Skocz do zawartości
Bombay

Skąd Mogę Pobrać Windows Xp? :p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprawa wygląda tak - pomagam społecznie w pewnej wiejskiej szkole podstawowej. Tamtejsza Pani dyrektor zapragnęła kupić dla szkoły nootebooka, koniecznie z systemem Windows XP. Poszła do sklepu i mili panowie oświadczyli, że mają jedynie laptopy z Vistą, ale jeśli chce może dokupić licencję na XP Prof. za 300 zł. Tak też się stało. 

 

Szanowna dyrektor przekazała laptopa mnie, żebym zainstalował wszystkie potrzebne programy i w ogóle ogarnał sprzęt. Na lapku zainstalowana jest Vista, klucz licencyjny i nalepka również Vista. Dzwonię więc do sklepu i pytam jak to jest. Otrzymałem taką oto instrukcję:

 

1. Instaluję XP Prof. z dowolnym kluczem - nawet pirackim (ważne, żeby płytka była oryginalna lub przegrywana z oryginalnej, bez jakichkolwiek modyfikacji).

 

2. Po instalacji Win pluje się, że kopia jest piracka - dzwonię do MS i podaję klucz z naklejki (vista) i WinXP zostaje aktywowany.

 

Wszystko OK, ale nie mam oryginalnej płytki z Win XP Prof. :( Na Recovery jest Vista... Dołączone zostały tylko sterowniki do XP.

 

W związku z tym, czy ktoś może mi powiedzieć skąd mogę ściągnąć obraz oryginalnej płyty Win XP? w domu mam tylko Home, a to chyba nie przejdzie (klucz nie będzie pasował, bo licencja jest wykupiona na Prof.)

 

Jeśli ktoś ma wolną chwilkę, to bardzo proszę o zrobienie takiego obrazu i wrzucenie na jakiś Rapidshare czy coś podobnego. Ważne, żeby był to obraz oryginalnej płytki. Wszystkie syfy z torrentów odpadają.

 

Myślę, że nie powinno być problemów, ponieważ wg licencji MS płyta nie ma praktycznie żadnego znaczenia - liczy się klucz.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś studentem to możesz za darmo korzystać z produktów MS poprzez MSDNAA. Są tam wszystkie programy MS (nie ma tylko Office'a) w postaci obrazów lub instalatorów. Tylko nie każdy wydział ma do tego dostęp (chyba tylko związane z informatyką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem i mój wydział umożliwia dostęp do MSDNAA, ale to sprawa dosyć nagła i dlatego zwracam sie z tym do Was.

 

Także jeśli ktoś posiada oryginalną kopię XP, to bardzo proszę o wrzucenie na jakiś serwer obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi za co "sklep" wzial 300zl??

Z tego co pamietam samo to ze masz windows vista business upowaznia Cie do korzystania z win xp pro. przynajmniej tak mnie poinformowal Microsoft.

 

Wiec

1 przewalili Was na 300zl

2 nie potrzebujesz plyty XP do spelnienia licencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~stivo

U mnie na wydziale dostęp do MSDNAA nie jest taki prosty, ze względu na to, że nie studiuję na informatycznym. Wszystkie sprawy związane z MSDNAA są załatwiane na moim wydziale, a później i tak musi to przejść przez wydział informatyczny... Dużo zachodu, długo by to wszystko trwało, a potrzebowałbym tylko raz skorzystać.

 

~jonathan

Teraz wydaje mi się, że wzięli za to, że Vista jest w wersji Business, bo w środku laptopa jest naklejka "Vista Basic", a na spodniej naklejce z kodem widnieje Business, także pewnie lap standardowo był sprzedawany z Basic i te 3 stówy pewnie za droższą wersję OS'a.

Co do spełneinia licencji, to nie o to chodzi - wszystkie piraty nie mają możliwości aktywacji systemu... A żeby było legalnie, to muszę go aktywować. Dlatego potrzebna mi płyta bez "syfów".

 

Także jeśli ktoś ma chwilę...

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...