Skocz do zawartości
Twój Pan

Overclocking W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę? :D Pewnie niewielu mnie kojarzy, bo nie ma po czym.

Ambicje kiedyś były, do dziś dzień mam w domu z 10 Sempronów na 754 i dobre DFI, ale chęci do ich testowania brak. Zaczynałem dość późno, w 2005 roku. Było.. inaczej. Marzeń o rekordach świata w SPI czy tam 3DMark nigdy nie miałem gdyż do tego trzeba mieć drogi sprzęt który nigdy nie wiadomo czy przeżyje nierówną walkę. Ranking HWBot jest z pewnością bardzo mobilizujący, można walczyć o punkciki z resztą drużyny, na wyniki z innymi posiadaczami podobnego sprzętu. Jednak wprowadziła też sporo nieporozumień w polskiej drużynie, podziały itd... Brak chyba motywacji.. może wolnego czasu. Na forum byłem długo przed rejestracją i dlatego pamiętam wszystkich wymienionych w postach wyżej mastersów. Nie wiem czy takie czasy powrócą, czy też staną się oni legendą, a powoli polska scena OC będzie umierać. Zawsze miło się oglądało wszystkie wyniki które nieźle wypadały w randze światowej. Samo forum też kiedyś chyba miała inną formułę, ostatnio znacznie rzadziej je odwiedzam, kiedyś nie wyobrażałem sobie dnia bez PPC.

Czasem powstają takie tematy jak ten w którym ludzie będą wspominać to co było kiedyś, zarówno jeśli chodzi o OC jak i o samo forum. Większość pewnie tęskni za tym co było kiedyś, ale jak wiadomo zawsze to co minęło wydaje nam się lepsze, aczkolwiek to czy OC w Polsce istnieje czy nie zależy właśnie od nas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak podkręcałem Am486-120Mhz na 160Mhz. Później były czasy Pentium I miałem P200MMX podkręconego na 233Mhz. A następnie jakoś przestało mnie to bawić. Obecnie komputer raz złożony ma po prosu działać i nie chce mi się nawet w nim grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota@ Powiem ci że u mnie w klasie na 27 kolesi,tylko ja mam pojęcie co i jak.

Wychodzi na to że większość nie ma po prostu czasu. Którego ja mam sporo,za to nie mam super kasiastych rodziców...

 

Ale tak zauważyłem,że do puki ktoś nie pochwali się jakimś super wynikiem oc,czyt. nie zabłyśnie.To że tak powiem,"mniej" go szanują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle różnych zainteresowani obejmują różne nagrody jak się osiągnie wysoki wyniki w konkursie top płacom albo coś dostajesz. A jak osiągniesz wyskoki wynik w marku i pobijesz rekord polski? Czasami masz szczęście i dostajesz selekta albo inny sprzęt. Tylko ile trzeba włożyć żeby pobić rekord polski, jakie ma się szanse że się uda kto powiedział że jakiś producent tym osiągnięciem się zainteresuje? Niestety jak by patrzeć z ekonomicznego punktu wodzenia nie opłaca się. Oc to pasja która wymaga sporych pieniędzy do wydania. Mało kto jest w stanie przeznaczyć taką sumkę na kompa i bloki. A jeśli chodzi o stare komputery i kręcenie? Mało kto się tym interesuje, a więc mało prawdopodobne że jakiś producent zacznie finansować dalsze oc w twoim wykonaniu. a jak jesteś nowy? Na 100% nie dostaniesz selekta a tak samo z resztą. Chyba że będziesz miał farta...

Można to podsumować tak, każdy kto kręci komputery sam nie ma łatwo sprzęt drogi. najwyżej jak się z kimś kręci kompy to można myśleć o biciu rekordów w oc. Żadna instytucja nie da pieniędzy na takie działania na początek potem też będzie trudno, pozostaje liczyć na szczęście że ktoś pomoże. To może pomimo to zostanie się doceniony? Zostanie się docenionym ale w wąskim gronie (purepc itp). I dlatego warto kręcić kompy i bić rekordy ;-)

PS: Z tego co widzę że jak ktoś nie zacznie się interesować oc dosyć wcześnie to potem nie ma szans na jakieś rekordy. Czemu tak jest? Trzeba mieć czas aby nabyć doświadczenie w tej dziedzinie. A więc trzeba zacząć najpóźniej koniec gimnazjum lub początek liceum. Ja zacząłem kręcić kompy w połowie 5 klasy. Z całkiem dobrym skutkiem ale to inna historia.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a więc mało prawdopodobne że jakiś producent zacznie finansować dalsze oc w twoim wykonaniu. a jak jesteś nowy? Na 100% nie dostaniesz selekta a tak samo z resztą."

