Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Uncharted 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam znów. Właśnie skończyłem grę z czego jest mi niezmiernie przykro ponieważ był to kawał wspaniałej przygody obitej kapitalną grafiką i dialogami.

 

Dosłownie raz zdarzyło mi się być świadkiem doczytania tekstury na budynku. Widoki miażdżące. Twórcy doskonale wiedzieli jaką grę zrobili i pozwolili sobie by raz na jakiś czas ustawić bajerancko kamerę by gracz mógł zobaczyć całą scenerie ( np. świątynia w której było wejście do Shambhali ).

 

Co mogę powiedzieć? Uncharted 2 powinno stanąć razem z PS3 na przeciwko mojego PC i zaśmiać się donośnie :mrgreen:

 

Jako że gra skończona to mogłem sobie pozwolić na małe zakupy w sklepie gry. Kupiłem tzw filtr nextgen. Doskonale widać jakie mają zdanie twórcy U2 na temat "next genowości" gier obecnych na rynku. Filtr zmienia barwy gry, dodaje chyba delikatne rozmycie i ogólnie robi z gry to co każdy z nas chce wyłączyć jak zaczyna grzebać w ustawieniach wielu nowych produkcji.

 

Słowo na koniec. Idę dalej grać na wyższym poziomie trudności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo waszych dobrych opinii na temat grafiki, początkowo byłem bardzo rozczarowany, nieciekawie to wyglądało..., lecz było to głownie spowodowane, że siedziałem niecałe 2m przed 46", trochę dalej i zrobiło się całkiem ok :lol: . Co do samej rozgrywki to bardzo mi się spodobała, dobre polskie dialogi, fajne lokacje. System celowania już taki rewelacyjny nie jest(chociaż, może to kwestia wprawy). Pograłem kilka godzin i dotarłem do bodajże 15 rozdziału, gdzie po wybuchu butli z gazem pociąg znowu?! się wykoleja i nagle powtarza się sytuacja z pierwszych minut gry, ale widzę, że dalej już trochę inaczej akcja się toczy.

 

btw. grał ktoś na multi? wczoraj próbowałem to jakoś nie chciało mi znaleźć żadnego serwera.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poca? Czy Ty aby nie byłeś zatwardziałym XBOXowcem? :D

 

A tak na poważnie to teraz proponuję zagrać w KillZone 2. Następna perełka only PS3. ;)

 

Pozdrawiam :)

<fru> i splunął na podłogę. Brzydzę się KZ2 ;] Grałem na w demo i gra w ogóle do mnie nie mówi. Obecnie gram drugi raz w U2 tyle że na wyższym poziomem. Potem zajmę się LBP.

 

To samo ratchet & clank. Nie mój klimat. Dostałem razem z PS3, ale zaraz sprzedałem.

 

Odnośnie powtarzania lokalizacji i grania w coś na początku co jest tak na prawdę środkiem gry... Uwielbiam takie zabiegi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzisz się KZ2? Ta gra jest takim samym majstersztykiem jak U1 i U2 tylko w klimatach S-F no ale szanuję Twoje zdanie. Myślę, że demko nie oddaje nawet 1/5 klimatu jaki panuje w grze. ;)

 

Co do U2 i pociągu to kolego carek chyba słabo rozumiesz fabułę. Ten pociąg w połowie rozgrywki to jeden z najlepszych momentów. :P Scenarzysta w genialny sposób przenosi nas w różne okresy i miejsca. Zaczynając grę od połowy i w połowie wracając do początku a tak naprawdę do kontynuacji naszej przygody jest rewelacyjnym pomysłem. :D Wtedy wszystko zrozumiałem i czym prędzej chciałem grać dalej. :) Kłaniam się nisko ND za tą grę albo film? Sam już nie wiem jak to nazwać. :P Ta gra ma tyle zwrotów akcji, że człowiekowi ciężko nadążyć za tym wszystkim co dzieje się na ekranie. I od początku do końca tak naprawdę nie wiedziałem kto jest po mojej stronie a kto przeciwko. Dokładnie nie będę opisywał bo nie chcę spojlerować. :) Co do multi to jak najbardziej da się grać. Od czasu do czasu pykam z kolegą w coopa. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to się nie gra, tego się nie ogląda..to się przeżywa ;)

 

Tak na spokojnie już (bo trochę od premiery minęło czasu) to jedna rzecz mi się jednak nie podoba - zakończenie (w sensie finałowej walki)..trochę jakby im pomysłów zabrakło, Drake's Fortune miało imho świetną końcówkę, tutaj poszli na łatwiznę..

 

@poca - daj szansę KZ2, Higsów się naprawdę fajnie naparza ;) Ja się tak samo do Gears of War nie mogłem przekonać, jak już to zrobiłem - wciągnąłem grę nosem :)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie, przecież premiera uber-mega MW2 była :lol:

 

btw ND podało, że sprzedało się 1,4mln sztuk..

