Skocz do zawartości
Elektronek

Subedit - Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11

Rekomendowane odpowiedzi

Temat Win 7 zamknięty, więc będzie się robił śmietnik... litości SGJ.

Jako, że nie potrafię funkcjonować bez edytora napisów w Subedicie, zwracam się z ogromną prośbą do osób testujących system i znających się na programowaniu i takich tam.
Problem polega na tym, że subedit odtwarza normalnie film (słychać głos) ale nie widać obrazu, jest tylko duża przekreślona ikonka subedita. Taki sam problem występował w pierwszych betach systemu Vista. Potem ukazał się patch, który wszystko naprawił. Niestety w Win 7 podczas instalacji patcha Vistowego wywala błąd:
post-20519-1228102507_thumb.jpg

Patch był oparty na WMP, więc podejrzewam, że tutaj leży przyczyna. W Win7 mamy nową wersję WMP.
Próbowałem już podmianek pliku na ten vistowy, na którym się wywala, ale niestety nic nie pomaga.
Chciałem też wywalić WMP12 i zainstalować 11, ale mimo zmiany wersji WMP w rejestrze na niższą, dalej wywala mi komunikat, że w systemie jest nowszy WMP (może ktoś wie jak to obejść, żeby wymusić instalację starszego WPM?)

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Problem został już rozwiązany i wydaje mi się, że wystarczyłaby jakaś mała zmiana w patchu z Visty, ale ja się niestety na tym nie znam.

EDIT:
Widzę, że nie ma chętnych do pomocy, ale temat można już walnąć w łeb, bo pozbyłem się na razie 7.

EDIT 2:
ROZWIĄZANIE NIŻEJ!!! Post 99! TU

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Subedit jest mocno powiązany z WMP i zawsze będzie sprawiał problemy w nietypowych systemach (nowych/modowanych przez nLite).

2. Temat o Windows 7 nie został zamknięty bez powodu.

3. Trzeba by zupełnie ręcznie instalować WMP, czyli: ręcznie wyrejestrować wszystkie składniki WMP i je usunąć, następnie ręcznie zarejestrować wszystkie składniki starszej wersji i wrzucić je tam gdzie trzeba.

4. Poszukaj w Sieci jak wymusić deinstalację WMP. Zapewne będzie to ścieżka w stylu

rundll32 wmp.inf,UninstallApplication

lub jakoś podobnie. Tak przynajmniej było w przypadku Messengera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SubEdit działający bez deinstalacji WMP i Media Center? Więcej w poście 99

 

Do poprawnego działania SubEdit w Windows 7 potrzebujemy bulidu o oznaczeniu minimum 7048. Została w nim wprowadzona możliwość odinstalowywania niektórych wciskanych nam na siłę przez Microsoft syfów. Sprawa dotyczy tutaj Windows Media Player, na którym SubEdit opiera swoje działanie.

Po zainstalowaniu systemu w zakładce "Programs and Features" jest opcja "Turn Windows features on or off" należy odznaczyć w "Media Features" "Windows Media Player":

post-20519-1236626743_thumb.jpg

jak widać na screenie pozbyłem się także IE8 ;) .

Restartujemy komputer i instalujemy jako administrator SubEdita - klikamy prawym na pliku instalatora i "run as administrator".

Tak samo robimy z patchem do Visty (subedit-vistawmppatch)

Jak wyskoczą jakieś errory podczas instalacji - klikamy "ignoruj".

 

Następnie instalujemy jakieś kodeki. Osobiście używam K-Lite i Matroska Pack(do obsługi plików mkv)

Podczas uruchamiania jakiegoś video wyskoczy wam, że nie ma pliku evr.dll ale potem film i tak zacznie być odtwarzany.

post-20519-1236626753_thumb.jpg

Aby pozbyć się erroru, ściągamy to EVR i wypakowujemy do folderu C:\Windows\System32 następnie wklejamy polecenie "Regsvr32 "C:\Windows\System32\evr.dll"" w "Uruchom" lub w pasku jakiegokolwiek okienka explorera:

post-20519-1236626767_thumb.jpg

Po tym subedit śmiga jak złoto. O tak:

post-20519-1236628006_thumb.jpg

Obrazu z video nie ma na zrzucie z wiadomych powodów, ale widać, że wszystko działa :)

 

Osoby, których irytuje brak przezroczystości napisów - można to obejść w dwojaki sposób:

1 - W właściwościach pliku subedit.exe w zakładce "Compatibility" zaznaczamy "Disable desktop compostition" Wtedy napisy będą przeźroczyste, ale jest to rozwiązanie na stałe.

