid to poczekamy już tylko minutę na wykonanie kopiowania pomiędzy dyskami.

Nie jest to jedyny przykład gdy będziemy mieli szybciej z dwoma oddzielnymi HDD niż jeśli zepniemy je w raid0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie ma co wpadać w zachwyt, ale warto sprawę przemyśleć...

Ja przemyślałem, skorzystałem i póki co jestem zadowolony, gdy przy otwieraniu/zapisywaniu gigowego pliku w Photoshopie CS2, czekam połowę czasu, który musiałem odczekać bez macierzy. Wydaje mi się, że podobnie jest z ładowaniem gier itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...