Skocz do zawartości
yodacki

Częstotliwość Odświeżania - Pytanie Ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie ogólne.

Co się może stać z monitorem LCD, jeśli wymuszę na nim większą częstotliwość odświeżania niż jest zalecana.

Podam przykład - monitor przy rozdzielczości 1680x1050 wg specyfikacji może pracować tylko na 60 Hz. Co może się stać jeśli wymuszę mu 72 lub 75 Hz (odhaczę na karcie Monitor pozycje "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić" ?

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem starsza 17 Lg teraz samsunga 931c i zawsze ustawiam 75Hz -nigdy nic się nie stało

Na niektórych monitorach LCD powoduje to nieliniowość ruchu (monitor przy 75 Hz i tak działa jakby przy 60 pomijając nieregularnie te 15 dodatkowych ramek). Oczywiście są monitory LCD realnie obsługujące te 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie ogólne.

Co się może stać z monitorem LCD, jeśli wymuszę na nim większą częstotliwość odświeżania niż jest zalecana.

Podam przykład - monitor przy rozdzielczości 1680x1050 wg specyfikacji może pracować tylko na 60 Hz. Co może się stać jeśli wymuszę mu 72 lub 75 Hz (odhaczę na karcie Monitor pozycje "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić" ?

 

Pozdrawiam

Jacek

wyskoczy np komunikat "Out of range" i monitor przejdzie w tryb uśpienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moim LG, nawet po odznaczeniu

 

Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić

nie ma większych częstotliwości niż 60 Hz (dla 1680x1050), ale wydaje mi się, ze będzie tak jak napisał gmfriend

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...