Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Assassin’s Creed 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musiałeś specjalnie wstawiać nowej wiadomości, tylko po to, żeby mnie poprawić :-)

 

Gra ukończona, zdecydowanie lepsza niż jedynka. Teraz będę szukał części do stroju Altaira, miasto rozbudowane i dzieła sztuki kupione. Końcówka zapowiada wejście do trójki, ale trochę przesadzili z tym Watykanem i tajemnicą bogów, a trójka to prawdopodobnie wymieszane przenoszenie się do średniowiecza i współczesność, choć to drugie trochę zagmatwane - templariusze z kijami w XXI wieku zamiast broni? Trochę dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości szczegóły dotyczące zakończenia itp. dawaj w spoiler.

 

Zna ktoś jakąś stronę internetową na której znajdę położenie wszystkich "Assassins Tomb"? Brakuje mi jeszcze jednego krążka i nie wiem gdzie go szukać.

http://mycheats.1up.com/view/section/31708...reed_2/xbox_360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, ale już wczoraj udało mi się znaleźć ostatni krążek. Ten strój Altaira w ogóle nie przypomina oryginału, ale i tak jest świetny. W sam raz na karnawał. Wiecie może czy można jeszcze jakoś założyć złotą maskę? Eizio wyglądał w niej jak jakiś Lord :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samego uplay, jesli przeszedles przez okreslone czesci gry punkty napewno masz ;) nie da sie ich ominac wiec problem tylko stanowi co by sie chcialo nimi odblokowac ;) co do samej gry, fabula mile zaskoczyla nie bede spoilerowal zakonczenia jednak naprawde w porzadku to wyglada. gorzej z grafika ale coz, cos za cos miasta wygladaja fajnie gorzej z modelami postaci choc w tlumie nie zwraca sie na nie tak dokladnie uwagi ... jak ktos napisal wczesniej, zdecydowanie dwojeczka pobila swoj pierwowzor i teraz tylko czekac az za rogiem pojawi sie trojka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem polską wersję i napiszę kilka słów komentarza. Spędziłem z grą trzy wieczory, średnio po 2-3 godzinki. Nie grałem w pierwszą cześć dlatego podobały mi się pierwsze chwile, gdzie uczymy się sterowania itp. Dla starych wyjadaczy może to być trochę nudne ale widać developerzy dbają o casuali. Pierwsze co uderza to wspaniała grafika. Ja osobiście mam lęk wysokości i wchodzenie na Baptysterium we Florencji wywoływało u mnie faktycznie lekkie przerażenie ;) Widoki z wierzchołków wież są śliczne. We Florencji byłem dwa razy, dlatego z przyjemnością chodziłem po znajomych miejscach. Zawarte w grze opisy ludzi i budynków pogłębiają naszą wiedzę i wprowadzają w klimat epoki. Z przyjemnością przeniosę się później do Venecji i innych toskańskim miejsc.

Polskie napisy są pozbawione wulgarnych słów dlatego nie dowiecie się co to znaczy "porca mizeria" lub " stonzo" ;)

Dla lepszego klimatu włączyłem sobie włoski głos w grze. Ale sama lokalizacja kinowa daje radę. Dialogi czasami się przesuną o pół sekundy ale można się połapać.

Samego wątku fabularnego nie będę tu opisywał. Ogólnie gra warta zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego klimatu włączyłem sobie włoski głos w grze. Ale sama lokalizacja kinowa daje radę. Dialogi czasami się przesuną o pół sekundy ale można się połapać.

Samego wątku fabularnego nie będę tu opisywał. Ogólnie gra warta zakupu.

Heh ten pomysl z wloskim jezykiem i podpisami calkiem calkiem, trzeba bedzie sprobowac ;) AC2 pewnie sobie lykne na swieta, bo dla samych "znajomych" miejsc bedzie warto.

 

BTW.

Od kiedy "porca mizeria" to bluzg? Nie badzmy az takimi purystami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie napisy są pozbawione wulgarnych słów dlatego nie dowiecie się co to znaczy "porca mizeria" lub " stonzo" ;)

Na początku gry pojawia się kilka poprawnie przetłumaczonych "fucków" i "dicków" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gra roku, nie grałem w uncharted 2 z wiadomych powodów, ale to jak zmienił się AC w porównaniu do części pierwszej przerasta najśmielsze oczekiwania. Jest to gra kompletna, single player dostarcza tyle zabawy, że praktycznie nie czuć braku trybu wieloosobowego. Grafika i poziom szczegółowości miast to prawdziwe mistrzostwo. Gdy tylko mam czas to włączam sobie AC2 aby sobie pozwiedzać ;) Czasem dają po oczach rozmazane cienie w oddali, ale w biegu tego praktycznie nie widać. Baza danych oraz cala liczba informacji o świecie na prawdę pozwala wczuć się w klimat gry, bo sam gameplay jest fenomenalny. Must have tego roku, MW 2 do kąta.

