Skocz do zawartości
przemn2

Dwi Seci Bezprzewodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam problem.Mam internet bezprzewodowy antena Yagi,karta zabytkowa Ralink RT2400 Windows XP.

W okolicy pojawiła się sieć bezprzewodowa o bardzo dobrym zasięgu.

No i czasami bez mojej wiedzy przełaczy mnie na tą sieć.Jest to wnerwiające bo kumpel od ,którego ciągne net ma tam jakieś konflikty z IP a do tego wywala mnie z gier online co chwile bo po przełączeniu klucz jest używany i kick.

Sprawa może banalna ale gdzie w XP ustwić to na sztywno?

Jest taka możliwosć aby nie przełączał mnie między sieciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to zabezpiecz sobie sieć, bo pewnie już paru sąsiadów sie podpięło :)

Otwarta sieć bezprzewodowa to jak otwarte wrota do twojego kompa.

 

edit: masz wpa włączone?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic włączone żadnych zabezpieczeń.

Kumpel obok to monitoruje coś tam filtruje po macu.

Kiedyś mieliśmy zabezpieczenia ale były jakieś problemy.Mamy łącze podzielone na kilka osób.

Zadnych problemów z grami online (co dziwne bo podobno na radyju są problemy)

Pewnie jak będą chcieli to się włamią i nic ich nie zatrzyma.

No i właśnie kumpel co to monitoruje informuje mnie,ze widzi jakieś zdarzenia,które wychodzą z mojego kompa z innym IP.

To IP to inna sieć.Komp sam się przełączał.Mi to osobiście nie przeszkadzało ale z gier często mnie wywalało i pora była zając sie tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic włączone żadnych zabezpieczeń.

:)

 

Pewnie jak będą chcieli to się włamią i nic ich nie zatrzyma.

No to akurat jest pewne. Bo włamanie sie do waszej sieci zajęło by z 10 minut.....

 

No i właśnie kumpel co to monitoruje informuje mnie,ze widzi jakieś zdarzenia,które wychodzą z mojego kompa z innym IP.

Tak właśnie dzieje sie jak ktoś chce ominąć filtrowanie mac. Zmienia adres MAC swojej karty sieciowej, aby dostać się do sieci i być widzianym jako TY.

Adres IP musi dać inny bo 2 te same dresy IP będą powodowały konflikt. Żadna z osób nie będzie mogła kożystać z neta.

 

Zapytaj lepiej o te zabezpieczenia, bo może już teraz ktoś czyta twoje listy e-mail, podsłuciach!e rozmowy na gg i płaci twoją kartą kredytową :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...