Skocz do zawartości
Twój Pan

Overclocking W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę obalić Twoją teorię OC. Tak sie nie kręci, przynajmniej nie w tym dziale.

To było ogólne stwierdzenie. Wiem, że sam zapaleńcy min. tutaj i chwała im za to. Mnie zawsze będzie interesował temat OC, choć raczej uczestniczę w tym zjawisku w sposób bierny. Generalnie to nawet staram się nie udzielać już na takich forach jak te ponieważ twierdze, że internet tak jak MCDonalds powinien być od 18 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. Dudek w Realu to co robił ?? xD

Poza tym gdy ktoś zaczyna kręcić do granic wytyczonych przez sprzet/chłodzenie, to chyba logiczne że (większość) chce jechać dalej i coś wymienia, załatwia di, itd. To chyba Wam powinno zależeć na "przechwyceniu" kogoś takiego. Oczywiście nie piszę o sobie, bo o mnie w UToP możecie zapomnieć... <_<

To nie szkółka piłkarska.

 

Skoro chcecie zgarniać do teamu tylko osoby powyżej pewnych granic (wyniki lub punkty), to to gdzieś napiszcie

Przystąpienie do drużyny jest dobrowolne. Nikt nikogo nie zgarnia i nikt nikogo na siłę nie trzyma. A jeśli komuś się coś nie podoba to fora ze dwora.

 

Każdy kręci 4fun lub rywalizacji. Zresztą już ktoś tu napisał jeśli komuś zależy na zrobieniu dobrego wyniku to usiądzie, poczyta i zrobi.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Trochę subiektywnie... XD"
No ale niestety żyjemy wczasach kiedy każdy chce mieć coś co ktoś ma bo ktoś ma i ja też chcę... (np. chce mieć 4ghz mimo iż nie jest mi potrzebne, ale taka moda. Albo te zajebiste pojedyncze oploty na kablach pomimo iż zajmują więcej miejsca, gorzej się to układa no ale wygląda super i nikt tego niema itp.)
Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez prawie dwa tygodnie, a widze, ze topic trzyma niezły poziom :lol2:

 

A tak na poważnie - prawie każdy jęczy i narzeka, ale jakoś nie widać nic nowego na hwbocie. Przecież nie idzie się nauczyć kręcić nie kręcąc :razz:

 

I jeszcze jest jedna rzecz, o której (chyba) nikt tu nie wspominał. Są tacy ludzie co jak wezmą coś do ręki, to będą tak długo męczyć, próbować aż w końcu zrobią to co chcą, osiągną zadowalające wyniki, a są tacy, co obojętnie czego by im nie dać, to i tak zawsze gdzieś dają d... po drodze i nic fajnego z tego nie ma.

 

Wiecie jak wyglądało moje chłodzenie dla Tualatinów? (jakiś rok temu to było) - kawałek miedzianego pręta, co ważył kilo, wsadzany do zamrażaki na kilka godzin, po czym zakładałem na proca i na superpi/pifasta/wprime starczało :lol2: Trochę pucharków za to wpadło, część nadal mam do dzisiaj. Starczało akurat na puszczenie 2 min bencha i zrobienie screena :lol2: I było fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

zaintrygowal mnie ten temat, mysle ze ppc jest samo sobie winne, najprosciej to ujmujac - wykluczajac mlodych adeptow z gry

mozecie sie ze mna klucic, i mowic ze to nie prawda, ja wiem swoje

tepicie mlodych, za czasem glupie pytania, tematy, ale mlodosc ma swoje prawa, na niektore rzeczy trzeba oka przymrozyc, a teraz sie dziwicie ze w oc nic sie nie dzieje, bo jak sie ma dziac?

ppc to polwiedzialbym najlepszy tego rodzaju serwis, gdzie mozna sie pochwalic osiagnietym wynikiem, poprosic o pomoc, ale niektorzy admini, ktorzy sami ledwo odstopili od cyca mamy, maja sie za niewiadomo kogo i wykluczaja bycmoze przyszlosc polski w tej dziedzinie

jestescie sami sobie winni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winne jest to że ludzie nie umieja czytac i nie znaja jezyka.

Podstawowe tweaki oraz to na co zwracac uwage jest bardzo szeroko opisane na roznego rodzaju forach i serwisach.

