Skocz do zawartości
Elektronek

Subedit - Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci areo podczas oglądania filmów na pełnym ekranie? Chyba że oglądasz filmy w oknie, coś za coś.

HEEH... dokładnie. Nawet, jak się nie ogląda na pełnym, tylko się np pracuje w edytorze, to też nie wiem, jaki plus byłby z przezroczystości 1cm paska u góry i dołu ekranu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem nowy na forum. Witam z szacunkiem wszystkich specjalistów. Nie jestem bardzo wtajemniczony w tematyce odtwarzarek, choć od jakiegoś czasu na Win XP korzystam z kilku, w tym głównie z omawianego SubEdit player'a. Właśnie jednak przesiadłem się na nową maszynę z Win 7'ką i... oczywiście kłopot z SubEdit'em... Bardzo uważnie przestudiowałem całą powyższą wiadomość, mimo jednak to nie potrafię jednoznacznie zdecydować się, czy powalczyć o SubEdit'a kosztem WMP, czy nie. W decyzji pomogłoby mi, gdybym mógł uzyskać odpowiedź na powyższe pytania:

 

1. Do tej pory płyty CD i pliki MP4 nagrywane moją domową kamerą odtwarzałem na WMP. Czym proponujecie, mógłby wygodnie odtwarzać te rzeczy po wywaleniu WMP?

 

2. Gdybym się jednak NIE zdecydował na wywalenie WMP, czy jest wtedy jakaś odtwarzarka, która podobnie jak SubEdit miałaby funkcję przeskakiwania do przodu lub do tyłu o ustaloną (przez użytkownika) liczbę sekund, np. 4 sek., przy użyciu klawiszy (np. strzałkowych: przód, tył), bo ta drobna funkcja występująca w SubEdit'cie jest mi OGROMNIE potrzebna?

 

3. Jaka odtwarzarka, tak jak SubEdti, pozwala w trakcie oglądania filmu edytować równocześnie napisy, aby można było w nich nanosić korekty, bo to czasem robię? Chodzi mi wyłącznie o wprowadzanie i kasowanie wyrazów, a nie zależy mi na żadnych specjalnych dodatkowych efektach, typu czcionki, kolory, kursywy itp.

 

4. Czym najlepiem odtwarzać Dvix'a?

 

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez szaroczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. SubEdit.

2. Nie korzystałem z tego ale zacznę ;) Autora męczyłem o to, żeby na skrócie Ctrl+] można było ustawić własny czas, ale można się przecież przestawić na inne przyciski. Tyle lat z Subeditem i tego nie zauważyłem czizas... a może nie szukałem nawet :P ...? Cóż, człowiek uczy się całe życie. Co do innego to w KMPlayer można ustawić wszystko, co się chce.

3. Nie ma raczej takiego programu, który miałby to tak przejrzyste. Zazwyczaj programy oferują jakieś przesuwanie o jakiś czas... edytorów takowych nie spotkałem, ale testerem setek odtwarzaczy nie jestem.

4. Nie pamiętam, czy SubEdit to ciągnął, a nie mam takich plików, żeby sprawdzić.

KMPlayer wsysa wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że autor programu z jakiś wzgledów nie może zrobić wersji dla Win 7. Może jakiś inny programista poprawił by kod źródłowy działający pod Win 7. Osobiście uważam za najlepszy programem do edycji napisów jest SubEdit. Czy tylko dlatego mam się przenieść na Win XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez subedit działa pod W7 i nie ma zadnych problemów z edycją napisów. Akurat funkcja do której został stworzony ten program działa bez problemów. Co innego dodatek w postaci ułomnego odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs interfejsem, największa różnica jest taka, że zarówno SubEdit jak i BestPlayer korzystają z kodeków systemowych, natomiast MPC/HC zazwyczaj instaluje się po to, żeby nie musieć się z tym bawić (jakkolwiek można korzystać z zewnętrznych). Dla mnie ffdshow rządzi jeśli chodzi o filtry i dodatkowe możliwości przetwarzania obrazu.

