Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Uncharted 2

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwodzicie się Panowie nad tym Drake's Fortune jakby co najmniej kosztował 500zł i trzeba go było z Korei Północnej sprowadzać ;)

 

Ja sobie myślę przejść jeszcze raz U2 z tym filtrem, o którym poca wspominał, fajnie to wygląda, ale wcześniej chyba jeszcze raz łyknę U1 właśnie ;) Swoją drogą odpaliłem ostatnio tak na chwilkę po długiej przerwie U2 i pierwszy raz od bardzo dawna nie skrzywiłem się słysząc polską lokalizację.. Boberek naprawdę dał radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj ukończyłem 1 cześć i dzisiaj udało mi się pożyczyć część 2. Po pierwszej części wrażenia mam troszkę mieszane. Gra oczywiście cudna, ale IMO dość krótka. Na dobrą sprawę jak się rozkręciło to już były napisy końcowe. Grywalność niezła, chociaż mogli by dać nieco mniej strzelania, a więcej zagadek, wspinaczki, itp. Co do U2 to miażdży grafiką. Nie chcę tu przesadzić, ale są miejsca w których Crysis jest mocno średni. Ale są też tekstury takie sobie. Ale ogólnie im dalej tym grafika coraz ładniejsza. No i nie brakuje też dobrego humoru. Pożyczyłem wersję kolekcjonerską. Zupełnie inne pudełko. Wygląda IMO lepiej od wersji zwykłej. I taką właśnie wersję będę kupował.

 

Nie zdradzając mi zakończenia napiszcie czy jest szansa na 3 część ? Gra momentami zostawia daleko w tyle Tomb Raidery i Indiana Jones'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no brak mi słów. Włączyłem na chwilę pause, by ochłonąć. Crytek ze swoim Crysisem powinien się zainteresować zleceniami dla programistów Naughty Dog, bo to co oni zrobili w Uncharted 2 w tym momencie przeszło wszlekie moje oczekiwania. Warto dla tej gry kupić zarówno PS3 jak i samą grę. W maju jak znajdą się fundusze to kupuje bez wahania. Grywalność jest równie dobra jak grafika.

 

Ocena jaką daje po 1.5 godziny wooolnej gry to 10/10. Ostatnio taką wystawiłem Half-Life 2 (w dniu premiery).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Justin Richmond (jeden z twórców multi w U2) potwierdził prace nad kolejną częścią już w listopadzie ubiegłego roku, pozostaje tylko czekać ;)

@Devil - wszystko co najlepsze dopiero przed Tobą, zabawa zaczyna się dopiero w Nepalu jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem sobie przerwę. Jednak tak jak tu niektórzy pisali będę sobie dawkował tak po 2 godz gry dziennie.

 

Aha no i mam pytanie odnośnie tych cut-scenek. One są renderowanie na silniku w czasie rzeczywistym czy to po prostu zwykłe filmiki. Chodzi mi o to że cut-scenki w 1 części wyglądają lepiej niż sama gra. Tak przynajmniej mi się wydaje. Tu w 2 części widzę swobodne przejścia z cut-scenek na samą grę. Ale już wtedy grafika nie powala tak bardzo. Ale to może złudzenie i moja wada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś skończyłem część pierwszą, a dwa dni wcześniej drugą i muszę powiedzieć, że klimatem jedynka biję drugą na łeb. Obie gry są świetne, lecz Drake's Fortune pachniało prawdziwym mistycyzmem. Among Thieves jest jedynie bardziej widowiskowe. Poziom graficzny obu gier jest ten sam. Polecam pierwszą część tak samo jak drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że graficznie U2 bije U1 na głowę. :) Zresztą grywalnością jak i całą resztą również. :)

 

@Devil

Cut-scenki są wyrenderowane na silniku gry dla tego nie widać między nimi przejścia. Prawdopodobnie w międzyczasie gra doczytuje kolejne dane. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U2 to wiadomo, lepsza animacja, DoF i wybuchy ładniejsze. W jedynce Drake dziwnie trzyma broń podczas celowania, tak jakby miał strzelić nam w bok celownika, a nie w to co celujemy. Co do reszty to najwyraźniej jestem ślepy, bo to że w helikopter, bo walący się most, bo coś tam się zaświeciło w U2, to nie znaczy, że grafa lepsza tylko gra jest bardziej zróżnicowana. Oświetleniem i teksturami te gry praktycznie się nie różnią... acha okropne jest rzucanie granatów w jedynce. Ten kto przeszedł dwójkę i zabrał się za część pierwszą będzie wiedzieć o co chodzi.

 

edot: tymczasem, zapraszam do łupania na multi w U2 :)

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi napisze co daje ten filtr nextgenowy ? Zakupiłem go w sklepie, załączyłem, ale nie widzę zbytniej różnicy.

