Skocz do zawartości
Elektronek

Subedit - Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11

Rekomendowane odpowiedzi

MPC HC czyta napisy bez żadnych kodeków bo ma tone kodeków wbudowanych potrzeba tylko renderea vmr9 lub evr tyle filozofii. SubEdita zostawcie do dopasowania/robienia napisów a wszystkim innym niech zajmie się mpc-hc najlepszy player ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki podzial:

BESTPlayer - dla napisow mDVD. (btw. filmy w mkv odczytuje jako 25fps)

MPC (albo MPC:HC) - dla calej reszty.

Dlaczego tak? Poniewaz MPC ma problemy z obsluga mDVD. Domyslnie ustawia fps napisow na 25 a jak napisy zawieraja kody dotyczace wygladu/polozenia itp to juz calkowicie go rozklada.

 

Ciekawe kiedy wyjdzie player majacy najlepsze funcje z MPC i Sub-Edit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hilfe!

 

Nie mogę odpalić subedita na Win7 x64 ultimate. Problemem jest vista patch, który nie chce się zainstalować - błąd rejestracji msdxm.ocx, który znajduje się w katalogu vista patcha. Wychodzi, że nie da się zarejestrować na 7 x64, ale z tego, co czytałem, ludziom na vistach x64 śmigało... ktoś ma jakiś pomysł? Trzecie popołudnie na to tracę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wszystko jest opisane. Subedit działa tak jak powinien na W7x64 do tego FFDshow z pakietu K-lite mega w którym włączam wyostrzanie oraz inne funkcje i uruchamia się dla każdych rodzajów plików wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wszystko jest opisane. Subedit działa tak jak powinien na W7x64 do tego FFDshow z pakietu K-lite mega w którym włączam wyostrzanie oraz inne funkcje i uruchamia się dla każdych rodzajów plików wideo.

Przecież napisałem, że mi nie działa i dlaczego nie działa. Zzipuj z łaski swojej wszystkie msdxm.ocx jakie znajdziesz u siebie w viście w wstaw je jako załącznik, oka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowalem cccp i wale wsio pod starym dobrym MPC

Zadnych k lajt kodekow czy innego gowna bo system sie tylko zasyfia :"D

Pozdrawiam ED

Ja z kolei nie instaluje cccp, "czy innego gowna bo system sie tylko zasyfia :D"

 

U mnie w systemie plik evr.dll już był. Jedyne co zrobiłem to odinstalowałem z systemu całego windows media playera, zainstalowałem Subedita 4072, potem patcha do niego, oraz wcześniej wspomniane klite mega codec pack. Dla pliku subedit.exe we właściwościach zaznaczam żeby uruchamiał jako administrator.

Ten błąd po instalacji subedit-vistawmppatch zawsze wyskakuje i trzeba go ignorować.

Robilem to juz 3 razy na 3 różnych wersjach Windowsa 7 w tym dwie x64 i zawsze działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie instaluje cccp, "czy innego gowna bo system sie tylko zasyfia :D"

CCCP to ffdshow + directVobSub + haali media splitter, a K-lite co cała sterta nikomu nie potrzebnych koderów i dekoderów, z których połowa robi to samo, a druga połowa to samo co ffdshow, tylko gorzej. Że nie wspomnę o tym, że 50% jest piracka/używana w tej paczce niezgodnie z licencją. W 99% wypadków dla 99% ludzi ffd show + haali jest wystarczające.

 

 

A co do mojego problemu - niespodziewanie okazało się, że winne jest Ati Tray Tools, a konkretnie opcja "Enable ATT shared memory" - zapomniałem o tym, na viście powodowała bsody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym ze filmy odtwarzane w innym programie niż WMP są po prostu zlej jakości jak to możliwe? nie mam pojęcia otwieram tan sam film w innym odtwarzaczu i widzę różnice na pierwszy rzut oka tzn. widać pixele, małe kwadracik, problem pojawił się dopiero wtedy jak odinstalowałem WMP żeby moc korzystać z subedita. Jak ktoś nie zrozumiał to wytłumaczę po chłopsku na podstawie MPC i WMP. Zainstalowałem seven otwieram film i w WMP jak i MPC jest ta sama dobra jakość obrazu, odinstalowuje WMP na rzecz subedita, otwieram film i widzę ze jakość obrazu jest dużo gorsza, wiec wygrywam spowrotem wmp i otwieram film w wmp jakość poprawna i otwieram w mpc jakość słaba. Wie ktoś może od czego to się ma? Sterowniki sciagnelem i zainstalowałem ze strony producenta. mój komputer to laptopa toshiba A300-1LT. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MPC/MPC HC (jak również BestPlayera), to w opcjach strumienia wyjścia trzeba pobawić się rendererem (W MPC/HC jest ich sporo, nie wszystkie działają poprawnie). Ustaw EVR.

