Skocz do zawartości
Twój Pan

Overclocking W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

i tu są jaja że nie wszystko ze wszystkim chce działać wiec tu nie chodzi o "daj tłiki" bo im wiecej nawalisz tym większe [ciach!]o wyjdzie tylko troche inwencji ludzie poszukajcie sami spróbujcie sami :> bo gwarantuje lepiej wyjdzie jak posiedzicie troche sami niż walniecie jakiegoś gotowca... i jak już ta wizja zostanie zrealizowana sens spotkania będzie :P

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3159064[/snapback]

Odchudz system, zrób page file wgraj tweaki...... a na koniec okazuje się ze system mający rok robi lepsze wyniki...

u mnie to sie nie rzadko potwierdza :lol: :mur:

 

czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to sie nie rzadko potwierdza :lol: :mur:

 

czemu?

Bo chociazby uzywasz tłików bez sprawdzenia czy one polepszaja/pogarszaja wyniki... bo w koncu jak napisali na XS to musi byc ok :lol2: . O reszcie nie wspominajac ;)

 

Lenistwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej - nie uważam się za żadnego guru, ale śmieszy mnie czasem jak ludzie gadają non stop o Tweakach. Można znaleźć w sieci pełno poradników ale prawda jest taka, ze wykonując wszelkie modyfikacje bezmyslnie tak jak leci okazuje się, że czas jest nierzadko gorszy niż na czystym systemie.

 

Prawda jest taka, ze kazde ustawienie trzeba testować osobno. Im lepiej będziesz wiedzial co ile daje w jakim przypadku tym wyzsze wyniki jesteś w stanie osiągnąć. Podstawa w tym przypadku to dwa komputery. Na jedymm czytasz, szukasz informacji, grasz, rozmawiasz na GG a na drugim ciagle testujesz to, czego sie dowiedziałeś

 

 

Ja osobiscie mam mase pracy i ciezko mi znaleźć czas na jakiekolwiek kręcenie. Może na świeta sobie uzbieram troche sprzętu i jakieś wyniczki sie porobi, ale raczej tylko AMD - nie mam dobrej platformy pod intela ;)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chociazby uzywasz tłików bez sprawdzenia czy one polepszaja/pogarszaja wyniki... bo w koncu jak napisali na XS to musi byc ok :lol2: . O reszcie nie wspominajac ;)

 

Lenistwo

Sprawdzam i te które dają przyrost to zostawiam a jeżeli nie mogę dojść dlaczego nie ma przyrostu to to zostawiam. Czasem są ważniejsze sprawy niż testowanie tweaków. Poza tym co kogo moje tweaki obchodzą przecież nie jestem el0 ;)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - Lenistwo

 

zdarza się ;) ale kiedy nie chodzi o oc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden ojciec podobno barziej nie miłował

Dziecięcia, żaden barziej nad mię nie żałował.

A też ledwe się kiedy dziecię urodziło,

Co by łaski rodziców swych tak godne było.

Ochędożne, posłuszne, karne, niepieszczone,

Śpiewać, mówić, rymować jako co uczone;

Każdego ukłon trafić, wyrazić postawę,

Obyczaje panieńskie umieć i zabawę;

Roztropne, obyczajne, ludzkie, nierzewniwe,

Dobrowolne, układne, skromne i wstydliwe.

Nigdy ona po ranu karmie nie wspomniała,

Aż pierwej Bogu swoje modlitwy oddała.

Nie poszła spać, aż pierwej matkę pozdrowiła

I zdrowie rodziców swych Bogu poruczyła.

Zawżdy przeciwko ojcu wszytki przebyć progi,

Zawżdy się uradować i przywitać z drogi,

Każdej roboty pomóc, do każdej posługi

Uprzedzić było wszytki rodziców swych sługi.

A to w tak małym wieku sobie poczynała,

Że więccj nad trzydzieści miesięcy nie miała.

Tak wiele cnót jej młodość i takich dzielności

Nie mogła znieść; upadła od swejże bujności,

Żniwa nie doczekawszy! Kłosie mój jedyny,

Jeszcześ mi się był nie zstał, a ja, twej godziny

Nie czekając, znowu cię w smutną ziemię sieję!