 

Jak ktos czesto oglada fora i sie na nich wypowiada (czyli np polska czolowka OC) ma dosc pytan jak podkrecic, na ile zmienic i ostatnio bardzo popularne jak zmienic napiecie.

To jak zmienic napiecie, to jest w BIOSie jest napisane (i to juz jest kompletna ignorancja)

 

Nowe pokolenie chce ustawic sobie wszystkie parametry za pierwszym podejsciem. Po reboocie (oczywiscie udanym) wejsc do windy, strzelic pare WR'ek w Superpi marku 06 i vantage (i to pewnie jeszcze chca zrobic na XP) a pozniej puscic prime, orthosa i occt i byc tak fajnym ryba.

 

I wlasnie dla tego nikt nie pomaga jak nie ma odrobiny checi ze strony tych mlodych.

 

Jak ktos zadaje rzeczowe pytania (nie osmieszajac sie) to pomoc jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powodem umierania sensu OC (gloabalnie) jest ....... komercyjne wspieranie go przez dużych producentów sprzętu w celach marketingowych. Nawet nie chce mi się starać o jakiekolwiek wyniki na hwbota jak widze że rekordy na 6 GHz, pod Azotem..... No sorka, kupią kolesiowi kontener, obstawią 2 dewary azotu, przyślą płyty, procki, pamięci - to co to za rywalizacja? Normalny człowiek musiałby kupić sprzętu za 10000 zł (tak, tak i7 Extreme, płyty po 1200 zł, dobry zestaw DDR3 też z 1000 zł) , i napełniać dewara po 500 zł za tą chwile przyjemności? Kogo na to stać? To po prostu nierówna walka, od czasów Core 2 Duo już...

 

Tak jak to daron napisał, to już nie te czasy kiedy modowało się NF7 i targało astronomiczne FSB z przyjemnością. To już się skończyło

 

Ja podkręcam po to żeby wydajniej działać - i narazie na rekordy mrożone mnie nie bierze (choć pewno miałbym takie możliwości). Nie wykluczam jednak że kiedyś nadejdzie ten dzień w którym trzeba będzie nadrobić zaległości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powodem umierania sensu OC (gloabalnie) jest ....... komercyjne wspieranie go przez dużych producentów sprzętu w celach marketingowych.

Przypomniałeś mi coś. Jeśli dobrze kojarzę na MOA w Niemczech jakiś dyrektor MSI prezentował nową funkcję która ma wejść na ich mobasach - wciskasz przycisk na mobo i jakiś tam kontroler sam poszukuje najwyższe stabilne FSB i dobiera dzielnik pamięci :D

Mam nadzieję że nic nie pomyliłem - w każdym razie to dopiero jest parodia OC... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powodem umierania sensu OC (gloabalnie) jest [...]

O/C globalnie nie umiera, co najwyżej się komercjalizuje. Po części się z Tobą zgadzam, ale nie trzeba być od razu mistrzem świata. Można potrzaskać jakieś mniejsze rekordziki w domowym zaciszu, dla własnej satysfakcji.

 

Przypomniałeś mi coś. Jeśli dobrze kojarzę na MOA w Niemczech jakiś dyrektor MSI prezentował nową funkcję która ma wejść na ich mobasach - wciskasz przycisk na mobo i jakiś tam kontroler sam poszukuje najwyższe stabilne FSB i dobiera dzielnik pamięci :D

Mam nadzieję że nic nie pomyliłem - w każdym razie to dopiero jest parodia OC... :lol2:

Może i coś takiego wprowadzą, ale już widzę jak to będzie działać, pewnie jak DrMOS. Żaden szanujący się overclocker i tak nigdy tego na poważnie nie użyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powodem umierania sensu OC (gloabalnie) jest ....... komercyjne wspieranie go przez dużych producentów sprzętu w celach marketingowych. Nawet nie chce mi się starać o jakiekolwiek wyniki na hwbota jak widze że rekordy na 6 GHz, pod Azotem..... No sorka, kupią kolesiowi kontener, obstawią 2 dewary azotu, przyślą płyty, procki, pamięci - to co to za rywalizacja? Normalny człowiek musiałby kupić sprzętu za 10000 zł (tak, tak i7 Extreme, płyty po 1200 zł, dobry zestaw DDR3 też z 1000 zł) , i napełniać dewara po 500 zł za tą chwile przyjemności? Kogo na to stać? To po prostu nierówna walka, od czasów Core 2 Duo już...