W subedicie takich ustawień nie ma, ja wymusiłem w FFDshow żeby podłączało się do subedita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym EVR jest problem, filmy są ciemniejsze, ogólnie nie podoba mi się to. Problem z pixelozą rozwiązłem w ten sposób: normalnie do odtwarzania używam VMR-9, tylko, że jak film się załaduje to widać te kwadraty. Trzeba wtedy przełączyć na EVR (w BESTPlayerze naciska się Ctrl+r), a następnie z powrotem na VMR-9. W ten sposób wygładzanie wskakuje i obraz wygląda tak jak powinien. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, w MPC nie ma z tym problemów, ale nie podoba mi się interfejs MPC, wolę BestPlayera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reuploadowałem evr.

Mój problem polega na tym ze filmy odtwarzane w innym programie niż WMP są po prostu zlej jakości jak to możliwe? nie mam pojęcia otwieram tan sam film w innym odtwarzaczu i widzę różnice na pierwszy rzut oka tzn. widać pixele, małe kwadracik, problem pojawił się dopiero wtedy jak odinstalowałem WMP żeby moc korzystać z subedita. Jak ktoś nie zrozumiał to wytłumaczę po chłopsku na podstawie MPC i WMP. Zainstalowałem seven otwieram film i w WMP jak i MPC jest ta sama dobra jakość obrazu, odinstalowuje WMP na rzecz subedita, otwieram film i widzę ze jakość obrazu jest dużo gorsza, wiec wygrywam spowrotem wmp i otwieram film w wmp jakość poprawna i otwieram w mpc jakość słaba. Wie ktoś może od czego to się ma? Sterowniki sciagnelem i zainstalowałem ze strony producenta. mój komputer to laptopa toshiba A300-1LT. Proszę o pomoc.

Przecież napisałem, jak krowie na rowie o gorszej jakości obrazu, jak się włącza w SubEdicie i napisałem też, co zrobić, żeby to obejść -->> zaznaczyć we właściwościach subedit.exe wyłączanie kompozycji. Wtedy obraz nie jest poszatkowany - brak pikselozy, czy też kratek, jak to nazywacie. Tak ciężko sprawdzić?

 

Co do odtwarzacza, to wg mnie SubEdit jest najlepszy. Dlaczego? Bo obsługuje chociażby wszystkie kody mDVD. Jeszcze nie spotkałem się z innym playerem, który obsługiwałby kod zmiany czcionki lub chociażby rozmiaru (wymuszenia zmniejszenia lub powiększenia) -->> {s:15}

Stosuję te kody bardzo często w swoich tłumaczeniach. Zmniejszam czcionkę np. przy wszystkich wstawianych tekstach piosenek po eng - są mniej ważne, wiec po co mają być takie bukwy, jak od normalnego tekstu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym nie obsługuje prawidlowo mkv(zły fps, przez który czesto ludzie robią zle napisy) nawet po instalacji kodeków, nie ma wsparcia dla dxva. O tym ze program bez kombinacji nie działa ani na Viscie ani na W7 juz nie wspominając. DVD zdaje się tez nie odtwarza. Odpalenie odtwarzacza jako administrator zeby działał? :lol2:

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa bez żadnego odpalania jako admin.

*.mkv - Fakt, źle rozpoznaje FPS, ale dla mających pojęcie trochę o napisach (np mnie ;P) to żaden problem. I nie ma też problemów, jeśli ja dodaję napisy dla innych. Rozwiązaniem jest tutaj inny format napisów ->MPL2 Albo zwykła zmiana FPS na poprawny.

Kombinacji na Viście nie ma żadnych, a na W7 wystarczy pozbyć się WMP. Skoro ktoś zamierza używać innego playera, to nie wiem w ogóle, po co ten chłam miałby miejsce na dysku zajmować - toż to plus, że trzeba go wywalić w przypadku korzystnia z Subedita. (część plików WMP zostaje, ale to zawsze trochę mniej syfu)

 

Z DXVA też się bawiłem i działa, ale trzeba pogrzebać w kodekach systemowych i delikatnie to wymusić ;P. Ogólnie gra niewarta świeczki, bo wtedy pojawiają się problemy przy innych kodekach, których grafa nie ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję te kody bardzo często w swoich tłumaczeniach. Zmniejszam czcionkę np. przy wszystkich wstawianych tekstach piosenek po eng - są mniej ważne, wiec po co mają być takie bukwy, jak od normalnego tekstu?

