Skocz do zawartości
Twój Pan

Overclocking W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek, o ile dobrze zrozumiałem posty tutaj to wiele osob ma pieniądze na sprzęt, a gdyby tak utworzyć małe oc teamy, wtedy kazdy cos da (pozyczy) a wynikami sie podzielą i każdy bedzie miał jakiś tam sprzęt, mniej lub bardziej potrafiący coś pod subzero. Deojazd, zarcie, coś innego (aftr party? piwko, pizza?) zależnie od tego gdzie kto mieszka mysle, ze gdyby wziąć pod uwage to co napisałem to koszty nie były by aż tak duże jak na pierwszy rzut oka moze sie wydawać.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chłopaki chcecie się od razu rzucać na głęboką wodę?? Może najpierw spróbować zrobić jakieś małe party w kilka-kilkanaście osób i zobaczyć czy to w ogóle ma rację bytu. Wszyscy piszą jak by to było fajnie ale gdyby już ktoś się zdecydował zrobić coś takiego to zapewne znalezienie tych kilku osób które na pewno przyjadą byłoby nie lada wyzwaniem. Niestety często kończy się na chęciach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pomyslu oc party musielibysmy wiedziec ilu nas bedzie czy szukac czegos malego na 20 osob czy juz duzego na 100 osob a przy dobrych checiach tylu by sie nas zebralo po drugie mysle ze w gre wchodzi tylko warszawa i krakow po trzecie chyba najlepszym pomyslem byloby wlasnie zalatwienie tego na terenie miejscowej politechniki bo zadne inne miejsce nie przychodzi mi do glowy mysle ze jesli zabrac sie za to napowaznie to oficjalny patronat pure.pc bylby bardzo przydatny sponosrzy jesliby sie znalezli super ale nie czarujmy sie na poczatek byloby super jesli wogole cos takiego sie odbedzie wiec dalibysmy sobie rade sprzet wlasny kazdy co ma na chlodziwo zrobilibysmy skladke solidarnie zaleznie od potrzeb najwazniejesze to czas i checi...

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim to moze ustalmy wpierw do czego ma sluzyc taka impreza.

 

Jesli ma to byc spotkanie w wiekszym gronie celem integracji, pogadania, rzucania toporami wojennymi, strzelania do siebie i lamania kosci to nie trzeba do tego sponsorow.

 

 

Fajnie by bylo gdyby celem imprezy bylo pobicie jak najwiekszej ilosci rekordow np. w HWBot i podciagniecia statsow. Znowu tu widze problem taki ze w Polsce nie ma jednej spojnej druzyny. Formula moglaby byc taka ze zbieramy sie z duza iloscia sprzetu, swojego (juz przetestowanego ale np. nie kreconego na LN2) i sponsorow i bijemy masowa ilosc rekordow (o ile sie da).

Edytowane przez berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja tu widzę propozycje że jedyne miejsce to W-wa lub Krk to może od razu Gdańsk ? sry ale imo Kraków nie jest w centrum Polski ... Patrząc na mapę to najbardziej w centrum jest Łódź względnie każdy ma tą samą trasę zakładając że mieszka przy granicy :P. Jedź z Gdańska do Łodzi a do Krakowa prawie raz większa odległość. Trzeba pomyśleć a nie że jak ja mam blisko to niech wszyscy do mnie przyjeżdżają ... Ewentualni sponsorzy też chyba wezmą pod uwagę liczbę osób ...

 

btw z Łodzi do

Poznania ~200 km

Trójmiasta ~280 km

Krakowa ~200 km

Warszawy ~120 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tu sie ktos znajdzie :D

ps posiadam 2x4850 ktore zaprzyjazniły by sie z jakims mocnym prockiem z okolic Lublina

wyczyny radkow mozna zobaczyc na Hwbocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja tu widzę propozycje że jedyne miejsce to W-wa lub Krk to może od razu Gdańsk ? sry ale imo Kraków nie jest w centrum Polski ... Patrząc na mapę to najbardziej w centrum jest Łódź względnie każdy ma tą samą trasę zakładając że mieszka przy granicy :P. Jedź z Gdańska do Łodzi a do Krakowa prawie raz większa odległość. Trzeba pomyśleć a nie że jak ja mam blisko to niech wszyscy do mnie przyjeżdżają ... Ewentualni sponsorzy też chyba wezmą pod uwagę liczbę osób ...

