Skocz do zawartości
Twój Pan

Overclocking W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

I tu jest pies pogrzebany. Żeby młodzi wzięli się za OC, to trzeba by ich do tego jakoś zachęcić. Wiem, wiem - zaraz MaSell czy inny ryba napisze że jemu nikt tłików nie dawał, ale nie wszyscy są tak ambitni :P Pozatym - jeśli nie ma kto kręcić to trzeba ich na to nakrecić.

 

BTW - ja chce kręcić. Mam sprzęt, bede miał kilka wolnych chwil, ale mój stłikowany (i nie stłikowany) windows ma dużo gorsze czasy. Czysty windows (zero zmian oprócz wyłączenia tapety i wyłączenia wygaszacza ekranu) z tak samo ustawionym sprzętem daje mi ok 15 sekund gorszy czas niż wyniki innej osoby z takimi samymi zegarami, timingami, z tym samym windowsem. Po tłikach jest to samo. Ma ktoś jakieś pomysły, żeby zachęcić mnie do dalszego OC?? :P

Proponuję zredukować ilość komponentów systemu (przygotować specjalną instalację) powyłączać zbędne usługi systemowe. Odczyścić system ze zbędnych plików odkurzaczem 11. i wyłączyć wszystkie możliwe bajery graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zredukować ilość komponentów systemu (przygotować specjalną instalację) powyłączać zbędne usługi systemowe. Odczyścić system ze zbędnych plików odkurzaczem 11. i wyłączyć wszystkie możliwe bajery graficzne.

Połowa z Twoich rad pogarsza czasy w spi.

Po kazdej twojej wypowiedzi mam napady smiechu wraz z politowaniem.

Nie masz pojecia o czym mowa w tym temacie.

O oc wiesz tyle co moja babcia.

Wyjdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa z Twoich rad pogarsza czasy w spi.

Po kazdej twojej wypowiedzi mam napady smiechu wraz z politowaniem.

Nie masz pojecia o czym mowa w tym temacie.

O oc wiesz tyle co moja babcia.

Wyjdz.

Dziwne że optymalizacja pogarsza czas. To co pisałem nie bierze się z znikąd coś takiego czytałem, ale mogę być w błędzie. Ale jeśli według ciebie mam błędne informacje to dowodzi że oc party by nie zaszkodziło :D Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym se pokręcił :-D Kontener, termo, azot na telefon mam. Ktoś z podlasia{lub skąd tam chcecie, PKP dobrze działa :D } chętny na bench ?? Jeszcze mam "stare" Commando moded by Racuch.

 

Na razie "nie widzę perspektyw". Jak krecic to tylko Bloomfield. A jak Bloomfield to trza kupować: plyte, procka, pamięci, nową zasiłke, a to tanie nie jest. Głupio, ale taka jest rzeczywistość. Nie chce mi się tracić nerwów na sprzedaż mojego stuffu i zakup nowej zabawki Intela. Ja życze powodzenia nowym, ja już chyba za "stary" na to jestem.

 

BTW. Ma toś Epoxa 8rda3+ na sprzedaż ?? Może czas się zająć AMD'kami, a z nich to mam ze 3 procki...na socket A :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na owym party spotkałby się ten co "coś takiego napisał", ten co to powielił i pięciu co to przeczytało. Grejt

 

Chcesz wiedzieć czy masz błędne informacje? Zamiast teraz siedzieć na forum, ściagając swierszczyki z torrentów i marzac o super-duper fc, postaw nowy system i sprawdz jakie sa roznice po zastosowaniu - jak ty to nazywasz - optymalizacji. Lenie z Was wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na owym party spotkałby się ten co "coś takiego napisał", ten co to powielił i pięciu co to przeczytało. Grejt

 

Chcesz wiedzieć czy masz błędne informacje? Zamiast teraz siedzieć na forum, ściagając swierszczyki z torrentów i marzac o super-duper fc, postaw nowy system i sprawdz jakie sa roznice po zastosowaniu - jak ty to nazywasz - optymalizacji. Lenie z Was wszystkich.