2 - Możecie użyć programu "Starter" napisanego przez Mardoka, który automatycznie wyłącza kompozycje pulpitu podczas uruchamiania filmu i automatycznie przywraca ustawienia po jego zamknięciu. (Wgrywamy go do folderu subedita) Link do Startera

Ja używam tego w taki sposób, że przyciskam sobie prawym na pliku video i wybieram, czy ma zostać uruchomiony przez Subedita, czy Startera:

post-20519-1236626774_thumb.jpg

 

To tyle.

A właśnie, dodatkowo zauważyłem, że podczas włączania edytora, tekst nie jest czarny, jak to było w Viście i nie trzeba przesuwać pozycji, żeby się pokazały.

 

Pozdrawiam wszystkich, miłego oglądania i... tłumaczenia bądź edycji napisów ;)

 

EDIT:

Zauważyłem, że jeśli odpalamy filmy w SubEdicie z wyłączoną kompozycją pulpitu (czyli np przez startera) jakość wyświetlanego obrazu jest znacznie lepsza, tzn taka jaka powinna być. Z włączoną kompozycją obraz jest jakiś poszatkowany.

 

UPDATE:

Odtwarzanie plików wmv!!!

Ściągamy to: Windows Media Lite

W instalatorze zaznaczamy to:

post-20519-0-36217900-1297263554_thumb.png

i cieszymy się obsługą wmv w SubEdicie.

Pozdro.

Edytowane przez Elektronek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, myslalem, ze bede musial wrocic do WinXP na czas wydania patcha do SubEdita. Btw, jak sprawic zeby funkcje WMP dzialaly tak jak poprzednio? Czytaj, zeby streaming byl 'dzialajacy' bo w tej chwili lezy.

 

Edit:

 

Mozna sciagnac WMP11 dla Windows 7, ktory niweluje problemy wynikajace z odinstalowania WMP12. Jedynym problemem, przynajmniej dla mnie, pozostaje brak przezroczystych napisow. Jak 'naprawiam' ten problem za pomoca wylaczenia kompozycji pulpitu to klipy z nieznanego mi powodu 'mula' czyli nie chodza plynnie.

 

Paranoja, jak Aero jest wlaczone to napisy sa nieprzezroczyste a klip chodzi dobrze, a jak wylacze Aero to napisy sa przezroczyste a klip nie chodzi plynnie xD Chyba powinno byc odwrotnie.

Edytowane przez Alefus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Postępowałem zgodnie z Twoimi wskazówkami ,ale niestety wyskakuje mi takie coś ??

[tutaj był obrazek]

Mam dokładnie ten sam problem. Instaluję wszystko według instrukcji (jako administrator), próbowałem już z 5 razy i [gluteus maximus] blada, za każdym razem to samo... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wywalac WMP lepiej jest zmienić odtwarzacz, na taki którego autor wspiera systemy nowsze niz te sprzed 8 lat ;)

 

Zresztą to nie jedyna ułomnosc subedita. Z powodu innego buga połowa napisów do mkv robiona subeditem w sieci ma złą synchronizacje, która objawia sie dopiero na wszystkich innych odtwarzaczach.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście już nie miałem siły walczyć z SubEdit'em na kolejnym systemie i wybór padł na BESTPlayer'a na początku ciężko się przestawić ale z czasem jest łatwiej ;)

Ja próbowałem BestPlayera, ale po każdym uruchomieniu programu ustawienia wracały do standardowych. Za każdym razem musiałem konfigurować odtwarzacz i mógłbym tak do usr...ej śmierci, ale w końcu wywaliłem go w cholerę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem BestPlayera, ale po każdym uruchomieniu programu ustawienia wracały do standardowych. Za każdym razem musiałem konfigurować odtwarzacz i mógłbym tak do usr...ej śmierci, ale w końcu wywaliłem go w cholerę...

Próbowałeś najnowszej wersji oraz uruchamiać jako Administrator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to nie jedyna ułomnosc subedita. Z powodu innego buga połowa napisów do mkv robiona subeditem w sieci ma złą synchronizacje, która objawia sie dopiero na wszystkich innych odtwarzaczach.