Ale pospołu z tobą grzebę i nadzieję:

Bo już nigdy nie wznidziesz ani przed mojema

Wiekom wiecznie zakwitniesz smutnymi oczema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie poczytałem temat i wspomnienia wróciły - czasy gdy tematy na extremalnym czytałem ze szczenką w podłodze, jakiś czas później bawiłem się w modyfikację biosów z merlinem, zawalony rok na studiach bo oc było fajniejsze, później WC i ciągły brak kasy na coś do kompa.. Niestety brak czasu na OC i klepanie wyników w spi, 3dmarki spowodował sprzedanie WC i zakup mini-pc do neta i filmów. Jak się okazało wytrzymałem z maleństwem 8mies i teraz znowu mam przewiną budę, dobre AC i lekki OC :) Ale jako że nie mam C2D to szkoda czasu na spi :) Teraz głównie zajmuje się tunningowaniem takich zabawek:

post-903-1228339702_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczę dziś po godzinach. Szkoda że nie ma wersji pod inne systemy niż windows <_<

 

edit:

 

 

No i puściłem: 372s na 8 rdzeniach w 16 wątkach to chyba żaden wyczyn :)

post-903-1228418150_thumb.png

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozpisuje swoje opinie, więc i ja coś dodam...

 

Forum odwiedzam od dłuższego czasu bardzo sporadycznie, najczęściej jak dostane wiadomość na PM. Kiedy ostatnio coś kręciłem? Z 3 miechy temu. Studia itd czyli generalnie brak czasu, ale z oc nie zrezygnowałem, może jak będzie trochę czasu ( w co wątpię ) to coś się zarzuci, ale teraz do sedna... jestem z tych ocerow co za dużo kasy nie mają, ale nawet kręcenie low sprzętu sprawia im radość wraz z każdym zdobytym mhz/pkt... Teraz jeszcze jest w co się bawić ze starszego sprzętu, ale za dwa lata grafy typu GF88xx, HD3xxx czy procki C2D będą na poziomie low (dla niektórych już są). Zaleta to taka, że będą tanie i będzie co kręcić, wadą jest natomiast, że większa część wyników na tych grafach/prockach była robiona na azocie czy potężnych kaskadach, co dla mnie jednoznacznie oznacza brak rywalizacji = brak zabawy. Dlatego czuję, że jeszcze czasami coś pokręcę z tego sprzętu co na szafie zalega, ale dojdę do wniosku, że nie ma co już poświęcać na to czasu i forum też porzucę.

 

 

:blurp:

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest tak łatwo zdobywać punkty na HWBocie- do tego trzeba mieć jednak konkretną kasę lub wsparcie od producentów sprzętu. Wyjątkiem są mało popularne części.

 

Wszyscy zaczynają od chłodzenia powietrznego, ale bardzo niewielu idzie dalej, w kierunku DI/LN2/LHe oraz SS/kaskad. Powody są dwa- słaba dostępność zarówno informacji, jak i narzędzi. Oraz kasa.

 

Dobrym pomysłem byłoby np. organizowanie spotkań kilku doświadczonych overclockerów, które byłyby otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wtedy pewnie część obserwatorów zaczęłaby własne próby OC, kolejne mniejsze imprezy, i tak dalej.

 

Na razie wygląda to tak, że zwykle umawiacie się w bardzo wąskim gronie i kręcicie, publikując potem wyniki. Nowych twarzy nie ma z wymienionych wyżej powodów, znudzeni starzy wyjadacze odchodzą i liczba profesjonalnych overclockerów zmniejsza się w szybkim tempie.

 

Jest to moja osobista opinia na ten temat. Być może się mylę, ze względu na to, że jestem "outside of this society"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ladne odswiezenie tematu

powiem Ci tak:

1.co do kasy to masz po czesci racje,ale ona jest potrzebna glownie do punktow globalnych,ktore mozna zdobyc na dobrym sprzecie a jak chce sie cos wiecej wykrzesac to extremalne chlodzenie jest obowiazkowe

2.co do informacji to jest od zatrzesienia doslownie wszedzie,wiec nie marudz tylko wykaz troche inicjatywy

3.nigdy w zyciu nie mialem przyjemnosci spotkania sie z ryba,maslem,devilkiem,pmp,gemmym,chaosem i moglbym tak wymieniac jeszcze dlugo ludzi,ktorzy maja wieksze umiejetnosci odemnie,ale nawet bez tego natrzepalem troche punkciszy za sprawa lekkiej determinacji i to co najwazniejsze checi(za hardware juz prawie 500pkt :D )

4.zapominasz,ze w hwbocie sa jeszcze punkty za hardware,poszukaj tanich kart na allegro/ebayu pokrec jak bedzie slabo szlo sprzedaj doloz pare groszy powtorz

moze masz umiejetnosci ktorych ja nie posiadam zrobisz sobie vmoda i masz punkty na 100% dajesz dodatkowego wyjca i nie musisz miec super chlodzenia.....

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi, ktory odswierzyl temat ; pkt jest zdobywac latwo. Kasa jaka potrzebna na to, to srednio 100 zl w miesiacu, jesli masz pojecie co kupic i jak sprzedac.

