Skocz do zawartości
malu

Upgrade Tegorocznego Sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ostatnio wzięło mnie na granie w gry. Postanowiłem więc go rozbudować.

Napiszę więc co aktualnie posiadam.

 

mobo: ASUS P5N-E SLI

Zostawiamy

CPU: Pentium DC E2160 // OC = 3,2GHz // Chłodzony AC Frezer 7 + arktik silver 5

Można pomyśleć o zmianie.

GPU: 7300GT (DDR3)

Tutaj na 100% zmieniamy.

RAM: 2GB CL5 (goodram)

Planuję dokupić kolejne 2 GB

PSU: noname (Colorsie 350Watt)

Do wymiany, oj do wymiany.

Dźwięk: Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Zostawiamy!

 

Czyli podsumowując chciałbym zmienić:

GPU, PSU, RAM - jeżeli starczy pieniędzy to również CPU.

 

Budżet 1000 zł + przesyłki.

 

Nie ukrywam, że dużo nad tym myślałem i mam jakiś swoich faworytów. Ale jestem ciekaw co powiecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sam myślałem nad podobnym zestawem, jednak zastanawiam się czy procesor nie będzie zwalniał k.graficznej.

 

Sprecyzuję: ram posiadam 2x1GB ram. A więc myślałem nad dołożeniem kolejnych 2 kostek.

GPU: zastanawiam się właśnie nad 8800GT a Radkiem 4850.

PSU: Zastanawiam się czy fortron w miarę stabilnie trzyma napięcie. Oczywiście wiem, że nie należy oszczędzać na zasilaczu, ale słyszałem kiedyś że fortron naprawdę dobrze się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2180@ 3,2 ghz

3 gb ramu

8800gt po OC i

HuntKey HK-350AP

Na co mu 620W?!

miedzy 8800gt a 4850 wybralbym geforca...jednak ati ma problemy ze sterami do dzis (polecam tematy o roznych grach gdzie wpada ktos od czasu do czasu ze screenem i placzem czemu to tak wyglada), jesli jednak liczy sie FPS to oczywiscie ATI:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka mam co ty i prawie wszystko hula jak ta lala na 1440x900 "full".aa ustawiam na 2x zazwyczaj w najnowszych tytulach.jak narazie to nfs undercover ,ktory wiadomo jaki kupiasty jest mial jakies "ale".Crysis warhead na 1280x1024 na wysokich 25-35+ fpsow,far cry2 na high/very high z 2xaa 35-55fps.gry jak fallout 3,red alert3,mass effect,ut3,cod5 itd dzialaly bez jakniecia na maxa wiec mysle ,ze nie musisz sie obawiac ,ze procek bedzie duzo zwalnial o ile wogole.Pewnie model z wyzszej seri 8 albo jakis quad napewno poprawi wydajnosci ,ale nie chce wprowadzac w blad i zostawiam to znawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obawiam się głównie tych sterowników od Radosława, dlatego zastanawiam się nad 8800GT.

 

Cel ogólnie jest taki:

Solidne działanie nowszych tytułów na DX10

Kompatybilność z Linuxem, gdyż na co dzień siedzę na debianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

620W starczy na pewno na dłuższy czas, niż 450W Corsair.

 

500W wersja tego Pentagrama kosztuje 65zł mniej...

 

No gdyby na E5200 mogło starczyć, to wtedy można by oszczędzić na zasilaczu w tym przypadku....

 

Wiem, że i słabszy zasilacz starczy (mam Pentagrama 460W z HD4850 u siebie), ale macie lepszy pomysł na wydanie kasy, jak zostaje tyle, że na nic innego się nie dołoży?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć kup 2Gb ale w jednej kości, utratą duala się nie martw, nie zauważysz różnicy bo wynosi ona ok 5% i to chyba maxymalnie.

 

No a reszta to tak jak poprzednicy mówili, Pentagram 620W (którego tu wypromowałem.... :P ) + HD4850.

 

O sterowniki się nie martw, wcale nie jest tak tragicznie. A jak to się mówi największe problemy ze sterownikami ATI mają właściciele geforce`ów ;)

Ja nie mam i nigdy nie miałem żadnego problemu ze sterami od ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć do nazw mam gorszą aniżeli do nazwisk :-))

Chodziło mi o HD2600PRO.