 

powątpiewam, ze wogole cos dostaniesz na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a więc mało prawdopodobne że jakiś producent zacznie finansować dalsze oc w twoim wykonaniu. a jak jesteś nowy? Na 100% nie dostaniesz selekta a tak samo z resztą."

 

powątpiewam, ze wogole cos dostaniesz na początek.

Pozniej pewnie tez nie jest rozowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też nie jest ale mimo wszystko jest odrobinę inaczej.

 

edit

 

o kreceniu niby cisza a ent i gemmy na pga krecili na msi ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zastanawiam sie kto tu krecił ? :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

http://forum.pccentre.pl/index.php?autocom...si&img=2173

 

a tu ktoś sie zeźlił ;)

 

Dołączona grafika

 

http://forum.pccentre.pl/index.php?autocom...si&img=2131

 

pewnie sobie pomyślał, ze Ci peperoni to wszędzie wejdą byle mugshota zrobić :lol:

 

oczywiście no offence chłopaki ;)

 

wiecej fot znajdziecie w Milansowej relacji :D

 

nie robie reklamy a czasem pare fot mozna ciekawych znaleźć :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze vs oc, to moj ulubiony temat ;)

 

Na skroty, bo mi sie spieszy: Kiedys podobno byla gorsza sytuacja finansowa w PL, wiec o kase bylo teoretycznie ciezej. Sprzet byl nieporownywalnie drozszy... no i przede wszystkich tego sprzetu nie bylo.

 

Bedac w wieku szkolnym rodzice przez dobre 5 lat dołozyli mi raz do kompów (przez zupelny przypadek btw), dokladnie 100zł. Nigdy nie bylem sponsorowany przez jakakolwiek firme, nigdy nie mialem "selektow od intela", wszystko zdobylem sam ciezko na to pracujac. I co, dało sie? Dało sie! U innych tez sie dało? Dało sie i efekty bylo widac.

 

Pisanie, ze nie ma sie pieniedzy na komputer oznacza, ze nie chce sie miec owego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie tez dlaczego O/C juz nie jest takie krecace ?

 

Wydajnosc dzsiejszych procków nawet bez O/C jest tak wystarczajaca ze po prostu nie opłaca sie..

Marzeniem wielu było 3Ghz ( moim tez i udało sie na FC ) dzis 3 GHZ phi pierwszy lepszy proc robi...

 

Mi do normalnej pracy nie trzeba 3 Ghz tylko 1Ghz i komp mniej prundu cygnie....

 

Z 2 strony jak Masełko powiedziało dzis nie jest problemem kupic sprzet bo tani.. ( ykhm był jak $ tani był )

 

Jedyna żecza która do dzis dnia nie udało sie nikomu to podkrecic twardziela ( mowie o RPM )....

 

Moje FC chyba bedzie ladowało na smietniku bo juz to co chciałem to mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, ze nie ma sie pieniedzy na komputer oznacza, ze nie chce sie miec owego sprzetu.

I widzisz, wydaje mi się, że jeszcze do momentu wprowadzenia procesorów dwurdzeniowych, OC pozwalało na nadrobienie wydajności do topowych modeli. W związku z tym ze tak naprawde do wyboru były powiedzmy 4 procesory /za czasow moich zabaw venice i sempron vs celeron i pentium/ Kupujac dowolny z nich wyciagalo sie spokojnie wydajnosc tego najdrozszego z rodziny. I nic lepszego miec nie bylo mozna, prawie... A obecnie aby stac sie szczesliwym posiadaczm quada o potencjale >4GHz trzeba juz miec troche siana. Do tego chlodzenie itp.

 

Do czego zmierzam,otoz do tego iz mam wrazenie ze OC oprocz bycia hobby, pasja, wspolzawodnictwem mialo tez wyrazny wyraz ekonomiczno-praktyczny. Same umiejetnosci + niski model podzespolu dawal mozliwosc osiagniecia tego za co inni placili gruba kase. Obecnie nie ma szans zeby za srednio niewyskoka kwote byc wlascicielem czegos co po OC bedzie high-endem. Niestety.