 

edyta

Uncharted 2 grą roku na VGA Game Awards 2009

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "lista nagrodzonych ;)"

 

* Best Voice in a Video Game: Jack Black

* Best Action-Adventure Game: Assassin's Creed II

* Best Graphics: Uncharted 2: Among Thieves

* Studio of the Year: Rock Steady Games

* Best Team Sports Game: NHL 10

* Best Performance by a Human Male: Hugh Jackman

* Best Performance by a Human Female: Megan Fox

* Best Downloadable Game: Shadow Complex

* Best Wii Game: New Super Mario Bros. Wii

* Best Multiplayer Game: Modern Warfare 2

* Best DLC: GTA IV: The Ballad of Gay Tony

* Most Anticipated Game: God of War 3

* Best Independent Game: Flower

* Best Individual Sports Game: UFC 2009 Undisputed

* Best RPG: Dragon Age: Origins

* Best shooter: Call of Duty: Modern Warfare 2

* Best Fighting Game: Super Street Fighter 4

* Best Handheld Game: GTA: Chinatown Wars

* Best Racing Game: Forza Motorsport 3

* Best Soundtrack: DJ Hero

* Best Xbox 360 Game: Left 4 Dead 2

* Best PlayStation 3 Game: Uncharted 2: Among Thieves

* Best PC Game: Dragon Age: Origins

* Best Original Score: Halo 3: ODST

* Best Game Based on a Movie or Show: Southpark: Lets Go Tower Defense Play!

* Best Music Game: The Beatles: Rock Band

* Game of the Year: Uncharted 2: Among Thieves

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update wzmocnił siłę bronii jest jeszcze lepiej w mp.

Czasami jest ciekawie jak się staje naprzeciwko "rzyskiej ekipy" gosciami z zileonymi i żołtymi levelami.

Pad aż trzeszczy i w środku cichej nocy słychać co jakis czas "k..wa nieeeee" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Acera H5360. Co sobą zaprezentuje, okaże się niebawem. Na pewno opiszę swoje wrażenia w odpowiednim temacie. :) Na necie praktycznie nie ma info na jego temat więc muszę sam ocenić. To będzie moje pierwsze tego typu urządzenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż mi brak słów, by opisać tą grę. Co prawda grałem na razie w demko, ale gra zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Znakomita grywalność, klimat i oczywiście wiadomo co ;) grafika. Przez pierwsze 5 miniut nie mogłem grać, bo szukałem szczęki na podłodze ;) Miód wylewa się z ekranu. Jutro zamawiam ;)

 

 

P.S a ta miła pani na końcu demka to kto ;) ? Wiem muszę pograć w pierwszą część. Zamówię też. Ehh będę głodował przez rok ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o U1. Jak bardzo trzeba zagrac w U1 przed U2? W sensie czy jest to tylko po to, zeby zobaczyc roznice techniczne i skok jakosciowy czy ma to tez DUZY wplyw na odbior fabuly w U2? Przed GoW3 chcialem zaliczyc wlasnie U2 i Killzone2, ale o tym drugim naczytalem sie, ze owszem wyglada kozacko, ale fabula jest kiepska i generalnie nie wciaga. A wlasnie klimacik stawiam wyzej niz graficzne wodotryski takze KZ2 wypadl z listy. Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o U1. Jak bardzo trzeba zagrac w U1 przed U2? W sensie czy jest to tylko po to, zeby zobaczyc roznice techniczne i skok jakosciowy czy ma to tez DUZY wplyw na odbior fabuly w U2

Bardzo - i nie dlatego, że ma wpływ na odbiór fabuły (bo U1 z U2 łączą tylko bohaterowie na dobrą sprawę) czy te aspekty techniczne, ale dlatego, że to zaj*****a gra i mieć PS3 i nie mieć/zagrać w U1 to zbrodnia ;)

No i jak dla mnie U1>U2 pod względem zakończenia - w sensie zarówno mechaniki jak i ogólnie fabuła U1 bardziej mi się podobała.

A z KZ2 imho błąd - fabularnie może bez fajerwerków, ale pod względem wrażeń z rozrywki..te 8h zdecydowanie warto poświęcić :)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o/t Też do KZ2 podchodziłem bardzo sceptycznie, ale gra się bardzo przyjemnie (graficznie momentami powala, mechanika też jest dobra- a naczytałem się, że jest za powoli etc.). Po aktualnych cenach zdecydowanie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o U1. Jak bardzo trzeba zagrac w U1 przed U2? W sensie czy jest to tylko po to, zeby zobaczyc roznice techniczne i skok jakosciowy czy ma to tez DUZY wplyw na odbior fabuly w U2? Przed GoW3 chcialem zaliczyc wlasnie U2 i Killzone2, ale o tym drugim naczytalem sie, ze owszem wyglada kozacko, ale fabula jest kiepska i generalnie nie wciaga. A wlasnie klimacik stawiam wyzej niz graficzne wodotryski takze KZ2 wypadl z listy. Z gory dzieki za odp.

Zdecydowanie zagraj w U1 -> U2 mimo, że powiązań nie ma. Gdybym dzisiaj zaczynał przygodę z tą grą również zaczął bym od jedynki. Jeszcze bardziej nakręcisz się na U2. W drugą stronę może być przeciwnie. :) Będzie Ci brakować kilku pomysłów z 2 części. :)

 

KZ2 zdecydowanie przytul bo naprawdę warto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...