 

EDIT: Ok już wiem. Wcześniej wybrałem źle oświetlone miejsce. Wyszedłem na otwarta powierzchnie i zrobiłem porównanie. Wszystko jakby ciemniejsze, a dalsze scenerie lekko rozmazane. IMO średnio to wygląda więc wyłączyłem. W zasadzie Uncharted 2 najbardziej szokuje tą paletą barw. IMO jest bardzo kolorowa. Po prostu lepiej to wygląda niż w takim Tomb Raider: Underworld. Ludzi od ND wykonali kawał dobrej roboty. Jestem już w Nepalu i gra się mocno rozkręca.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka: warto zmienić wersję ENG na PL? Zdobyłem U2 po powiedzmy okazyjnej cenie, ale wersję angielską i zastanawiam się czy nie zamienić tego na naszą rodzimą edycje. Wczoraj skończyłem KZ2 i to co najbardziej zabiło klimat tej gry to właśnie polski dubing. Generalnie nie jestem fanem takich rozwiązań i został bym z tym co mam, ale słyszałem sporo o podkladzie do U2. Tylko znowu: glosy w GoW3 tez mialy byc super, a wyszly srednio. Wiec krotko: zamienic wersje ENG na PL?

 

pozdro

 

BTW. Zanim odpalilem gre musialem sciagnac aktualizacje. Patch wazyl kilkaset MB!! WTF?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto.Dubbimg jest ok. Powiedziałbym, że nawet bardziej niż ok. Ale to oczywiście za jakąś dodatkową opłatą ? Co do patcha to przyzwyczaj się. Niektóre gry tyle pobierają. Ja mam dość szybkie łącze 30 mbit, ale w przypadku PS3 max ile wyciągam do 9.6 mb/s (średnio), tak jakby coś ograniczało. A z tego co mi wiadomo PS3 ma 1 gbitową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka: warto zmienić wersję ENG na PL? Zdobyłem U2 po powiedzmy okazyjnej cenie, ale wersję angielską i zastanawiam się czy nie zamienić tego na naszą rodzimą edycje. Wczoraj skończyłem KZ2 i to co najbardziej zabiło klimat tej gry to właśnie polski dubing. Generalnie nie jestem fanem takich rozwiązań i został bym z tym co mam, ale słyszałem sporo o podkladzie do U2. Tylko znowu: glosy w GoW3 tez mialy byc super, a wyszly srednio. Wiec krotko: zamienic wersje ENG na PL?

 

pozdro

 

BTW. Zanim odpalilem gre musialem sciagnac aktualizacje. Patch wazyl kilkaset MB!! WTF?!

 

przy kz2 nie miales przypadkiem wyboru wersji jezykowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskim wydaniu KZ2 jest opcja angielskiego dubbingu, to (oraz zmiana obłożenia pada i założenie real triggers) pierwsza rzecz, jaką zrobiłem przy uruchomieniu Killzone'a.

 

Natomiast co do U2 PL, to moim zdaniem warto zagrać w naszym języku, Boberek odwalił kawał doskonałej roboty, reszta ekipy też daje radę. Dla mnie dubbing w U2 > HR > GoWIII.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze odpowiadam sobie na jedno pytanie: czy znam angielski? Znam, więc gram w oryginale. Dlaczego? Dlatego, że oryginalne głosy są takie jakie chcieli twórcy i kropka. W U2 zdecydowanie lepsze są angielskie głosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do j.angielskiego i chyba nie możemy zaakceptować naszego w gracz czy filmach. Oczywiście i ja kiedyś byłem nastawiony na antydub ale z czasem przekonałem się, że nie mam racji. Dubbing w PL często nam się nie podoba ze względu na charakterystykę wymowy. Polski akcent bardzo różni się od innych języków i jak nasłuchamy się oryginału to uważamy, że tak powinny brzmieć dialogi ale przecież nie da się po polsku z amerykańskim akcentem. Często dubbingowcy do tego dążą i wychodzi kupa. Ale jak rola odgrywana jest zgodnie z zasadami języka polskiego to jest ok i U2 jest tego najlepszym przykładem. Warto zagrać w U2 PL ponieważ na płycie i tak jest wersja EN. I warto zacząć od języka PL. Ja tak zacząłem grać i teraz nawet nie myślę, że mam EN do wyboru. Po prostu nie czuję potrzeby zmiany naszego języka na coś innego. ;) Polecam się przełamać. Aha. W KZ2 trochę źle dobrali postacie i kilka dialogów zawalili. Z tym się zgodzę. Za to U2 jest świetnie zdubbingowane. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze odpowiadam sobie na jedno pytanie: czy znam angielski? Znam, więc gram w oryginale. Dlaczego? Dlatego, że oryginalne głosy są takie jakie chcieli twórcy i kropka. W U2 zdecydowanie lepsze są angielskie głosy.

 

No ja tez mam takie podejscie, ale wszyscy potwierdzaja, ze Boberek dal rade tym razem.

A ja się nie zgodzę. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do j.angielskiego i chyba nie możemy zaakceptować naszego w gracz czy filmach. Oczywiście i ja kiedyś byłem nastawiony na antydub ale z czasem przekonałem się, że nie mam racji.

