Skocz do zawartości
tomekjak

Pamięć na 266 Mhz - pytanko ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie kręcenia pamięci. Mam dwie kości 128 i 256 MB obie na 266 MHz. Normalnie chodzą na 266, ale zmieniłem sobie w BIOSIE na HCLK+33 i teraz chodza na 333. Czy to im nie zaszkodzi ? Czy się nie wysypią jak pojdą na wyższą częstotliwość niż są przeznaczone. Jedna to elixir a druga to nawet nie pamietam. Będę miał w tym tygodniu Athlona 1700+ i będę się bawił w kręcenie i stąd moje pytanie. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to 333 to powinno chodzic bez problemu sproboj ustawic na 166 FSB jezeli bedzie ok to krec dalej.

 

JAk chodza stabilnie i sie nie grzeja za bardzo to ok. Powinienes osiagnac 12,5x13na 166 tj 2600+ z 1700+ Powodzenia.

 

MichalS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, na pamięciach mam napięcie 3,3V, czy to nie za dużo ? Bo czytałem gdzieś na forum, że gość miał 2,77 i się martwił czy mu nie wykitują.

Jeśli to prawda, choć nie wiem w jaki sposób mógłbys to uzyskać to zdecydowanie za duzo!! Moze pomyliło Ci sie z napieciem na grafe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie mam na auto,  a w każdym programiku jest takie napiecie (sprawdzałem chyba w 5 włącznie z tym do plyty głownej PC Alert 4).

ok to ustaw w biosie na 2.5v (czyli standard) i wtedy sprawdz. Cos mi sie tu nie podoba 3.3v na memorkach bez vmoda to nierealne przeciez a z reszta grzalyby sie jak cholera :x Moze mobo cos zle podaje odczyty do softu (czyt. zle z nim wspolgra)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawie się napięciami jak będę miał 1700+. Ale nikt nie odpowiada mi na pytanie postawione w poście !!!!! :lol:

a moze twoje pamiatki sa po prostu 333??? jesli jednak nie to nie powinno im to zaszkodzic ale zawsze istnieje ryzyko

co do odczytow to cholerka u mnie jest dobrze 2.62 podczas gdy w biosie ustawione mam na 2.66 :? czyli miesci sie w granicy bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEEe ten program jest do d.u.p.y :lol:

 

IDe spać :)

swiete slowa!!! sen jest jak najbardziej wskazany a soft do najlepszych nie nalezy pokazuje mi ze mam Sb MCP-T podczas gdy w rzeczywistosci ma MCP :lol:

narqa

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...