Skocz do zawartości
Melampus

Deep 2undertow Rev.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Chciałbym przedstawić mój zestawik klozetowy. Jest to 2 rewizja. Pierwszą niestety wspomnę krótko, ponieważ remont mi się po chacie przetaczał i kiepsko było cokolwiek stworzyć od strony dokumentacyjnej… No to do rzeczy.

 

 

INFO

Cała przygoda zaczęła się tak naprawdę od momentu złożenia trzeciego kompa w życiu, który jest bardzo szczególny, bowiem złożyłem go w całości za własne fundusze. Chciałem żeby była to totalna maszyna do zabijania. I tak oto w maju stałem się posiadaczem tego sprzętu:

 

CPU QX9650,

RAM 4 GB Mushkin XP 8500 DDR2,

MOBO EVGA 780i,

GPU EVGA 9800GX2,

SND Asus Xonar D2,

HDD 500GB WD Abbys,

DVD Samsung DVD-RW (poprzedni PC),

CASE NZXT Lexa

PSU ModeCom VOLCANO 850 W,

LCD Nec 90GX2 MultiSync Pro

 

Było super przez tydzień, ale później zaczęła mi doskwierać bolączka wszystkich 9800 GX2 – ciepło. Pomimo 2 tuneli powietrznych, w budzie panowało 50 C! O szumie suszary (chłodzenie GPU) nie wspomnę. Karta i płyta robiły swoje, a i Quad dorzucał jeszcze 3 grosze. Mocnym overclocking raczej nie miał racji bytu. Postanowiłem więc coś zdziałać i tak trafiłem na Forum PurePC. Poczytałem, popytałem i wziąłem się do roboty.

 

 

REWIZJA 1

Po miesiącu męki zwodowałem swój pierwszy kibel. Przedstawiało się to następująco:

 

Laing DDC 12V 1plus RT (w boxie) blok EK WB 9800 GX2 -> APOGEE GTX -> Thermochill PA120.3 I 4xFender 120 mm -> AquaBay M3. Wszystko złączone Feser 10/13 I szybkozłączkami, a zalane Feser One Blue.

 

Tempy spadły dyrastycznie chociaż nie do końca. Na GPU z 90 C do 51 w stresie, CPU (i tu największy ból) raczej tylko o 5 C! Jak się okazało Swiftech skopał mocowanie. Nieźle się namęczyłem z tym ale w sumie i tak niewiele zyskałem na CPU. Grunt, że w budzie tempy nie przekraczały 28 C! GPU od razu wykręciłem i było dobrze.

 

 

REWIZJA 2

W międzyczasie dokupiłem kolejne 4 GB ramu, Revolteca do chłodzenia AC dysku, wywaliłem boczny Wentylator 120 z okna. Suma summarum wytrzymałem do listopada. Zadziałaliście na mnie jak koka na narkomana. Zaczęło mnie nosić! Powiedziałem sobie trzeba iść dalej za ciosem i wykręcić porządnie tego proca i resztę configu! No i dałem czadu jak na początkującego wodnika szuwarka. Postanowiłem zrobić dwa obiegi i nie martwić się już w ogóle żadnymi temperaturami. Cel był wysoki – raz, że jestem początkujący (ale fascynat i entuzjasta), dwa - Lexa do dużych towerów nie należy, no i chciałem żeby to jakoś porządnie się prezentowało. Kompromisy nie są jednak mi znane. Montowałem klozet tydzień. Największy kłopot był z umieszczeniem chłodnic. Miały być początkowo połączone wetylami w ”kanapkę”, ale to nie wyszło. Radbox Swiftecha też nie dałby rady i zrobił - by by, podobnie jak M3 (stanowczo za blisko wlot i wylot – piana jak w oczyszczalni ścieków). Poza tym chciałem umieścić chłodnice króćcami do góry (koniec kłopotów z odpowietrzaniem). Po wykorzystaniu wszelkich zdolności MacGyvera wyszło to co wyszło:

 

Obieg 1 CPU/MOBO (czerwony):

Laing DDC 12V 1plus RT, EK SB 790 Acetal, D-Tek Fuzion V2, EK NB 780 Acetal, EK 680 Mosfet p1, Thermochill PA120.3 with 3xNoctua, XSPC res., Feser One Red, złączki Feser 10/13, wąż Feser Red 10/13

 

Obieg 2 GPU (niebieski):

Laing DDC 12V 1plus RT, EK WB 9800GX2, Thermochill PA120.2 with 2xFender, XSPC res., Feser One Blue, złączki Feser 10/13, wąż Feser Clear UV 10/13

 

Jak to wepchałem do środka - nie pytajcie :rolleyes: Najgorsza była zalewka wszystkiego – ponad godzinę się męczyłem, ale powietrza pozbyłem się w ciągu 20 minut :wink: Ot co!