 

Chlodzenie ? Nawet nie wiesz ile mozna zdzialac na tanim bloczku @ gpu + zwykly lod z woda.

 

Jakis czas temu pare osob, zupelnie nie zwiazanych z ex oc krecilo razem ze mna. Wystarczy sie odezwac i ugadac.

 

"Starzy wyjadacze" jak to napisales, nie odchodza, kreca nadal. Mnie aktualnie nie bawi np. 60 pkt za mega wynik na nowym gpu. Cieszy mnie np. 2 pkt za jakiegos X300 HM, poniewaz pokrecilem i zdobylem cos, a pokaz slajdow jest nie zapomniany na tej grafie ;)

 

@ proste ; no coz nie ten kraj i nie ten czas ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ja tez lubie pokaz slajdow a nie tandemy ;)

tak jak chyba Ty mam tez swoj wiek,sa tez inne wydatki a zycie za granica tez nie jest uslane platkami roz :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest tak łatwo zdobywać punkty na HWBocie- do tego trzeba mieć jednak konkretną kasę lub wsparcie od producentów sprzętu. Wyjątkiem są mało popularne części.

 

Wszyscy zaczynają od chłodzenia powietrznego, ale bardzo niewielu idzie dalej, w kierunku DI/LN2/LHe oraz SS/kaskad. Powody są dwa- słaba dostępność zarówno informacji, jak i narzędzi. Oraz kasa.

 

Dobrym pomysłem byłoby np. organizowanie spotkań kilku doświadczonych overclockerów, które byłyby otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wtedy pewnie część obserwatorów zaczęłaby własne próby OC, kolejne mniejsze imprezy, i tak dalej.

 

Na razie wygląda to tak, że zwykle umawiacie się w bardzo wąskim gronie i kręcicie, publikując potem wyniki. Nowych twarzy nie ma z wymienionych wyżej powodów, znudzeni starzy wyjadacze odchodzą i liczba profesjonalnych overclockerów zmniejsza się w szybkim tempie.

 

Jest to moja osobista opinia na ten temat. Być może się mylę, ze względu na to, że jestem "outside of this society"...

Zadaj sobie jedno zajebiscie wazne pytanie. Co sam zrobiłeś, ile godzin, dni, tygodni poswieciles by cokolwiek samemu osiągnąć w tej materii?

 

Ci "znudzeni starzy wyjadacze" są właśnie znudzeni tym, że każdy narzeka. Polska Rzeczpospolita Ludowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... mnie też się zwyczajnie nie chce. :)

 

Potwierdza się powiedzenie, że chcieć to móc. A sympatyczny kolega narzekający na wszystko pewnie zdążył już wszystkiego spróbować, że mu się odwidziało.

 

Dobrym pomysłem byłoby np. organizowanie spotkań kilku doświadczonych overclockerów, które byłyby otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wtedy pewnie część obserwatorów zaczęłaby własne próby OC, kolejne mniejsze imprezy, i tak dalej.

Jeśli tak uważasz, to pogadaj z ludźmi i zorganizuj coś takiego. Na pewno jeszcze żaden portal jeszcze na to nie wpadł, nie próbował zorganizować i nie przeanalizował rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w PL ludzie boja się rzeczy ktore sa dla nich abstrakcja....

Miałem robic pokaz w szkole ( technikum elektryczne) .. powiedziałem zeby przyniesli sprzet to pomeczy sie go troche w sub zero...

I co każdy trzasł gaciami : bo sie spali albo h.. wie co .... Swoj sprzet to znałem na wylot i wiedziałęm co potrafi...

Dałem sobie spokoj...

 

Kazdy z was tu mowi KASA KASA ... trzeba miec inwencje twórcza ( najpierw czytanie czytanie czytanie bez tego własnie ostatnio znowu pojawiaja sie super pomysły "młodych" o kaskadach ) Powiem tak trzeba troche się nakombinowac ( co niestety w dzisiejszych czasach jest dla niektórych za trudne lub po prostu mowia mam wyj.. bo mi sie nie chce a i narzekaja bo to i tamto a d.. ruszyc sie nie chce )

Ja swoje FC złozyłem za 200zł... cóz było kombinacji wiele ( 2 miesiace polowania na skraplacz ale miałem go za free ) do tego parownik to przeróbka bloku wodnego itd... chyba najwiecej to kosztowała mnie rura stalowa elastyczna i izolacja...

Jesli się CHCE to się ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial wraz z Chaosem w ciagu kilku dni podzielic sie wiedza zdobywana przez kilka lat, to naprawde jestescie naiwni.

Napiszcie o tym książkę. Będzie miejsca na tyle, żeby wyczerpać temat, a może by się jeszcze dało co na tym zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie o tym książkę. Będzie miejsca na tyle, żeby wyczerpać temat, a może by się jeszcze dało co na tym zarobić.