 

btw z Łodzi do

Poznania ~200 km

Trójmiasta ~280 km

Krakowa ~200 km

Warszawy ~120 km

W sumie tak, ale w Krakowie jest b.dobra komunikacja miejska i jest dużo uniwerków i różnych hal. W Krakowie jest dużo turystów, mamy całkiem dobre drogi, w skali polski ;-) . Trzeba znaleźć sponsora może rybie by się coś udało :?: Trzeba ustalić kiedy by to mogło się odbyć? Styczeń luty najwcześniej myślę ale też niech inni się wypowiedzą. Ratujmy polskie OC!! Tylko ktoś +18 musi się za to wziąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale w Krakowie jest b.dobra komunikacja miejska i jest dużo uniwerków i różnych hal. W Krakowie jest dużo turystów, mamy całkiem dobre drogi, w skali polski icon_wink.gif . Trzeba znaleźć sponsora może rybie by się coś udało icon_question.gif Trzeba ustalić kiedy by to mogło się odbyć? Styczeń luty najwcześniej myślę ale też niech inni się wypowiedzą. Ratujmy polskie OC!! Tylko ktoś +18 musi się za to wziąć...

u mnie są opuszczone budynki, nie ma turystów więc nie jest tłoczno [ co to ma do rzeczy wtf?] położyli nowy chodnik , bana jeździ nawet asfalt jest... to nie znaczy że ktoś będzie podróżował przez całą Polskę ... Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim to moze ustalmy wpierw do czego ma sluzyc taka impreza.

 

Jesli ma to byc spotkanie w wiekszym gronie celem integracji, pogadania, rzucania toporami wojennymi, strzelania do siebie i lamania kosci to nie trzeba do tego sponsorow.

 

Fajnie by bylo gdyby celem imprezy bylo pobicie jak najwiekszej ilosci rekordow np. w HWBot i podciagniecia statsow. Znowu tu widze problem taki ze w Polsce nie ma jednej spojnej druzyny. Formula moglaby byc taka ze zbieramy sie z duza iloscia sprzetu, swojego (juz przetestowanego ale np. nie kreconego na LN2) i sponsorow i bijemy masowa ilosc rekordow (o ile sie da).

do tego dołożyłbym możliwość tworzenia małych octeamów co sprawi, ze np ktoś z e86 ale znowu z nforce, bedzie mógł pomęczyć procka na czyjejś płycie z p45 np. maximusem II formula a tutaj opo ma 2x4850 wiec mozna cos pocisnąc gdyby opo sie zjawił ;)

 

można mnożyć konfiguracje, które mogły by powstać, pojawia sie problem, kontenerów :(

 

ps.

 

berkut, gdyby doszło co do czego to mógłbyś użyć skilla, wykorzystać te pomysły o których mówiłeś i zbudować siakeś fc ;)

 

Tyle że ja tu widzę propozycje że jedyne miejsce to W-wa lub Krk to może od razu Gdańsk ? sry ale imo Kraków nie jest w centrum Polski ... Patrząc na mapę to najbardziej w centrum jest Łódź względnie każdy ma tą samą trasę zakładając że mieszka przy granicy :P. Jedź z Gdańska do Łodzi a do Krakowa prawie raz większa odległość. Trzeba pomyśleć a nie że jak ja mam blisko to niech wszyscy do mnie przyjeżdżają ... Ewentualni sponsorzy też chyba wezmą pod uwagę liczbę osób ...

 

btw z Łodzi do

Poznania ~200 km

Trójmiasta ~280 km

Krakowa ~200 km

Warszawy ~120 km

od rypina 166 nawet bym autem przyjechał może ;)

 

a od lublina 281km ale mysle, ze gdyby przyszło co do czego to reprezenta z tamtąd by sie znalazła ;)

 

jestem za Łodzią jako miejscem pierwszego party.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontenerów. Ja z Sectorem bardzo chętnie udostępnimy rurkę na GPU (semisolid by ryba) i CPU (też by ryba, ale zwykła). Ja osobiście co do party to jestem jak najbardziej ZA, tylko najlepiej by było jakby to się odbyło w dniach wolnych od nauki etc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Masełkiem się zgodzić muszę w kwestii tego, że to nie kwestia pieniędzy. Jak ktoś chce kręcić, to kręci i tyle. Większość narzeka, iż nie ma siana na LN2, kontenery and so on. A odpowiedzcie sobie szczerze, ile wydajecie miesięcznie na używki/imprezy itd? ;)

 