Jak sie zapisze w formacie czasowym MPL2, ktory nota bene jest ciut dokladniejszy niz klatkowy mDVD, to takiego zlego synchra nie uswiadczysz. Tak czy tak, wiekszosc napisow do plikow x264 [kontener .mp4, .mkv i inne] i tak jest w MPL2, masz po prostu slabe 'zrodla' napisow :P

 

 

Wracajac jednak do tematu, nadal nie wiem czemu obraz sie tnie bez interfejsu Aero, czyli bez mozliwosci wlaczenia przezroczystych napisow :/

Edytowane przez Alefus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zapisze w formacie czasowym MPL2, ktory nota bene jest ciut dokladniejszy niz klatkowy mDVD, to takiego zlego synchra nie uswiadczysz. Tak czy tak, wiekszosc napisow do plikow x264 [kontener .mp4, .mkv i inne] i tak jest w MPL2, masz po prostu slabe 'zrodla' napisow :P

Szczególnie ze obecnie jest praktycznie tylko jedno dobre zródło napisów...

 

 

edit. bo nie o tym temat.

Do posta nizej. napisy.info to padaka, niemal wszystko kopiowane z napisy24, napiprojekt to samo, tyle ze tu jest jeszcze sporo napisów, których nie ma na stronach.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem BestPlayera, ale po każdym uruchomieniu programu ustawienia wracały do standardowych. Za każdym razem musiałem konfigurować odtwarzacz i mógłbym tak do usr...ej śmierci, ale w końcu wywaliłem go w cholerę...

SOA#1: U mnie działa. Używam wersji 2.130beta, do zassania np. z http://www.programosy.pl/program,bestplayer.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy widzę zrezygnowali z Subedita hehe. Mardok, nie musisz walczyć - masz na tacy ;)

Co do mkv i złego fps, to wystarczy ściągać napisy w MPL2, albo zmienić FPS w programie - 5s roboty.

BTW: spróbujcie zrobić tłumaczenie w Bestplayerze :lol:

 

Alefus

Masz dziwną przypadłość. U mnie odtwarzacz działa dobrze i płynnie bez względu na włączanie Aero, czy kompozycji. Jedyne, co się różni, to jakość o czym pisałem. Może zmień kodeki/stery od grafy.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Speed1111

A ja mam taki dziwny problem, Porównałem obrazy z tym playerem i allplayerem no i okazuje się, że ten player po tym sposobie ma lekko zniekształcony obraz gorszej jakości, czy to u mnie tylko, czy u was też?

Edytowane przez Speed1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy widzę zrezygnowali z Subedita hehe. Mardok, nie musisz walczyć - masz na tacy ;)

Co do mkv i złego fps, to wystarczy ściągać napisy w MPL2, albo zmienić FPS w programie - 5s roboty.

BTW: spróbujcie zrobić tłumaczenie w Bestplayerze :lol:

...

Ja zmieniałem Player nie narzędzie do tłumaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dziwny problem, Porównałem obrazy z tym playerem i allplayerem no i okazuje się, że ten player po tym sposobie ma lekko zniekształcony obraz gorszej jakości, czy to u mnie tylko, czy u was też?

Pisałem o tym w poście z instrukcją. Żeby obraz nie był taki poszatkowany, czy z taką krateczką, trzeba otwierać odtwarzacz z wyłączoną kompozycją pulpitu. W właściwościach pliku "subedit.exe" ja mam na stałe, żeby wyłączał. Jak działam na subedicie, to przecież ładny pulpit mi nie potrzebny. Jak wyłączam playera, to wodotryski wracają ;)

Wystarczy, że zaznaczysz to i jakość będzie OK:

post-20519-1249754209_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Speed1111

Pisałem o tym w poście z instrukcją. Żeby obraz nie był taki poszatkowany, czy z taką krateczką, trzeba otwierać odtwarzacz z wyłączoną kompozycją pulpitu. W właściwościach pliku "subedit.exe" ja mam na stałe, żeby wyłączał. Jak działam na subedicie, to przecież ładny pulpit mi nie potrzebny. Jak wyłączam playera, to wodotryski wracają ;)

Wystarczy, że zaznaczysz to i jakość będzie OK:

A nie doczytałem sorki. Na szczęście do oglądania filmów pulpit zbędny, więc ogólnie rzecz biorąc program jest w 100% sprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po usunięciu WMP i próbie uruchomienia subedita wyskakuje mi błąd: "klasa niezarejestrowana".

Jak nie usunę WMP to subedit normalnie sie instaluje, później instaluje patcha do visty z jakimś błędem na końcu, instaluje kodeki (k-lite) ale filmy dalej nie chodzą. Dlatego zastanawiam się jak wam działa subedit po erasie WMP. Mam win 7 professional. jakieś pomysły?

Edytowane przez mardoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...