Już się rzucam na reinstalacje windowsa bez przyczyny i na stratę większości danych. Ameryki nie odkryłeś że świeżo zainstalowany system dział szybciej niż system z rocznym stażem. A czemu tak jest? Niepotrzebne pliki tymczasowe, dzienniki windows itp oraz błędne wpisy w rejestrze spowalniają system. Proponuje wrócić do tematu bo nas zbanują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się rzucam na reinstalacje windowsa bez przyczyny i na stratę większości danych. Ameryki nie odkryłeś że świeżo zainstalowany system dział szybciej niż system z rocznym stażem. A czemu tak jest? Niepotrzebne pliki tymczasowe, dzienniki windows itp oraz błędne wpisy w rejestrze spowalniają system. Proponuje wrócić do tematu bo nas zbanują.

Nie no, padłem :ploom:

 

Szkocja nie spadła z krzesła? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się rzucam na reinstalacje windowsa bez przyczyny i na stratę większości danych. Ameryki nie odkryłeś że świeżo zainstalowany system dział szybciej niż system z rocznym stażem. A czemu tak jest? Niepotrzebne pliki tymczasowe, dzienniki windows itp oraz błędne wpisy w rejestrze spowalniają system. Proponuje wrócić do tematu bo nas zbanują.

Naprawde stary, zacznij kojarzyc pewne fakty :blink: . Slyszales ze mozna miec pietnascie windowsow na jednym dysku/partycji? Ba, mozna pojsc na jeszcze wieksza latwizne przy groszowych kosztach: http://www.allegro.pl/27717_mniejsze_od_10...p;change_view=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol? nie mozliwe. chyba 15 minut xD 15 sek to moj e8400 na deflaucie robi 1m

15 sekund różnicy w 16M między takimi samymi jednostkami z tym samym systemem.

 

Połowa z Twoich rad pogarsza czasy w spi.

Po kazdej twojej wypowiedzi mam napady smiechu wraz z politowaniem.

Nie masz pojecia o czym mowa w tym temacie.

O oc wiesz tyle co moja babcia.

Wyjdz.

Rozumiem Twoje oburzenie, niechęć, ale nie zniechęcaj. Potem dziwić się, że nie ma nowych ludzi bawiących się w OC.

 

Chcesz wiedzieć czy masz błędne informacje? Zamiast teraz siedzieć na forum, ściagając swierszczyki z torrentów i marzac o super-duper fc, postaw nowy system i sprawdz jakie sa roznice po zastosowaniu - jak ty to nazywasz - optymalizacji. Lenie z Was wszystkich.

Dzięki temu właśnie dowiedziałem, się czemu mój system jest tak słaby - już przy starcie mam sporawe opóźnienie.... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się rzucam na reinstalacje windowsa bez przyczyny i na stratę większości danych. Ameryki nie odkryłeś że świeżo zainstalowany system dział szybciej niż system z rocznym stażem. A czemu tak jest? Niepotrzebne pliki tymczasowe, dzienniki windows itp oraz błędne wpisy w rejestrze spowalniają system. Proponuje wrócić do tematu bo nas zbanują.

Tip:

obraz partycji

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach rowerowych mówią: nie pytaj się jak zrobić taki trik, tylko wyłącz forum i idź katuj.

 

MCD: żeby na kretowym sysie, mieć kretowe czasy, to jeszcze odpowiednia osoba musi naciskać guzik :wink: :lol:

 

Ale ja się przecież nie znam, to co się będę wypowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili trzeba mieć naprawdę dużą kasę żaby jakieś ładne wyniki uzyskać. W ostatnich tygodniach miałem u siebie Radka 4870X2 (podziękowania dla Dewastatora), ale co ja mogłem na nim zawalczyć z moim prockiem, tj 4300@3300. Wyniki uzyskałem podobne do mojej karty :D

Dla takiej karty trzeba celować na jakiegoś Q9550@4Ghz. Wczoraj bawiłem się 260 GTX i na przeciętnym procku (7200@4Ghz) i zmiażdżyłem tego Radeona.