Kwestia druga - spora część z Was chce organizować OC party. Tak na dobrą sprawę moim zdaniem miałoby to sens, gdyby zorganizować to w PL, zaprosić niestety tylko kilka osób/teamów, a resztę z poza granic Rzeczypospolitej. Nawet gdyby uzyskało się sponsoring, sprzęt itd, to większość ocerów nie wykręciłaby konkretnego wyniku, tylko męczyła się z danym sprzętem. Nie podważam tutaj umiejętności żadnego z Was moi drodzy, tylko przedstawiam najbardziej prawdopodobną wersję takiego eventu. O wiele lepiej umówić się w 3-5 osób i u kogoś w domowym zaciszu pokręcić. FC/DI czy nawet AC i jechane ze sprzętem, niekoniecznie tym z najwyższej półki. Na "głęboką wodę", jak ktoś wyżej użył tego stwierdzenia przyjdzie jeszcze czas. Co z tego, że nie pobije rekordu w WR, ale wycisnę tyle ile mogę z mojego sprzętu i z tego się cieszę. Proste jak budowa cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferie zimowe ? ;)

Ferie zimowe są podzielone, nie ma tak, że cala Polska ma w tym samym terminie, wiec nie da rady żeby każdemu podpasowało.

 

Ja do Łodzi mam 500km~ + ograniczenia wiekowe, wiec raczej sie nie pojawie. Ale pomysł dobry i mam nadzieje, ze cos sie uda wymyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dopisać, ze ja moge sie dostawać bo matura za rok, wiec nie musze kuć i mi pasi prawie zawsze ;)

 

a ferie zimowe to bardziej okres lutego, dlatego tak napisałem :D

 

Może kilka konkurencyjnych imprez w jednym terminie?

 

rozwiń ;)

 

moze chodzi o to aby w kilku miejscach jednocześnie sie party toczyło ? ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ta budowa bo nawet zakladajac ze sie za to zabiore to moje drzewko obrastajace w 200zl zamiast listkow ma teraz conajwyzej paczki / suche galazki. Mam na warsztacie mojego swietego grala ktorego chce zrobic, chlodzenie fajna sprawa ale zdecydowanie wole pracowac nad moja ukochana. 400 koni z V8, 4x4 i wielowachaczowe zawieszenie w 900kg Escorcie MK3 jest zdecydowanie bardziej kuszace :)

 

Problem numer dwa: znowu zakladajac ze to zrobie to transport nawet zwyklej kaskady nie jest fajny, zwlaszcza jak ma sie od czasu do czasu problemy z rwa kulszowa.

 

Obecnie poza ladnym usmiechem, milym glosem i nieprzyjemnym usposobieniem bylbym niezbyt pomocny w takim spocie ;) Chyba ze mialbym to na miejscu sprobowac jakos zorganizowac i dyscyplinowac.

 

 

Ferie zimowe to malo realny termin. Zdecydowanie lepiej zrobic to w sezonie wakacyjnym, byloby to z duzym wyprzedzeniem i mysle ze kazdy kto faktycznie CHCE przyjechac na taka impreze znalazlby na to czas w planach wakacyjnych.

 

 

 

Male spoty mozna juz teraz robic w swoim gronie, nie trzeba do tego takiego watku, wystarcza checi. Roznica miedzy lokalnymi imprezami a takim czyms polega na tym ze mozemy chociaz raz zlamac nasze rodowe zwyczaje, stepic topory na murze miedzy nami i przylozyc sie do sprawy jaka jest zwiekszenie ilosci WR w posiadaniu Polski. Tak to widze.

 

Jesli bedziemy zgromadzeni w duzej ilosci i sprzetu to duzo latwiej jest w to jedno miejsce przywiezc duzo azotu, kontenerow, kaskad i innych cudow na kiju. Mozna sie tym wymieniac i sprawnie operowac. Duzo osob oznacza ze przemial jest sprawny i w miare szybko znajdzie sie topowe procesory, pamieci, grafiki i plyty glowne, pozniej zabawa bedzie polegala na przekladaniu zabawek w rozne konfiguracje pozwalajace nam uzyskac znaczna liczbe wynikow.

 

Wiadomo ze tak duzy wysilek nie musi dac nam realnych rezultatow ale potem mozemy sobie powiedziec ze probowalismy, ze bylo fajnie i ze w przyszlym roku bedzie lepiej.

 

 

Teraz troche soli. Niestety uwazam ze cala idea nie ma szans na powodzenie, nawet jesli znajdziemy sponsorow, miejsce, hotele, kroliczki playboya, TIR'a azotu, kontenerow, biletow lotniczych dla kazdego, limuzyn i wszystkiego co trzeba.

