Skocz do zawartości
neotps

Barton 3000+ 166x13=833mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Barton 3000+ 166x13=833mhz Taki wynik dostaje w biosie płyty ASUS A7N8X-E DELUXE. Nie wiem co sie stało. Od nowości chodził na kiepskim zasilaczu gigabajta 350wat. Jakis czas temu mialem prolemy z odpaleniem komputera, z winy 3 dyskow zamontowanych w komputerze (doszly od nowosci dwa) i wyraznie wszystko wskazywalo na zasilacz, gdyz jeden z dyskow ledwo startowal badz zawieszal sie po starcie. Teraz nowy zasilacz coolmaster 450wat i probowalem ustawic na farbyczne ustawienia 166x13a tu.. albo sie nie chce wlaczyc albo 833mhz. Przy mnozniku 200x10.5 na jakim spory czas pracował wszystko gra. Chodzi jako 3000+, jednak restart do fabrycznych ustawien daje 833hz lub safemode w biosie i 1300mhz. Czym to jest spowodowane, ze nie moge ustawic 166x13 i miec 3000+ ? Dodam jeszcze, ze zasilacz jest na przejsciowce z 24pin na 20 do plyty, ram 1giga kingstona 2x256 twinmos. Nie mam pomysłu dlaczego tak sie dzieje. Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę tego artykułu link.

Wynika z niego, że jeśli Twój procesor pracował z mnożnikiem niż 13 to musiał te mnożniki (do 12,5) mieć odblokowane a więc tym samym zablokowane mnoźniki od 13 w górę.

Inna opcja to taka, że to jest np barton 2500+. Zresetuj bios zworką na płycie i sprawdź czy domyślnie uruchmi się z mnożnimiem 5x166=830, czy np 11X166=barton 2500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios resetowany i odpala sie w safe mode 1300hz. No jeszcze raz sprawdze. Powiem tylko że nigdy nie miałem z nim problemów a mam komputer juz prawie 5 lat.. Teraz chodzi na 3000+ przy 200x10.5

 

Po restarcie biosa zworka uruchomil sie jako 1300 (safemode biosu) czyli 100x13.

 

 

Aktualizacja:)

Uff.. Nie wiem dlaczego, ale.. Odpowiedz jest taka..

BIos zresetowalem drugi raz zworka znowu. Uruchomil sie w safe mode czyli 100x13 =1300. Pozwolilem mu sie wlaczyc do xp. Tam uruchomilem ponownie, wszedlem w bios ustawienia nadal standardowe, nic nie zmienialem tylko zapisalem ustawienia wychodzac i wrocilo do 3000+ przy 166x13. Zauwazylem, ze gdy sie robi jakies zmiany w biosie w nastepnym ekranie przed ladowaniem systemu jest cos a'la updated successful... Widac dopiero po tym momencie zapisywane sa zmiany, bo wczesniej nic nie da rady ustawic. A wiec załamka ze procek coś się rozkalibrował:-) była fałszywym alarmem... No ale kto by pomyslal. Moglem ustawic na kilka innych sposobów ale powrót do fabrycznych ustawien byl mozliwy dopiero po tym zabiegu..

Dziękuje za rade mimo wszystko.

Edytowane przez neotps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...