+1

Chociaz zaraz ktos powie ze nie trzeba krecic topowych sprzetow, mozna WR zrobic na sprzecie starym za pare złotych z alledrogo odkupionym...

Dla mnie jednak nic nie wroci uroku ciecia mostków na duronie..czy vmodach na mobo...dzis wypasiony sprzet, odblkowane mnozniki mobo z kij wie iloma sekcjami zasilania...troche poczytac, poustawiac i dziala....a ja z usmiechem na twarzy przypominam sobie jak wyciagalem guma do żucia z mostka na duronie resztki ołówka:D, czy tez jezdzilem po jubilerach i szukalem chetnego na przeciecie mostka, potem wyzarłem go kwasem borowym (przy okazji biurko rozwalilem, matka myslalem ze mnie zje)...ehh to byly czasy.

Dla czolowki pro ocerow, "w d**e bylem, g***o wiedzialem" ale oc nigdy jako rywalizacji nie traktowalem, jeno jako chec zwiekszenia fps:D

Przyznam jednak szczerze ze pytan nie zadawalem, google+ drukarka=wyszystko bylo jasne...dzis ludzie jakby boja sie google uzywac... a próbują wyciagac jakies infromacje, jakby OC bylo czarna magia...i wymagalo obrzędów nie z tej ziemi.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powodem umierania sensu OC (gloabalnie) jest ....... komercyjne wspieranie go przez dużych producentów sprzętu w celach marketingowych. Nawet nie chce mi się starać o jakiekolwiek wyniki na hwbota jak widze że rekordy na 6 GHz, pod Azotem..... No sorka, kupią kolesiowi kontener, obstawią 2 dewary azotu, przyślą płyty, procki, pamięci - to co to za rywalizacja? Normalny człowiek musiałby kupić sprzętu za 10000 zł (tak, tak i7 Extreme, płyty po 1200 zł, dobry zestaw DDR3 też z 1000 zł) , i napełniać dewara po 500 zł za tą chwile przyjemności? Kogo na to stać? To po prostu nierówna walka, od czasów Core 2 Duo już...

a pomyslales o czyms?

Cos ci "kolesie" musieli najpierw zrobic ze Ci "duzi producenci" chcieli wyslac sprzet wlasnie tym "kolesiom" a nie komus innemu.

Ci "kolesie" zaczynali od tego ze dawali kupe kasy za sprzet, kontenery i azot z wlasnej kieszeni.

Tez mozesz tak zaczac. Tym bardziej ze dzis jest to tak spopularyzowane ze jest o wiele tansze i latwiej dostepne.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomyslales o czyms?

Cos ci "kolesie" musieli najpierw zrobic ze Ci "duzi producenci" chcieli wyslac sprzet wlasnie tym "kolesiom" a nie komus innemu.

Ci "kolesie" zaczynali od tego ze dawali kupe kasy za sprzet, kontenery i azot z wlasnej kieszeni.

Tez mozesz tak zaczac. Tym bardziej ze dzis jest to tak spopularyzowane ze jest o wiele tansze i latwiej dostepne.

Dobra, ale jaką motywacje do działania ma przeciętny gościu który widzi na hwbocie rekordy po 5,5 GHZ na i7 za 4000 zł pod Azotem... Na starcie w nierównej walce - dobrze że tutaj na forum jest chociaż lowclock, to i niemrożący mogą porywalizować :P

 

Pamiętaj że ciężko tak ryzykować na swoim sprzęcie codziennego użytku, pasuje do mrożenia mieć drugi zestaw betów

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jaką motywacje do działania ma przeciętny gościu który widzi na hwbocie rekordy po 5,5 GHZ na i7 za 4000 zł pod Azotem... Na starcie w nierównej walce - dobrze że tutaj na forum jest chociaż lowclock, to i niemrożący mogą porywalizować :P

 

Pamiętaj że ciężko tak ryzykować na swoim sprzęcie codziennego użytku, pasuje do mrożenia mieć drugi zestaw betów

O yeah. Albo przynajmniej lapka, na którym wjedziesz na neta i pochwalisz się fotkami szronu.

Masz rację, ale nie do końca. Znacznie trudniej się teraz przebić, bo jest większa konkurencja. Z drugiej strony ci, którzy wyznaczali szlak, też nie mieli lekko, bo musieli się uczyć na własnych błędach. Jedno jest pewne - jak chcesz być w czymś dobry, to musisz zacisnąć zęby i podporządkować temu wszystko.