 

Kazdy bedzie sie klucil czyi jest wynik, beda pokrzywdzeni, chrystusowanie bedzie, wielkie zale, dlaczego on jest w HWBOT a nie ja itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut na te kłotnie byłby sposob

nowy nick na hwbocie "ocparty" i wszystkie wyniki z imprezek wrzucalibysmy na niego.

 

 

PS. ma ktos mocnego procka z lubelskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrze, katowice, kraków, jaworzno, chorzów, gliwice i okolice to mogłoby być jedno party, przykładowo.

 

w centrum troche gorzej bo odległości mniej więcej po 200 km :/

 

imo

 

w wawie mieszka sporo osob i mysle, ze jeden z małych większych oc party mozna by tam zorganizować.

 

Nie wiem jak z ta budowa bo nawet zakladajac ze sie za to zabiore to moje drzewko obrastajace w 200zl zamiast listkow ma teraz conajwyzej paczki / suche galazki. Mam na warsztacie mojego swietego grala ktorego chce zrobic, chlodzenie fajna sprawa ale zdecydowanie wole pracowac nad moja ukochana. 400 koni z V8, 4x4 i wielowachaczowe zawieszenie w 900kg Escorcie MK3 jest zdecydowanie bardziej kuszace :)

 

Problem numer dwa: znowu zakladajac ze to zrobie to transport nawet zwyklej kaskady nie jest fajny, zwlaszcza jak ma sie od czasu do czasu problemy z rwa kulszowa.

 

Obecnie poza ladnym usmiechem, milym glosem i nieprzyjemnym usposobieniem bylbym niezbyt pomocny w takim spocie ;) Chyba ze mialbym to na miejscu sprobowac jakos zorganizowac i dyscyplinowac.

 

 

Ferie zimowe to malo realny termin. Zdecydowanie lepiej zrobic to w sezonie wakacyjnym, byloby to z duzym wyprzedzeniem i mysle ze kazdy kto faktycznie CHCE przyjechac na taka impreze znalazlby na to czas w planach wakacyjnych.

 

 

 

Male spoty mozna juz teraz robic w swoim gronie, nie trzeba do tego takiego watku, wystarcza checi. Roznica miedzy lokalnymi imprezami a takim czyms polega na tym ze mozemy chociaz raz zlamac nasze rodowe zwyczaje, stepic topory na murze miedzy nami i przylozyc sie do sprawy jaka jest zwiekszenie ilosci WR w posiadaniu Polski. Tak to widze.

 

Jesli bedziemy zgromadzeni w duzej ilosci i sprzetu to duzo latwiej jest w to jedno miejsce przywiezc duzo azotu, kontenerow, kaskad i innych cudow na kiju. Mozna sie tym wymieniac i sprawnie operowac. Duzo osob oznacza ze przemial jest sprawny i w miare szybko znajdzie sie topowe procesory, pamieci, grafiki i plyty glowne, pozniej zabawa bedzie polegala na przekladaniu zabawek w rozne konfiguracje pozwalajace nam uzyskac znaczna liczbe wynikow.

 

Wiadomo ze tak duzy wysilek nie musi dac nam realnych rezultatow ale potem mozemy sobie powiedziec ze probowalismy, ze bylo fajnie i ze w przyszlym roku bedzie lepiej.

 

Teraz troche soli. Niestety uwazam ze cala idea nie ma szans na powodzenie, nawet jesli znajdziemy sponsorow, miejsce, hotele, kroliczki playboya, TIR'a azotu, kontenerow, biletow lotniczych dla kazdego, limuzyn i wszystkiego co trzeba.

 

Kazdy bedzie sie klucil czyi jest wynik, beda pokrzywdzeni, chrystusowanie bedzie, wielkie zale, dlaczego on jest w HWBOT a nie ja itd.

na aocm spali w jakiejs salce, czemu by tego w jakiejs szkole nie zorganizować ?

 

duża sala zawaba, mała sala spanie [;

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiń ;)

 

moze chodzi o to aby w kilku miejscach jednocześnie sie party toczyło ? ;)

 

Zapewne o to :)

 

Czyli tak, żeby każdy miał jak dojechać i żeby wszystkie wyniki można było opublikować w jednym czasie ;]]

Najpierw to niech czesc ludzi zobaczy jak to jest na takim zlocie. Poza tym jak sie zakolegujesz z kims z okolicy to potem latwiej jest "rozszerzyc dzialalnosc". Czesc ludzi wymieknie od razu, a czesc zajawi sie jeszcze bardziej.

