Skocz do zawartości
Tymin

Nawigacja W Cenie 600-1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie uświadamiam, że się na tym nie znam.. jedyne co jest mi znajome to oprogramowanie (mapy.. AM itp). Jako, że się nie znam to piszę tutaj.. ;)

 

Potrzebuję nawigacji bądź palmtopa. Pierwsze pytanie.. Co lepsze ? Palmtop czy sama nawigacja? Wykorzystywana będzie głównie w mieście (Warszawa)

 

Na czym mi zależy?

- szybkość w działaniu (żeby się nie zawieszała i ogólnie żeby szybko i komfortowo się z niej korzystało)

- możliwość dostosowania pod siebie, uniwersalna (tu mam na myśli opcje wgrywania, zmian w oprogramowaniu itp.. Żeby nie była poblokowana, a jeśli to żeby odblokowanie było prostą sprawą ;) )

- sygnał gps ( żeby był szybko odnajdywany i odświeżany, ogólnie żeby w miarę szybko odwzorowywał położenie i się nie gubił) nie wiem czy mogę takich rzeczy wymagać, jęsli nie to mnie poprawcie ;)

- Łatwość w obsłudze

- Duży wyświetlacz

 

Właściwie chyba wszystko. Co do nowych wymagań, jeśli się pojawią to napiszę..

 

Nie daje propozycji swoich, ponieważ zwyczajnie sie na tym nie znam i nie wiem na co zwracać uwage..

 

Cena to przedział 600 - 1000 zł.

Co do dostępności kupna, fajnie by było gdyby była dostępna gdzieś w sklepach w Warszawie. Zakupy przez allegro raczej nie bardzo mnie interesują.

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zastanawiales sie nad telefonem z symbianem? np: nokia e61i, e71, n95, 6210navigator... do tego dokupujesz modul gps navibe... na karte telefonu wgrywasz sobie garmina i tomtoma... Moim zdaniem duzo lepsze rozwiazanie... Nie musisz sie bawic w noszenie 5 urzadzen :) Ja osobiscie tak zrobilem posiadajac nokie e61 i e51... Pelna konfigurowywalnosc... nic nie musisz odblokowywac tak jak to jest z nawigacjami :) No i ciagle update...

 

edit: zapomnialem dodac ze temat o nawigacjach juz jest :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej cos na wm, mozna wgrac am, tt, igo8 i co tam jeszcze wymyslili (podalem te najlepsze wg mnie) za 800zl kupisz juz urzadzenie z wbudowanym modulem gps, moim zdaniem to jest duzo lepsze rozwiazanie ;) zwykle ma minus w postaci mniejszego wystwietlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popre to ze automapa jest dzisiaj najlepsza nawigacja z polska mapa :) garmin jest po niej :) tomtom to dla mnie ogolnie syf... strasznie duzo zajmuje.. i dziwnie mi potrafil trasy wyliczac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że temat jest to wiem ale jak sam tytul sugeruje "Tanie nawigacje"

Tanich z "biedronki" nie szukam ;)

Co do telefonu raczej nie wchodzi w gre ;p

 

Więc może jakieś konkretne urządzenia, modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tomtom troche dziwnie liczyl trasy, mialem stala trase, ktora byla najszybsza na tym odcinku (dania-polska) i o dziwo automapa w 100% wyznaczyla wlasnie taka trase, natomiast tomtom mial swoje wizje, niemniej jednak wersja 8 juz dziala czalkiem fajnie, z razji tego ze posiadam pda jak narazie na swojej nawi moglem korzystac z wersji 7 i efekt byl taki jak opisalem :( automapa tez ma swoje minusy, wersja 5.1.1 nie wiem jak jest z 5.2.0 nie ma do konca dobrze opisanych numerow na ulicach (np. Szczecin-Dąbie domy zbudowane conajmniej 4lata temu) dlatego nie polecam uzalezniac sie od jednej nawigacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automapa na Polskę jest konkretna ale ta na Europę już kuleje. Jechałem z AM 5.0 na Asusie 696 do Włoch i myślałem, że się wścieknę. Strasznie błądzi, nie potrafi dostosować trasy jak się pojedzie inaczej niż ona chciała. Poza tym gdy ustawiałem punkty via nie potrafiła mnie przez nie poprowadzić. Próbowałem przejechać przez jedno miejsce i jadąc tam i wracając i ani razu się nie udało. Nie byłem zadowolony, zdecydowanie. Co innego w Polsce ale na Europę polecam Mio

 

Automapa na Polskę jest konkretna ale ta na Europę już kuleje. Jechałem z AM 5.0 na Asusie 696 do Włoch i myślałem, że się wścieknę. Strasznie błądzi, nie potrafi dostosować trasy jak się pojedzie inaczej niż ona chciała. Poza tym gdy ustawiałem punkty via nie potrafiła mnie przez nie poprowadzić. Próbowałem przejechać przez jedno miejsce i jadąc tam i wracając i ani razu się nie udało. Nie byłem zadowolony, zdecydowanie. Co innego w Polsce ale na Europę polecam Mio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P535 + AutoMapa, mam taki zestaw i nie narzekam, tyle że AM najlepiej 5, miałem wcześniej 4 i generalnie kiepsko trasy liczyła, miała też nie pełne mapy.