Czyżbyś miał coś wspólnego z napisami Numb3rs? Z powyższym fragmentem skojarzyłem nick tłumacza i pojawiła się pewna zbieżność ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, w MPC nie ma z tym problemów, ale nie podoba mi się interfejs MPC, wolę BestPlayera.

Interfejs interfejsem, największa różnica jest taka, że zarówno SubEdit jak i BestPlayer korzystają z kodeków systemowych, natomiast MPC/HC zazwyczaj instaluje się po to, żeby nie musieć się z tym bawić (jakkolwiek można korzystać z zewnętrznych). Dla mnie ffdshow rządzi jeśli chodzi o filtry i dodatkowe możliwości przetwarzania obrazu.

 

Co do odtwarzacza, to wg mnie SubEdit jest najlepszy. Dlaczego? Bo obsługuje chociażby wszystkie kody mDVD. Jeszcze nie spotkałem się z innym playerem, który obsługiwałby kod zmiany czcionki lub chociażby rozmiaru (wymuszenia zmniejszenia lub powiększenia) -->> {s:15}

Stosuję te kody bardzo często w swoich tłumaczeniach. Zmniejszam czcionkę np. przy wszystkich wstawianych tekstach piosenek po eng - są mniej ważne, wiec po co mają być takie bukwy, jak od normalnego tekstu?

Jeżeli koniecznie zależy Ci, żeby czcionkę wyświetlał odtwarzacz, to faktycznie subedit ma fajne opcje, natomiast napisy możesz też wyświetlać DirectVobSubem i ffdshow - oba w pełni obsługują SSA i mDVD (uwierz, że SubEdit nie), a to drugie ma naprawdę potężne możliwości. Od pewnego czasu filmy oglądam praktycznie wyłącznie na drugim kompie skonfigurowanym na HTPC: Vista + Media Center + super rozwijany supportowany plugin Media Control, podłączający ffdshow pod Media Center + pilot za 20zł. I to co można zrobić z pilota za pomocą Media Control kasuje z miejsca większość klasycznych playerów na PC. SubEdita lubię, bo dobrze mi się na nim pracuje jako na edytorze napisów, a często robię drobne poprawki. Ale jeśli chodzi o po prostu oglądanie filmów, to powyższy zestawik wymiata absolutnie a do zastosowania jest nawet na normalnym PC na biureczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra

O opcje napisów, to raczej chodziło mi o to, co mogę zrobić, a nie to jak wyświetlić już gotowe napisy. W tych programach, o których mówisz można robić napisy? Jeśli zrobię jakieś napisy, to mają one wyglądać tak, jak sobie tego zażyczyłem. Widz ma się tylko rozkoszować ładnymi i funkcjonalnymi dodatkami. Nie wiem też, o co chodzi ci z mDVD w Subedicie. Ja innych kodów, które nie działają w Subedicie jeszcze nie spotkałem. Jeśli już to wszystkie inne playery maja to wybrakowane - są w nich tylko podstawy, czyli kolor i pochylenie. Z SSA natomiast jeszcze nie korzystałem, a jak coś to zawsze jest Sub. Workshop :)

Poza tym mi osobiście przy oglądaniu poza szybką zmianą rozmiaru napisów nic innego nie jest potrzebne. Zresztą robię to zazwyczaj raz na ruski rok... ustawiam rozmiar i jest. A kolory i inne bajery mają działać wtedy, kiedy autor o tym pomyślał i umieścił w swoich napisach.

Bestplayer i KMPlayer z tego, co zauważyłem nie wspierają zmiany rozmiaru poprzez kod mDVD, ale przynajmniej dobrze, że nie wyświetlają tych kodów na ekranie.

Z ciekawości i dla testu przywrócę WMP i zobaczę, jak to coś wygląda i co oferuje. Co do pilota, do komputera, to mam odbiornik i mogę skonfigurować do różnych opcji każdy pilot, ale jakoś nigdy mi się nie chciało. Bezprzewodowa myszka też dobrze się sprawdza ;P

 

Zainstalowałem, zobaczyłem i niemal od razu wywaliłem. Dlaczego? Bo interfejs tego to nic innego, jak wodotryskowe wesołe miasteczko. Może to i wygląda nowocześnie i "cool" na telewizorze, ale mnie takie coś od razu odrzuca. Dla mnie liczy się szybkość i funkcjonaność. Wejście do folderu na dysku i kliknięcie zajmuje mi 10s. Tutaj, wybranie odcinka, zanim bym się dokopał w "mojej" bibliotece zajęłoby mi 10 minut. Można włączyć osobno, ale wtedy to chyba nie ma sensu z tego korzystać, czyż nie?