 

 

FOTO

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

DANE

CPU – idle 32-35 C //// stres 48 C max (po wykręceniu na 3.8 Ghz 422x9, 1.312 V)

GPU – idle 32 -35 C /// stres 45 max (po wykręceniu na: rdzeń 740 / shadery 1850/ pamięć 1100)

SPP – idle 38 C /// stres 43 max

MCP – idle 26 C /// stress 31

 

 

PROFITY

Kolejny wentyl poszedł w odstawkę. Po dowaleniu ramu do 8 GB i schłodzeniu płyty jak należy, koniec ze zwiechami po overclockingu. Normalnie można robić z tą płytą co się jawnie komu podoba! Rezy XSPC to najlepsze zbiorniki do zatok 5.25 – brać w ciemno! Cisza i chłód i jeszcze raz chłód (Arktyka to nie jest – ale!). W końcu mój pc wygląda ładnie :lol2: (ale to już oceńcie sami)…

 

 

FUTURE

Póki co mam zamiar zmienić Fendery na Noctue na T.120.2. Remont zrobił swoje (kurz = hałas). Porządek z zasilaniem na dole obudowy :wink: Lada dzień powinna dojść do mnie osłona na T.20.3 (wielkie to ale delikatne). W dalszej przyszłości 6 miesięcznej – planuje rozwój HDD – może jakaś macierz. Myślałem aby wtedy zarzucić jakiś bloczek na dyski i podpiąć to pod 2 circuit. Wymienię również nagrywarkę DVD na Blu-Ray i pozbędę się ostatecznie z użytku ATA i tych nieporęcznych kabli. Na pewno czeka mnie wymiana GPU ale to uzależnione jest już od DX11 :damage_wall:

 

Dobra koniec biadolenia! Czekam z miłą chęcią na Wasze komentarze i uwagi.

 

 

Na koniec chciałbym podziękować Wszystkim Forumowiczom tego działu za inspiracje i natchnienie oraz wszelką pomoc merytoryczną. Jesteście THE BEST! Bez was grzałbym tranzystory. Jeszcze raz wielkie dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 układy gruuubo. Ciekawie prezentują się kolorki węży. Gratulacje za poświęcony czas na poskładanie do kupy całości wygląda to dość sympatycznie :) Nie będę pytał o koszta, bo są gigantyczne, ale jak ma się takiego potwora w puszce, to trzeba w niego doinwestować w chłodzenie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się kolorki ;) Do mojej mobo by się takie coś nadawało :D

 

Podoba mi się choć węże bym jakoś inaczej poprowadził, nie wiem jak bym to zrobił - zważywszy na dwa loopy - ale jednak ;)

 

7.5/10 - za tyle węży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły sprzęt, niezły Lcek :] Niezle upchałeś wszystko. 

 

Ale.....

 

1. Zrób lepsze fotki bo te które są nie nadają się do niczego........... 

 

2. Za dużo węży

 

3. Przydałaby się wieksza buda :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A moim zdaniem tyle węży w takim kolorze daje fajny efekt ;). Jakby były tylko przeźroczyste to może i źle by było, ale za kolor wielki pluus ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i komentarze.

Co do poprowadzenia węży to raczej dużej innowacji tutaj nie da się wykombinować. Obieg z GPU raczej standardowo. Natomiast obieg CPU (czerwony) można by trochę zmienić :unsure: . Jednak zraziłem się do temperatur na CPU po pierwszej rewizji i postanowiłem przede wszystkim schłodzić CPU a potem NB. Ten ostatni grzeje się niemiłosiernie - szczególnie, że jest tam również układ n200 odpowiadający za SLI. Dlatego poprowadziłem pierw chłodziwo na SB, który normalnie jest w passivie, a później na CPU i dopiero na NB. Dalej juz tylko mosfety - a tym niewiele trzeba. Jeśli będę coś zmieniał w tym circuicie z pewnością pomyślę może nad innym układem rur, tym bardziej, że nie jest tak źle z tempami na chłodnicy (Noctuy i Tchermochill robią swoje) bo ta jest cały czas letnia.

 

Co do kolorów to dużo osób używających Feser'a Red narzekało na kolor (za blady/pomarańczowy). Postanowiłem to wzmocnić stosując czerwony Feser z z czerwonymi rurami Fesera. Chyba pomogło, ale do pełnego czerwonego jeszcze sporo brakuje. Mi to nie przeszkadza :rolleyes: . A tak swoją drogą to czy ktoś z Was uzyskał "żywy" czerwony w swoim WC?