Co wcale nie oznacza, że nie jest fajnie pocisnąć sprzęt na wodzie z lodem w domku.

 

Może to zobrazuje - różnica jest taka, jak między chłopakami pod blokiem jeżdżącymi na deskorolce a Tony'm Hawkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

No to jak ty chcesz bić rekordy świata na powietrzu, to nie wiem o co Ci chodzi...

 

Może to zobrazuje - różnica jest taka, jak między chłopakami pod blokiem jeżdżącymi na deskorolce a Tony'm Hawkiem.

Słabe porównanie. Deskorolke składasz i jeździsz na niej długo. Nawet jak połamiesz coś to koszt najlepszego blatu to niecałe 300zł, a najlepszego procesora? No i w tym liczą się praktycznie tylko umiejętności, w o/c nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jaką motywacje do działania ma przeciętny gościu który widzi na hwbocie rekordy po 5,5 GHZ na i7 za 4000 zł pod Azotem... Na starcie w nierównej walce - dobrze że tutaj na forum jest chociaż lowclock, to i niemrożący mogą porywalizować :P

 

Pamiętaj że ciężko tak ryzykować na swoim sprzęcie codziennego użytku, pasuje do mrożenia mieć drugi zestaw betów

i tu znow wracamy do problemu ze ktos chce cos osiagnac bez poswiecen ... nie sadzisz?

 

no pain! no gain!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powodem umierania sensu OC (gloabalnie) jest ....... komercyjne wspieranie go przez dużych producentów sprzętu w celach marketingowych. Nawet nie chce mi się starać o jakiekolwiek wyniki na hwbota jak widze że rekordy na 6 GHz, pod Azotem..... No sorka, kupią kolesiowi kontener, obstawią 2 dewary azotu, przyślą płyty, procki, pamięci - to co to za rywalizacja? Normalny człowiek musiałby kupić sprzętu za 10000 zł (tak, tak i7 Extreme, płyty po 1200 zł, dobry zestaw DDR3 też z 1000 zł) , i napełniać dewara po 500 zł za tą chwile przyjemności? Kogo na to stać? To po prostu nierówna walka, od czasów Core 2 Duo już...

 

Tak jak to daron napisał, to już nie te czasy kiedy modowało się NF7 i targało astronomiczne FSB z przyjemnością. To już się skończyło

 

Ja podkręcam po to żeby wydajniej działać - i narazie na rekordy mrożone mnie nie bierze (choć pewno miałbym takie możliwości). Nie wykluczam jednak że kiedyś nadejdzie ten dzień w którym trzeba będzie nadrobić zaległości

OC umiera? Gdzie to widzisz. Chyba jedyny aspekt umierania sceny o/c to organizowanie takiego niewypalu jak zjazd on-line i cofanie sie z rozwojem sceny o/c i jej konkursow. Pozatym, nikt nie kaze Tobie walczyc o top-10. Rownie dobrze dalej mozesz sie bawic tanim, niszowym sprzetem. Na tym tez sa punkty i miejsca.

 

 

Dobra, ale jaką motywacje do działania ma przeciętny gościu który widzi na hwbocie rekordy po 5,5 GHZ na i7 za 4000 zł pod Azotem... Na starcie w nierównej walce - dobrze że tutaj na forum jest chociaż lowclock, to i niemrożący mogą porywalizować :P

 

Pamiętaj że ciężko tak ryzykować na swoim sprzęcie codziennego użytku, pasuje do mrożenia mieć drugi zestaw betów

A jaka ja mialem motywacje, zeby zaczac bawic sie w extreme oc, gdy na swiecie ludzie bawili sie juz ln2, a ja nawet WC nie mialem? Nawet nie bede sumowal ile wydalem kasy z wlasnej kieszeni na hobby zwane o/c, bo sponsorow nie mialem i w dalszym ciagu nie mam. Wydawalem kase na to i dalej to robie, bo lubie.

 

Jak rowniez zarzuciles, ze ciezko jest krecic, bo sie ryzykuje sprzet codziennego uzytku. Bywa, kilka razy zabilem cos z takiego komputera i bylem bez PC jakis czas - trudno taki sport.

