Skocz do zawartości
hhhh

Media Center ,serwerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przeglądam wszędzie bardzo duzo artykułów i doszedłem do wniosku ze atom 330 jest wolny a jego plyta oparta na chipsecie g945 prądożerna. Wersja mobile plyty rozni sie obnizonymi taktami rdzenia graficznego 400-133 i pobiera 5,5 wata

Istnieje mozliwosc albo prerobki platformy atona aby zmiejszyc zapotrzebowanie na W.

Inna mozliwoscia jest zakup plyty matx obnizenie taktow rdzenia dolozenie celerona 420 lub e2140 undervolt 0,9 i bedziemy miec tanszy i mniej energooszczedny zestaw .

 

I teraz pytanie wie ktos jak obnizyc takty na plytach 945?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czemu?

 

Przecież tu chodzi o serwerek i media center a to jest Celeron 420 czyli Conroe-L.

Przecież nikt na tym nie będzie grał ani specjalnie tego katował.Tu chodzi o małe zużycie energii a Celeron w 65nm to daje.

 

Zresztą zobacz na to:

 

Oczywiście zrobili to w Idle i z bardzo zaniżonym napięciem przy 1.4GHz. ale nawet wtedy procek jest o wieeeeeleee lepszy niż Atom 330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz znalalem miodzio, czyli ecs 740g + x2 3600 65 nm-> 1000mhz vcore ponizej 1.0

Z paru wzgledow sprzetowa wirtualizacja (wykorzytanie xen) i duzo linuxow jest zoptymalizowane pod 64 bity.

Java dotnet chodza do 100% szybciej.

 

Na celka nie mozna dostac taniej plyty ktora jest wydajna i nie bierze duzo watow.

 

Bedzie mi to sluzyc jako komp do neta dla syna i serwerek w jednym.

 

cena <200zl

 

pobor energi

Proc okolo 15w plyta w 2d malo 2w ... w 3d max do 10w

plyta + proc 25w pod 100% load

 

+ dysk laptopowy , dvd mam na usb .Uzywam ja sporadycznie jak jest potrzebna to podmontowuje .

 

wiec zlozylem cos co pobiera mniej watow niz atom jest wydajniejsze i mam 2 pci co umozliwia mi rozbudowę o np tv. Wiec jest nawet z funkcionalnego powodu lepsza niz atomik

 

Jeszcze platforma z atomem ciagnie caly czas 50 w , a na moim zestawie waty pod malym obciazeniem beda mniejsze nawet niz max czyli oko 35 watow

Edytowane przez hhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...