 

Zdjęcia na pewno zamieszczę jak tylko przyjdzie to o czym pisałem wcześniej.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem spoko układzik, tez mam problemy z tempami i będe kombinował z drugą chłodnicą, a jak to nie wyjdzie to z drugim obiegiem :P Ale widze, że pompki masz pozamykane w jakiś boxach? Mógłbyś napisać co to za sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem spoko układzik, tez mam problemy z tempami i będe kombinował z drugą chłodnicą, a jak to nie wyjdzie to z drugim obiegiem :P Ale widze, że pompki masz pozamykane w jakiś boxach? Mógłbyś napisać co to za sprzęt?

Już wyjaśniam. Pompki Liang'a zamkniete są w Watercool Laing Silentstar DDC-Box LT (więcej szczegółów pod tym adresem.

W sumie bardzo fajna i przydatna rzecz z tych boxów. Nieźle wyciszają i pasują idealnie w zatoki 3,5 cala. Z tego co doświadczyłem, w takiego boxa wejdzie raczej każda pompka Lianga o typowych dla tej marki kształtach, wbrew temu co piszą w sklepie na ten temat (sprzedawcy sami zresztą byli zdziwieni jak im o tym powiedziałem :rolleyes: ). Pompka w takim boxie nie nagrzewa się (dotykając boxa, ten nadal był letni po kilku godzinach użytkowania kompa).

Ja swoje boxy zamontowałem na szynach, które funkcjonują w mojej obudowie. Musiałem wywiercić tylko dodatkowy otwór w plastikowej szynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem wcześniej mam już co trzeba. Postanowiłem więc cyknąć jeszcze trochę fotek ale tym razem bardziej się w tym postarałem :rolleyes: (przynajmniej tak mi się wydaje). No to do rzeczy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: Galeria DEEP 2UNDERTOW Rev.2

 

A jeśli chcecie sobie 'melampaknąć' :blink: ->: też się coś znajdzie :)

 

W miarę jakichkolwiek postępów (ulepszeń) będę się tu aktualizował. Dzięki za komentarze...

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo tu niczego nie zaprezentowałem ale wciąż czuwałem w temacie :wink:

Dzięki za opinie i komentarze oraz za zerkanie w ten temat.

 

Musze przyznać, że usilnie myślę o nowej rewizji. Planuję tym razem wszystko (cały LC) umieścić w obudowie komputera. Przeglądam więc wszelkie obudowy, które były by w stanie pomieścić moje 2 thermochille. Łatwe to nie jest, bo wybór co prawda jest ale jak człowiek zaczyna kombinować z poprowadzeniem węży, ułożeniem zbiornika, umieszczeniem chłodnic i pompy, to tak różowo już nie jest! Oczywiście można wszystko wsadzić do UFO Case, ale dla mnie to nazbyt proste - chociaż buda niczego sobie. Mówiąc ogólnie mam niezły dylemat z tymi obudowami!

Co by nie było na pewno minie jeszcze kilka miesięcy zanim coś się narodzi z tych rozważań (może kwiecień):rolleyes: Póki co myślę nad budą i zbieram nowe podzespoły.

A oto co na razie udało mi się zdobyć do nowej, trzeciej rewizji mojego LC.

 

BITSPOWER BLACK FREEZER N780NS

Dołączona grafika

 

 

BITSPOWER BLACK FREEZER MOS N78AP1 and N78AP2

Dołączona grafika

 

BITSPOWER D5 / MCP655 Mod Kit - Black Sparkle

Dołączona grafika

 

I oczywiście dobrze znany Wam wszystkim, motor napędowy w postaci Swiftech MCP655 12v DC Pump

Dołączona grafika

 

 

Wkrótce zamieszczę jakieś nowe foty m.in. pompy w metalowym wdzianku :rolleyes: Pewnie również opiszę pokrótce owo ubranko od Bitspowera, gdzieś w odpowiednim miejscu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to wyglada calkiem.

 

Pokaz wiecej fotek pompki :)

No i topu ciekaw bardzo jestem, jako ze niebawem planuje do swoich D5 zakupic topiki, chwilowo przymierzam sie do EK, ale kto wie, moze koolance mi sie spodoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro wrzucić jakieś świeże fotki pompy. Poza tym odsyłam do linku z poprzedniego mojego postu. Co do topu Koolanc'a to go jeszcze nie mam. Jak zamawiałem części to niestety topik 'sold out'. Z pewnością g jednak kupię.

jedras77 - jeśli kupisz top EK do tej pompki, to niestety nie zainstalujesz już takiego mod kitu, który tu przedstawiłem. EK ma własną część łączącą na śruby. Koolance natomiast z tyłu ma gwint taki jak w oryginalnej części pompy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały, spóźniony update. B-)

Parę bliższych fotek głównego bloku na płytę....

