Skocz do zawartości
Elektronek

Subedit - Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki serdeczne, Elektronek za Twoją superrobotę.

Wszystko śmiga aż miło a męczyłem się bardzo, bardzo długo.

Jest tylko jedna uwaga: od dziś powinieneś zmienić nick z Elektronka na WIELKI ELEKTRON!!!

Super i jeszcze raz dzięki!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

U mnie sprawa wygląda tak samo jak w poście Subedit - Windows 7 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 4 użytkownika fx_core, tyle że do punktu 7.

Po dodaniu kluczy rejestry wyskakuje kolejny błąd, a mianowicie: Nie można odnaleźć określonego modułu.

 

Nie znalazłem do tej pory rozwiązania, choć męczę się już kilka godzin.

 

Próbowałeś jeszcze raz zainstalować SubEdita, jakieś kodeki?

Jak się poddałeś, to szybciej będzie mi to chyba zdalnie zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Bardzo dziękuję za opis instalacji Subedita. Na 2 kompach działa idealnie, ale z moim laptopem mam problem.

W WMP wszystkie filmy działają idealnie, a w Subedicie niestety mam kwadraty i tło pod napisami. Oczywiście kompozycja wyłączona i wszystko zrobione według opisu, tym bardzie, że na 2 innych kompach działa. Podejrzewam, że problemem może być karta graficzna (zintegrowany Intel HD), póbowałem wgrać inne sterowniku, ale nie było poprawy.

 

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba jednak Intelek daje dupska ;)

Spróbuj jednak w systemie "Zaawansowane ustawienia systemu/Wydajność" wyłączyć wszystkie efekty obrazowe na stałe (Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności) Zajrzyj też do opcji grafy, jeśli w ogóle coś takiego istnieje na IGP Intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na mnie.

 

Męczę się już z tym pare dni.

 

1) W rejestrze ustawiłem uprawnienia. W tych dwóch głównych wpisach mam ścieżki do folderu subedita/WMP6.

2) Kodeki mam. WMP normalnie odtwarza pliki.

3) w Subedicie jest dzwięk, ale cały czas nie ma obrazu (przekreślony kadr).

4) F9 otwiera okienko Properties, jak 2 posty wyżej.

 

Pomocy :).

Edytowane przez kostekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmieniłeś w dobrym folderze w rejestrze? Czy na x64 zmieniłeś w HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\... zamiast w HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\... ?

Wrzucenie w obu folderach w niczym nie przeszkadza ;)

 

Co pokazuje to okienko przy odtwarzaniu?

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Info dla potomnych. Przy instalowaniu nowszych Catalystów do graf AMD wraz z dodatkami kodekami AVIVO (potrzebne do konwertowania filmów za pomocą grafy) w SubEdicie psuje się odtwarzanie. Tzn. odtwarza dobrze, ale obraz pokazuje się w jednej części pulpitu i tam zostaje nawet po przełączeniu na cały ekran. Tam gdzie film nie jest wyświetlany, a powinien jest ciemno fioletowy kolorek.

EDIT: Możliwe, że to nie AVIVO tylko same stery, bo znowu miałem ten problem, a AVIVO było odinstalowane. Tym razem usunięcie sterowników ekranu pomogło. Coś w Catalystach 11.6 skwasili.

 

Niestety ATI znowu coś zepsuło. SAM sterownik obrazu począwszy od 11.6 do 11.8 powoduje, że obraz w trybie "wyłączonej kompozycji pulpitu" nie pokrywa się z oknem programu :/

Oczywiście przy włączonym Aero i włączonej kompozycji wszystko jest ok z pozycją obrazu, za to występuje straszna pikseloza.

W sumie oprócz Subedita także Dscaler, którego używam do tunera TV, dopadła ta przypadłość.

Jedyne szczęście, że w Subedit .mkv (które tak naprawdę używane jest juz w +/- 90% przeze mnie) można potraktować Haali Media Splitter i póżniej CoreAVC.

Porada jak to wymusić na pozostałych rozszerzeniach mile widziana :)

 

Odnośnie jednoczesnego działania Subedita i WMP to metoda z #99 działa skutecznie, mimo tego że usunęło mi te wpisy po spatchowaniu.

 

Kurcze, przez te chol*** nowe sterowniki straciłem pół dnia i 2 reinstalki systemu.

Będzie trzeba naskrobać do ATI, że występuje taki problem z nowymi sterami. A szkoda byłoby tracić tak znakomity program, zwłaszcza edytor napisów.

 

 

Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit 6.1.7600 (Win7 RTM)

ATI Radeon HD 5850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaremoL

Zauważyłem dokładnie to samo, coś spierniczyli od 11.6. W sterach jest coraz więcej opcji do video (masa pierdół, a ja w obrazie nie widzę żadnej różnicy przy zmianach od 0 do 100 on/off). Wsadzili łapki nie tam, gdzie powinni i mamy obraz video na kawałku pulpitu.