Pomijajac, ze ang dub jest zawsze bardziej zblizony do tego co mieli w zamysle tworcy to zostaje jeszcze kwestia "klimatu". Mi po prostu nie pasuje osoba o angielskim imieniu i nazwisku mowiaca po polsku, jest to nienaturalne i malo "realne". To jest glowny powod tego, ze wole oryginalna sciezke. Raz na jakis czas nie zrozumiem czegos na 100%, ale w wiekszosci przypadkow wtedy mozna wywnioskowac wszystko z kontekstu wypowiedzi. Co do U2 to nie chcialem czekac i zaczalem gre. Na razie 7 czy 8 rozdzial zaczynam, jak na razie jest dobrze, fajny humor, strzelanie daje duzo funu, przygoda iscie filmowa. Zobaczymy co dalej, bo z tego co wiem, to najlepsze dopiero przede mna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastha błagam Cie, ale przy tego typu grze i do tego jeszcze na maxa wciągającej taki poziom dubbingu jest do zaakceptowania. Ja też jestem negatywnie nastawiony do dubbingu, ale w przypadku Uncharted 2 czy God Of War 3 zeszło to na dalszy plan. Gry te są po prostu za dobre, by się tym przejmować. Ty dopiero jesteś 8 rozdziale.

 

Dla mnie akurat prawdziwa gra zaczęła się właśnie od Nepalu. Chociaż bywały krótkie momenty gdy gra mnie nużyła. Ogólnie za dużo tego strzelania troszkę. Ale im dalej to coraz ciekawiej i strzelanie akurat staje się taką częścią gry. Chociaż i tak uważam, że mogli by dać więcej zagadek.

 

Na razie skończyłem na 24 rodziale. Myślę, że jeszcze kawałek przede mną i zdecydowanie mam zamiar kupić wersję kolekcjonerską. Mimo wszystko pożyczanie gry w celu przejścia to tylko zalążek. Zdobywanie trofeów i podziwianie widoków to dopiero jak będę posiadał własny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dubbing w U2 jest do zaakceptowania? Wg mnie to najlepiej zdubbingowana gra na wszystkie systemy i tutaj nie musimy coś akceptować. Skoro dla Ciebie dubbing zszedł na dalszy plan to znaczy, że jest tak dobry, że nie odczułeś jego obecności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - poświęć te dodatkowe 10h i przejdź grę w obu językach ;) Też jestem zwolennikiem oryginalnych ścieżek dialogowych (bo faktycznie - dla mnie są one dokładnie takie jak zakładali sobie programiści - a już zwłaszcza w Uncharted, gdzie dialogi nagrywane są w czasie sesji mo-cap co imho już dawno powinny robić inne studia ;)), ale polską wersję U2 przeszedłem z przyjemnością. Swoją drogą najfajniejszym rozwiązaniem byłoby granie w języku odpowiednim dla środowiska w jakim dzieje się akcja gry - jak w filmach Gibsona ;) AC2 imho wiele zyskuje, gdy gra się po włosku :)

A swoją drogą - poprawili ten babol z wstawką portugalską w okolicach 16 rozdziału ?

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i opuściłem Szambalę zostawiając Lazarevica w tyle. Ogólnie gra niesamowita i dająca pełną frajdę grania. Grywalność i grafika idą mocno w parze w tej grze. Często przystawałem, by podziwiać pięknie widoki i szczegółowość grafiki wykonanej przez Studio ND. Do tego to wszystko utrzymane w niesamowitym klimacie. Nie zabrakło też dobrego humoru aż do końcowych napisów. Oprawa dźwiękowa też bardzo dobra. W zasadzie tą grę mocno porównywałem do serii Tomb Raider, ale Lara Croft jednak ogółem i tak wypada tu średnio( kiedyś bym coś takiego nie napisał wierzcie mi). Moja ostateczna ocenia nie uległa zmianie i jest to 10/10. Ostatnio tyle dostał Half Life 2, gdy go przeszedłem w jeden dzień w dniu jego premiery.

 

 

Dawkowałem sobie ją po 3-4 rozdziały i nie było dnia, by mnie nie wciągnęła. Z początku miałem zamiar ją przejść w 2 dni, ale tak chyba było lepiej. Grę oddaje kumplowi, a za jakiś czas kupię sobie ją na własność. Tylko i wyłącznie kolekcjonerkę. A potem cierpliwie poczekam na 3 część. ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - poprawili ten babol z wstawką portugalską w okolicach 16 rozdziału ?

 

Nie poprawili, i to nie portugalski, a węgierski na moje ucho ;)

 

Devil, moje odczucia bardzo podobne, kawał rewelacyjnej gry!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalski, sam co nieco szprecham więc pewny jestem ;) Choć słyszałem, że były osoby, którym się rosyjski pojawiał więc wszystko jest możliwe :).

 

Panowie też mieliście wrażenie, że walka z Lazareviciem była pójściem na łatwiznę przez programistów ? W Drake's Fortune imho dużo lepiej ostatni etap był zbudowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co słyszeli rosyjski tyle go znają co z opowieści. :P Jeśli chodzi o Lazarevica to mogli bardziej urozmaicić walkę. Już ktoś wcześniej wspomniał, że zabrakło im pomysłu i może to prawda. Bardziej podobała mi się ucieczka z Shambali niż sama walka z Bossem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...