Skocz do zawartości
hackerer

[zestaw] Plyta GŁowna,ram,karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,prosze o pomoc w sprawie tuningu mojego "starego" komputera.

potrzebuję nową płytę główną,ram (2gb),kartę graficzną (shardar 3,0+ ; 512mb).

Chodzi mi o to żeby wszystko wymienione wyżej współgrało ze sobą

 

Daje również loga z everest :)Report.txt

 

Proszę o pomoc oraz dziękuje.

 

 

Mam do wydania około 1000zł

Edytowane przez hackerer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymiana CPU/RAM/MB na E5200/GA EP31-DS3L/2 GB Ram 800 mhz wyjdzie jakieś 595 zł .

 

Zostanie ci 405 zł na kartę graficzną .

 

W tej cenie dostaniesz 9600GT 512 MB lub 9600GSO 768MB , ta pierwsza jest łatwiej dostępna , ta druga trochę szybsza ale obecnie trudno dostępna.

 

9600GT w tej cenie można dostać lepsze wersje ( chłodzenie dedykowane , większe takty gpu/ram itp.) , za 389 zł w proline.pl masz Galaxy 9600GT 512 MB 675/2000 mhz z chłodzeniem CM v2 .

 

Albo dołożyć 50 - 100 zł i kupić 9800GT , np. ten Galaxy 9800GT z chłodzeniem CM za 450 zł

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś zauważył ale on ma Monitor 17" Crt .

 

Max rozdzielczość to 1280x1024 .

 

 

Tutaj różnica pomiędzy 9600GT a 9800Gt/8800GT ( w końcu to to samo ) będzie rzędu 10-15 FPS lub nawet mniej niż 10 FPS ( zależnie od tytułu ) .

 

Polecam ten test na egiełdzie ( 9600GT vs. 9600GSO 384 MB , jest tam też 8800GT ) .

 

 

W takim przypadku lepiej wg. mnie brać 9600GT .

 

Fakt, nie wiadomo jaki kolega ma zasilacz , może czeka go i wymiana PSU .

 

Pentium D 805 to przeżytek , gorące to to ( w końcu to 2 rdzenie Presscot ) , ma problemy z komunikacją rdzeni .

 

Gdyby nie miał funduszy to można by się zastanowić , ale tak lepiej brać E5200 - zje PD 805 na śniadanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nadal uwazam ze lepiej zainwestowac w lepsza grafe niz procka... Grafa to podstawa, a nawet Geforce 109999999999 ULTRA rozwinie skrzydla przy obecnym procku.

Weź pierwszy lepszy test gdzie testują procki a nie trzeb bzdur bo głowa od nich boli. Poczytaj sobie testy. Z tego co ostatnio zauważyłem to w głupim Undercoverze X2 3GHz to za mało i dopieru E2160@3GHz jakoś utrzymuje płynność. PD 2.8GHz miała by udźwignąć podobną gre? Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pierwszy lepszy test gdzie testują procki a nie trzeb bzdur bo głowa od nich boli. Poczytaj sobie testy. Z tego co ostatnio zauważyłem to w głupim Undercoverze X2 3GHz to za mało i dopieru E2160@3GHz jakoś utrzymuje płynność. PD 2.8GHz miała by udźwignąć podobną gre? Powodzenia.

Co ty w ogole piszesz? Poprosze o dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty w ogole piszesz? Poprosze o dowody.

To Ty daj dowody że twoja śmieszna teza jest prawdziwa.

Byś przeczytał jakiś test i by było po temacie. Np. na egiełdzie test procków z 9800GTX i różnice są spore. Już pomine fakt że PD 2,8GHz to proc sporo słabszy od X2 4600+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty daj dowody że twoja śmieszna teza jest prawdziwa.

Byś przeczytał jakiś test i by było po temacie. Np. na egiełdzie test procków z 9800GTX i różnice są spore. Już pomine fakt że PD 2,8GHz to proc sporo słabszy od X2 4600+...

I uwazasz ze 8800GT bedzie dzialal szybciej z E(ilestam) niz 8800GTX z D 805?

 

Postanowilem zrobic test... mam Q6600 co prawda i GF8800Ultra, ale zrobilem benchmarki farcry'a w 4 konfiguracjach:

 

1. Q6600, standardowe traktowanie

2. Q6600, przetaktowany na 3.6Ghz

3. E(6600?) - wylaczylem 2 jadra - nie pozwolilem mu uzywac - zanizone taktowanie do 2.0Ghz

4. ??? - wylaczylem wszystkie jadra poza jednym - zanizone taktowanie 2.0Ghz

 

I... 1,2,3 - prawie zadnej roznicy. 4 - roznica rzeczywiscie jest.

 

Tak wiec nadal uwazam ze warto na karte stawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku kiedy ty się obudzisz .

 

8800GT@Stock potrafi dogonić 8800GTX@stock , podkręcony go przegoni , a rdzeń 65nm pozwala na większe OC niż G80 .

 

I to karty testowane na C2D .

 

E2xxx + 8800GT vs. PD 805 + 8800GTX zawsze będzie szybszy ten pierwszy .

 

8800GTX będzie ostro hamowany przez tego PD 805 , potrzeba C2D@3 Ghz aby wykorzystać w pełni jej możliwości .

 

I przypominam że on ma CRT 17" z rozdzielczością maks 1280x1024 .

 

U niego różnica pomiędzy 9600GT a 8800GT/GTX czy 9800GT będzie rzędu maks 15 fps .

 

Nie opłaca się dokładać 100 zł do mocniejszej karty dla 15 fps więcej , lepiej tą kasę odłożyć na coś innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTX będzie ostro hamowany przez tego PD 805 , potrzeba C2D@3 Ghz aby wykorzystać w pełni jej możliwości .

Moje testy mowia cos innego... 8800Ultra z C2D@2Ghz i 8800Ultra z Q6600@3.6Ghz - roznica 2fps w Crysis.

 

Nie opłaca się dokładać 100 zł do mocniejszej karty dla 15 fps więcej , lepiej tą kasę odłożyć na coś innego .

15 fps to duzo. Bardzo duzo. Moim zdaniem 100 PLN za 15fps to BARDZO dobra cena.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flasht to weź wyłącz 2 rdzenie i zmiejsz szune do 200MHz i ustaw mnożnik 8 i będziesz miał wydajność w okolicy PD 2,8GHz. I potem mi powiedz że nie ogranicza kompa. I zrób test w jakiejś nowej grze a nie w starym FarCry'u. Ja polecam undercovera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiota ze mnie ;-) Oczywiscie nie robilem tego na farcry'u tylko na Crysis. Przepraszam za wprowadzenie w blad.

 

Chcialem podkreslic iz celem dyskusji nie jest powiedzenie ze D 805 jest rownie szybki co C2D, ale, ze lepiej dolozyc to 100 PLN do karty graf. niz zmieniac procesor. Oczywiscie ze moge sie mylic, ale narazie to co przetestowalem temu nie przeczy.

 

Co do tego ze D 805 to nie C2D - tak dlatego underclockowalem do 2Ghz, D805 bodajze jest 2.4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze D 805 to nie C2D - tak dlatego underclockowalem do 2Ghz, D805 bodajze jest 2.4Ghz.

Z czego to wywnioskowałeś? Bo Twoje proporcje są złe.

I czasami warto te 100zł dorzućić do proca by mieć lepszą wydajność. I włąśnie tak jest w tym przypadku. Więc weź daj spokój.

 

Spójż na stary test na PClabie

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...