 

Podsumowujac - nie chcesz, to nie baw sie z nami, ale tez nie placz na forum o tym. O tak, bardzo Tobie wspolczujemy, ze nie masz 10k na to, by zrobic WRki. No ale tez nie kazalem Tobie pracowac w egieldzie. Tylko gdybys nawet pracowal gdzie indziej, zarabial 10x tyle co teraz, to dalej by byly lamenty. Ci co nigdy nic nie zrobili w kierunku takiego, a nie innego oc, krzycza najglosniej, ze sa pokrzywdzeni przez los i nie moga byc fajni. Zmien forum albo poprostu nie czytaj o extremalnym o/c, to w oczy nie bedzie kolec, ze tak nie mozesz zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze to nie problem. Gosc ktory ma obecnie WR w spi 1m jak powiedzial, zarabia (w przeliczeniu) +-1500zł miesiecznie netto i nie ma sponsorów.

Peszek :lol: Czyli Sam nie jest prawdziwym ołwerklokerem, bo nie ma sponsora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze to nie problem. Gosc ktory ma obecnie WR w spi 1m jak powiedzial, zarabia (w przeliczeniu) +-1500zł miesiecznie netto i nie ma sponsorów.

swój chłop :)

gorsza sprawa z 3D ...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze to nie problem.

Od kiedy? :blink: Sam obecnie, jako że są wakacje pracuje za ~1600zł i gdybym miał na utrzymaniu rodzinę, to nie wiem czy byłoby mnie stać na Rampage'a, E8600 i DDR3 2000MHz+ :P

 

Też kiedyś tak myślałem jak niektórzy wyżej z tego tematu, szybko jednak się ogarnąłem, że nic samo nie przyjdzie. Zacząłem sam coś tam pomału bujać z Venicem 3500+ , a teraz? Lutowanie dodatkowych cewek czy kondensatorów na grafie to już nic wielkiego. Vmody? Kiedyś bałem się wziąć do ręki płytę główną (serio :D), teraz lutuje w zasadzie co chce i jak chce. Podkręcone linie w zasilaczu? Dlaczego nie, otwieram, tam jakieś potencjometry dziwne, pokręciłem, podniosło się napięcie, działa ;) 8600GT, którego już nie mam, widział nawet 2v na rdzeniu, a dolutowane z każdej strony kable z dodatkowym +12v to już codzienny widok :D Pierwszy bench z Kaabanem, kroolikiem i XA, mobo pływało, strzelało iskrami, mimo to, nadal kręciliśmy i wszystko żyło. Nie wiem dlaczego i jak to się stało, że nagle ryba zaprosił mnie do siebie do domu, a MaSell był u mnie osobiście i nawet spał w moim łóżku, sam żeby nie było :lol2: Gdzieś tam dorwałem jakiś okrojony system, nauczyłem się paru tfików, które nawet na tym forum gdzieś podał na tacy kret, a 3D? Na OCX jest napisane nawet jaki LOD dla poszczególnych grafik potrzeba do którego testu w 3DMarku01, żeby było jak najlepiej ;] Miałem troche farta, i Lanc pokazał mi pare tłików w Rivie, u ryby też podejrzałem co nieco, kretfr zawsze pomoże przy SPI, ale sam musiałem to w taki czy inny sposób wypracować, nie w miesiąc a w 2 czy nawet 3 lata.

 

Brzmi, jakbym sie uważał za super ocera, ale wierzcie, nie jest tak i wiele mi nie wychodzi do tej pory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze.

 

Marudy zawsze były i będą. Ja sam lubię OC choć ostatnio mi się nie chce za bardzo. Może nie jestem dobry przykładem OCera ale kręcę tylko AMDki, może to shit ale wmiare tani, a jeśli chodzi o hwbot to można czasem złapać dobre miejsca nawet na nich, nie posiadając jakiegoś mega sprzętu.

 

Nie mam kasy żeby się przesiąść na Intela by móc zdobyć choć małego pkt za globala i przekroczyć granicę 300pkt. Z taką ilością pozostanę na hwbot na razie. Ale kręcę dla samej pasji, nie dla pkt czy jakiś TOP10, po prostu lubię sprawdzić jaki proc ma jaki potencjał. A gdybanie i marudzenie że nie mam na chłodziwo, nie mam sponsora to jest bezsensu. Kiedyś nie było hwbot i ludzie kręcili, teraz jest to marudzą, że niema sensu bo konkurencja. Gdzieś tu się zaciera duch OC. Fajnie jest konkurować ale nie tylko w tym się liczy.