 

@kostekk

Zainstaluj program do domyślnego folderu w Program Files... a nie gdzieś na jakimś zadupiu za przeproszeniem. W wypadku, gdy masz folder gdzie indziej to moje pliki rejestracyjne na nic się nie zdadzą... a są tam wpisy nie tylko do tych dwóch folderów w rejestrze, jeśli nie zauważyłeś. Są tam chyba wszystkie, w które ingerował SubEdit Patch. Te dwa podane przeze mnie były najważniejsze i chyba jako jedyne miały to zabezpieczenie (dlatego Vista Patch się wykładał i wywalał błąd podczas instalacji), ale nie powiedziane, że wszędzie będzie to działać - szczególnie jeśli mamy podmienione odwołania do plików z WMP operującego na C. Wszystko w SubEdicie jest powiązane z WMP i jeśli nie zmienisz wszystkich odwołań na D - koleś się po prostu gubi. Full pakiet wpisów ode mnie będzie działać, jak SubEdit będzie tam, gdzie powinien i tam gdzie instaluje się domyślnie patch Visty na SubEdita.

Jeśli użyłeś pliku rejestracyjnego ode mnie to masz zmienione tylko te dwa odwołania na D (BTW w tych dwóch folderach są pod dwa odnośniki, drugie są w folderach TOOBOX ;) ), a reszta odwołuje się do C:/PF/SubEdit. Jak zmienisz ręcznie na D, to jest szansa, że zaskoczy, ale nie widzę powodu, żeby chomikować SubEdita na drugiej partycji i to na dodatek luzem, bezpośrednio na partycji... a nie w jakimś folderze "PROGRAMY". Czyżby D był jakimś śmietnikiem u ciebie?

Nie miej pretensji, że coś ci nie bangla skoro ingerujesz w i tak trzymające się na wątłej nitce rozwiązanie... które nie wiem jakim cudem, ale działa i to widać u wszystkich... wystarczy tylko wszystko poprawnie wykonać i nie mieszać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek Jesteś WIELKI, wielkie dzieki albo DZIEKI, z początku nie wierzyłem że może się udać ale jak się już udało to poprostu... Nie mam słów zeby określić jak bardzo się ciesze. Subedit to moj ulubiony program a ty pozwoliłeś mi się cieszyc nim dalej. Jeszcze raz DZIEKUJE, Zarejestrowałem się tylko po to żeby ci podziękować!

Edytowane przez Subedit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie na brak pojawiania się obrazu w całym oknie. (do czasu aż AMD naprawi stery - albo już nie naprawią)

Wystarczy ustawić w opcjach inną rozdzielczość dla pełnego ekranu, niż tą co mamy normalnie.

U mnie po kliknięciu pliku włącza pełny ekran przestawia rozdzielczość i obraz pojawia się na całym. Po powrocie do formy okienkowej programu i pełnej rozdziałki obraz zostaje w całym oknie ;)

POZDRO

Tak to ma wyglądać:

post-20519-0-77923100-1313669046_thumb.jpg

Edytowane przez Elektronek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z przeźroczystością napisów. Wyłączam kompozycje pulpitu - a nadal napisy są na czarnym tle.

Win 7 Pro x64, wersja z odinstalowaniem WMP, KLite 7.60 Mega - generalnie wszystko ładnie śmiga, oprocz przeźroczystości napisów. Aha, sterowniki do grafiki najnowsze ze strony intela (zintegrowany Q43/Q45 na płycie).

 

I żebym to robił pierwszy raz w życiu to bym może się nie dziwił. Ale to już kolejna instalacja i przedtem było dobrze... jakiś pomysł co jeszcze można zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walczyłem trochę z subeditem no w sumie to 2 tyg po instalacji systemu, z tego co mi sie udało ustalić to sp1 w windowsie 7 powoduje problemy z uruchamianiem subedita, na pc bez sp1 chodził bez problemu.Ale udało się, a tym co dalej nie działa program subedit podsyłam pliczek reg dla win 7 32bit.

I żeby nie było jest to zmodyfikowany pliczek od użytkownika Elektronek dzięki któremu mamy wmp i subedita

 

Subedit win7 x86

Edytowane przez ŁasiU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walczyłem trochę z subeditem no w sumie to 2 tyg po instalacji systemu, z tego co mi sie udało ustalić to sp1 w windowsie 7 powoduje problemy z uruchamianiem subedita, na pc bez sp1 chodził bez problemu.Ale udało się, a tym co dalej nie działa program subedit podsyłam pliczek reg dla win 7 32bit.

I żeby nie było jest to zmodyfikowany pliczek od użytkownika Elektronek dzięki któremu mamy wmp i subedita

 

Subedit win7 x86

 

Witam.

Dziwne... nie były usunięte (x86) ze ścieżek do plików na 32 bitach ale nikt nie pisał, że coś nie chodzi. Mniejsza o to.

Najlepiej byłoby usunąć wszystkie x86 ze wszystkich ścieżek, bo widzę, ze w kilku miejscach zostało x86.

Jeśli pozwolisz ŁasiU, zrobię to w swoim pliku i walnę update w głównym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie na brak pojawiania się obrazu w całym oknie. (do czasu aż AMD naprawi stery - albo już nie naprawią)

 

Nie wiem czy AMD to specjalnie zrobilo, ale stery:

"AMD Catalyst™ 11.10 Version 2 Preview Driver"

naprawily sytuacje z obrazem.

