Skocz do zawartości
costi

Soft Do Obróbki Raw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - jaki polecacie soft do obróbki plików RAW, który nie bedzie kosztował chorych pieniędzy? Nie chciałbym wydać więcej niż 200-250zł.

 

Fajnie by było, jakby miał opcje przetwarzania hurtowego, czyli podaje mu album ze zdjęciami, "wywołuję" wszystkie fotki, po czym naciskam "process" i program hurtem wprowadza zmiany i zapisuje pliki jako np. jpg z zadanymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotografii nie zarabiam, wiec wywalanie >1000zl to dla mnie lekki bezsens. ;)

 

Bawie sie wlasnie trialem CaptureOne Pro i w sumie jest bardzo fajny, ale wkurza mnie jedna rzecz - podczas obrobki RAWa w CO mam inne kolory, po zapisie do jpg inne, a po zapisie do tiff jeszcze inne. Efekt jest taki, ze robie po omacku, bo podczas obrobki nie jestem w stanie ocenic efektu koncowego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam zdaje sie są jakieś profile. Musisz poszukać. ;) A to że TIFF się różni od JPG to bardzo prawdopodobne bo często TIFFy się zapisyją w CMYKu a jpgi w RGB , i czasem stąd takie kwiatki. ;)

 

Osobiście nie używam C1 ale z tego co pamiętam w opcjach zapisu zdjęcia, jest coś takiego jak "color management" i jeśli wybierzesz "web", to otrzymasz dokładnie kolory takie jak w C1. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie, rozważ Capture NX (jako posiadacz D300). Normalną niestety rzeczą jest, że NEF w Lightroomie i Capture NX ma inne kolory, inny balans bieli. Pod względem kolorów lepiej rzeczywistość oddaje Capture. Tylko problemem jest cena za ver 2.0 :/ Starsza wersja jakieś 250zł.

A jeśli możesz kupić w usa to Bibble Lite za 90 dolców jest dobrą prozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...