Skocz do zawartości
MichalS

MSI KT3V @ Althon 1700+ na 2600+ Refleksje z zakupow!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu pyataniach i radach sznownych kolegów nabyłem własni eupragnini sprzet tj. Płyta KT3V althon 1700 pamięci 333 (jakies nn) płyta 300 pamięci 260 procek 240 (Giełada W-Wa). Płyte wybrałem te dlategi iz mam dobra zdanie o MSI (to juz druga) i mało kaski było.

Zabrałem się za krecenia i tu zaskoczenie napięcie procka mozna podnieść tylko do 1.6V z 1.5V mysle bedzie kiepsko. Ale trudno zaczynamy mnożnik poszedł max na 12,5X13 mamy 2000+ przestawiłem FSB na 166 i mam nagle 2600+ napięcia nie podnosiłem nadal 1.5 skoczyło samoczynie na 1,54V. System działa stabilnie i chula jak buza.

Polecam tę płytę jast stabilna i ok. Jedna wada nie gniazda do jojstika (tylko USB).

Za małe pieniądze mamy ekstra maszynę.

 

MichalS

 

ps. Z tymi nowymi płytami KT4V podobno duzo wraca do serwisów i są mniej stabilne. O Epoxy na giełdzie trodno.

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu pyataniach i radach sznownych kolegów nabyłem własni eupragnini sprzet tj. Płyta KT3V althon 1700 pamięci 333 (jakies nn) płyta 300 pamięci 260 procek 240 (Giełada W-Wa). Płyte wybrałem te dlategi iz mam dobra zdanie o MSI (to juz druga) i mało kaski było.  

Zabrałem się za krecenia i tu zaskoczenie napięcie procka mozna podnieść tylko do 1.6V z 1.5V mysle bedzie kiepsko. Ale trudno zaczynamy mnożnik poszedł max na 12,5X13 mamy 2000+ przestawiłem FSB na 166 i mam nagle 2600+ napięcia nie podnosiłem nadal 1.5 skoczyło samoczynie na 1,54V. System działa stabilnie i chula jak buza.

Polecam tę płytę jast stabilna i ok. Jedna wada nie gniazda do jojstika (tylko USB).

Za małe pieniądze mamy ekstra maszynę.

 

MichalS

 

ps. Z tymi nowymi płytami KT4V podobno duzo wraca do serwisów i są mniej stabilne. O Epoxy na giełdzie trodno.

[/img]

Pamiątki 2x256Mb ?

Jaka seria proca (najlepiej napisz całe oznaczenie)

Udany zakup ;)

i niech się kręci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma słabą karte grafiki tj GF4 440. i chyba osiagneła kres swoich mozliwości poze 1700+

ok. 5900 3dmark2001

dla 2600+ ok 6800

 

Sandra wskazuje prawidłowo na poziomie cos pomiędzy 2400 a 2600

 

Procek tan rok 7 tydzień 1.5V AXDA1700DLT3C JIUHB0307VPMW

Wkleiłbym zrzuty ale cośmi nie idze pamięci nnamy "PCI"

 

MichalS[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listy izycze powodzenia w zakupach.poprobuje jeszce krecic magistralą i zobacze co się da wycisnać. Grałem przez kilka h (UT itp)na 2600+ i chodzi bez zarzutu temp ok 50C (tytant w wykonaniu minta na witrak 8cm 3000 obr) jest super stabilna płyta i ani jednego zwisu. Mam nadzieję iz dobrze zrobiłem z zakupami.

Odnośnie KT4 to uwazajcie podobno sa problemy z stabilnoscią i trnswarem duzych plików między dyskami.

 

MichalS

 

ps. czy ktos wię czy są jakies przejściowki z standartowej wtyczki joystika na USB???? (w płycie nie ma gniazda) 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do uzytkownikow MSI KT3V i athlona +1700 (DLT3C) - jakie macie temperatury procesora?

Zlozylem komputer na takich elementach i temp. procesora to nie mniej niz 40 stopni - troche duzo.

doss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wię czy są jakies przejściowki z standartowej wtyczki joystika na USB???? (w płycie nie ma gniazda) 8O

Na 100% są, mam taką przy Logitechu, ale czy można kupić osobno nie wiem :?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy te sama plyte podobne pamiatki i proca

udalo mi sie osiagnac 2110 Mhz 12.5 * 166

Na szynie popwyzej 169 mhz niechce chodzic

temperatura w granicach 40 - 50 stopni zalezy jakie

dam obroty. Zaladuj sobie nowego biosa z marca 2003

mozesz wtedy podkrecic napiecie do 1.75 volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małe pieniądze mamy ekstra maszynę.

 

No to kolejny zadowolony Kt3v user. Tez mam i uzywam - jedynym gwozdzami w [gluteus maximus] sa :

 

- zawyzona temp proca w biosie

- zawyzone cpu fan speed

- ch...we ulozenie gniazd IDE

- ch...we połozenie gniazda ATX power- za blisko coolera

 

Moj 1,7 Xp bez podnoszenia V-core idzie w dowolnej kombinacji do ok 2 ghz tj. 12*166 lub 11*180 . Oglonie spoko ! stabilnoc tez ok ! MSI wcale nie jest taka zła ! POzdrooooooofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...