 

Rzeczywiscie male spotkania po dwie-trzy osoby to sobie mozna ustawic samemu tak po prostu - zrzuta na lod/azot/browar, kazdy wnosi swoj sprzet i jedziemy, ale jesli w gre wchodzi juz 10 osob to jest troche trudniej. Moze dlatego lepiej by bylo zrobic pare spotkan w kilku miejscach po to, zeby zobaczyc gdzie jest najlepiej organizowac - i tam potem probowac zrobic duza impreze (w tym miejscu przychylam sie do propozycji berkuta, zeby to zrobic w wakacje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale weźcie pod uwage, ze we wakacje ma być zjazd a na źjedzie jest zdaje sie konkurs oc ;)

 

wiec ile osob by sie wtedy pojawiło na obu imprezach ?

 

no chyba, zeby zrobić w kilku różnych miejscach taką imprezę a potem coś w rodzaju finałowej rozgrywki na zjedzie ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mało się udzielam, mało pokazuje, mało robie etc.. pamietam jeszcze czasu Tweak.pl... późniejsze przejscie na purepc.pl itd. Tyle o mnie... ;)

 

Szybkie pytanie: Jest jakaś mapka do której możnaby się dopisać w celu późniejszego wyszukania jakiegoś maniaka oc z okolicy? Wg mnie byłaby to bardzo przydatna rzecz, mogłyby wrócić czasu w ktrych w małych grupkach męczy się sprzęt i wyciska kolejne mhz/punkty/sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Przedewszystkim to moze ustalmy wpierw do czego ma sluzyc taka impreza.

 

Jesli ma to byc spotkanie w wiekszym gronie celem strzelania do siebie i lamania kosci to nie trzeba do tego sponsorow.

wystraczy takich dwoch i ja (zartuje oczywiscie)

sprawa zamknieta,juz zapomnialem ;)

Fajnie by bylo gdyby celem imprezy bylo pobicie jak najwiekszej ilosci rekordow np. w HWBot i podciagniecia statsow. Znowu tu widze problem taki ze w Polsce nie ma jednej spojnej druzyny. Formula moglaby byc taka ze zbieramy sie z duza iloscia sprzetu, swojego (juz przetestowanego ale np. nie kreconego na LN2) i sponsorow i bijemy masowa ilosc rekordow (o ile sie da).

pomysl macie mega,jak ustalicie date to mozliwe,ze sie pojawie z odpowiednia iloscia sprzetu ;),zawsze bylem i jestem skory do takich akcji

 

co do samej idei tego tematu to,jezeli chce sie cokolwiek osiagnac,czy tez zdobyc jakies punkty konkretniejsze w hwbocie bez DI,SS,LN2 nie ma sie na to niestety szans,wiem po wlasnej osobie

troche sprzetu przerzucilem i co z tego,ze wyniki na WC/LC porownujac w hwbocie do osob uzywajacych LC mialem dobre jak przedemna bylo 10 wynikow na ln2 i di??

nie mniej jednak nigdy nie narzekalem,krecilem sobie dalej kupowalem sprzety na ebayu po benchowaniu sprzedawalem,nigdy nie mialem selektow albo super znajomosci z czasem kupilem SS od ryby no i cos sie ruszylo(jestem do tego troche pechowym osobnikiem i czesto gesto cos sknoce lub pojdzie cos nie tak lub bez powodu plyty mi padaja :()Inna kwestia,ze w naszej druzynie pierscienia panuje dziwny klimat,troche niesmaczny nie musze chyba podawac przykladow,ludzie nie dziela sie tweakami,lub tez udaja nieswiadomych, oczywiscie jest tez grupa osob pomocnych,bezinteresownych i uprzejmych,przy okzaji podziekowania MaSell,Kretfr,PMP...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie dziela sie tweakami,lub tez udaja nieswiadomych

I tu jest pies pogrzebany. Żeby młodzi wzięli się za OC, to trzeba by ich do tego jakoś zachęcić. Wiem, wiem - zaraz MaSell czy inny ryba napisze że jemu nikt tłików nie dawał, ale nie wszyscy są tak ambitni :P Pozatym - jeśli nie ma kto kręcić to trzeba ich na to nakrecić.

 

BTW - ja chce kręcić. Mam sprzęt, bede miał kilka wolnych chwil, ale mój stłikowany (i nie stłikowany) windows ma dużo gorsze czasy. Czysty windows (zero zmian oprócz wyłączenia tapety i wyłączenia wygaszacza ekranu) z tak samo ustawionym sprzętem daje mi ok 15 sekund gorszy czas niż wyniki innej osoby z takimi samymi zegarami, timingami, z tym samym windowsem. Po tłikach jest to samo. Ma ktoś jakieś pomysły, żeby zachęcić mnie do dalszego OC?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...