Skocz do zawartości
EDDY

Klawiatura Nie Działa Na Ga-x48-ds4

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor Q9550, płyta GA-X48-DS4, klawiatura Logitech na PS/2 i nie działa. :/

Sprawdzałem też inną klawiaturę i także nic z tego.

Przy starcie mrugają trzy diody i to wszystko, dalej nie mogę już nic zrobić - del, tab, num lock, caps lock - nic nie działa.

Sprawdzałem nawet z płytą poza obudową, więc zwarcia nie ma. Czy pozostaje mi jedynie reklamować płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura USB też nie działa. Na ekranie widnieje logo Gigabyte i nic więcej. Nawet nie wiem, jaki jest kod błędu, bo nie mogę wcisnąć Tab. Co za badziew.

Jakieś sugestie? Może ta płyta ma jakis problem z procesorem? To jest rev. E0, a na stronie producenta widziałem jakiś BIOS, który dodaje obsługę tej własnie rewizji. Tylko w takim razie czemu się włącza komputer i klawiatura nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden beep, jakby wszystko działało.

Ostatnio mialem podobny problem, po czyszczeniu mugena zresetowal mi sie bios i zanim bylem w stanie go ustawic minelo z 10-20 minut meczenia sie wlasnie z podobnymi objawami, to raz dalo sie wejsc do biosa ale potem albo zwis albo klawiatura przestawala dzialac albo zwis na boot screenie. U mnie po kilku resetach biosu i po kilku minutach wszystko zaczelo dzialac tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wierzyć mi sie nie chce, żebym źle podpinał. To na odwrót tez pasują? :D

Sprawdziłem, nie pasują, ale do tej pory wkładałem pamięć zawsze do najbliższego gniazda od CPU. W innych nie sprawdzałem jeszcze.

Edytowane przez EDDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo robiłem jak ty, w końcu się wnerwiłem i zaniosłem do serwisu, a oni powiedzieli że miałem źle zamontowane kości teraz mam tak, pierwsza od cpu wolna potem ram następna wolna i znowu ram i tak działa, tak samo nie mogłem uwieżyc że źle zamontowałem ram xD gdzie zawsze to była zwykła formalnośc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację. To przez RAM się blokowało.

Udaje mi się wejść do BIOS, ale i tak system staje. Tym razem winny jest stary BIOS płyty (F1), dopiero wersja F2 obsługuje mój procesor [support DES Advanced, Update CPU microcode(Support Intel Wolfdale/Yorkfield E0-stepping CPU)].

Teraz pytanie. Jak mam zaktualizować BIOS? :] Pozostaje mi jedynie pożyczyć od kogoś starszy procesor na L755.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u znajomego tę płytę na CPU Q9300 rev M1, czyli starsza wersja. Niestety identycznie (nie)działa, jak z moim.

W poniedziałek wysyłam do serwisu. Co za pech. :/

Edytowane przez EDDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy doczytałeś wszystko co pisałem.

Ta płyta nie działa, wiesza cały system, ledwo da się wejść do BIOSu. Nie można skorzystac z wbudowanego flasha. Nic nie można zrobić.

Czy to jest zrozumiałe?

Płytę dzisiaj wysłałem. Po prostu bubel mi się trafił za ponad 600 zł.

Edytowane przez EDDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem niby naprawioną płytę przez producenta. Oczywiście nadal się wiesza, a do BIOS udało mi się wejść tylko dwukrotnie (po kilkunastu sekundach klawiatura przestaje reagować).

Zauważyłem, że jedyne co zrobili, to nowy BIOS F2. Super, ale nie działa i kolejne tygodnie czekania...

 

Edycja:

No i wszystko jasne. Pamięci były złe. Kupiłem nowe i gra.

:-]

Edytowane przez EDDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...