 

Poza tym duza część OCerow gra. Wzrost wydajnosci po OC powodowal ze mogli zaoszczedzic na kupnie cieszac sie taka sama wydajnoscia. Nie robili OC tylko sztuka dla sztuki. Mieli z tego realna korzysc w postaci zaoszczedzonych pieniedzy.

 

Kolejna sprawa, wg mnie kilka lat temu OC bylo , jak ktos juz słusznie zauważył, czyms w rodzaju wiedzy tajemnej, ktora posiedli tylko nieliczni. Moja zabawa z Thunderbirdami, Bartonami, cala rodzina XP była czyms czego znajomi korzystajacy z komputerow na co dzin calkowicie nie akceptowali, nie uwazali za odpowiedzialne, to byla jakas fanaberia. Na forach rzeczywiscie zbierali sie w wiekszosci ludzie pasjonujacy sie tym, badz swiezaki wnikliwie czytajacy OCB. Teraz moi znajomiuwazaja OC za normalke, byle bym przyszedl i zrobil:) Co sie zmienilo? Zaczeli o tym wszedzie slyszec. Ze wystarczy wejsc w bios i zmienic FSB i Vcore o tyle i tyle i bedzie smigac. Troche mi szkoda ze obecnie oc nie wymaga wiecej zdolnosci manualnych.

 

Co do braku kasy, to nie jest do konca tak. W moim przypadku zostawilem sobie sprzęt, na ktorym pracuje i pogrywam jeszcze czasami. Nie sa to najlepsze czesci jakie mialem, ale raczej te ktore zostaly. Reszte posprzedawalem. Po prostu przestalo mnie to bawic chyba. Ale z drugiej strony chcialbym cos pokrecic czasami jeszcze, czas by tez sie znalazl... Ale sprzetu troche brak.

 

Bardzo sie ciesze ze taki watek powstal w konu na forum, bo juz myslalem ze Ci ktorych podziwialem za rozlegla wiedze na tweaku gdzies zapadli sie pod ziemie. Panowie co do OC Party: to by nie bylo glupie. Zbierac sie w miastach grupami, krecic wrzucac wyniki na forum, byloby na pewn troche rywalizacji. Tylko ze wydaje mi sie ze nie wszyscy juz beda jeszcze chcieli i mieli na to czas. Widze po sobie ze mam go coraz mniej. Mniej sportu, mniej OC, mniej imprez, za to studia, praca, kobieta.

 

 

 

Co do wyczynowego OC, niestety nie moge sie za bardzo wypowiadac gdyz tak naprawde nigdy sie tym nie zajmowalem na dluzej. Kilka zabaw z Di, WC+DI, uczestniczenie przy ln2 za malo tego bylo zebym mogl mowic o zawodowcach w tej dziedzinie. Nie pasjonowalo mnie to nigdy az tak. Ale jezeli chodzi o jakis benching AC czy WC to uwazam ze rzeczywiscie temat po[gluteus maximus]da. Przestal byc elitarny, trafil pod strzechy, zabija go codziennosc, popularyzacja 'domowego oc' 'lekkiego

OC' itp. a za malo wyciskania z platform ósmych potów na dostepnym sprzecie.

 

Wreszcie: skoro czesc ocerow robiła to ze wzgledow ekonimiczno uzytkowych to po co im ta cala wiedza teraz skoro mozna niec wystarczajaca wydajnosc za niska cene. A jak ktos ma monitor 2560xXXXX to juz jego ból, musi krecic i wydawac kupe kasy na sprzet! Ale reszta? Nie zalezy im. Lekie Oc i wsio.

 

 

A i wreszcie chyba jest takie cos, że jeżeli OC nie jest prawdziwym i wogole mega elo super hobby to w pewnym momencie przestajemy to robic bo po co skoro brak z tego korzysci np finansowych. Dla znajomych podobnie, jak chca niech sie ucza, przeciez skoro jestesmy w czyms naprawde dobrzy po co mamy robic to za darmo komus. A sami sobie... Baaaardzo czasochłonne:)

 

Straszny metlik wyszedl, ale trudno mi było składnie przelac to co mysle na spójny tekst:)

Pozdrawiam

Edytowane przez zala666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC party, fana sprawa by była tylko kto by to zorganizował? W których miastach, krakow by się nadawał ale ile osób na to przyjdzie kręcić kompy? Z krakowa to ja i maniakalny może z tego forum 10-15 osób. Bo komu by się chciało jeździć z drugiego końca polski z kaskadom itp na kręcenie kompa? Z dalsza przyjedzie jakiś ok 100 osób kręcić kompy. I najważniejsze gdzie to zorganizować? Kto pokryje koszty? Takiej imprezie jest potrzebny sponsor i reklama żeby to się zwróciło. Najlepiej by było gdyby coś takiego odbywało się w paru miejscach polski aby przyciągnąć więcej osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kręcę, bo zbanowano dejmiego, zatem nie mam konkurencji na odpowiednio wysokim poziomie.