 

To, że mam do wydania 1 000 zł nie oznacza, że chcę wydać dokładnie tyle.

Równie dobrze mogę wydać dajmy 300 zł więcej lub 300 zł mniej :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć kup 2Gb ale w jednej kości, utratą duala się nie martw, nie zauważysz różnicy bo wynosi ona ok 5% i to chyba maxymalnie.

 

No a reszta to tak jak poprzednicy mówili, Pentagram 620W (którego tu wypromowałem.... :P ) + HD4850.

 

O sterowniki się nie martw, wcale nie jest tak tragicznie. A jak to się mówi największe problemy ze sterownikami ATI mają właściciele geforce`ów ;)

Ja nie mam i nigdy nie miałem żadnego problemu ze sterami od ATI.

Assasin Creed

NFS Undercover

Bioshock

UT3

hmm tak na szybko, w tych tematach znajdziesz userow z ATI dorzucajacych screeny i placzacych czemu cos wyglada jak q**a;]

i zawsze text:

-"poczekaj na nowe Catalsy";]

Swego czasu ATI (mialem 9500) mnie wkurzyla, bo do kazdej gry mosialem inny driver instalowac...

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu ATI (mialem 9500) mnie wkurzyla, bo do kazdej gry mosialem inny driver instalowac...

EOT

 

Za kadencji R9550 ( 3 letniej ) przewinęło się sporo sterowników. Zaczynałem od C 6.5 aż po wersję z numerkiem 8.1. Co miesiąc zmieniałem sterowniki, nigdy nie było problemów. Nie wiem czemu nie którzy mieli problem ze zmianą, brak umiejętności poprawnej instalacji ??

 

Aktualnie też nie ma problemów ze sterownikami. Przykładem niech będzie brat z HD 4850 na pokładzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kity to mozecie wciskac dzieciom, problemy ze sterownikami nie wystapuja, wystapuja problemy z grami;] moze ty za swojej kadencji nie grales? hehe

http://forum.purepc.pl/Gry-f9/Gta-4-t23617...&start=1170

Kolejna gra gdzie pojawiaja sie posty CZEKAC NA NOWE CATALSYSY...i tyle (owszem gra skopana, ale na ATI wieksze problemy)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kity to mozecie wciskac dzieciom

 

To nie są kity, tylko prawda...

 

problemy ze sterownikami nie wystapuja, wystapuja problemy z grami;]

 

A widzisz, jednak zmieniasz zdanie, że to nie problem sterowników, a samych gier. Ale czy to wina AMD-Ati, że Nvidia ma lepsze układy z producentami ? xD Sterowniki mają dobre i tyle.

 

moze ty za swojej kadencji nie grales? hehe

 

Hehe za mojej kadencji xD Za kadencji R9550 chyba ? Otóż grałem, Hl2, D3, Flatouty, CoD2 i 4 i sporo innych. Wydajność była różna...

 

Kolejna gra gdzie pojawiaja sie posty CZEKAC NA NOWE CATALSYSY...i tyle (owszem gra skopana, ale na ATI wieksze problemy)

 

O ile pamiętam, to GTA zawsze śmigało lepiej na GF.

A to, że na radeonach źle gra chodzi to też nie wina AMD-Ati. To wina producenta gry, przekładem niech będzie te GTA4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.jednak ati ma problemy ze sterami do dzis (polecam tematy o roznych grach gdzie wpada ktos od czasu do czasu ze screenem i placzem czemu to tak wyglada), jesli jednak liczy sie FPS to oczywiscie ATI:)

Ok sterowniki sa dobre bo dzialaja;] ale fakt ze gry maja potem problemy, i co chwile trzeba albo czekac na nowe albo instalowac inne....

stary na gf instaluje tylko stery podczas formata, raz, moze 2 mosialem zainstalowac nowe (niby lepsza wydajnosc w grach) NIGDY nie instalowalem innnych w wyniku problemow z gra (wyswietlanie grafiki, frame dropy, arty), a na ati ktore mialem rok czasu stracilem sporo nerwow...a czytajac tematy o grach ktore wymienilem z latwoscia napotkasz usera ati ktory pyta o stery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności z Linuxem - w tym przypadku jednak zainwestowałbym w coś ze stajni nVidii. ATI jeszcze nie bardzo się lubi z Linuxami (testowane na X200M i starym dobrym Radeonie 9550)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...