Skocz do zawartości
focus85

Uszkodzony Laptop Asus A6va-q039

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Mam "mały" problem z moim laptopem ASUS A6VA-Q039 ( komputer ma około 2,5 roku)

http://manager.money.pl/hitech/notebooki/a...tebook,182.html

 

Pewnego dnia laptop zawiesił mi się, więc wykonałem tzw. "twardy reset", czyli przytrzymałem przycisk od włączenia komputera przez ponad 5 sek. I od tego czasu laptop nie chce się uruchomić. Na zasilaniu bateryjnym po wcisnięciu przycisku "start" na komputerze pali się jedynie przez kilka sekund zielona dioda, po czym gaśnie, napęd DVD coś tam zamerda i nic się więcej nie dzieje. Na zasilaniu sieciowym powtarza się to cyklicznie, tzn. laptop jakby próbował się uruchomić ( zielona dioda zapalona ), następnie chwila ciszy (nic sie nie świeci, nic się nie dzieje) i cały proces zaczyna się od nowa. Niemniej na matrycy nic się nie pojawia...

 

Zauważyłem, że po wyjęciu ramu i procesora zielona dioda świeci się cały czas, bez względu na źródło zasilania, jadnak i tak na matrycy nic się nie pojawia...

Jedyną elementem, co do którego mam pewność że na pewno działa to dysk twardy bo podłączyłem go do innego komputera.

 

Obawiam się że mogła w jaiś sposób zostać uszkodzona płyta główna, dlatego też piszę do Was z prośbą o potwierdzenie mojej tezy.

 

Czytałem w sieci różne artykuły na temat uszkodzonych laptopów, ale żaden z nich nie zachowywał się tak jak mój...

 

P.S.

Może ktoś miał podobny przypadek - tzn musiała zostać wymieniona płyta główna. Chodzi mi o szacunkową cenę takiej "imprezy" w serwisie...

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam identyczny model, tyle ze z pamiecia 1Giga. Nigdy nie mialem problemow, a pracuje z aplikacjami CADowskimi (ProE, Catia V-ka). Problem w tym, ze przedwczoraj strzelila mi matryca. Szczescie, ze Asus byl juz na emeryturze (teraz pracuje na Dell M6300) i czesciej uzywany byl przez zone.

Wlasnie robie back up i szykuje aukcje na Allegro - szukalem strony z danymi technicznymi tego modelu i znalazlem Twojego posta.

Mi nie oplaca sie go naprawiac, bo na szukaniu matrycy, czekaniu na paczke i ewentualnych nieporozumieniach strace duzo wiecej. Moje minimum na Allegro to 500zl + koszt przesylki.

W razie jakbys byl zainteresowany pawelsieczko@yahoo.com, telefon do mnie: 663137216, ale tylko do 4.01.09, pozniej 00491785267497 (nie pracuje w Polsce, klawiatura US QWERTY).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam to samo, co założyciel tematu, i to w identycznym modelu. Z tego co się dowiadywałem cena płyty i wymiana(bo inaczej serwis asusa "nie może") to około 2000PLN :blink: . Z uwagi na to, że pracuje w serwisie płyt głównych (nie asusa) to na 80% mogę powiedzieć, że padł mostek południowy na płycie. Cena takiego mostka dla serwisu to około 10-20$, ale wymiana wymaga specjalnej "maszynki"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam to samo... stało sie to wczoraj.. załamka totalna. nie wiem co zrobić, informatyk ze mnie mizerny a za 2 tysie zamiast serwisu mam 4/5 te nowego kompa. zaobserwowałam że mam pęknięty kabel, ale na samej baterii i tak nie było żadnej reakcji. jeśli to płyta głowna, to czy mogę odzyskać dane? komp w czercu skonczył by 3 latka... uaaaaaaaaaaaa!!!! umrę bez niego... daj cynk, jak skończyła sie Twoja historia. pozdrawiam. z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ASUS leży i przyciąga kurz...

Kiedyś była wizja naprawienia tego sprzętu, jednak po tym jak zadzwoniłem do serwisu i uzyskałem info o kosztach naprawy to spasowałem. Naprawa miałaby wynosić około 1200 - 1500 ziko.

Stwierdziłem, że to nie ma sensu. Kupiłem nowego lapciaka za 2500 zł, bo lepszy nie był mi potrzebny. Padło ponownie na ASUSA - jednak nie ze względu na sentyment, tylko korzystny współczynnik cena/jakość.

 

BDW - proponuję od czasu do czasu zgrywać na płytkę najważniejsze dane z dysku :)

 

W wolnej chwili wystawie lapciaka na sprzedaż na części na allegro.

 

Pozdrawiam,

Focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam vireczek

 

Posiadam firmę serwisową w której zajmujemy się takimi naprawami. Koszty naprawy takiej usterki będą duuużo niższe niż wspomniane wyżej :) Po prostu naprawa będzie opłacalna.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na naszą stronę http://www.pecetworld.pl/catalog/serwis.php

Znajdziesz tam pełną ofertę.

 

Tam pobierzesz pliczek ZGŁOSZENIE SERWISOWE. Wysyłasz sprzęt i w kilka dni masz naprawionego laptopa u siebie. Link http://www.pecetworld.pl/downloads/przyjecie_serwisowe.pdf

 

Druga opcja to licytacja na naszej aukcji http://allegro.pl/item857393137_serwis_lap...rtv_lublin.html

 

A od Ciebie focus85 chętnie odkupię sprzęt jeśli jesteś zainteresowany. Tylko napisz mi na PW czy jest kompletny i dokładną specyfikację.

 

Zapraszam :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...