 

Dżizz ale ent zarósł, masakra :D

 

A tak na poważnie to już większość argumentów co do spadku zainteresowania to powyżsi napisali, nie ze wszystkimi się zgadzam, ale każdy ma w sobie choć ziarno mojego zdania na ten temat.

 

PMichalak - masz jeszcze tego mojego dzikiego s2600+? :D Masakra, zajebiaszczy proc, ma potencjał jaki niewiele procków na 754 posiadało kiedykolwiek, kręć go! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze vs oc, to moj ulubiony temat ;)

 

Na skroty, bo mi sie spieszy: Kiedys podobno byla gorsza sytuacja finansowa w PL, wiec o kase bylo teoretycznie ciezej. Sprzet byl nieporownywalnie drozszy... no i przede wszystkich tego sprzetu nie bylo.

 

Bedac w wieku szkolnym rodzice przez dobre 5 lat dołozyli mi raz do kompów (przez zupelny przypadek btw), dokladnie 100zł. Nigdy nie bylem sponsorowany przez jakakolwiek firme, nigdy nie mialem "selektow od intela", wszystko zdobylem sam ciezko na to pracujac. I co, dało sie? Dało sie! U innych tez sie dało? Dało sie i efekty bylo widac.

 

Pisanie, ze nie ma sie pieniedzy na komputer oznacza, ze nie chce sie miec owego sprzetu.

To wiemy, efekty widzimy, podzielisz sie wiedzą ze świeżakami ? ;)

 

(...)

Panowie co do OC Party: to by nie bylo glupie. Zbierac sie w miastach grupami, krecic wrzucac wyniki na forum, byloby na pewn troche rywalizacji. Tylko ze wydaje mi sie ze nie wszyscy juz beda jeszcze chcieli i mieli na to czas. Widze po sobie ze mam go coraz mniej. Mniej sportu, mniej OC, mniej imprez, za to studia, praca, kobieta.

(...)

OC party, fana sprawa by była tylko kto by to zorganizował? W których miastach, krakow by się nadawał ale ile osób na to przyjdzie kręcić kompy? Z krakowa to ja i maniakalny może z tego forum 10-15 osób. Bo komu by się chciało jeździć z drugiego końca polski z kaskadom itp na kręcenie kompa? Z dalsza przyjedzie jakiś ok 100 osób kręcić kompy. I najważniejsze gdzie to zorganizować? Kto pokryje koszty? Takiej imprezie jest potrzebny sponsor i reklama żeby to się zwróciło. Najlepiej by było gdyby coś takiego odbywało się w paru miejscach polski aby przyciągnąć więcej osób.

byłoby fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 

Hary :) 2600 znalazłem lepszego :)

Mniej wiecej 100-150 Mhz wiecej na tym samym napieciu z czapką :)

 

:D

 

EDIT: a 2800 mam jeszcze lepszego :D [3000MHz SPi 1M @ BOX @ Delta @ 1.6V] :D

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Sobota @ 28 XI 2008, 20:50) *

OC party, fana sprawa by była tylko kto by to zorganizował? W których miastach, krakow by się nadawał ale ile osób na to przyjdzie kręcić kompy? Z krakowa to ja i maniakalny może z tego forum 10-15 osób. Bo komu by się chciało jeździć z drugiego końca polski z kaskadom itp na kręcenie kompa? Z dalsza przyjedzie jakiś ok 100 osób kręcić kompy. I najważniejsze gdzie to zorganizować? Kto pokryje koszty? Takiej imprezie jest potrzebny sponsor i reklama żeby to się zwróciło. Najlepiej by było gdyby coś takiego odbywało się w paru miejscach polski aby przyciągnąć więcej osób.