 

Najpierw piszecie o tym żeby zachęcić do oc, a jak ktoś pyta o optymalizację systemu to od razu wychodzi na wierzch polska kultura: mnie nic od razu nie dali, sam musiałem szukać i ty sobie tez sam znajdź. Zamiast Masell pisać takie głupie odpowiedzi walnął byś art-a o podstawowej optymalizacji systemu, kilku trickach, np Copy-waza itp.

 

U mnie w domu leży całe stado Celków i Pentiumów na s370 (około 50) czekających na lepsze czasy, tzn płytę. BTW ma ktoś jakąś płytkę na s370 z fsb co 2-5 Mhz, a nie co 15 mhz?

 

Można by zrobić jakiś konkurs w kręceniu starych procków i kart. Tak jak kiedyś było na dzikie.net. Koszty zerowe, kontenery własnej roboty, czyli dużo zabawy za małe koszta. Gdyby dużo osób się tym zainteresowało stworzyła by się rywalizacja :P

Edytowane przez n30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić jakiś konkurs w kręceniu starych procków i kart. Tak jak kiedyś było na dzikie.net. Koszty zerowe, kontenery własnej roboty, czyli dużo zabawy za małe koszta. Gdyby dużo osób się tym zainteresowało stworzyła by się rywalizacja :P

Jestem jak najbardziej za. Ostatnio bawię się właśnie takimi prockami (w zasadzie bawilem, dopoki mi nie padlo nie wiadomo co :/). Ale na dniach dojde co to i jadę dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Masell pisać takie głupie odpowiedzi walnął byś art-a o podstawowej optymalizacji systemu, kilku trickach, np Copy-waza itp.

Nie, nie napisze, bo dokladnie to samo znajdziesz w ciagu trzech sekund wpisujac odpowiednia fraze w google. Wspominalem cos o Waszym lenistwie?

 

Konkurs z kreceniem staroci na dzikie.net pare lat temu to mój pomysł i pomimo kosztów <50zł za wszystko, moze 3-4 osoby sie bawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu leży całe stado Celków i Pentiumów na s370 (około 50) czekających na lepsze czasy, tzn płytę. BTW ma ktoś jakąś płytkę na s370 z fsb co 2-5 Mhz, a nie co 15 mhz?

Kup, że se BX133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie, nie napisze, bo dokladnie to samo znajdziesz w ciagu trzech sekund wpisujac odpowiednia fraze w google. Wspominalem cos o Waszym lenistwie?

to fakt,troche wkladu trzeba wlozyc....ja tam zadnych super elo tweakow nie znam,ale mysle,ze te podstawowe mam juz opanowane :)

trzeba wykazac troche inicjatywy,wejsc do google i wpisac czego szukamy,probowac a pozniej odezwac sie do kogos na pm i grzecznie zagadac,ja tak robilem po tym jak sam probowalem tweakow i mialem jakies niepewnosci,zadko kto odmowil pomocy,ale nie czekalem w domu az MaSell walnie gotowca na PPC i sobie skopiuje

 

btw:najlatwiej znalesc wlasnie podstawy,jak odchudzic system(zawsze to robie po swojemu),jak zrobic page file,to wszystko jest w sieci,tak,ze nie trzeba dlugo szukac-od czegos trzeba zaczac :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs z kreceniem staroci na dzikie.net pare lat temu to mój pomysł i pomimo kosztów <50zł za wszystko, moze 3-4 osoby sie bawiły.

Co nie oznacza, że nie warto znów sprobować. Ostanio jak czytałem tematy to dużo ludzi wspominało, że ma jakieś starocie do pokręcenia, wiec moze znalazloby się trochę osób, a jak zainteresowanie będzie znikome to sie to skonczy i już. Nie mamy nic do stracenia.

 

Co do tweaków to faktycznie kilka sekund w google, ale zawsze można się podzielić jakimiś mniej pospolitymi :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, zdarzyło sie, ze MaSell podał kilka prostych tweaków ale trzeba poszukać, z jednego wyjątkowo często korzystam jak spi puszczam :D

 

a cw do tej pory nie umiem zrobić :rolleyes:

 

btw

 

wie ktoś jak obsłużyć nhancera ?