Mozna przeciec zainstalowac swoje filtry (ffdshow) i wrzucic je jako filtry zewnętrzne w MPC-HC - ladnie bedzie playerek korzystal z ffdshow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przecież to napisałem. Czasem bez sensu wyciągać wypowiedź z kontekstu ;]

 

A teraz z innej parafii, na początek intro dla tych, którzy jeszcze nie spędzili 3 dni nad Win7 zgłębiając zagadnienie.

 

Windows 7 korzysta w dużej mierze z następcy DirectShow, zwanego Media Foundation. W postaci szczątkowej był już obecny w viście (EVR), ale w 7 mocno go niestety rozbudowali. Polega to na tym, że aplikacje multimediale m$ w pierwszej kolejności próbują użyć do odtworzenia multimediów własnych kodeków, dopiero jeżeli się to nie powiedzie, korzystają z zainstalowanych filtrów DirectShow. Problem w tym, że kodeki m$ całkiem nieźle radzą sobie z DivX, Xvid i H264.

 

I teraz:

 

U mnie np. SubEdit, bazujący na WMP nie ładuje w plikach avi ffdshow (czy innych kodeków), natomiast w MKV, gdzie potrzebny jest splitter, już tak (ładuje haali, następnie ffdshow). Problemu nie ma w BestPlayerze, MPC i innych zewnętrznych odtwarzaczach; problem polega na tym, że ja chcę (w zasadzie muszę) mieć windowsowe media center + ffdshow. Grzebiąc po sieci wypróbowałem kilkanaście rozwiązań, w tym:

MCDU (Media Center Decoder Utility) - działa na Viście, ni cholery w Win7

Win7DSFilterTweaker by CLSID (tego od buildów ffdshow) - nie działa w żadnym zakresie (więcej niżej)

Niesławne Win7 Codec Pack by Shark007 - nie działa

ręczne edytowanie kluczy rejestru wytropionych i opisanych jako odpowiedzialne za użycie MF przez aplikacje - zero reakcji (z resztą to właśnie robią MCDU i Win7DSFT)

 

Win7DSFT pozwala na:

- ustawienie preferowanych kodeków osobno dla każdego typu plików audio-video (u mnie nie działa)

- wyłączenie MediaFoudation dla danego rozszerzenia (nie działa)

- wyłączenie ogólnie Media Foundation i każdego jego dekodera osobno (poprzez usunięcie/zmianę nazwy dll, aby Win nie mógł go załadować).

 

Powyższe tweaki działały ludziom na Win7, ale wszędzie mowa była o buildach niższych niż 7600. Ja mam 7600 i wygląda, że dodali w nim dodatkowe zabezpieczenia (albo ja debil jestem i czegoś nie widzę. U mnie wyłączenie MF dla danego rozszerzenia powoduje, że media center nie może otworzyć pliku, podobnie wywalenie należących do niego dekoderów (DTV-DVD video decoder i Mpeg4s + Mpeg43 Decoder DMO). Innymi słowy - jeżeli WMP nie może załadować dekoderów Media Foundation, nie próbuje wogóle ładować DirectShow. Jeżeli dekodery MF nie są w stanie poprawnie odtworzyć zawartości, DS jest używane i działa poprawnie. Problem dotyczy tak wersji x64, jak i x86, na którą się przeniosłem w celu zawężenia pola poszukiwań. Efektem powyższego zmuszony zostałem do powrotu na Vistę na kompie HTPC.

 

Jeżeli ktokolwiek trafi w necie na informacje na powyższe tematy, info, że ktoś zmusił MC na Win7 build 7600 do używania DS do odtwarzania każdej zawartości to bardzo proszę o info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że aż tak dobrze nie znam się na komputerach mam mały problem... W którym miejscu mam szukać tej zakładki "Windows Features" ? Pozostałe sposoby na " odzyskanie funkcjonowania" subedita pod Win 7 już próbowałam i efekt był taki, że tylko dźwięk był ale bez obrazu...