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj coś najbardziej ciekawego. Wnętrze 1 kg bloku. obie części skręcone 16 śrubkami. pomiędzy nimi cienka uszczelka, która siedzi we frezie umiejscowionym na spodniej stronie. Góra żłobienia na uszczelkę nie posiada. Swoją drogą to ciekawi mnie bardzo co za smaru/oleju użył producent do lepszego uszczelnienia?

 

Dołączona grafika

 

 

:wink:

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żłobieniu napisałem tak tylko opisowo. te 16 śrub robi swoje.

 

Co do smaru to naprawdę jest tam coś takiego JaX_CCC. Wzdłuż całej uszczelki przesmarowane. Substancja kleista o konsystencji rzadkiego oleju. Ciekawe cóż to Bitspower tam umieścił? Nie ma jednak tego dużo i trudno to dostrzec na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze BitsPower rządzi ale już niedługo obecnie jestem w fazie projektu bloków na Grafikę na mosfety już mam gotowe tylko zrobić, a fullcover NB/SB jeszcze nie mam to wiąże się ze zdjęciem chłodzenia i całego WC. Bardzo dziękuje użytkownikom ze udostępniają foty swoich nowo nabytych produktów dzięki nim mam na czym się wzorować szczególnie jeśli są rozebrane na kawałki:D Oczywiście jeśli chodzi o bloki na grafikę to tylko koolance robi dobre bloczki jeśli chodzi o bezpieczeństwo i łatwość montażu. Ciekawe jak będą wyglądały te dwa nowe układy BitsPower, a małe pytanie jaki będzie kolor płynu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli chodzi o bloki na grafikę to tylko koolance robi dobre bloczki jeśli chodzi o bezpieczeństwo i łatwość montażu.

Tia.. jasne

Ale nikt jak koolance nie potrafi spierniczyc swoich produktow po calosci.

Mam w sumie teraz fullcover na 9800GTX+ i na 9800GX2, oba jak dla mnie sa nieco kijowe i bez poprawek sie nie obejdzie...

 

w tym na GTX spaprane sa gwinty pod niby SLI, poniewaz sa wklejone w top tak, ze kolo 50% kanalu zaslaniaja wewnatrz karty, co znacznie tlumi przeplyw i zmniejsza wydajnosc... ja rozwiazalem to przez dorobienie wlasnego topu, cover zalozylem na niego z powrotem, jakos mi sie spodobal :)

 

w tym na GX2 spaprane sa kanaly w plexi, podobnie jak w poprzedniku znaczne zmniejszenie przeplywu... troszke zabawy szlifierka i juz jest jak trzeba :)

 

Co do latwosci montazu fullcovery i tak i tak montuje sie na taka sama ilosc srub, wiec nie wiem co tutaj latwiejszego...

A ze nikt nie narzeka na te bloczki to raczej kwestia mniejszej popularnosci pewnie niz EK, ktoremu faktycznie zdarzylo sie kilka wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą wyglądały te dwa nowe układy BitsPower, a małe pytanie jaki będzie kolor płynu :D

Kolorek planuję czarny, ewentualnie niebieski ale to mało prawdopodobne. Na pewno zrezygnuję z UV na rzecz standardowego oświetlenia, ale co i jak to jeszcze mała tajemnica i zależy głównie od budy.

 

Co do bloków EK to powiem, że jestem z nich bardzo zadowolony. Mam obecnie całą płytę pod ich rządami oraz grafę :D co prawda widowiskowe one jak dla mnie nie są, ale odwalają znakomicie swoją robotę. Koolance na pewno ma lepsze wizualnie bloki. Szczególnie jak sie spojrzy na ten nowy fullcover pod GTX 295. Robi wrażenie!

 

Sam jestem ciekaw co tam zmajstrujesz Ponczyslaw. Brzmi wielce interesująco. Co do zdjęć to miło, że mogą służyć nie tylko do cieszenia oczu ale i do poważniejszych zamierzeń B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nowego w temacie ?

ciekawośc zjada ;)

Zbieram materiały. Lakier i takie tam już jest. Co do budy też już chyba wiem :rolleyes:

Poza tym czekam na jakiś sensowny kurs dolara, bo ostatnio skacze, że aż miło.

Póki co wymieniłem napęd optyczny na BluRay i raz na zawsze skończyłem z interfejsem ata. Pamiątki również odświeżyłem :lol2:

 

Jeszcze trochę czasu upłynie ale myślę, że do wakacji się wyrobię :wink:

Zdradzę małą tajemnicę i powiem, iż czeka mnie wymiana chłodnic na Fesera - quad i/lub triple/duble rad....

 

Dzięki za pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...