Skocz do zawartości
mefisto21

Jakie Wymagania Ma Vista Ultimate 64 Sp1 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem vista ultimate 64 sp1 i widze spadek wydajnosci w bechmarkach itp da sie jakos tą viste zoptymalizowac czy cos w tym stylu ?

jakos nie moge w necie znalesc na ten temat czegos,moze za malo mam ramu ?

visty tak maja ze bardziej obciazaja komputer?

Edytowane przez mefisto21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 GB RAM trzeba mieć by chodziła normalnie (miałem ją początkowo na 2 GB - szkoda gadać).

 

ps1. po wyłączeniu pliku strony chodzi szybciej ale ... nie rób tego jeśli masz 2 GB RAM chyba że odpalasz tylko programy b. mało zajmujące pamięć (np. notatnik :] )

ps2. potrzebny jest też szybki dysk aby się to nie wlekło

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle@ Nie opowiadaj głupot, żeby chodziła jak trzeba wystarczy 2gb. Max zużycie pamięci to u mnie 61%. Aero itp. włączone.

Do benchów/gier wiadomo trzeba więcej,chociaż po włączeniu gry Vista obniża sobie zapotrzebowanie na pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc :) zapewne tez dysk spowalnia viste , a moze byc cos takiego ze na xp w 3dmarku mam mniej punktow bo mam dysk ata ? tak pytam ,bo na tej karcie graficznej mieli wiecej punktow o 5000tys ,gosciu na takim samym procku wyciagnal 16tys w 3dmarku 05 ,ja mam slaba plyte glowna z pci-expres 1.0 ,moze to obnizac wydajnnosc karty

Edytowane przez mefisto21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI moze dlawic kartę. Dysk mam podobny (o ile nie taki sam) ale jako drugi w kompie - Visty bym na nim nie postawił bo to by byla z lekksza porazka... Rob czesto defragmentacje np progsem firmy Auslogics (b. szybka na NTFS).

Co z tego ze dokupisz pamieci jak dysk bedzie mielil tak wolno ze przysniesz.

 

W Viscie wylacz zakichanego Defendera (KONIECZNIE!) i cala te kontrole administracyjna czy jak to sie tam nazywa i odrazu poczujesz roznice... Czasami Viscie zdarza sie uzywac dysku "po nic" - zwlaszcza po wlaczeniu kompa lub wyjsciu ze stanu wstrzymania ale to nie wina pamieci ale Visty jako takiej ktora musi sobie cos tam doladowac ;p.

 

Btw. patrzenie na 3DSmarki i takie inne jezeli jestes graczem ma taki sens ze zaden. Wlaczasz FEAR/Crysis/WorldinConflict czy cos innego pamiecio i karto głodnego i sprawdzasz jak toto chodzi. ;]

 

U mnie na 2GB ramu V64bit chodzi bez problemow z Aero itepe, a dysk po skonczeniu zabawy z jakas gra - nawet dlugiej - pracuje rzadko (tylko na tych wypasnych tytulach - WiC, Crysis, Fallout3 etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle@ Nie opowiadaj głupot, żeby chodziła jak trzeba wystarczy 2gb. Max zużycie pamięci to u mnie 61%. Aero itp. włączone.

Do benchów/gier wiadomo trzeba więcej,chociaż po włączeniu gry Vista obniża sobie zapotrzebowanie na pamięć.

Przy pliku strony wyłączonym Battlefield 2 na 2 GB RAM powodował wysypywanie VISTY X64 = brak pamięci.

 

Po otwarciu kilku obrazów w Firefox o dosyć wysokiej rozdzielczości też Vista X64 się wysypywała (plik strony wyłączony, brak pamięci).

 

Jeśli twierdzisz że używanie pliku wymiany i trzymanie danych zamiast w RAM to na dysku nie spowalnia pracy komputera to wiadomo że jesteś w błędzie ... a przy 2 GB RAM korzystanie z pliku wymiany będzie miało jak najbardziej miejsce (co pozytywnego wpływu na ogólną prędkość działania systemu mieć nie może). Oczywiście po wyłączeniu pliku strony na 2 GB RAM wiadomo co się będzie działo (BF2 lub Firefox + większa ilość obrazów w wysokiej rozdz.)

 

Max zużycie pamięci to u mnie 61%. Aero itp. włączone.

... a ile z tego jest na dysku ?

 

Obecnie mam 4 GB RAM i dopiero nie ma braków pamięci a dzięki "nieużywaniu" pliku strony wszystko chodzi max szybko.

 

Do benchów/gier wiadomo trzeba więcej,chociaż po włączeniu gry Vista obniża sobie zapotrzebowanie na pamięć.

A przepraszam ... nie wiedziałem że system operacyjny jest po to by chodził sam dla siebie. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na SATA jak najbardziej polecam będzie odczuwalna różnica

Samo "SATA" nic może nie dać.

 

Potrzebny jest szybki dysk np. te o gęstości danych 250 GB/talerz i 32 MB cache powinny oferować odpowiednie transfery (mój 160 GB/talerz SATA2 16 MB czasem staje się wąskim gardłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI moze dlawic kartę.

A gdzie tam. Moze na GTX280 czy czyms z tej polki sie poczuje roznice, ale na 9600GT jest to bez znaczenia.

 

Jeśli twierdzisz że używanie pliku wymiany i trzymanie danych zamiast w RAM to na dysku nie spowalnia pracy komputera to rada: zejdź na ziemię.

Plik stron moze i jest wolniejszy od RAM, ale przynajmniej nic sie nie wywala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik stron moze i jest wolniejszy od RAM, ale przynajmniej nic sie nie wywala :P

Tzn. 1GB RAM + 1 GB na HDD tak samo wywala jak na 2 GB RAM + 0 pliku strony ... ale faktycznie na HDD możemy sobie dać XX pamięci. Wszystko ma wady i zalety. Obecnie 4 GB jeszcze nie udało mi się użyć ... cena takiej ilości RAM to 138 PLN (Kingston 2x2 GB 800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za odpowiedzi:) dysk pod sate by mi sie przydal i kupie z czasem bo na moim to transfer jest do 50 mb/s i przy instalowaniu aplikacji nieczuje szybkosci :( sata 2 podobno ma transfer do 300mb/s ?

to czyli plyta glowna z pci express 16 v1.0 nie zaniza wydajnosci karty ?na pudelku jest napisane ze potrzebne jest lacze p-ex 16 v2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za odpowiedzi:) dysk pod sate by mi sie przydal i kupie z czasem bo na moim to transfer jest do 50 mb/s i przy instalowaniu aplikacji nieczuje szybkosci :( sata 2 podobno ma transfer do 300mb/s ?

to czyli plyta glowna z pci express 16 v1.0 nie zaniza wydajnosci karty ?na pudelku jest napisane ze potrzebne jest lacze p-ex 16 v2.0 ?

lepiej sobie zrob radi0 wtedy zobaczysz porzadna roznice na viscie :) wiem bo mam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...