Jakbyś Elektronku mógł mi napisać ścieżkę ( w miarę możliwości po polsku a nie po angielsku ) do tej zakładki to byłabym Ci bardzo wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc!! SubEdit zaczął odtwarzać ;-) Niestety, po wyłączeniu WMP obraz jest "poszatkowany" z kwadracikami... Zrobiłam tak jak radził Elektronek - wyłączyłam kompozycję pulpitu, ale obraz nadal jest "brzydki". Co gorsza, nie dotyczy to tylko SubEdita ale także pozostałych odtwarzaczy, tj. Best Player i MPC. Nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić...

Edytowane przez pusibear1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bo widzę że jest tu trochę speców w tym temacie. Po zainstalowaniu systemu windows 7 professional dość szybko trafiłem na ten temat i wszystko wedle opisu działa. WMP odinstalowany, włączanie programu jako administrator, wyłączone kompozycje przy starcie subedita. Wszystko byłoby ok, ale nie mogę zrobić odtwarzania plików WMV - wyskakuje błąd: Klasa niezarejestrowana: avitag: WMV. Miałem ten błąd także na xp (gdy używałem K-Lite Codec Pack). Na stronie producenta (czyli subedit.com) jest też taka wersja od razu z kodekami. Na xp udało się to zainstalować i wtedy problemu nie było (wszystkie kodeki jakie były mi potrzebne były w tym packu). Na windows 7 nie udaje się zainstalować poprawnie tej wersji z kodekami (nie działa subedit poprawnie - nawet z patchem na viste). Działa jednak zainstalowanie osobno czystego subedita i patcha do visty - wtedy wszystko działa poprawnie, poza tym odtwarzaniem wmv. Próbowałem podobnie jak to robi subedit wrzucić kodeki do jego katalogu domowego/codecs (wgrywałem K-Lite codec pack full) . Nie pomogło. Czy ktoś jakoś ten problem rozwiązał? Czy wgranie innych kodeków pomaga? Gdzie je instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Wszystko byłoby ok, ale nie mogę zrobić odtwarzania plików WMV - wyskakuje błąd: Klasa niezarejestrowana: avitag: WMV. [...]Czy ktoś jakoś ten problem rozwiązał? Czy wgranie innych kodeków pomaga? Gdzie je instalować?

Ja też tak mam, i już dawno się z tym pogodziłem. Pliki wmv odtwarzam MPCHC lub VLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam, i już dawno się z tym pogodziłem. Pliki wmv odtwarzam MPCHC lub VLC.

Ale na pewno nie da się z tym nic zrobić? W xp po zainstalowaniu paczki subedit z kodekami - w jednym pliku exe wszystko śmigało wyśmienicie, co trzeba zatem zrobić w tym wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pusibear1

Ja mam u siebie tak, że jeśli włączę jeden film w SubEdicie, a potem drugi w dajmy KMPlayerze, to jeśli KMPlayer korzysta z domyślnej nakładki (czyli tej, co SubEdit) to obraz w nim mam poszatkowany. Jeśli włączę na odwrót, najpierw w KMPlayerze i potem w SubEdicie, to obraz poszatkowany mam w SubEdicie. Jeśli włączam tylko w 1 odtwarzaczu, to obraz zawsze mam ładny. Wnioskuję, że jeśli masz zaznaczone w pliku subedit.exe "wyłączenie kompozycji" to musi coś u ciebie korzystać z nakładki domyślnej systemu przed włączeniem filmu.