 

No troche przydrogii.. coś troche tańszego bym poprosił.. te 1000 to taka ostateczna kwota ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P535 tak jak napisał termit 700-800zł , automapa 5 250zł (alledrogo.pl) także w 1000zł powinieneś się zmieścić, a kupno nowego P535 odpuść, ja kupowałem swojego rok temu (nówkę) i teraz nie kosztuje nawet połowy tego co wtedy za niego zapłaciłem...

 

a i uchwyt do PDA radzę kupić inny niż w zestawie, bynajmniej ja tak zrobiłem, bo mnie lepiej się używa navi jak PDA "leży" ;]

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jeśli to ma być tylko jak nawigacja to kupił bym samą nawigacje ..... jednak ja cenie sobie to ze mam telefon, nawigacje, Wi-Fi zawsze w kieszeni :rolleyes:

powiem ci że używałem też go wcześniej jako telefonu, a jakoś zabawa rysikiem denerwowała i bez wirtualnej klawiatury kiepsko się pisało, do tego rozmiar i waga, jak na telefon do codziennego użytku trochę duża...a co do wifi to naprawdę miód, wtedy rysik się przydaje, natomiast ja wolę jako telefon mieć coś bardziej poręcznego i dlatego palm "jeździ" w schowku i czeka na użycie ;]

 

a jak sama nawigacja to jakieś mio 3xx z ekranem 4.3" odblokowane + AM ;]

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyjrzę sie dokladniej temu Asusowi ;) Dzieki za propozycje..

 

 

a jak sama nawigacja to jakieś mio 3xx z ekranem 4.3" odblokowane + AM ;]

Jakies konkretne propozycje konkretnych sprawdzonych modeli ? Czy każdy jeden z tej serii jest godny uwagi ?

Chyba tylko głównie p360 jest..

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALMTOP ASUS MyPal A696 (GPS, WI-FI 802.11b+g, Bluetooth 2.0, IrDA, USB 1.1, 256MB Flash) = 850zł

AutoMapa = 160 zł

Co prawda na Allegro ale przecież jest opcja odbiór osobisty choć ja nigdy tego nie robiłem.

Masz uniwersalne urządzenie z pełnym oprogramowaniem na PDA /dokumenty, kontakty,kalkulator i inne/ , sieć, w miarę szybki procesor co w nawigacji jest istotne. Nie trzeba nic odblokowywać a zainstalujesz wszystko co chodzi pod Windowsem M. Urządzenie estetyczne i cieszące się dobrą opinią. Może nie co przekroczysz te 1000zł ale naprawdę warto. Pomysły z Symbianem no nie wiem. Mam właśnie przed sobą Asusa R 600 - robię go znajomemu. Nie jest tak uniwersalny jak urządzenie powyżej, bo to typowy GPS, ale ma za to mapę na Europę - iGo i duży ekran. Kosztuje poniżej 700zł. Odblokujesz to urządzenie w Wa-wie za 44zł. i wgrasz AutoMapę. Zawsze puźniej możesz skorzystać z iGo. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś np. w tym stylu KLIK (wersja bez pilota jest tańsza) to mogę powiedzieć, że jest to trochę upierdliwe urządzenie. Dużo fajnych bajerów, mapa doskonała, w tunelach rzeczywiście dobrze prowadzi, nie gubi sygnału, wylicza idealnie trasy, wszystko cacy tylko ... nie mam pojęcia jak zaktualizować to cholerstwo :? serwis HK w Polsce jest co najmniej śmieszny. I nie wiem czemu ale nie mogę włączyć funkcji ostrzegania przed fotoradarami (czyżby wbudowana blokada?). I wiem, że jak będę kupował drugą navi to tylko i wyłącznie z Windowsem, gdzie będę mógł robić wszystko tak, jak ja chcę a nie tak jak mi małe urządzenie mówi. :D Generalnie szkoda tylu pieniędzy , na coś co nie jest w pełni zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Którą nawigację wybrać? Ma mieć mapę Polski + Europy (aha nie chcę palmtopa). Wytypowałem:

 

1. Nokia 500 + Automapa 5.3 EUROPA

http://allegro.pl/item541979311_nokia_500_...ep.html#gallery

 

2. TomTom GO 730 Traffic Europe 31

http://allegro.pl/item541124900_tomtom_go_...owy_okazja.html

 

3. Garmin NUVI 255 WT

http://allegro.pl/item541711712_premiera_n..._gwar_fakt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo i takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem, Dzięki !

Ja bym za nic w świecie nie brał Asusa. Jechałem do Włoch razem z A696 z zainstalowaną AM 5.0. Ok, do mapy nie ma się co czepiać, jest dobra ale Asus ssie totalnie. Ciągle mi się zawieszał i trzeba było wyjmować kartę albo resetować. Strasznie krótko trzyma na baterii, jak jest zimno to ma problemy z wyświetlaczem. Za każdym razem jak przejeżdżałem przez tunele to gubił zasięg - ok, to nieuniknione ale potem trwało kilka minut zanim znów ten zasięg odzyskał. Załamany byłem. Kupiłem to: http://www.komputronik.pl/Nawigacje_i_Smar...pelny,id,58724/

i jestem znacznie bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję nawigacji ale mieszkam aktualnie w Irlandii i interesuje mnie bardziej nawigacja z mapami Europy,nie tylko samej Polski. Co myślicie o tej MIO MOOV 500 .Czy da się wgrać do niej jakieś dobre mapy. Na wstępie piszę że kompletnie się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...