 

 

byłoby fajnie icon_wink2.gif

Wiem że fajnie by było tylko ktoś 18+ musi się tym zająć. Jak każdy będzie pisał że było by fajnie to nic się nie uda zrobić, trzeba działać. Ja nie mogę się tym zająć niestety ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 

Hary :) 2600 znalazłem lepszego :)

Mniej wiecej 100-150 Mhz wiecej na tym samym napieciu z czapką :)

 

:D

 

EDIT: a 2800 mam jeszcze lepszego :D

A sprawdzałeś czy wstają na HTT 400MHz przy ujemnej temp. rdzenia? :P

 

HT :D

Na mocno ujemnych to nie sprawdzałem :D kiedyś mroziłem chyba 2500 do temp ~0C* :D HT 407 do CPU-Z :D

No to ładny 2500, tylko że 2500 :P Mój na zimno bez cg wstaje na 400MHz, wyżej nie sprawdzałem, na 401MHz@~0*C liczył czasem tego śmiesznego aibencha, max cpu-z nie sprawdzałem bo mnie to nie kręciło, ale jeszcze by trochę podbił i miałem wrażenie że to się proc kończył a nie HTT (tylko wrażenie, ale kto wie, poza tym to biedne nf3 było) :P Ogólnie to ten lepszy 2600 co masz robił prime stable ~3GHz@1.55V? Nieźle. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT :D

Na mocno ujemnych to nie sprawdzałem :D kiedyś mroziłem chyba 2500 do temp ~0C* :D HT 407 do CPU-Z :D

 

 

 

No to ładny 2500, tylko że 2500 Mój na zimno bez cg wstaje na 400MHz, wyżej nie sprawdzałem, na 401MHz@~0*C liczył czasem tego śmiesznego aibencha, max cpu-z nie sprawdzałem bo mnie to nie kręciło, ale jeszcze by trochę podbił i miałem wrażenie że to się proc kończył a nie HTT (tylko wrażenie, ale kto wie, poza tym to biedne nf3 było) Ogólnie to ten lepszy 2600 co masz robił prime stable ~3GHz@1.55V? Nieźle.

Na niższych napieciach był lepszy o 100-150 MHz. Nigdy go dobrze nie chłodziłem :D możliwe, że ten od Ciebie sie lepiej skaluje.

Musze kupić dobre AC i zimą potestować, w mocniejsze mrożenie chyba się nie będe już bawił.

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak w dawnych czasach przed c2d gdy krolowaly amd przegladalem jak prawdziwe dziecko neostrady (wcale jej nie mialem...radiowka to byla...) stronki od stronki temat od tematu i jakos z forum komorkowego trafilem na legendarne tweak i trafilem na temat yotomeczka jak zaczal bic amd pentiumami m wkladanymi do specjalnych przejsciowek asusa...ah te czasy:) wtedy wogole zczailem ze jest cos takiego jak oc:) i masa pozytywnie zakreconych kolesi sie tym zajmujacych:) jakos tak wlasnie wydaje mi sie ze ta atmosfera wtedy byla inna i wogole ale zgadzam sie ze wlasnie dzis mamy wysmienite warunki do oc na wlasna reke...

 

takie spotkanie byloby swietne jednak musialby to organizowac ktos operatywny energiczny no i majacy kontakty np w krakowie ktos kto moglby zalatwic nam miejsce na politechnice lub na agh (no bo raczej moj instytut historii sie do tego nie nadaje...:P) bo nie wyobrazam sobie innego miejsca przeciez nie wynajmiemy jakiej hali a pod golym niebiem...coz to akurat plus zimno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś przewijał sie temat stronki, FiDO(?) miał gotową (?).

 

odnośne oc party ja bym to widział inaczej.

 

http://www.ocxtreme.org/forumenus/showthre...59703#post59703

 

jedno duże spotkanie w środku Polski tak jak berkut napisał.

Last but not least thanks again to all our sponsors without that event wouldn't have been possible in that way. Like Michael pointed out at the end of the event - some manufacturers really think about it and should do more for the overclocking scene like the following examples which helped us a lot with prices and money:

 

ASUS, Mushkin Inc., K&M Elektronik, SilverStone, topower, Cherry and Broser

Tu jest problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale nawet jak będą sponsorzy to każdy taki zjazd to jest kasa - na dojazd, na żarcie i na cokolwiek innego. Jeśli co drugi tutaj nie ma za bardzo funduszy na sprzęt, to co dopiero na taki wyjazd. Poza tym trzeba mieć trochę innego sprzetu, którego nikt nie zasponsoruje, a też trochę kosztuje (i nie wszyscy mają). Żeby nie było tak, że przyjedzie tylko kilka osób "tych co zwykle"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...