Skocz do zawartości
cga

Jaki Proc Do Dfi Nf Ultraii-m2

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam już troche leciwy zestaw na am2 - zwykły athlon 64 3200 i nv7600gs. planuje go lekko odnowić - wymiana grafy na ati 4850 lub chociaż nv9600gt. i zastanawiam się nad prockiem - jaki najlepszy w sensownej cenie warto brac? oczywiście musi chodzić na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzięki za odzew. przeglądałem w międzyczasie wątek dot. tej płyty oraz strone producenta. dwie wątpliwości: na stronie producenta jest podane, że obsługuje procki z fsb 800 a w opisie tego 5200, że ma fsb 1000. jakaś nieścisłość gdzieś??

no i w wątku o tej płycie pisali, że brisbane są kapryśne. ale zaznaczam, że sprzęt nie będzie kręcony. reszta sprzętu: pamięci 2x 1Gb geil ultra jakieś, zasiłka modecom 350 (do 4850 chyba trza będzie wymienić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o platformę AMD, to w zasadzie nie można mówić o fsb. AMD wykorzystuje magistrale HyperTransport. Athlony 64 X2 były, są produkowane z czterema jądrami: Manchester, Toledo, Brisbane i Windsor. Wszystkie z magistralą 1000MHz działającą w DDR, czyli efektywna 2000MHz(Wikipedia). Na stronie DFi jest błąd. Możesz śmiało kupować 5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka ta często ma problemy z prockami 65nm(Brisbany) I nic tu nie da aktualizacja Biosu. Dlatego ze świecą,ale jednak szukałbym jakiegoś Windsora F3, (5200+,4800+,ale uważaj bo Brisy mają te same oznaczenie).

 

ZeDpl@ Toledo i Manchester były pod s.939 i obsługiwały DDR, a Windsor i Brisbane obsługują DDR2,są pod AM2. Także ich nie mieszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeDpl@ Toledo i Manchester były pod s.939 i obsługiwały DDR, a Windsor i Brisbane obsługują DDR2,są pod AM2. Także ich nie mieszaj

Prawda, ale nie rozumiem o co Ci chodzi przecież ja nie pisałem o kontrolerze pamięci tylko o magistrali HyperTransport.

 

PS. Jeśli ta płyta faktycznie ma problemy z Brisban, to procesor zamów u siebie w miejscowości (oczywiście informując sprzedawcę jaką masz płytę główną). Jak by wystąpiły problemy zawsze będziesz mógł zwrócić.

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...