 

A sam kupuję procki na alledrogo, ale nie biorąc pierwszy lepszy, który mnie interesuje, ale często kilka miesięcy licytuje rożne aukcji by wychaczyć jak najtaniej. Tak aby po wykręceniu i sprzedaży być na czysto i mieć z 10zł do przodu. Bo niestety u mnie się nie przelewa jak i innych maruderów.

 

Zresztą wszyscy od razu chcieli by kręcić na i7, a mnie to niekręci :) jak również nie kręci mnie coldbug na AMD, ale ich kręcę choć zazwyczaj nie dają się na SUB 0. Więc żeby kręcić trzeba być zakręconym na tym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowal mnie ten temat, mysle ze ppc jest samo sobie winne, najprosciej to ujmujac - wykluczajac mlodych adeptow z gry

mozecie sie ze mna klucic, i mowic ze to nie prawda, ja wiem swoje

tepicie mlodych, za czasem glupie pytania, tematy, ale mlodosc ma swoje prawa, na niektore rzeczy trzeba oka przymrozyc, a teraz sie dziwicie ze w oc nic sie nie dzieje, bo jak sie ma dziac?

ppc to polwiedzialbym najlepszy tego rodzaju serwis, gdzie mozna sie pochwalic osiagnietym wynikiem, poprosic o pomoc, ale niektorzy admini, ktorzy sami ledwo odstopili od cyca mamy, maja sie za niewiadomo kogo i wykluczaja bycmoze przyszlosc polski w tej dziedzinie

jestescie sami sobie winni

Zacznę od końca i krótko: Podstawowe zagadnienia i kropka. ;-)

A co do pierwszej części, to no way. To młodzi muszą dostosować swój poziom do starszych i mądrzejszych, a nie na odwrót. Sam mam 18 lat i siedzę tu od 2004-tego, a pierwszy temat który założyłem to "Kto mi pomoże włamać się byłej dziewczynie na gg?". ;-) Jakby mnie ulgowo traktowano, to dalej byłby dramat.

 

Poza tym Nie wiem o czym jest cała dyskusja. OC jest proste jak budowa cepa, jak wiesz gdzie jest zworka C_CMOS i przy ilu V krzem w twoim sprzęcie zmieni się w bezużyteczną breję, to nie ma rzeczy której nie zrobisz.W dużym skrócie taka prawda. Zero filozofii za to cała kupa grzebania, dłubania i próbowania. Przez jęczenie na forum nikomu jeszcze komputer nie przyspieszył. :P

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy? :blink: Sam obecnie, jako że są wakacje pracuje za ~1600zł i gdybym miał na utrzymaniu rodzinę, to nie wiem czy byłoby mnie stać na Rampage'a, E8600 i DDR3 2000MHz+ :P

 

Też kiedyś tak myślałem jak niektórzy wyżej z tego tematu, szybko jednak się ogarnąłem, że nic samo nie przyjdzie. Zacząłem sam coś tam pomału bujać z Venicem 3500+ , a teraz? Lutowanie dodatkowych cewek czy kondensatorów na grafie to już nic wielkiego. Vmody? Kiedyś bałem się wziąć do ręki płytę główną (serio :D), teraz lutuje w zasadzie co chce i jak chce. Podkręcone linie w zasilaczu? Dlaczego nie, otwieram, tam jakieś potencjometry dziwne, pokręciłem, podniosło się napięcie, działa ;) 8600GT, którego już nie mam, widział nawet 2v na rdzeniu, a dolutowane z każdej strony kable z dodatkowym +12v to już codzienny widok :D Pierwszy bench z Kaabanem, kroolikiem i XA, mobo pływało, strzelało iskrami, mimo to, nadal kręciliśmy i wszystko żyło. Nie wiem dlaczego i jak to się stało, że nagle ryba zaprosił mnie do siebie do domu, a MaSell był u mnie osobiście i nawet spał w moim łóżku, sam żeby nie było :lol2: Gdzieś tam dorwałem jakiś okrojony system, nauczyłem się paru tfików, które nawet na tym forum gdzieś podał na tacy kret, a 3D? Na OCX jest napisane nawet jaki LOD dla poszczególnych grafik potrzeba do którego testu w 3DMarku01, żeby było jak najlepiej ;] Miałem troche farta, i Lanc pokazał mi pare tłików w Rivie, u ryby też podejrzałem co nieco, kretfr zawsze pomoże przy SPI, ale sam musiałem to w taki czy inny sposób wypracować, nie w miesiąc a w 2 czy nawet 3 lata.

