Skocz do zawartości
czeski_lodz

Linksys Wag54g2 Vs. Wag200g-eu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam podzielić neo, zastanawiam się miedzy:

 

starszą już wersją WAG200

http://futeo.pl/produkt/958/linksys_wag200geu/

 

i teoretycznie nowszą WAG54G2-EE

http://www.agito.pl/routery-wi-fi-z-modeme...757.338917.html

macie jakieś argumenty, kontrargumenty co do obydwu?

 

  • Dzielenie standardowo 2 kompy prawdopodobnie skrętka, jeden laptop przez wifi
  • Ewentualnie odradźcie mi i polećcie coś lepszego bo w sumie jeszcze 3 tygodnie temu będąc zupełnym ignorantem, kupiłbym pentagrama ale czytam że za stabilny i trzymajacy dobrze polaczenie to on nie jest.
  • I jeszcze jedno, jak jest z instalowaniem tomato na WAG54G2-EE? i czy w sumie na prostą sieć w której tylko jeden komp od czasu do czasu zapuści torrenta ew. ściągnie coś z peba, instalacja ma sens.
  • I w sumie ostatnie pytanie czy faktycznie WAG54G2-EE obsluguje tylko Neo czy Dialnet też da rade (pytanie w sumie nie istotne ale jesli tak kupuje i dla sasiada :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Linksysy mają dwie poważne wady które sprawiły że z nich zrezygnowałem:

 

- brak odkręcanej anteny;

- durny klawisz On/Off który powoduje, że przy braku prądu router sam nie wstaje :/;

 

TP-Link TD-W8910G lub TD-W8920G. Mam i jeszcze mnie nie zawiódł ani razu. Chodzi pięknie na Netii 1 Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z zasięgiem? ostatnio wdałem się w rozmowę z jakimś pracownikiem sferisu, który rozmawiał że mną i mówił że jest zdziwiony działaniem asusów jako routerów i podobno wspierają "n-ke" i tego nie zrozumiałem do końca. konkretnie to chyba

http://www.ceneo.pl/1548094

tego miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o zasięg tych TP-Linków. Już Ci mówię. Mieszkam w 36m2 gdzie ściany działowe to pustak i cegły. W każdym miejscu mam dobry sygnał, nawet w łazience gdzie są dodatkowo drewniane drzwi. TP-Link kosztuje 150 zł i jak za tę kaskę dostajesz dość fajny router z AP.

 

http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...p;l3=0&l4=0

Według specyfikacji, ten router nie ma N'ki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem od ok. 2 miesięcy tego Linksys-a WAG200... (neo 6mb) Złego słowa powiedzieć nie mogę... Ani razu jeszcze mi się nie zawiesił a mam podłączone 2 laptopy przez WiFi i 2 komputery stacjonarne kablem. Zasięg również ok . (mieszkam w domku jednorodzinnym o powierzchni ~250m2 . ) Fakt, sam nie wiedziałem przed zakupem, że nie ma odkręcanej anteny ale całe szczęście na tej standardowej jest pokrycie w całym domu . Swoją drogą mam znajomego który ostatnio nabył jakiś router wifi pod neo Pentagram-u *ma odkręcaną antenę. Również sobie bardzo chwali i jest zadowolony , a wydał bodajże trochę ponad 100 zł... tak więc do wyboru do koloru :) ograniczeniem jest jedynie twój portfel :)

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę wszystko będzie lepsze od standardowego modemu speedtouch chociaz swoje przeżył i w sumie 4 lata bez awarii to duuze osiagniecie. Mam jednakże taką manie że musze najpierw dokladnie zbadac rynek. A jak wiem troche niepewna opinie maja Pentagramy, chociaz na poczatku mialem brac od reki w sklepie nie dla idiotow ale apetyt rosnie w miare jedzenia, wiem ze linksysy sa na bank niezawodne, a ja sobie moge przy okazji podniesc kwalifikacje do routerow Cisco. kusiła mnie troche instalacja tomato ale wyczytalem ze te z zainstalowanym tomato maja nie honorowana gwarancje. To że WAG200 jest niezawodny to ja juz zdazylem sie naczytac, niestety malo co na temat jego nowszego brata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę wszystko będzie lepsze od standardowego modemu speedtouch chociaz swoje przeżył i w sumie 4 lata bez awarii to duuze osiagniecie. Mam jednakże taką manie że musze najpierw dokladnie zbadac rynek. A jak wiem troche niepewna opinie maja Pentagramy, chociaz na poczatku mialem brac od reki w sklepie nie dla idiotow ale apetyt rosnie w miare jedzenia, wiem ze linksysy sa na bank niezawodne, a ja sobie moge przy okazji podniesc kwalifikacje do routerow Cisco. kusiła mnie troche instalacja tomato ale wyczytalem ze te z zainstalowanym tomato maja nie honorowana gwarancje. To że WAG200 jest niezawodny to ja juz zdazylem sie naczytac, niestety malo co na temat jego nowszego brata...