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieje, ze takze w nastepnych wydaniach juz nie bedzie problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstal kolejny problem z Subeditem. Tym razem zwiazany ze sterownikami Nvidii. Po zainstalowaniu najnowszych sterownikow 285.62 WHQL (64-bit) z 24.10.2011 wystepuje problem podczas proby ogladania filmow na TV: czarny obraz (jesli mozna mowic o obrazie w tym wypadku ;-) ), na ktorym pojawiaja sie napisy, a w tle slychac dzwiek z filmu co kilka sekund urywany na moment. Odkrylem, ze gdy odznacze "ptaszek" przy "Wyłącz kompozycję pulpitu" obraz sie pojawia, ale wraz z nim wraca dawny problem z czarnym tlem pod napisami i delikatnie rozpikselizowanym nieplynnym obrazem. Ten sam problem wystepowal na 2-ch betach, ktore Nvidia wypuscila bezposrednio przed finalnymi 285.62 WHQL, ale myslalem, ze to wina niedorobek w betach. Niestety, mylilem sie. Ostatnie stery, na ktorych nie bylo tego problemu, to przedostatnie finalne 280.26 WHQL z 09.08.2011 - pozniej juz kaszana. Moze ktos juz wpadl na to jak rozwiazac ten problem? A moze wystepuje on tylko u mnie? Aha, problem wystapil na W7 x64 z karta GTX 570, zapomnialem o tym wspomniec wczesniej.

Edytowane przez Dzacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kiedyś korzystałem z porad umieszczonych w poście 99 i wszystko działało dobrze.

Teraz na nowej maszynie(Win7 x64) chciałem to powtórzyć ale niestety linki do filmiku oraz linki do poprawek rejestru chyba są nieaktualne :unsure:

Jeśli to możliwe prośba o update :)

 

OK pobrałem filmik oraz poprawkę rejestru (poprzez komórkę). Problemy z plikami @ RapidShare zapewne są związane z tym, że próbowałem pobrać pliki będąc za podwójnym NAT'em :wink:

Edytowane przez bern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam ten sam problem, co opisywany tu już wcześniej przez wiele osób. Testowałem już Regsvr32 msdxm.ocx, podane w temacie paczki (tylko pod architekturę 32-bit.), Windows Media Lite. Jak na razie żadnego efektu.

 

Pojawia się błąd z rejestracją DllRegisterServer, code 0x80020009 dla pliku msdxm.ocx.

 

System to Windows Vista Ultimate SP2 PL x86 (zainstalowany kilka dni temu, wcześniej SubEdit normalnie działał, a jedyna różnica była taka, że wcześniejsza instalacja to zupgrade'owany Ultimate z wersji Home Premium). Windows Media Player 11 nie da się wyłączyć, ani po Bożemu wywalić, a instalowanie Cygwina, by odpalić linuksową wersję SubEdita to IMHO ostateczność.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linuxowa wersja SubEdita to tylko prościutki edytor napisów, bez funkcji odtwarzacza.

 

Zamiast kombinować jak zmusić starocia do działania pod nowszymi systemami, nie lepiej przesiąść się na coś nowszego? Od momentu przerwania prac nad SubEditem pojawiło się trochę naprawdę dobrych odtwarzaczy, IMO lepszych od niego (chociażby Media Player Classic Home Cinema, SMPlayer, PotPlayer). Do edycji napisów zaś równie dobrze nadaje się oddzielny program - Subtitle Workshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest odpowiedź. BESTPlayera (starego i nowego) oraz Subtitle Workshop testowałem. Pierwszy zupełnie mi nie odpowiada, drugi jest w porządku, natomiast zdecydowanie lepiej mi się korzysta z SubEdita. Gdybym go nie potrzebował, to nie traciłbym czasu na pisanie tutaj.

 

Z SubEdit Player korzystam do edycji napisów, domyślnym odtwarzaczem jest Media Player Classic.

 

Niemniej jednak, udało mi się obejść problem jakąś pseudolosową i niepowtarzalną kombinacją działań, SubEdit działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie - zrobiłem to co w poście # 99 i SubEdit faktycznie działa. Mam Win 7 x64 Ultimate. ALE

 

- po pierwsze, nie widzę nigdzie (ani na pulpicie ani na dysku) skrótu do Vista Patch, skutkiem czego nie mam przezroczystych napisów,

 

- po drugie, mimo że SubEdit działa, jakość obrazu nie jest zadowalająca. W okienku tego zupełnie nie widać, ale na pełnym ekranie widać ząbki, obraz jest poszarpany i widać to nawet w BluRay ripach, nie mówiąc już o słabszych jakościowo plikach.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać te problemy? Pomocy!

Moja wersja sterów graficznych: ATI 12.4

Edytowane przez vish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktos mial podobny problem, ze tryb pelnoekranowy zawsze otwieral sie na jednym tylko monitorze? Mam dwa monitory, i zawsze tryb pelnoekranowy otwiera sie na konretnym monitorze.

 

Jesli ktos mial i udalo mu sie znalezc rozwiazanie, bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...