 

 

Kombinowałem trochę z tym wmv ;) Na razie wiem, że po przywróceniu Windows Media Playera w Subedicie znika "klasa niezarejestrowana" i pliki wmv są odtwarzane. Myślę, że wystarczy znaleźć tę zmianę w rejestrze, która po przywróceniu WMP powoduje wyświetlanie przekreślonego czerwonego kadru, zamiast obrazu - pliki są odtwarzane wtedy w tle. Po prostu trzeba zostawić te wpisy, które są odpowiedzialne za wmv, a wywalić te które mącą coś w nakładce. Nic nie obiecuję, ale mam już pewien pomysł... tylko na razie mi się nie chce, bo wiem, że pochłonie to sporo czasu :D

 

No i kiszka. Za dużo zmian w rejestrze wywołuje samo odinstalowanie WMP, żeby to ogarnąć i posprawdzać. Ja mam po 3h dosyć.

Najlepiej, gdyby autor udostępnił kod programu, albo przynajmniej napisał z jakimi wpisami w rejestrze wiąże się ten błąd - czy też do czego od dokładnie się podpiął z WMP, żeby wmv szło.

A najlepiej byłoby dorzucić sam edytor do BestPayera, który ma już dość dopracowane kwestie nakładek i kodeków :)

 

Uparty byłem i dalej siedziałem, ale nic z tego. Pojawiło się rozwiązanie jak podmienić WMP12 na WMP11, ale wszystko jest robione środkami zaradczymi i mimo, że WMP11 mi działa, to nie jest on instalowany oryginalnie ze wszystkimi wpisami w rejestrze, takie, jakie były na Viście - na której patch subedita działał.

Był też jeden kodek/filtr, który dorzuca WMP12 zwany "Screen Capture filter" (wmpsrcwp.dll) - kombinowałem z wpisami w rejestrze w jedną i w drugą stronę (czyli gdy był zainstalowany WMP12 - usuwałem wpisy i jak był odinstalowany, to dodawałem) Żadnych zmian.

Jedyny moment kiedy, coś się działo, to przy usunięciu jakiegoś wpisu w rejestrze, który dodaje WMP12 - SubEdit wtedy cały czas pokazywał czerwony kadr i nawet w tle nie szło odtwarzanie HEHE

Jeszcze tak dopowiem, że po skasowaniu pliku qasf.dll (jest związany z formatem wmv) z folderu Windy Subedit wywala zamiast błędu "klasa niezarejestrowana" błąd "the source filter for this file could not be loaded".

To tyle.

P.S. Przed chwilą nasmarowałem do autora z prośbą o jakąkolwiek odpowiedź.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ustawiłem wyłączenie "kompozycji pulpitu", ale obraz nadal mam poszatkowany. Na viście nie było z tym problemu ( po przestawieniu wyświetlało normalnie ). Co zrobic? Napisy zresztą też są nieprzeźroczyste.. :/

 

edit: to chyba tylko problem ze sterownikami. mam laptopa i karte graf zintegrowana i dedykowaną i na tej drugiej (właśnie sprawdziłem) działa normalnie, na pierwszej nie.

Edytowane przez grgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po włączeniu programu znika przezroczystość, to powinno być OK chyba raczej wszędzie bez względu na kartę. Nie wiem jak jest na starszych integrach Intela, które nadawały się tylko do wyświetlania Worda, ale np u mnie na lapku z Radkiem HD3450 jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, babrałem się trochę w tym problemie z Subeditem pod Vista/Win7 x64 i w ciągu pół godziny w końcu udało mi się go ruszyć, dodam dodatkowo że było to całkiem proste.

 

Dzielę się więc swoim odkryciem w postaci gotowej paczki z instrukcjami po polsku oraz angielsku.

Proszę rozesłać to wzdłuż i w szerz aby jak najwięcej osób znów mogło się cieszyć tym najlepszym odtwarzaczem.

 

P.S. Jeśli lubisz się podszywać pod czyjeś czyny, to powodzenia ;)

 

Dołączam screen na którym testuje MKV, jak wiadomo na screenach nie uświadczymy samego obrazu ale widać pasek postępu oraz brak errorów.

 

Z poważaniem, Imperialny Inżynier OzaR_MidRashim.

 

LINK

 

http://www.mediafire...5uuwabcukl3tldr

post-186372-0-77784800-1299360204_thumb.jpg

Edytowane przez OzaR_MidRashim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...