Niektóre tajemnice zabiera sie do grobu :> Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Zaywazylem,ze wiele narzekajacych osob chce miec wszystko podane na telerzu a osoby,ktore wlozyly mase pracy i czasu aby posiasc dana wiedze/skilla powinny sie wszystkim dzielic i pisac o tym ksiazki-hmm,dziwne myslenie

najczesciej sa to osoby,ktore malo co z o/c maja wspolnego

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie o tym książkę. Będzie miejsca na tyle, żeby wyczerpać temat, a może by się jeszcze dało co na tym zarobić.

Tu nie chodzi tylko o wiedze, doswiadczenie i umiejetnosci. Trzeba miec w sobie to coś ;) . Tak jak w kazdym sporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja moze coniektorym przedstawie niektore sprawy łopatologicznie bardziej.

Tzw skill trzeba miec ... jest to nieuniknione ... masell nazwał to "tym czymś" ... trzeba po prostu byc kumatym .. potem to juz tylko poszukiwania.

Trzeba spedzic długie godziny nad poszukiwaniem informacji testowaniem itp..

 

Wszystkim sie to wydaje takie fajne... Siada Chaos z ryba w warsztacie i jest juz WR.

tylko nikt nie mysli o zmudnych godzinach spedzonych przez nas na testowaniu róznych ustawien sprzetu, obczajaniem sprzetu roznych firm zeby wybrac ten najlepszy do danego zadania, testy w benchmarkach itp itd .. To nie jest dzien ani dwa .. to nie tydzien. To jest nieustający proces.

 

Pisania ksiązki to juz w ogole nie rozumiem .. dlaczego mialbym sie dzielic z kims wiedza ktorą wymeczylem sam? moge sie nia podzielic z ryba wzamian za jego wiedze. Ale czemu mam uczyc n00ba ktory i tak zrezygnuje jak bedzie mial sam potem puscic 3dmarka 50x w ciagu doby zeby potem sprawdzic cos nowego.

 

Informacja to w dzisiejszym swiecie najdroższa rzecz.. i tak jak ktos juz napisal "niektore rzeczy zabiera sie ze soba do grobu" ..

 

Ktos mógłby stwierdzic ze przesadzam ... hmm ale skoro na oc zarabia sie tez jakas kase i nagrody za bycie najlepszym to nie ma co sobie utrudniac.

Prawda jest taka ze jak ktos chce to pokaze. A jak pokaze zapał i umiejetnosci to i znajda sie chetni zeby mu pomoc dalej

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz Chaos każdy był kiedyś noobem, przeżył czasy lamerstwa kiedy to uczył się podstaw... Ale nie o to chodzi aby każdy musiał wynaleźć koło- jak by tak było to nikt nie zbudował by wózka. Jak już jesteśmy w temacie że informacja jest najdroższa- nikt nie zmusi cie do pisać książki itp tylko pamiętaj że taka przykładowa książka mogła by się dobrze sprzedać... Przecież nie o to chodzi o to żeby pokazać wszystkie twoje tweaki tylko jakieś najbardziej znane i jakieś podstawy. Niektóre rzeczy zabiera się z sobą do grobu i co się z tego ma? Jak ktoś nie będzie miał skilla do kompów to wszystko zostawi i tyle z tego będzie.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę sporo się można dowiedzieć HOW TO z czytania odpowiednich stroenk np XS czy inne. 

 

Nic niestety nie zastapi godzin spędzonych nad biosem sprzetem modami itp, nie mówiąc i puszczonych w nieskończoność markach.

 

Jak ktoś się chce pobawic to sie bawi i tyle. Wiekszośc jest leniwa i jej się nie chce wolą mieć gotowe.

 

Ostatnia moja mobo X48t3r doprowadziła mnie do szewskiej pasji za cholerę nie mogłęm poustawiać pamięci. 2 dni się męczyłem sam aż w końcu polookałem na forach i znalazłem co i jak w arcie ryby (pozdrawiam). Teraz mobasek ślicznie śmiga.  

 

 

 

Co do OCparty to by się coś w 3mieście przydało zrobić. Ktoś ma jakiś pomysł?? 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam genialny pomysl, ktory wprowadze w zycie. Jako ze fajnie jest byc fajnym, to sie dostaje fajne zabawki ;] Gruby w czerwonym dresie mi dzisiaj takie cos zostawil:

 

Dołączona grafika

 

A co do tego? Myslisz ze ciekly hel? I wcale sie nie mylisz, cieklych hel i pare osob swiatowego formatu w mojej miescinie - tego jeszcze nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...