Skocz do zawartości
tanx

Civic Vti(6gen) Vs. Type R(7gen)

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lekturę Civicklub.pl ;) Tematy "Czy widział ktoś, zna te auto?" czy jakoś tak.

Możesz zmienić zdanie co do zakupu u ww sprzedawcy.

 

A mamy opis pewne Hani co to się okazało miała wykręcona żaróweczkę od kontrolki Check Engine (nie bez powodu) i nie tylko, relację z odwiedzin pewnego usera (który to szukał dla siebie auta)...

Powiem tak

Civicklub forum to nie miejsce dla ludzi którzy szukają auta, Tam są maniacy Hondy którzy chcieli by cudo za darmo .Niestety takich cudów to nawet w erze nie ma .Naczytałem się przed zakupem tyle opinii o różnych samochodach i sprzedających i powiem szczerze połowa to naciągane bzdury, owszem są wraki sprzedawane za bezwypadkowe .Dla mnie najważniejsze były blachy zdrowe nie pordzewiałe i nie posiadające szpachli przekraczającej rozsądnej grubości, bo silnik do Hondy sam wiesz ile kosztuje .No ale trafiłem na uczciwego sprzedawcę i nie musze się martwić ze kupiłem złoma i mi się rozsypie , jak dotąd wymieniłem olej i filtry i swój przegląd tech. żeby się upewnić i tyle . Zrobiłem autem już kolo 1000 km i wszystko jest cacy Wiec żadne złe opinie na jego temat nie są w stanie mnie odstraszyć.

 

 

a tak na marginesie widzielicie to

http://auto.ojciec.net/index.php?co=wiecej...2205936ddb07fc0

 

nie wiem czemu honda wydał VIIIgen. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie po zdjeciach tez za bardzo nie dalo by sie tego okreslic,

chodzilo mi raczej o tego az tak bardzo uczciwego, polecanego sprzedawce :)

 

gdyby auto bylo uzytkowane w Polsce to jeszcze taki przebieg moglo by 'lykac' - tylko kto by sprzedawal takie auto :>

a auto jest sprowadzane, wiec taki przebieg jest niemozliwy

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze jest realny taki przebieg a to ze sprowadzony nie znaczy zaraz ze ma 200 tys na liczniku, poza tym strasznie szybko sie sprzedał wiec musiał być ładny:) szkoda ze mnie nie stać było uhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale jak Wy nie wiecie to tez nie piszcie bzdur... ;)

W 6genie w silniku 1.5 jest VTEC-E (econo)

Czyli silnik do 2,5k lub 3krpm (juz nie pamietam dokładnie) pracuje z wyłaczonym po 1 zaworze na kazdym cylindrze po stronie ssącej w celu zmniejszenie spalania. Te silniczki jezdzac w takim trybie pala jak diesle.

 

W japonskiej wersji był tez tak zwany 3-stage VTEC - do 2,5krpm pracował na 12zaworach, do 4,8k na 16 zaworach a powyzej właczał sie jeszcze normalny VTEC.

 

A co do Type-R vs VTI, co to w ogóle za porównanie? :) To są kapletnie dwa rózne samochody, zawieszenie w tajper jest jednym z najlepiej opracowanych w autach fwd, pozwala kierowcy na bardzo duzo.

Silnikowo k20 - ogromny potencjał do dłubania zarówno NA jak i doładowanych, ogrom aftermaketowych gratów (do VTI zreszta tez, potencjał też jest)

Zależy czego oczekujesz od auta, jezeli bedziesz nim jezdził po torach i wykorzystywał potencjał to bierz Type-R'a.

VTI bedzie napewno tańszym wyborem w kupnie i eksploatacji :)

Miałem type r 7 gen obecnie mam vti 5d 6gen i jakiejs mega przepasci nie zauwazyłem jak kolega pisze.Vti 6 gen to jest bardziej ucywilizowany type r bo takie jest jego przeznaczenie.Glebisz go na dobrym gwincie,odtykasz na dolocie i wylocie+oba dobre kolektory,hybryda skrzynki z b16,dobre strojenie kompa i masz koło 6 sek do setki a w zakrecie na dobrym gwincie to idzie lepiej niz type r bo jest nizsze.Wszyscy sie podniecaja ze k20 ma 200 ps a ile ma miec jak to jest 2000 cm a nie 1800?Rozwierc b18 na 2 litry i zobaczysz ze bez problemu z tymi podstawowymi modami co podalem wczesniej bedzie powyzej 200ps.ajak ktos sie podnieca i-vteckiem to powiem mu ze go tyłkiem nie czuc:)pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...