 

w 3d można ponoc 300 pkt szarpnąć :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, zdarzyło sie, ze MaSell podał kilka prostych tweaków ale trzeba poszukać, z jednego wyjątkowo często korzystam jak spi puszczam :D

 

a cw do tej pory nie umiem zrobić :rolleyes:

sciagnij sobie ocx spi tweakera i po sprawie, sam robi cw i cdt :P

 

wie ktoś jak obsłużyć nhancera ?

 

w 3d można ponoc 300 pkt szarpnąć :D

sciagasz, instalujesz, uruchamiasz i juz... masz dostepna liste wspieranych aplikacji dla ktorych mozesz sobie zmienic profil, ale ustawien nie ma wiecej niz w sterowniku czy np. w RivaTunerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, po co się dzielić tweakami? Pamiętam jak o_polonos pisał jak jest u nich. Ja już wiele razy pisałem, że pomimo iż jesteśmy zjednoczeni nadal jest rywalizacja między portalami itp. Jak się poprosi o tweaki to MaSell pisze, "szukaj se na google" a jak mamy jakieś oc party zrobić to "5 osób będzie. grejt". Po kija zaczynać temat jak z góry wiesz, że nie wyjdzie.

W ogóle w Polsce jest tak:"Robta co chceta", "każdy sobie rzepke skorbie". Mało jest osób, ktore służą pomoca i radą, można ich policzyć na palcach jednej ręki.

Połowa osób odeszła do innch teamów, po kija się jednoczyliśmy? Wrócmy może to "starej wersji". Ja róznicy nie zauważe.

 

Skączmy tą dyskuje, która prowadzi do nikąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, zdarzyło sie, ze MaSell podał kilka prostych tweaków ale trzeba poszukać, z jednego wyjątkowo często korzystam jak spi puszczam :D

 

a cw do tej pory nie umiem zrobić :rolleyes:

 

btw

 

wie ktoś jak obsłużyć nhancera ?

 

w 3d można ponoc 300 pkt szarpnąć :D

no co Ty :rolleyes:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

dla rozluźnienia tematu ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch jak zawsze ;)

 

:lol:

 

sciagnij sobie ocx spi tweakera i po sprawie, sam robi cw i cdt :P

(...)

czy on u mnie dawał przyrost, hmm, nie dojrzałem go chyba. Wolałbym tradycyjnie cw zrobić ;)

 

(...)

sciagasz, instalujesz, uruchamiasz i juz... masz dostepna liste wspieranych aplikacji dla ktorych mozesz sobie zmienic profil, ale ustawien nie ma wiecej niz w sterowniku czy np. w RivaTunerze

no widziałem listę profili i, np. do 3d01 włączałem sobie profil ale tam można też dokładnie to i owo ustawić, jednak ekhm ;)

 

po reinstallu przyjże sie dokładnie ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się poprosi o tweaki to MaSell pisze, "szukaj se na google"

3158890[/snapback]

Skączmy tą dyskuje, która prowadzi do nikąd.

Jesli sie nie rozumie jej sensu, to prowadzi do nikąd. Drobne podsumowanie:

 

Nie chce się nikomu testować różnych ustawień sprzetu jak i systemu, przydalyby sie poradniki. Ze wzgledu, ze wielu z Was nie stac na topowy sprzęt, chcecie urządzać "oc party" - ten przyniesie cpu, tamten pamieci, koszt za azot/lód podzieli sie przez liczbe uzytkowników i bedzie si. Dzieki temu, ze bedzie kilka osob, sumaryczny poziom skilla (uwielbiam to slowo) bedzie dosc wysoki, nie kazdy musi wszystko wiedziec.

 

Przyszłość overclockingu w Polsce, według 90% userów wypowiadajacych sie tutaj, wersja skrócona: chcecie miec niezle wyniki, na topowym sprzecie, gdy nikt z Was nie ma pojecia co tak naprawde robi.

 

Teraz ide skopiowac wazon :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw:najlatwiej znalesc wlasnie podstawy,jak odchudzic system(zawsze to robie po swojemu),jak zrobic page file,to wszystko jest w sieci,tak,ze nie trzeba dlugo szukac-od czegos trzeba zaczac :)

Odchudz system, zrób page file wgraj tweaki...... a na koniec okazuje się ze system mający rok robi lepsze wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...