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, byłem u kumpla i pokazywał mi grę. Sterownie dosyć trudne, zanim zaskoczyłem pewne kombinacje trochę nerwów straciłem. Dodatkowo brakowało mi ewidentnego tutorialu "od zera". Nie znam fabuły bo długo nie grałem ale odniosłem wrażenie że bez zaznajomienia się z 1 częścią (która wielu ludzi odrzuciła bądź szybko znudziła) może fabularnie być niezrozumiała. Grafika średnia jak na taki "hit" Mogli się jak dla mnie bardziej postarać, fakt textury ładne i ostre ale ogólnie średnio to wygląda. Widywałem znacznie ładniejsze tytuły (np batman :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza gra roku.

 

Szkoda tylko że UbiSoft olał Polaków i nie wypuścił patcha do gry w polskiej wersji językowej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, byłem u kumpla i pokazywał mi grę. Sterownie dosyć trudne, zanim zaskoczyłem pewne kombinacje trochę nerwów straciłem. Dodatkowo brakowało mi ewidentnego tutorialu "od zera". Nie znam fabuły bo długo nie grałem ale odniosłem wrażenie że bez zaznajomienia się z 1 częścią (która wielu ludzi odrzuciła bądź szybko znudziła) może fabularnie być niezrozumiała. Grafika średnia jak na taki "hit" Mogli się jak dla mnie bardziej postarać, fakt textury ładne i ostre ale ogólnie średnio to wygląda. Widywałem znacznie ładniejsze tytuły (np batman :D )

Co do grafiki, to nie zapominajmy, że AC to sandbox. Do tego najładniejszy jaki istnieje na XO - takie jest moje zdanie. Pozostałe kwestie, które poruszyłeś to sprawa indywidualna. Jeśli ktoś nie zna jedynki, jego strata, a sterowanie w zupełności zależy od wprawy. Fakt, że czasem ludek skręci nam niepotrzebnie na jakiś komin, ale np podczas robienia wyścigów można na wszystko wziąć poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchałem się, naczytałem i w końcu zamiast GoW Collections w ramach zakupów świątecznych (nie mam polsatu, czymś kevina muszę zastąpić :D) wziąłem Asasyna. W pierwszą część grałem stosunkowo krótko, średnio mi się spodobała, monotonia itd, ogólnie to wszystko do czego przyczepiali się recenzenci ;). Mam nadzieję, że gra nie zawiedzie, choć się lekko obawiam mimo wszystko bo mi jakoś sandboxy nie podchodzą. Patrząc jednak na filmiki z rozgrywki wygląda bardzo fajnie..w najgorszym wypadku trafi na wymianę, jeszcze kilka zaległości mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to gra kompletna.

 

I dokładnie od takiego określenia chciałem zacząć wrażenia po ukończeniu tej gry. Zaczynając przygodę z Ezio nie miałem pojęcia z jak wielkim tytułem bede miec do czynienia. AC2 to dla mnie gra idealna: nie zmienilbym niczego i niczego nie dodal - po prostu wszystko jest idealne: gameplay, grafa, klimat, voice acting. Production value jest po prostu olbrzymi i musze przyznac, ze gierka zmienila moje spojrzenie na to ile i za co placimy. Bo przy dlugosci watku fabularnego (ok.40h i to tez bez robienia wszystkiego), ogromie swiata, idealnie plynnej i pieknej grafie w dodatku perfekcyjnie odwzrorujacej faktyczny wyglad miast (raz wzialem fotki z wycieczki do Florencji, Wenecji i San Gimignano i coz - identyko), klimatycznej i bardzo wciagajacej historii (tak idealnego mixu fikcji i faktow historycznych chyba nie bylo), swietnego glownego bohatera, rewelacyjnego voice actingu okraszonego nie raz humorem ten tytul miazdzy na razie wiekszosc gier w jakie mialem okazje grac. Ma-sa-kra. I to mowie ja, osoba, ktora za grami typu "sandbox" nie przepada czy nawet nie lubi. Z niecierpliwoscia czekam na nastepna czesc. 10/10 jak w pysk strzelil!

 

BTW. Na samym poczatku sciagnalem 2 dodatkowe sekwencje z XBL i musze przyznac, ze byl to bardzo dobry krok. Myslac teraz z perspektywy to jednak jest wyciety spory fragment, ktory zostawial by znaczna wyrwe w fabule. I choc nie jest kluczowy dla calosci to jednak bardzo wskazane jest sie w niego zaopatrzec, bo warto. No i pierwszy "calak", co tym bardziej cieszy (chociaz i tak wiekszosc aczikow idzie wraz z postepem w grze) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...