Ja miałem swego czasu Pentagrama za routerek (i mam ale leży w szafce jako backup) i raczej działał OK prócz tego że blokowanie portów na nim to czysta fikcja (i tak wszystko wychodziło jak chciało :D). To routerów z modemami ADSL nie ma Tomato, OpenWRT ani innego zastępczego softu. Szkoda ale takie życie. A to że na Linkach jest znaczek Cisco to nic nie znaczy :D Potężna dziura jest pomiędzy tymi dwoma firmami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :D

 

Linksys: jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że ma nie odkręcaną antenę i za każdym razem kiedy braknie Ci w chacie prądu będziesz musiał go włączyć ręcznie - bierz i nie patrz na nic. PS. Tutaj masz emulatory Linków: http://ui.linksys.com/files/

 

TP-Link: dobry, chwale go bo go mam i jestem zadowolony. Wprawdzie można by poprawić kilka rzeczy w oprogramowaniu (można sobie zapętlić dostęp do routerka). Znacznie tańszy od Linka.

 

Pentagram: można za te pieniądze kupić lepszy sprzęt :D

 

Netgear: nie wiem. Nie używam.

 

D-Link: to samo co TP-Link tylko trochę droższy i ciut ładniejszy :)

 

Planet: widziałem swego czasu fajniutki router Planeta za 250 zł na Allegro. Miał nawet VPN z IPsec ale.... tylko zabezpieczenie Wi-Fi na WPA co w dzisiejszych czasach jest raczej niebezpieczne.

 

3Com: Jestem na nie! Poprzednie wersje tych routerów były tragiczne!

 

Albo kup sam modem ethernetowy TP-Linka i do tego Linka WRT na Tomato. Więcej dla domu Ci nie potrzeba wówczas :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się może podczepię pod temat. Sam używam Linksysa WAG200G i jeszcze mnie nie zawiódł. Co się tyczy jego młodszego brata WAG54G2 to w zasadzie niczym się nie różnią od siebie... Można o tym przeczytać tu http://lanpolis.pl/2008/12/10/linksys-wag5...nksysa-wag200g/ Nie wiem tylko czy ten nowy jest równie dobry jak stary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :D

 

Linksys: jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że ma nie odkręcaną antenę i za każdym razem kiedy braknie Ci w chacie prądu będziesz musiał go włączyć ręcznie - bierz i nie patrz na nic. PS. Tutaj masz emulatory Linków: http://ui.linksys.com/files/

Jak to "włączać ręcznie" ?? Osobiście u mnie niczego takiego nie ma , router sam się włącza i podłącza do sieci . (ostatnio nie miałem prądu i nic nie musiałem dotykać) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zysk wbudowanej anteny tego Linksysa WAG54G2 ??? Czy obejmie ona zasiegiem cały dom jednorodzinny o pow ok 200m2, sciany z betonu.

Bo sie zastanawiam czy warto dolozyc do tego linsysa czy lepiej kupic TP-Linka TD-W8901G za ok 150zł i do tego ewentualnie jakas mocniejsza antene.

Net to neo 2mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zysk wbudowanej anteny tego Linksysa WAG54G2 ??? Czy obejmie ona zasiegiem cały dom jednorodzinny o pow ok 200m2, sciany z betonu.

Bo sie zastanawiam czy warto dolozyc do tego linsysa czy lepiej kupic TP-Linka TD-W8901G za ok 150zł i do tego ewentualnie jakas mocniejsza antene.

Net to neo 2mb.

Co do tej wbudowanej to nie wiem... Ale mam ten poprzedni model WAG200G z "antenką" i zasięg mam w całym domu (250m2). Więc w sumie nowszy model też ma pewnie podobne pokrycie a może i lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zysk wbudowanej anteny tego Linksysa WAG54G2 ??? Czy obejmie ona zasiegiem cały dom jednorodzinny o pow ok 200m2, sciany z betonu.

Bo sie zastanawiam czy warto dolozyc do tego linsysa czy lepiej kupic TP-Linka TD-W8901G za ok 150zł i do tego ewentualnie jakas mocniejsza antene.

Net to neo 2mb.

Jeśli już TP-Linka to nie TD-W8901G tylko TD-W8910G. Powód: nowa wersja oparta jest o chipset Atheros.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wag200 ale mam jego nowszy model i nie mam żadnych problemów ani z zasięgiem ani ze stabilnością. Działa już kilka dni i wszystko ok. Z netu przez wifi moge nawet na podwórku korzystać a router jest na 2-gim piętrze. Sądzę że nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...