Według mnie nie ma w tym nic ciekawego oprócz ładnego wyglądu. Opiera się to na ffdshow, więc wszystkie funkcje można mieć i w każdym innym playerze... także na pilocie i to o wiele prościej, jeśli komuś na tym zależy - Można skonfigurować tam skróty do niemal każdej funkcji (tak samo robi się tutaj), potem stworzyć pliczek do Girdera i wio z każdym pilotem R5.

Wg mnie pod względem osobnego odtwarzacza, to wygrywa KMplayer. Można ustawić w nim wszystko... np. w łatwy sposób zmienić nakładkę video, dzięki czemu można szybko wykorzystać grafę do odtwarzania *.mkv. Ogólnie jadę zawsze na Subedicie i niczego mi w nim nie brakuje, ale KMP często używam do odtwarzania różnych formatów al'a 4:3, bo szybko można dopasować kilkoma skrótami do ekranu, a na prawdziwym 4:3 wystarczy 1 klik.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Osobiście nie lubię mieć masy programów do obsługi podobnych rzeczy. Na XP od dawna używałem SubEdita i najwyżej Nero Show Time do filmów DVD. Reszta plików typu MOV czy RMVB zostawiałem dla WMP instalując tylko same kodeki.

Po zmianie systemu okazało się że SubEdit nie działa, więc zacząłem poszukiwać czegoś alternatywnego i niemal do wszystkiego z ładnym interface. No i natknąłem się wlaśnie na KM Playera. Nie dość że świetnie sobie radzi z plikami typu divix, DVD czy MKV w HD i full HD to jeszcze nie musiałem instalować żadnych kodeków. Jedynie real alternative i to wszystko. Program ma faktycznie mnóstwo funkcji i mnóstwo konfiguracji - nawet korektory obrazu i dźwięku. Trzeba jedynie nieco go po swojemu skonfigurować - np. tryb przełączania na pełny ekran.

Także naprawdę polecam jak wspaniały zamiennik SubEdita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Waszym zdaniem player jest najlepszy do obsługi pilotem albo który najłatwiej konfigurować? Czego do tego używacie?

Girder pod 7?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Waszym zdaniem player jest najlepszy do obsługi pilotem albo który najłatwiej konfigurować? Czego do tego używacie?

Girder pod 7?

Wydaje mi się, że najprościej i najszybciej to skonfigurować girdera.

Tutaj znalazłem pliczek http://www.kmplayer.com/forums/showthread....ighlight=girder

Wystarczy wziąć byle jakiego pilota i sobie tylko kody IR pozmieniać na takie jaki nasz pilocik będzie wysyłał. Można też szybko samemu przypisać funkcje do każdego innego playera.

Ja sobie właśnie przypisałem podstawowe funkcje do przycisków na pilociku od amplitunera, które nie są wykorzystywane - potrzebny jest odtwarzacz DVD tej samej firmy.

BTW: U mnie na 7 x64 działa wersja 3.2 z pluginem Igor. Późniejsze, to istny wodotryskowy shit i wyskakujące błędy przy tym sysie.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Waszym zdaniem player jest najlepszy do obsługi pilotem albo który najłatwiej konfigurować? Czego do tego używacie?

Girder pod 7?

Co do pilota, używam polskiego programiku "zdalne sterowanie" - ale ja mam pilota X10 (radio), a Ty chyba IR, skoro od razu o griderze. Co do playera - Media Center + Media Control Plugin, patrz mój wcześniejszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby był wygładzony i bez pikselozy, zaznacz we właściwościach subedit.exe "wyłącz kompozycję". Pisałem już o tym kilka razy.

 

Dijkstra

No widzisz. Z Girderem można skonfigurować praktycznie każdy pilot. W każdym domu znajdzie się coś w szufladzie od jakiegoś nieużywanego sprzętu. Koszt zrobienia czujnika na COM to kilka złotych. Można też zrobić na usb ale to już dla bardziej zaawansowanych... http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/IgorP...8AVR%29_eng.htm Hmm... chyba sobie zrobię, bo wkrótce COMa w budzie nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...