 

Brzmi, jakbym sie uważał za super ocera, ale wierzcie, nie jest tak i wiele mi nie wychodzi do tej pory ;)

Skąd nauczyłeś się "sztuki" modyfikacji sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Nie wiem o czym jest cała dyskusja. OC jest proste jak budowa cepa, jak wiesz gdzie jest zworka C_CMOS i przy ilu V krzem w twoim sprzęcie zmieni się w bezużyteczną breję, to nie ma rzeczy której nie zrobisz.W dużym skrócie taka prawda. Zero filozofii za to cała kupa grzebania, dłubania i próbowania. Przez jęczenie na forum nikomu jeszcze komputer nie przyspieszył. :P

+1. Ja wychowałem się w dziurwie, na której miałem jeden z pierwszych komputerów, o internecie można było zapomnieć przez jeszcze dłuugi czas ale i tak nic nie stało na przeszkodzie, żeby wziąć miernik do łapy i puścić z dymem parę klocków. Nie miało się google, kasy ani wyspecjalizowanej pomocy fachowców. A dzisiaj ? W internecie jest wszystko to, do czego dochodziło się przez lata, ogólnodostępne dla każdego zielonego ogóra a mimo wszystko większości nawet nie chce się poczytać tylko liczą na gotowca.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste i nie proste, ścieżkę mocy znaleźć regulator datasheet tego scalaka to nie problem w google (przynajmniej mały). Ale wiedzieć już co od czego do czego pomierzyć to już wyższa szkoła jazdy. Sam może bym był w stanie znaleźć regulator v-MEM i v-GPU i to nie zawsze potem moda zrobić, nauczył mnie tego pewien user z tego forum za co mu chwała. ;-) Bo google nic nie mówiły szczególnego, brakuje jakiegoś FAQ (jak ktoś sie nauczył to robić to mógł by FAQ napisać ;-)) ze zdjęciami jak szukać v-modów. Niby coś tam jest ale to jakieś szczątki informacji. A na temat dolutowywania kondensatorów i cewek to już mówić nie będę ile można znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze to nie problem. Gosc ktory ma obecnie WR w spi 1m jak powiedzial, zarabia (w przeliczeniu) +-1500zł miesiecznie netto i nie ma sponsorów.

Nie zapomnijmy o tym, że dźwigał dewary z buta przez kilka km :lol2:

 

 

Skąd nauczyłeś się "sztuki" modyfikacji sprzętu?

Wziął sprzęt i zrobił to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd nauczyłeś się "sztuki" modyfikacji sprzętu?

Świder, taki użytkownik tego forum, ma w sygnaturze coś w stylu "Boisz się vmodów? Napisz.", to napisałem do niego, wytłumaczył mi co to jest vdroop, a dalej to już jakoś samo przyszło, dużo powiedział mi także bryce i ent, a także super elektromechanik, który jak przechodzi przez korytarz to światła migają, a telewizory śnieżą - kretfr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziął sprzęt i zrobił to.

Tak z powietrza wiedział że to jest regulator a to rezystory odpowiedzialny np za v-GPU?? Sprzęt mogę wziąć i próbować w ciemno problem jest w tym ze przeciętnie jedna sztuka sprzętu przeżyje jedną taką próbę. W tym tylko jest problem że nikt potem nie da na nowy sprzęt... Nauka chętnie ale nie zabawa w ciemno nie- nie mając kasy na nowy sprzęt żeby tak robić trzeba mieć zacięcie do hazardu. Rozumiem są w necie gotowce opracowane przez ludzi ale nie ma jednego DOBREGO FAQ (zdjęcia opis) jak to projektować.

 

Tyle:

http://www.madshrimps.be/?action=gethowto&howtoID=47

PS: na vr-zone było coś więcej ale zdjęcia znikły a teraz link który mam nie jest aktualny.

 

Czyli jak widać jedna osoba uczy druga a wiec jednak czegoś nie ma w sieci.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...